Nizozemski schapendoes [Schapendoes]

Nika · 751058

Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #420 : 25 September 2008, 11:26:04
Iiiii, kaj je medium? se mi zdi, da je mediumčkov kar nekaj na svetovnem, kaj pa v large so? Pa tam zadaj tudi vidim šapice enega  :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #421 : 25 September 2008, 11:34:52
Na svetovnem nastopata 2 psički, obe v mediumu in obe za Švico  ;)
1. Des Uns et des Autres
2. Belissimomos Ambitions Januja


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #422 : 25 September 2008, 11:43:27
Hvala!  ;) Sem mislila, da so trije v mediumu in vsaj en v largu, tak za vzorec, pa sem ravnokar pogledala statistiko in vidim, da bo  large bolj ali manj bordersko obarvan ;). Bom pa fejst navijala za naše in za schapije   

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #423 : 25 September 2008, 12:52:23
Na  slikci sta Meli (Melanie Stettler ) in Januja. :o :o
Je pa to že njena četrta udeležba na svetovnem. Trikrat prej z schapendoesko Raage .

 Monika Loosli  z Bluebelle je pa rezerva.

Kolikor jaz spremljam schapendoes sceno so v glavnem vse psičke v mediumu.


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #424 : 25 September 2008, 13:03:41
Je pa Januja res šuški podobna :o ;D ful luštna deluje, se mi zdi da vidim ene rožičke >:D :D



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #425 : 25 September 2008, 13:46:27
Monika Loosli  z Bluebelle je pa rezerva.

Ja...sem spregledala 1 pred imenom, ki označuje rezervo  :-[. Na seznamu pasem po kategorijah, pa piše 2  :D

Melanie je še na 2 slikcah, ampak nista tako ostri, kot ta.


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #428 : 28 September 2008, 09:44:17
za njo pa teče na istem posnetku (ker je cel posnetek ekipe) tudi shapi al ne?


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #429 : 28 September 2008, 09:50:44
petrca  to sta Claudia Tschuor in Cuba-Libre-pirinejka. Ni Schapendoes.

Sem napisala "Med drugim tudi...". Je treba cel posnetek gledat  :P


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #430 : 28 September 2008, 09:53:50
za njo pa teče na istem posnetku (ker je cel posnetek ekipe) tudi shapi al ne?

Se oproščam :-[,  sem pogledala samo začetek.


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #431 : 28 September 2008, 10:01:53
Nič hudega.
Jst več ali manj pogledam vse posnetke, ki jih najdem.


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #432 : 28 September 2008, 17:26:22
Meli in Januja sta v ekipnem teku zasedli 5.(agy) in 8.(jumping) mesto, končno pa so zasedli 2. mesto. :o :o

Individualno pa sta bili DISK. :(


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #433 : 29 September 2008, 21:33:10
Eno šapiko sem na koncu celo fotkala. Sva se malo pogovarjali s punco, ki jo je imela, in je rekla, da pozna Šuško (samo ne vem točno, katera švicarka je bila).  :o :o Je pa ta šapika precej boječka... dokler ne vidi, da imaš v žepu hrano - potem se ti pa obesi na žep in noče stran. Znano komu?  :D :D :D In tile šapiji tečejo agi kot zmešani.  :o :o Objavim fotko, ko mi jo pošljejo.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #434 : 29 September 2008, 23:05:59
Ekola:


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #435 : 30 September 2008, 08:37:18
Tale zgleda pa precej manjsa od susu. No mogoce je samo taka fotka ???



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #436 : 30 September 2008, 09:28:48
dokler ne vidi, da imaš v žepu hrano - potem se ti pa obesi na žep in noče stran. Znano komu?  :D :D :D 

No , vsaj še ena, ki ni vzgojena. :o :P

Ali se ti je zdela prav boječka, ali bolj nezaupljiva do tujcev ?


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #437 : 30 September 2008, 11:31:07
Ali se ti je zdela prav boječka, ali bolj nezaupljiva do tujcev ?

Nezaupljiva do tujih psov in tujcev.  :)

Je pa res manjša od Šušu.

minči, a jo poznaš?


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #438 : 30 September 2008, 12:09:28
Schapendoesi so bolj ali manj nezaupljivi do tujcev.
Ko je sodnik na razstavi v MB Šušu potegnil za brado, ni hotela bit več v njegovi bližini. In ji tudi ni všeč, da jo vsak šlata.

Meli "poznam" iz nemškega schapendoes foruma.


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #439 : 06 Oktober 2008, 09:38:01
Čestitke Šuška!!!!

minči, si videla, v Budimpešti bo celo 12 schapijev. Jeeeeeeeee!!!!!!! Komaj čakam, da grem! Sem se dogovorila z vzrediteljico, da se vidiva tam po dolgem času.


Felina, kako je bilo? :o


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #440 : 06 Oktober 2008, 11:06:11
No, pa da poročam!

Bilo je 10 schapijev, dva sta manjkala, vse rezultate sem si zapisala, ampak mi pa je ratalo, da sem pozabila na koncu pri izhodu ven kupit katalog, ampak tak ni bilo nič kaj pretresljivega. V bistvu je bil moji vzrediteljici konkurenčen le en samec (imena ne vem.....pozabljen katalog, nek Arhimed ali nekaj takega..  >:(), ki je bil res lep, ampak je izgubil proti samcu iz njene vzreje, King of Queens de Cocos Hijo, bratu od Ke sera, ker je bil preveč močno odlakan...bil je resnično bolj cufast in izgledal je okroglo zaradi vse te dlake in ne tako glistavo, kot pač oni izgledajo ;)

Njen Hijo je dobil prav dobro oceno, ker se ni znal obnašat v ringu (ga je v ring peljal en njen prijatelj in je skozi k njej silil iz ringa...ga ona ni hotela vodit, ker jo po operaciji še vedno rama boli in ni želela riskirat nove poškodbe)...se mi je zdelo zelo fer od sodnika, da je dobil takšno oceno zaradi resnično grdega obnašanja. Je dobil potem CAC tisti še edino schapendoesu podoben predstavnik, ki je bil zraven. BOB je dobil brat od ke sera, res mi je lep samec ;). Njeni psički Ke-Sera je dobila Cac, Cacib, Coco je bila best veteranka (ni imela konkurence), ke sera je imela v konkurenci še dve psički, ki pa sta v bistvu bili nekonkurenčni, saj sta imeli že v osnovi dlako bolj kot bombaž in ne ostro, kar je sondik posebej poudarjal, da more bit dlaka schapija ostra in položna in ne fluffy. V bistvu sta bolj izgledali kot tibetanska terijerja z dolgo svetlečo, mehko dlako in tudi zelo lepo počesano, njeni so bili kot da so pravkar iz hleva psišli...hihihihihihihi. ni bila ravno neka huda kvaliteta, no.

V petek je bila specijalka schapijev (sploh nisem vedela tega), vem pa samo to, da je coco (veteranka) dobila BOB, Ke-sera Cac al cacib al kako to že gre, in pri samčkih cacib brat od ke sera ,).

Aja, bil pa je še en mladiček, ki pa je bil tako luštno ocufan in celi mladičkasti, da sem skoraj dol padla in celo me je prelizal in preplezal po meni...hihihihihihi.

Sodnik, se mi zdi, da se je res potrudil, in celo rekel je , da so mu  schapiji zelo pri srcu in si je še posebej čas vzel za njih, da je pokomentiral vsako napako psov na koncu in razložil poražencem, kaj je potrebno popravit in zakaj je ocena takšna kot je (no, jaz seveda vsega tega nisem slišala, ker sem bila na napačni strani, je pa to slišal aljoša in je lahko poročal :) ).


Tukaj je fotka psov za BOB......
Prvi stoji King, potem je tukaj Ke-sera (njegova sestrica) in nato njuna babica (Coco)-veteranka.

Pot v budimpešto je bila zelo hitra, tam smo bili v 4 urah s postanki in iskanjem vinjete vred, nazaj grede smo 2,5 uri porabili samo za izhod iz parkirišča in nato do prvega semafora za 2 km poti...pot domov pa je potekala nato zelo hitro, smo ob devetih že bili doma. Kaj se tiče količine obiskovalcev in njihovih kapacitet za sprejem tolikšne količine prometa so čist propadli, nikamor se nisi premaknil z avtom...groza!!!! Medtem ko pa ringi so bili lepo veliki, dovolj prostora, tudi dovolj prostora za gledalca, no vsaj jaz sem vse lepo vidla. Stojnic je bilo absolutno premalo, sem imela naročen cel nakup za mamino novo psičko, pa ni bilo nič posebnega. Na bisu nismo ostali, ker smo bili tako utrujeni od zgodnjega vstajanja in še agi tekme en dan prej, da smo se komaj do avta prikotali, Aljoša je celo šel malo prej spat v avto, tako ga je vse skupaj zdelalo.  ;)

minči, več fotk imaš na mailu  8)

lp, Tina

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #441 : 07 Oktober 2008, 10:08:14
Felina hvala za izčrpno poročilo. :o

Sem tudi na nem. forumu prebrala, da je bil kaos. >:(

Sodnik je bil iz NL in specializiran za schapije. Čestitke tvoji vzrediteljici in hvala za fotke. :o :o

Da se Hijo ni pustil drugim hendlat pa čisto tipično za schapije, tudi pri Šušu ni več možno, da jo hendla kdo drug. >:( Sem jo mogla nazadnje jaz.  Za razstavo se jih ne češe vsaj 14 dni, morajo imeti naraven izgled. Spremljam pa nem. in malo niz. razstave, in moram reč, da se ljudje kar "držijo" klubskega standarda, da to ni razstavna pasma. Jih je vedno zelo malo, tudi na NL. Edino na klubskih jih lahko vidiš več. Se pa tudi nič ne čudim, ker naši Šušu so razstave prava muka. To so preveč živahni psi, da bi zdržali toliko ur čakanja. Njo prav psihično zamorijo, tako, da bova hodili samo toliko, da narediva šampionate. V planu pa imam, da bova šli drugo leto na specialko v Nemčijo( 20.-21.6). Če bova res šli, lahko greš z nama.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #442 : 07 Oktober 2008, 11:49:38
Če bova res šli, lahko greš z nama.


 :o, to pa takoj, če mi bo le čas dopuščal  ;D Sem že sedaj čist navdušena.  :o

Morem rečt, da sem bila zelo zadovoljna z njenimi psmi, ki so zelo živahni in je bila večino časa z njimi zunaj na travi, zato je tudi nisem našla celo večnost. Se mi pa zdi, da jim manjka ta schapendoeski karakter in oni bi kar leteli k vsakemu, ki jih je pripravljen čohat, sploh Hijo, punci sta bolj zadržani (ampak to se mi itak zdi, da so fantki vedno malo bolj odprti  ;)). Je pa prišel en slep fantek in je Ke-sera kot da bi čutila, da more bit pridna čisto na miru, da jo je celo prešlatal, potem pa mu je še tačke dala na ramena in je bila cela ljubeča, sem bila zelo presenečena. Nam se ni pustila tako cartat  >:(

Ke-sera je ravno zaključila z gonitvijo, tako da jo bo nekje aprila parila, potem septembra se pričakuje oddaja mladičev. Nama je tudi rekla, da želi, da prideva pred oddajo mladiča za nekaj dni k njej, da vidimo, če si resnično to želimo in da vidi, kateri kuža bi nam najbolj odgovarjal. Sva se zato odločila, da naslednje leto greva za 14 dni na izlet po Nizozemski in bova še njo vmes obiskovala...no, plan je takšen, in upam, da se ga bo tudi usoda držala  ;) Drugače pa od bodočih kupcev zahteva, da k mladičem od tretjega tedna dalje pridejo vsak teden, za naju, ker pa sva od tako daleč, pač veljajo druga pravila  ;)

Nisem pa vedela, da je bil sodnik iz Nizozemske  ;), no potem je res imel nekaj pojma o pasmi.  ;) Tak malo sem tudi zasledila, med ocenjevanjem, da mu je šlo full na živce, če psi niso imeli lepih zob in jim je zato dal slabše ocene. To mi je res bilo zelo všeč. 

Po tem ponovnem srečanju sem spet tako polna elana in sedaj še bolj komaj čakam na malo kepico!!!!! Sem že čist iz sebe!

Lp, Tina




Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #443 : 07 Oktober 2008, 12:07:04
Kar se zobov tiče- v nem rodovniku  so našteti vsi mladiči in njihove napake. Razpredelnica je za zobe in pruh, tako, da jaz sklepam, da to še ni čisto "prečiščeno" v sami pasmi. Kar ni nič čudno, glede na to, da je pasma mlada.Tudi v Šušujinem leglu je bilo kar nekaj tega.

Šušujina žlahta (mama,babi, teta) se zelo rade čohajo in pridejo do vsakega tujca. Glede na to , da Šušu odrašča  s Sky, pa ni nič čudno, da zna bit zadžana do njih.

O izlet na NL, SUPER. :o  Meni je bila zelo všeč. :o


terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #444 : 07 Oktober 2008, 13:43:26
Če rabita pse iz kataloga, vama jih lahko napišem, ko pridem domov.  ;)

Sem najprej pogledala če se razstavlja Šuška in potem ko je ni bilo, nisem šla šapijev niti pogledat. vidla jih pa tudi nikjer nisem  ::)

lp
Eva



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #445 : 07 Oktober 2008, 16:05:09
jaaaaaaaa, terry, to bi bilo superrrrrr!!!!!!!!!! :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #446 : 07 Oktober 2008, 18:18:17
Eva, se poznamo z Logatca pri Kaji, ali pa se jaz motim? :-[

Ja prosim, če lahko, bi bilo super. :o :o



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #447 : 07 Oktober 2008, 19:46:03
jp, se poznamo od Kaje.  ;) Sam mislim, da Šušu še ni uspela spoznati naše pridobitve.  :P

Torej iz kataloga - bom pisala samo imena, če bi si pa še želele podrobnejše info, pa povejta.  8)

BABY Dog
Findus of hairy grasshoppeers

Intermediate Dog
El Fofo exko of hairy grasshoppeers

Open Dog
King of queens d.coco's hijo v.adams zotteln

Champion Dog
Archimede hijo v.hoefflaecken's coco

Mistral des unst et des autres

Intermediate Bitch
Parraghegyi-borzas Vilola

Open Bitch
Boisterous Ballet Bitten

Champion Bitch
Asia
Ke-sera de coco's hijo v.adams zotteln
Lysanne van zanne van de korte toren
Parraghegyi-borzas Tessie

Veteran Bitch
Midreth's farah diba

upam da sm jih prov napisala  ;)



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #448 : 07 Oktober 2008, 21:16:14
terry, hvala, zlata si!!! :o :o

Ne, vašega bostončka še nismo videli :( , a si ga razstavljala, da si bila gor?  Upam, da se spet kaj pri Kaji srečamo. :o

Findus of hairy grasshoppeers- je dobil perspektivno
El Fofo exko of hairy grasshoppeers- prav dobro,
to sem izvedela na nem. forumu,   prihajata iz avstrijske psarne: http://www.hairy-grasshoppers.at/

Parraghegyi-borzas Vilola, Boisterous Ballet Bitten,Parraghegyi-borzas Tessie prihajajo iz madžarske psarne: http://www.parraghegyi-borzas.extra.hu/ 

Mistral des unst et des autres je stari znanec razstav, bil tudi v LJ (felina si ga videla) in zmagal letos na svetovni razstavi.
Kinga si tudi že videla na LJ razstavi.

Lysanne van zanne van de korte toren prihaja iz zelo priznane NL psarne, drugače pa je iz Nemčije: http://www.schapendoes-tulpenland.de/   Tukaj sem hotela rezervirat mladička, pa so mi odpisali, da na žalost ni možno.

Archimede hijo v.hoefflaecken's coco, Ke-sera de coco's hijo v.adams zotteln in Midreth's farah diba pa so od tvoje vzrediteljice.

Felina, si pa kar označi na koledarju za specialko :P, ker meni se res ne da it sami. Bom zeloooo vesela :o :o, če mi boš delala družbo.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #449 : 07 Oktober 2008, 22:08:49
terry, hvala!!!! :o

Za ostale mi ni bilo najbolj jasno od kod prihajajo. Ja, tale Mistral des unst et des autres mi je pa bil zelo všečen, samo malo preveč odlakan. Ta je bil tisri, ki je bil ocenjen za preveč flufy.

 Asia in Parraghegyi-borzas Tessie  ni bilo na razstavi.

Sem že zacajhnala v koledar  ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)