Nizozemski schapendoes [Schapendoes]

Nika · 752663

minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1050 : 24 November 2009, 12:29:04
In glede na to, da je Šuši delala vzrejnega pri sodnici, ki ima rajši drobnejši tip, sem bila še toliko bolj vesela, da je dobila "prvi" vzrejni razred. :o

V Nemčiji imajo ta glavni iz kluba drobnejši tip, tako vabijo tiste sodnike, ki so jim bolj všeč. Zato nekateri hodijo na vzrejne preglede na NL.


MANDY

  • Gost
Odgovori #1051 : 26 November 2009, 10:18:30
Ja veliko se bo treba naučit. Naša vzrediteljica je bila vesela uspeha Belle, ki ga je pričakovala  ::), ima pa njena sestrica na Švedskem tudi lepe ocene, Issidor, ki je ostal doma pa se gre pokazat v Brussel.
Minči kdaj gresta na razst. v Ljublano v soboto ali nedeljo?? Midve bi šle v soboto  ;)



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #1052 : 26 November 2009, 11:22:35
Eno sliko za Kathy, upam, da bere forum in sicer mladičke pasme Lagotto pa bom pripela, več jih je v albumu. Upam, da ne boste hudi. :-[ :-[
Hvala Mandy ;D ;D
In čestitke za lep uspeh iz Zagrebške razstave!  ;)


MANDY

  • Gost
Odgovori #1053 : 26 November 2009, 11:36:08
Hvala Kathy, oglasi se kaj.



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1054 : 26 November 2009, 11:55:08
Za razstavo je treba prijavo oddati do 15.12., tako, da ne vem še čist točno. Ponavadi grem na nedeljo. Verjetno bom šla tudi sedaj.


MANDY

  • Gost
Odgovori #1055 : 26 November 2009, 12:56:39
Tako prijavnica izpolnjena, odločitev, gremo v soboto 16.1 v LJ.



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1056 : 26 November 2009, 13:17:01
Uh, škoda, potem se ne bomo videli. :( Jaz bom šla najverjetneje na nedeljo, ker ne vem še kdaj  bo agy tekma- so na soboto.


MANDY

  • Gost
Odgovori #1057 : 27 November 2009, 14:18:10
Škoda, pri nas je pa to ena redkih sobot, ko ta mala nima tekme-rokometne.



MANDY

  • Gost
Odgovori #1058 : 03 December 2009, 18:26:04
 :) Pozdrav, pri nas se pa še kar delamo lumparije. Jaz sem na Belline že navajena in pripravljena (pospravljeni zanjo zanimivi predmeti, miza in put sta prazna, ko je lumpa v kuhinji...) Mož pa je bil zelo šokiran in presenečen v ponedeljek je nekaj poravljal doma, ker v delavnici ni bilo prostora, pa je psa vzel s sabo, da bi lahko divjale po dvorišču. Bil je lep sočen dan. Ko je odšel sem ga opozorila zapri vrata od hiše, ute, da ti ne bo Bella kaj zgrizla, čez eno uho not drugo pa ven  :-\
Pa pride po 2 urah nazaj, ni se mogel odločit a se bo jezil a smejal. Bella mu je ukradla čevelj in ga hecala, da jo je lovil. Prav smejala se mi je, se je jezil še sirček ni pomagal, da bi ga spustila. Ko ji je uspel uzet čevelj so prišli na vrsto izvijači iz delovne torbe, po moje je bila Bella ful navdušena nad žurko. Ko pa sem ga vprašala če je pospravil orodje preden je prišel v trgovino, se je samo obrnil in odbrzel domov. Tudi naslednji dan je imel delo doma, a Belle in Ide ni hotel vzeti s seboj  :P.
Le zakaj  ???. Ta mala je res lumpa, če nam ne nagaja se pa spravi na Ido. Mislim, da se bo v kratkem ženila, to bo tudi šov.
Minči kako pa gre vama na tečaju, mi smo za letos že končali. Mal sem gledala izpite iz R.O., ni tako enostavna zadeva.



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1059 : 05 December 2009, 19:10:33
Uh, sem bila dva dni brez računalnika. >:(

Vidim, da si se že navadila na njene "podvige". :o :P Pri nas je tudi treba obvezno prekontrolirat, če so kje še stvati, ki bi bile njej interesantne, preden jo pustimo samo. Le naš tamal si še ni tega zapolnil. >:( Par dni nazaj, je na pultu pustil Septolete, ki pa jih je morala sprobat. >:( Jih je spravila lepo iz škatle in potem še iz ovoja. Našla sem štiri zunaj, eno pregriznjeno. Zgleda ji  niso bile všeč, vendar se je morala pri vsaki prepričat. Ni me bilo dobrih 10 minut. Drugače pa jo je že Eva videla( Šuši je mislila, da je sama doma), kako takoj ko jaz odidem, zdrvi v kuhinjo, na pult s sprednjimi tacami, nato pa tako prehodi ves pult, je ne zmoti niti vogal (pult je v obliki črke L). >:(

Gonitev se vam približuje? Me res zanima, če jo bo kaj matralo. ???

Kako gre nama pri RO bi morali povedati najini  inštruktorici. :P Glede na to, da doma ne vadiva (to bova, ko bova šli na kakšno tekmo), sem jaz z njo zelo zadovoljna. :o Šuši uživa 100 na uro, glavno, da se je, čim več je. :D Polona pravi, da je prav naspidirana- čim hitreje delat, prej bo priboljšek. :P
Glede na to, da Šuši obvlada nekaj trikcev, da je naredila že Bbh, da obvlada agy,  se meni stvar ne zdi tako težka. :-[ Poleg tega sva nekaj že delali, ko sva se pripravljali za Bbh. Je Eva hodila na tečaj RO, jaz pa istočasno za Bbh, pa sva morali tudi midve delat z njimi. Malo več vaje rabiva, da vse stvari naredi še na moji desni. Je že zakapirala, da je vse isto, le da je druga stran. :o
Smo pa začeli zelo pozno, tako, da mislim, da bomo imeli še v januarju. Na srečo še ni preveč mrzlo. :o


MANDY

  • Gost
Odgovori #1060 : 06 December 2009, 18:31:29
Pozdrav, res so pravi pametni lumpi. Ko jih pa zalotiš ima izraz "kaj jaz nisem" kreganje sploh ne pride v poštev vsaj pri nas. Boljša je preventiva. Bella se pa že goni, problemi ja. V sredo se je vse skupaj začelo, v četrtek sva bili na veterini. Dopoldan, ko smo v službi je zgrmela po zavitih stopnicah do prvega nadstropja, mislila sem da me bo kap, noge so se mi tako tresle, ko sem jo pretipala, da sem komaj stala. Pa še stranke sem imela. :'( Na vrhu postavim ograjo, ko je lumpa gor, ampak takrat je nisem saj je bil mož z njima in sem samo za hip skočila v prvo nadstropje, ograja bo vedno na mestu!! v glavnem po pregledu sem ugotovila, da se ni poškodovala, ko ji je srček nehal razbijat je bila spet nagajiva Bella. Popoldan, ko smo šle na sprehod, pa je zelo pogosto hodila lulat, mislila sem si, ženi se pa markira. Vendar je začela cvilit in se obračat okoli svoje osi. Takoj sva odšli na veterino saj me je bilo strah, da ima kakšne poškodbe zaradi padca.Dijagnoza: boleče uriniranje zaradi gonitve, dobila je inekcijo in dve tableti (tableta ji je zelo všeč, pojedla bi jih škatlo, če bi lahko ::) )Naslednji dan je bilo vse v redu, obnaša pa se kot ponavadi nič posebnega. Smešna je Ida, ki počaka, da Bella lula nato še ona poskrbi, da je tudi njen vonj na istem mestu  :D.
Spomladi , bova tudi midve šle na tečaj  RO in hkrati se lahko naredi še izpit Bhb.
Lepo se imejte



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1061 : 06 December 2009, 19:43:40
Super, da ni bilo nič hudega. :o

Torej se res gonite. :P Med Šušino zadnjo gonitvijo se je začela gonit še Sky, čeprav ni bil še njen čas. Tudi gonitev ni bila čisto taprava. Samci se sploh niso zmenili zanjo. Ja Ida pa isto dominira. :o

Super, da bosta šli na RO. Meni je kar zanimivo. Se bomo lahko srečali na kakšni tekmi. A agility bosta tudi trenirali?


MANDY

  • Gost
Odgovori #1062 : 07 December 2009, 12:14:01
Mogoče bo tudi Ida pohitela z gonitvijo, po gonitvi jo bi rada dala sterilizirat. RO je najin cilj, agility - tu pa jaz nisem za stvar(preveč štorasta  :-[ )Punce pa so že tako preveč zasedene z aktivnostmi in ni časa. Včasih je dan kar prekratek.
Prihaja pa Idin zelo težak čas (petarde...), ko se znoči noče več nikamor. Bello pa pokanje ne moti, samo kakšen koš ali klopca jo razjezita, ke je ponoči vse drugače videti.  ;) 



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1063 : 07 December 2009, 22:09:08
Oh MANDY, saj agility vzameš za zabavo. :P Tudi jaz sem bolj velik štor, pa bova vseeno s Šuši kdaj tekli, za zabavo. :o :P Drugače pa je tudi najin cilj bolj RO, samo ga morava spilit v nulo. :o

Kar se petard tiče- pri nas že pokajo. >:( Šuši se jih ni bala dokler jih niso zmetali dva metra stran od nje. >:( Tako, da se jih naši obe bojita. Ta varjanta koš, klopca, pa spravi Sky čisto iz tira, Šuši pa z dvignjenim repom ponoči dela red in ji je prav užitek hodit zvečer ven na vrt in nadirat, če ni miru. :P


MANDY

  • Gost
Odgovori #1064 : 09 December 2009, 10:17:38
Na žalost ni časa, že tečaj RO bo dvakrat na teden  :(. Odločit se je bilo treba za eno ali drugo dejavnost.
Se pravi, da Šušu tudi dvigne rep do vrha in se razburja upam, da bom Bello enkart ujela z fotoaparatom ker se mi zdi full hecna, počasi po "prstih" z dvignjenim repom in glavo gre proti "strahu" in še laja povrhu.



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1065 : 09 December 2009, 10:51:25
Šuši se ne boji :o, ker pa ve, da se Sky, ona že v startu pride (priteče) ven z dvignjenim repom in gleda "kje je treba narediti red".

Na sprehodu ima ona redno rep gor, še posebej, če se kje kaj dogaja in je v pozornosti( kar ji pa itak ne sme nič uidet). Eva jo velikokrat potolče po repu in jo nadira naj svojo dominanco kar pospravi. :D :P

Trenutno tudi midve bolj trenirava RO in je agy na stranskem tiru. Na našem placu je blato, moja trenerka polno zaposlena, tamalega moram na treninge vozit,.... Pa saj si ti na istem. Mame smo polno zaposlene. :P


MANDY

  • Gost
Odgovori #1066 : 17 December 2009, 13:36:05
Ja polno zaposlene imaš prav. Trenutno moram imeti vedno na očeh Bello drugače dela same neumnosti. Še v trgovino mora z mano, počaka pa v avtu. A sem zadnjič v pustila  zadaj košaro z cvetjem (namenjena za novoletno darilo) in ni vrag, da jo je medtem, ko sem bila v trgovini malo pogrizla  >:(. Da ne govorimo o naši vsakoletni zunanji okrasitvi (lučke na smreki), ki jo je po dveh dnevih uporabe pregrizla na več mesih, še dobro, da je ni streslo. Ej tok škode pa pri nas še ni naredil noben kuža. Tast je ugotovil, da mora skrivat tudi lopato za sneg ne le metle, ki je itak ni več  :P  :P. Boje da neham, se bom spomnila še več njenih bedarij, ampak vseeno je moja moja lumpa in moža jezi ker jo ne kregam. Če pa je ne dobim na mestu zločina  ;) moj izgovor.



MANDY

  • Gost
Odgovori #1067 : 17 December 2009, 13:47:32






MANDY

  • Gost
Odgovori #1068 : 18 December 2009, 12:43:24
 ;D Pokažem vam generalko pred novoletnim popivanjem  :D :D





minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1069 : 18 December 2009, 16:56:30
 Super slikce!!! :o :o

O MANDY, vidim, da te je Bella čsto omrežila. :o :P Znajo bit tako preklemano simpatični in prefrigani, da jih je res težko kregat. :P Ko sem brala tole o Belli sem se takoj spomnila na vprašanje Annemarie (lastnice psarne Hairy Grasshoppers) . Zanimalo jo je, kaj nam je Šuši vse uničila. Vendar jo moram zelo pohvalit, ker Šuši res ni uničevala :o O kradenju hrane sem pa rajši tiho. :-[ Je pa res, da mora pa vse videt in prekontrolirat vsako kakršno koli vrečko, torbo, nahrbtnik,... Ker pa točno ve, kaj sme in kaj ne, ji jaz samo pokažem vrečko in vprašam kdo je  imel to v delu. Če je bila ona, hitro vsa poklapana odide.

Malo ti jo vseeno priporočam vzgajat. Sva se z vzrediteljem pogovarjala o Šuši, in je ves srečen ugotovil, da je postala pes( in ni več mladič). Ker če nimajo primerne vzgoje jih veliko  ostane oz. se obnašajo naprej kot mladički. Se jim veliko bolj splača, ker jim potem ni treba ubogat lastnikov. Sem imela priložnost v Nemčiji videt veliko takšnih "odraslih" psov.

Vidim, da ste vedno bolj kosmati. :o A si jo nehala česati tako pogosto? ???


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1070 : 19 December 2009, 12:06:02
To, da je treba vzgajat in kdaj reči NEEE tudi jaz pri Bini opažam. Čeprav mi je smešno ko nekaj ukrade, razcefra, so določene stvari, ki jih pač ne sme in dejansko je to fajn zadeva, ker vidi, da ne more naredit vse kar si zmisli, ko si ona zmisli. In je veliko lažje s takim psom, ki potem enkrat dojeme, OK pol bom pa dala mir in ne bom skakala po tebi, ko gledaš detektivsko nanizanko.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


MANDY

  • Gost
Odgovori #1071 : 20 December 2009, 12:05:36
Res je Minči, Bella je moja lubica. Je pa zelo brihtna, ko ji kaj prepovem samo obstane in me gleda in ko se prepriča, da mislim resno me uboga. Samo glas mora biti bolj oster. Kadar pa so zraven priboljški sploh ni debate, da ne bi ubogala. Problem je le takrat ko je sama brez nadzora  ??? Odpoklic dela kot šolan NO   ;D.  Včasih hodi poleg ne da bi ji to ukazala, kar za hec, če bi si slučajno kaj prislužila. Danes smo šli zgodaj  na naše hribčke bom jutri pripela kakšno sneženo slikico.
Česala je pa nisem že zelo dolgo dva tedna pred Zagrebško razstavo, samo z prsti ji grem skozi dlako in razvozlam vozlje in to je to. Ni ji sicer všeč, ker češem Ido, je pa postala glavna podajalka krtač, problem je le to, da so ročaji krtač za vsak mal drugačne oblike in krajši  :P :P.
Lep dan želim vsem.



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1072 : 21 December 2009, 10:09:34
O, zimske slikce, komaj čakam. :o

Naša Eva jih tudi še ni uspela naredit. :( Upam, da bo v naslednjih dneh uspela, do takrat pa malo slikc Šušinega izbranca, ki sem jih dobila iz snežne Nizozemske. :o

Ozzy:





Ozzy, Dio in Cooper:





MANDY

  • Gost
Odgovori #1073 : 21 December 2009, 11:00:42
Krasni kosmatinci, prav užitek jih je pogledat. Pa še naše obljubljene slikice, ne bodo tako lepe a vseeno.





kako težko je biti fotomodel vam pokaže zadnja slika, še dobro da ima kavč in kožo.



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1074 : 22 December 2009, 11:07:04
Luštne slikce! :o Vidim pa, da se Belli dlaka na mrazu isto našopiri kot Šuši. :P

Da je Bella postala tvoja ljubica se nič ne čudim. :o :P Definitivno bo moj naslednji pes spet Schapendoes. :o :P

Šuši je končno še uradno postala Ch. SLO . :o :o


MANDY

  • Gost
Odgovori #1075 : 22 December 2009, 12:23:44
ČESTITAM za uradni naziv, zaslužita si ga.
Ste se danes kaj drsali po pločnikih, poleg mene je bila na riti tudi Bella (večkrat, tudi na gobčku), Ida pa je previdna in se ni pustila presenetit in je bila hčerki v oporo. Ni čudno, da sva le z Bello cepale po tleh  :D ;D.



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1076 : 22 December 2009, 13:24:32
MANDY hvala. :o

Mi se skoraj nič ne sprehajamo po pločnikih. Smo takoj na PST-ju. :o

Eva se je malo igrala s slikcami:



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1077 : 22 December 2009, 13:30:21
minči...čestitke!!!!!

Pa same lepe fotke gledam :*  mi lušte po snegu delate, tukaj ga je le še za vzorec, pa še to bolj taki celi mlakužast...ni več fajn za noret  :(

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1078 : 22 December 2009, 19:57:52
Pa same lepe fotke gledam :*  mi lušte po snegu delate, tukaj ga je le še za vzorec, pa še to bolj taki celi mlakužast...ni več fajn za noret  :(

Pridite, k nam! Mi ga imamo še preveč...  :P

Super fotke!
In pa čestitke!  :)



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2