Nizozemski schapendoes [Schapendoes]

Nika · 751371

artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #390 : 01 September 2008, 11:15:10
Kdo jo je pa tokrat hendlal?



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #391 : 01 September 2008, 11:44:37
Super!!!!  :o Šušu čestitke!!!!!!! Itak vem, da si najlepša!!!

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Chia

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #392 : 01 September 2008, 13:33:24
evo Šuška 2 slikici! :)






minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #393 : 01 September 2008, 14:38:28
tinca hvala za slikce!! :o

Handlala naj bi Daša, se je dogovorila z Lidijo, da je bila Šušu ta zadnja. Vendar je bila potem v SH in je na srečo potem vskočila Manca. In še to revica po parkratnem prelaufanju do Daše. Manca hvala!! :-*
V FCI 1 pa Daša, vmes med njenim delom.


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2

Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #395 : 01 September 2008, 22:13:51
Še malo Šuškebuške


Lačna...


Kako sem lepa :-*


Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #396 : 02 September 2008, 06:17:55
In iz Trbovelj...



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #397 : 02 September 2008, 06:18:36
...



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #398 : 02 September 2008, 17:19:10
Azu, Eva je rekla, da bi lahko kar pod vsako napisala "lačna" :P - ker to je tako vedno >:( . Ampak, saj ti to že tako ali tako veš(še posebi tvoj nahrbtnik). :o :P Hvala za slikce, gredo v arhiv.  :-*:o :o

ninci, lepo, da ste še Šušu poslikal. :o :o Hvala :-*


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #399 : 09 September 2008, 11:09:05
Felina, končno obstaja slovenska knjiga pasem v kateri je predstavljen tudi schapendoes. :o :o

Schapendoes - poslovenjeno:ovčji koder

Opis je bolj kratek, vendar vse drži. Le pri zdravju niso omenjene bolezni- ledvica in srce.

Smo pa dali tudi pregledati in preslikati (ko so ji slikali kolke) Šušujin srček pri dr. Domanjkovi in vse je OK. :o :o

Sem na nem. forumu prebrala, da je za pasmo značilno, da težko prenašajo narkozo. Se zgodi, da kakšen umre pri operacijah ali slikanju kolkov. Tako, da nekateri  pustijo samo narkozo z masko. Šušu je prvo preživela OK :o,  je pa res, da je zelo hitro dol padla in ves popoldan prespala. Šele zvečer je prišla k sebi. In to je tipično za njih.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #400 : 11 September 2008, 08:25:52
ovčji koder  :o ha, ha, ha, ha, kaj takega pa še ne!!!
V kateri knjigi pa?


Super za Šuško in njen srček!  Narkoza pa je itak kritična in dobro, da jo je Šuška brez problemov prenesla. Kaj pa na slikanje kolkov brez narkoze ni prišlo v poštev?

Že odštevam dneve do mariborske, da vas končno spet vidim  :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #401 : 11 September 2008, 10:38:57
 Po nemškem prevodu pride Hütepudel -  ovčarski pudel ali ovčarski koder. Mislim, da sem že napisala, da se je pasma razvila iz pudla.

Knjigo sem kupila v Merkurju- Pasme psov od A do Ž.

Slikanje kolkov brez narkoze ni prišlo v poštev, ker verjamem vet, da brez pomirjeval slike niso realne. Poleg tega pa  schapendoeski klubi upoštevajo samo slikanje pod narkozo in sem zasledila na njihovem forumu, da vsi slikajo pod narkozo.

Ja, razstava bo kar hitro, bo treba začet malo vadit. Hendlala pa jo bo Manca. Če boš prišla pred razstavljanjem, te bomo uporabile za pretipanje Šuške. :o :P


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #402 : 11 September 2008, 11:15:15
Takoj se javim za tipanje...bom konkretna in zahtevna z zelo dolgotrajnim tipanjem, da se je nacartam....hihihihihi ;)

Ja, saj vem, da so pudli vmes, ampak mi je ime vseeno malo mimo...heheeehhehehe. ;)

Jaz bom verjetno tam kar zgodaj...je dokaj blizu mojega doma...20 min peš.... ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #403 : 21 September 2008, 18:26:03
Da poročamo: Šušu je danes na razstavi dobila CAC, CACIB, BOB, zelo pohvalen opis in pa v FCI 1 je spet prišla v finale- med 6 najlepših psov. :o :o


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #404 : 21 September 2008, 18:36:02
Čestitke! :o :-*

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki

kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy

Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #407 : 21 September 2008, 20:09:54
Čestitke!!!  :o

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #408 : 21 September 2008, 20:16:04
Ooo, super rezultati!! Cestitke!  ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #409 : 21 September 2008, 20:33:08
Bravo Šušu. Res super.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #410 : 22 September 2008, 10:37:24
Čestitke Šuška!!!!

minči, si videla, v Budimpešti bo celo 12 schapijev. Jeeeeeeeee!!!!!!! Komaj čakam, da grem! Sem se dogovorila z vzrediteljico, da se vidiva tam po dolgem času.

Aja, sem jo povprašala glede kolkov in ona slika kolke svojim (si imela prav ja, da na nizozemskem ni potrebno) in sicer imata Cocó ima  HD A, Norberg 39 in Hijo ima HD A, Norberg 32. Aja, pa še glede narkoze...mi je rekla, da na nizozemskem dajejo schapijem za narkozo polovične doze, ker so pač občutljivi, recimo njenemu 19 pa nekaj kg težkemu samcu so dali narkozo za 8 kg psa.  ;)

Aljoša pa se je že spravil nad knjigo in se je odločil, da jo bova skopirala, ker bi on to rad preštudiral. ko pa je odprl kar tako na slepo na eni strani je pisalo, da schapiji nimajo preveč radi drugih pasem in da bi to naj bilo zaradi čupavosti, ker imajo okrnjen način sporazumevanja z očmi in ušesi  ;). Aja, pa full hvala za knjigo! :o Sem že vse slikice pregledla  :-[

Lp, Tina

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #411 : 23 September 2008, 09:31:55
Ooooo, v Budimpešto greš! Super! :o :o UŽIVAJTA!!!!! :o :o

12 schapijev, kar veliko. Glede na to, da jih lastniki nič kaj pridno ne vozijo na razstave. Sem gledala rezultate z Euro Schapendoes Showa, in je veliiiko taboljših manjkalo. Bilo jih je samo 64, in še to mislim, da samo trije iz NL. V Nemčiji jih je na specialki vedno okoli 140.

Bomo v bodoče tudi mi pazili, da bo Šušu dobila manjšo dozo za narkozo. Hvala za informacijo.

Pri Šušu ne pride v poštev, da ne bi marala drugih pasem. Je nora na vse pse, samo, da je možnost za noret. Res pa je, da so pa borderji njeni ljubčki.

Kar se knjige tiče, se nič ne mudi. Glede na to, da je debela, ne vem, če te ne bi ceneje prišlo da jo naročiš. Razen če imaš zastonj kopiranje.


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #412 : 23 September 2008, 12:33:05
Zakaj pa je Šušu pol Nelly napadla enkrat v Logatcu, če so borderji njeni ljubljenčki??  ??? ??? ??? :-\


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #413 : 23 September 2008, 13:04:52
Zakaj pa je Šušu pol Nelly napadla enkrat v Logatcu, če so borderji njeni ljubljenčki??  ??? ??? ??? :-\

Zato, ker zna Nelly prav zoperno v pse rint in puzat pred njimi. Kar pa Šušu ne trpi. In če tvoja tega ne razume, ji je Šušu to povedala.Poleg tega pa Šušu ve, da je tudi Sky ne mara. In še ena glavna stvar, bila je na vrvici, in jaz sem imela polne žepe priboljškov za tečaj Bbh. Pri hrani se pa pri njih vsa ljubezen konča, razen do Sky.

Sploh pa se čudim, da to ti sprašuješ. ??? Je na vsaki tekmi z njimi, jih imava cel arafat, pa ni nikoli nobenih problemov.Vedno skupaj divjajo in ni problemov. Kolikor vem , nista imeli drugače še nikoli problemov, pa se velikokrat vidimo.



mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #414 : 23 September 2008, 13:14:29
hehe! tkrt so bili vsi psi spuščeni, ker smo postavljali ovire pri kaji...ti si bila pri klopcah, šušu in sky sta prosto tekale kot vsi ostali psi...ni bilo nobene hrane, nobene igrače...

sicer pa jest to čist štekam, da izjeme potrujejo pravilo  :-\ ...ampak tako 100% ne morš za nobenega reči, da topato pasmo ima pa najraje - ker se zihr najde kak posameznik, ki mu/ji pač ne bo dišal in bo pokazal/a zobe... samo to sem ti hotla prikazat  :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #415 : 23 September 2008, 13:24:57
Maja, a ti je Petra ušla na Finsko, pa si zdej mene našla. Ali si užaljena še od mojega pisanja pri Lujinih mladičih,  ali pa dežuje in ne veš kaj bi delala, imaš depresiven dan?

In pa sploh ne poznaš Šušu in ne mislim o tem debatirat s tabo. Mi ni treba nič prikazovat, še posebi ne ti, ker še nikoli nisi videla, kako se Šušu obnaša, če jih zagleda.


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #416 : 23 September 2008, 13:34:49
hehe! smo občutljivi minči? sicer nevem zakaj..   jaz imam danes več kot odličen dan (kljub temu da ni sončka in je mraz)

sicer pa ne razumem kaj je narobe - če si ti napisala da šušu obužuje borderje (in ja, Nelly je border) sem ti dala samo repliko/vprašanje na tvojo poved, da ne razumem potem zakaj je takrat šušu napadla nelly... jaz ne vidim kje je tu kakšna užaljenost, če me le zanima tvoje mnenje - sicer pa dokler šušu ne ogroža mojih psov, mi je čisto vseeno kaj ona obožuje in kaj ne (zanima me pa tvoje mnenje o tem - če nekaj napiseš)...

še nekaj: nevem kaj ima tu Petra in lujini mladički???


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #417 : 23 September 2008, 13:41:30
Tebe pod razno ne zanima moje mnenje :P, te dobro poznam,  ti bi se samo rada samo malo zaj... z nekom, pa ti je Petra ušla pa sem jaz dobra. Sva končale to debato ....Papa!!!


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #418 : 23 September 2008, 13:49:35
haha! minči, jz se s tabo nimam namena zaj... ker tolk hudo mi pa še ni  :P
Poznaš me toliko - da veš moje osnovne podatke, moje pse in to je to...kar pa drugi okol govorijo, pa če si naivna lahko temu verjameš - če znaš pa kej s svojo glavo razmišljat, me pa lahko osebno povprašaš - samo to je pa že druga zgodba, da prideš do mene a ne?  ::)

pa še en OT (ker že omenjaš petro): jz nimam volje se s komerkoli zaj..., ne s tabo, ne s petro, ne z "lujinimi mladiči", ne s komerkoli sploh pa ne pa forumu, ker očitno tisti ki te "slabo" poznajo - vse obrnejo v zajebavanje... po tvojem potem jaz ne smem nič več tebe spraševati o šušu in sky, ker boš rekla da te zajebavam? joj, kam je svet prišel... :-/


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #419 : 25 September 2008, 11:21:45
Tale je pa kot Šuška  :o . Slika je čist frišna --- z današnjega treninga na svetovnem prvenstvu v agityju v Helsinkih