Nizozemski schapendoes [Schapendoes]

Nika · 751325

renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1590 : 04 April 2011, 20:41:26
Ha, ha, Kolibri, res se ni za kaj opravičevat  ;D. Jaz z mojo Kat izjemno uživam v I.  ;).
Je pa res, da zelo veliko ljudi še vedno misli, da sem v isti grupi kot prej in da imam na povodcu tt-ja.


MANDY

  • Gost
Odgovori #1591 : 05 April 2011, 10:28:50
Kako Kat lepo hodi in se postavi, pridna punca. Bo pa ostala črno bela kombinacija kožuščka??? Sigurno sta osvojili PRM. :P Se bosta prišli pokazat tudi na Barje ??, da se malo vidimo.  :-[



renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1592 : 05 April 2011, 20:12:42
Ja, Kat bo vedno dajala vtis črno-belega psa, čeprav ima kar precej sivine (najbolj repek  :)).
Na Barje ne prideva, v Rovinju pa smo dobili PRM in rozetko za BOB  :o.




MANDY

  • Gost
Odgovori #1593 : 06 April 2011, 11:13:27
ČESTITAM za uspeh, super  :) :).

Evo slikice, ki dokazuje kako se naša Bella lepo igra z majhnimi kužki.




Slikano prejšni vikend. :-*



MANDY

  • Gost
Odgovori #1594 : 18 April 2011, 12:07:26
Pozdrav, da se malo javimo imeli smo naporen in čudovit vikend. Začelo se je s potjo v Italijo na klubsko razstavo "šapijev". Bilo je okoli 50 psov in samih SCH  :P :P. Najprej sploh nisem vedela kam bi gledala, ej toliko kuštravcev na enem mestu, super. Pa samo naša rjava ovčka  :-\ ::) Fotoaparat se je skoraj "pregrel" slike se nalagajo.
Bilo je zanimivo, ker ni bilo niti ene razstavne mize in krtače za česanje tudi nisem videla. Psi so počivali v boksih ali na travi, ko so prišli na vrsto pa hajde v ring. Si bi to upali škoti, bobtaili .......sch. je definitivno pasma za ljudi, ki imajo radi naravne pse.
V naši ocenjevalni skupini je bilo 11psičk, ej ne moreš verjet. Naša lumpa se je dobro odrezala bila je odlična.
Ja v nedeljo pa navsezgodaj na tekmo RO, uh  :-[ Bella je bila pridna samo jaz premalo natančna zato sva bili deseti. Pa nič zato, bo naslednjič bolje.
Imamo pa vse posneto bom nalepila, ko bo čas.
Čestitam Šušu in Minči za doseženo 2 mesto v razredu prvakinj.




kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1595 : 18 April 2011, 17:07:24
Čestike za razstavo in za RO. :)

Sem slišala, da je bila proga zelo "zvito" postavljena.... ;)



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1596 : 19 April 2011, 00:53:32
MANDY, hvala. In tudi tebi čestitke za razstavo in RO.

Razstava je bila dobesedno fenomenalna. To je tudi mnenje vseh udeležencev, ki so na Facebook-u.

Udeleženci smo bili iz 7 držav, psi iz 13 različnih psarn in veliko psov vrhunske kvalitete. Organizacija najbolše možna, vsi ljudje zelo prijazni, hrana odlična,...vse v zelo veselem in prijateljskem vzdušju. Vsi so se strijali, da kaj takega še niso doživeli.

Kar se tiče krtačenja- Vsi psi, ki so redni gosti razstav so imeli skrtačene tace (tako malo na hitro, da je zgledalo bolj košato). Ker pa so jih skrtačili že  pri avtodomih, jih nisi videla. Jaz sem jih.

Sodnik Marzio Santopietro pa res vrhunski v vseh pogledih. Za vsakega lastnika si je prej pogledal iz katere države je in se tako z njim pogovarjal v italijanščini, angleščini ali francoščini. Za vsakega psa je razložil oceno za gledalce v italijanščini in angleščini. Točno razložil vse njegove napake in dobre lastnosti. Pri izbiri prvih treh pa tudi razložil svojo odločitev. Všeč mi je tudi bilo, ker je vedno povedal, kje je meja med standardom in njegovo odločitvijo, zakaj se odloći za določenega psa. Tako je pri samcih povedal, da za njega mora bit samec močnejši in je bolj drobne z istim številom napak hitro izločil in pa seveda tudi plašne.
V šušinem razredu je bilo 6 psic. Po sodnikovem mnenju je Šuši ena izmed redkih schapendoesov( na razstavi edina), ki ima pravilno in odlično gibanje psa. Veliko psov tapka s sprednjimi tacami oz. paradirajo kot konji. Ni ji našel nobene napake oz. jo je zelo pohvalil, edino njena dlaka ni v razstavni kondiciji. Bila sem pa prav presenečena, da se ni in ni mogel odločiti med Šuši in Ke-sera de Coco's Hijo. Pregledal jima je vse kar je bilo možno in primerjal. V vsem sta bili zanj isto dobri, le Šuši je imela odlično gibanje in zmerno dlako, Ke-sera pa zmerno gibanje in odlično dlako. In potem smo tekle toliko časa, da je Ke-sera le končno odtekla dobro ( ne odlično) in zmagala. Ke-sera je psica z največ šampionati, prihaja iz NL in je na razstavah vedno med prvimi tremi. Na koncu je tudi dobila BOB in postala klubska prvakinja.

Fotoaparata nisem imela s seboj, ker pod razno nisem pričakovala, da bova na stopničkah. Zame je bilo vse zelo veliko presenečenje. Sem pa že dobila nekaj fotografij.





in še zmagovalca:



KE-sera DE Coco's HIJO VON ADAM'S ZOTTELN in med samci CHARMING CLOWN'S SPECIAL EDITION DES UNS ET DES AUTRES



MANDY

  • Gost
Odgovori #1597 : 19 April 2011, 10:49:39
Hvala za čestitke, evo nekaj slikic iz naše strani več jih je v našem albumu.





Enega "divjačka" si je pa našla Bella, na žalost so ju kmalu ujeli, ker sta imela napačno smer igre-proti ringu :-*.


Zame osebno, najlepši pes  :-*.




MANDY

  • Gost
Odgovori #1598 : 19 April 2011, 10:56:06
SE opravičujem







Teci,teci, da naju ne ujamejo!!!!




MANDY

  • Gost
Odgovori #1599 : 19 April 2011, 11:06:50
Kalsang se vidimo danes? Glede proge RO, ni se mi zdela težka veliko je bilo pravokotnih obratov. Za vsako, ko pogledam posnetek sem bolj jezna nase  >:(.
Minči zanima me kakšno dolžino telesa so izmerili pri Šušu na vzrejnem ??













renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1600 : 19 April 2011, 11:27:18
Minči in Mandy, hvala za poročilo in lepe slikice pa seveda čestitke obema.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1601 : 19 April 2011, 12:54:07
Kalsang se vidimo danes? Glede proge RO, ni se mi zdela težka veliko je bilo pravokotnih obratov. Za vsako, ko pogledam posnetek sem bolj jezna nase  >:(.


Še ne vem, če pridem danes na trening. Je nekaj prišlo vmes...

Nikar se ne jezi. Saj veš, enkrat slabše, drugič boljše. ;)



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1602 : 19 April 2011, 14:28:40
Sem že nekajkrat hotela napisat, da je še en samček ( Monet) na primorskem iz italijanske psarne, pa sem potem pozabila. Bil je tudi na razstavi, z lastnico sva kar nekajkrat klepetali.

Kar se tiče dolžine telesa: ne smejo bit kvadratasti. Še vedno daljši kot višji. Za Šuši se ne spomnem. Ni važna toliko dolžina ( je ni v standardu), temveč razmerje med dolžino in višino. Pes mora bit proporcionalen. Tudi na vzrejnem nizozemski sodniki ne merijo dolžine, temveč ocenijo na oko. Tako res dolgim rečejo, da so dolgi, kvadratastim pa da so prekratki. Lahko pa je pes predolg samo v ledvenem delu.



BOND 007

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
Odgovori #1604 : 03 Maj 2011, 10:21:47
Bella in Val na prvomajskem dopustu.. :)

Hello there handsome! We haven't seen each other over a year... You still look beautiful... :)



MANDY

  • Gost
Odgovori #1605 : 03 Maj 2011, 11:18:09
 ;D Hej pozdrav, mi pa še nimamo slikic  ;), bodo v kratkem. Val je pa postal pravi mačo, frajer. Lepo je bilo dokler je trajalo.



MANDY

  • Gost
Odgovori #1606 : 04 Maj 2011, 14:46:29
Evo še naše slike, imeli smo se zelo, zelo lepo. Srečali stare in nove prijatelje ter veliko hodili.

Bella in Has


Val in Bella


Nov sosed Đipsi, Ida ga je posvojila  :o


Frizer Jaka.


VEč slik na Mojalbum



MANDY

  • Gost
Odgovori #1607 : 09 Maj 2011, 11:25:14
 :) Pozdrav, da se malo pohvalim v soboto CACIB Maribor CAC; CACIB BOB (vodila sem jo jaz,  :P :-[) in  v nedeljo CAC,CACIB BOB (no tu je bila bolj profesionalno  ;) vodena, z Meliso sta pravi tim)



Čestitke še Renati in Kat.




MANDY

  • Gost
Odgovori #1609 : 17 Maj 2011, 12:34:44
Hvala Minči za nekaj časa smo z razstavami zaključili. Začel se je agility, v soboto sta bili Bella in Melisa sicer neuvrščeni ,pa ni važno, izkušnje štejejo. Pa še malo več treme je bilo za prvič.  Bo pa pri Belli potrebno veliko delat na živahnosti v drugem teku. Ker, ko je prvič tekla je bila super živahna, vesela, a drug tek sem mislila, da bo na progi zaspala :P   :-X.
Slike pa jutri, ker se še nalagajo  ::).




MANDY

  • Gost
Odgovori #1610 : 18 Maj 2011, 10:18:11
Evo, obljubljene slike več jih je na našem albumu predvsem sotekmovalcev. Vsak si lahko kopira svoje slike po želji.






No to je bil pa drug tek, :'(.



renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1611 : 18 Maj 2011, 13:29:08
Kratko poročilo iz dežele Schapendoesov  ;).
V nedeljo 15.5.2011 smo se udeležili dneva mladih psov (Jonge-Hondendag) na Nizozemskem. To prireditev vsako leto organizira klub (Vereniging de Nederlandse Schapendoes) z namenom da popiše, oceni, premeri in pregleda vsa legla preteklega leta. Letos je bilo prijavljenih 222 psov v starosti od 6 do 18 mesecev (v tej številki je zajetih še nekaj starejših, ki so isti dan opravljali inventarizacijo). Skratka, kamor pogledaš sami mladi kosmatinci, eden lepši od drugega.
Praviloma se dneva udeležijo tudi starši in potem se v ringu ocenjuje celotna družina. Pri nas je bilo od šestih prisotnih pet mladih ter ata in mama. Najprej smo vsi skupaj malo tekli, potem je sodnik na kratko ocenil mamo, temeljito vsakega ''otroka'' in na koncu še na kratko očeta. Naša Kat se je lepo predstavila in dobila zelo lepo sodniško oceno, na kar smo, skupaj z vzrediteljico, izjemno ponosni. Po tem uradnem delu smo se še dolgo pogovarjali z lastniki bratcev in sestric, komentirali, kafetkali, ..., malčki so se igrali in uživali. Čeprav je bila pot kar dolga nam ni žal, doživeli smo res nekaj posebnega in preživeli krasen dan.
Prilagam še nekaj slikic.

- ponosni očka


- nežna mamica


- nemirni otroci (vseh pet od desne proti levi)


- mama, ata in štirje otroci


- Kat med ocenjevanjem


- skepna beseda sodnika


- in na koncu še ena gasilska (manjka ata)


kajči

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #1612 : 18 Maj 2011, 13:41:17
renata, cestitam. Kat je res ena lepa punca. :-*



MANDY

  • Gost
Odgovori #1613 : 19 Maj 2011, 11:04:00
Čudovito, a en rjavček je bil tudi vmes  :-* , za pestrost barv   ;). Kat pa itak izgleda čudovito.  A so se lahko nadivjali (brez povodcev) ? Je bilo veliko takšnih pasjih družin? ŠE SLIKIC, prosim  :).



MANDY

  • Gost
Odgovori #1614 : 19 Maj 2011, 11:07:29
Ups sem še enkrat prebrala 222 psov, to pa je nekaj. 



MANDY

  • Gost
Odgovori #1615 : 23 Maj 2011, 10:22:08
 :)  Mismo pa bili pridni ta vikend. Melisa in Bella sta na tekmi agility končale (pozitivno) na 13 mestu skupno  :-*, bile sva tako veseli kot bi bila prva. V nedeljo pa sva bili z Bello v RO- 1 na četrtem mestu. Super je bila, samo pospešit jo bo potrebno pri obeh disciplinah predvsem agility. Drugače teče full hitro sam na tekmi se ji zdi brez veze, ker vmes ni priboljškov. Sem ji že obljubila, da jo bom za ušese  ;). Lumpa naša.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1616 : 23 Maj 2011, 10:55:56
Še enkrat čestitke! Mi je žal, da sem včeraj zamudila vajin nastop v ROI... Pa saj bosta še naprej razturali ;)



renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1617 : 23 Maj 2011, 19:14:14
renata, cestitam. Kat je res ena lepa punca. :-*
Hvala, Kajči  ;).

Bella postaja prava profesionalka, pridna punca delovna  :D. Čestitam.

Naša Kat se šele spoznava z ovirami in se mi zdi, da so ji kar všeč.
Tudi midve se lahko malo pohvaliva, saj sva v četrtek uspešno zaključili malo šolo. Zadnjo uro smo se preizkusili celo v mini parkurju in prikazali nekaj trikcev. Pupa je bila pohvaljena  :-*, jaz pa seveda ponosna  :P.


MANDY

  • Gost
Odgovori #1618 : 24 Maj 2011, 10:28:19
Hvala kalsang -še malo pa bova skupaj "živčkali" pred tekmo  :-* se že veselim.
Bravo Kat tudi vaju čakamo  ;). To soboto pa gre Melisa z Bello na vaš poligon tečt agility, na žalost me ne bo zraven  ???.




MANDY

  • Gost
Odgovori #1619 : 24 Maj 2011, 10:34:50
Še nekaj letečih






Ups cona