kaj bi bilo?

S1b · 4562

S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
: 06 Avgust 2006, 17:44:31
Nisem vedel pod katero temo bi dal to sporočilo zato sem naredil kar novo(lahko jo premaknete če veste kam spada). Včeraj zvečer sem se vrnil nazaj z sprehoda, sib je  zgledal super in zdravo, dal sem mu za jesti in ga potem zaprl. Zjutraj je sledil šok saj sem videl 3 kupčke izbruhane hrane jasno neprebavljene, tudi posral se mi je v pesjak(imel je mešano drisko z trdim drekom). Bil je zelo len in žalosten a kljub temu je rad šel na sprehod, jesti ni hotel pa tudi zdaj noče... Na sprehodu je ceu cajt jedel travo, ki jo je potem na poti izbruhal z nekako rumeno tekočino... Potem sem ga čez 2 urci peljal spet na sprehod kjer je na sprehodu spet izbruhal malo trave oz. skoraj nič skupaj z penasto tekočino... Sicer je bil boljše volje zdaj na zadnjem sprehodu ampak me vseeno skrbi, da ni kaj narobe... Pa ceu dan serje dobesedno vodeno drisko... Zdaj spi v pesjaku, na sprehode gre rad in tudi teče če jaz tečem ampak ni tisto, da bi bil zdej norc kot na vsakem sprehodu običajno  :(. Kaj mislite, da je narobe in kaj bi mu lahko pomagalo?Če do jutri ne bo bolje grem k veterinarju...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #1 : 06 Avgust 2006, 18:20:16
Lahko da bom udarila močno mimo, ampak mene tole spomnija na znake, ko pes kaj poje in to nekaj ne more naprej po prebavni poti. Hrana naprej ne more, zato pes bruha, tekočine pa morda nekaj pride naprej, od tod pa sledi driska.
Če je tukej manjši, obstaja možnost, da ga bo pes pokakal, če je pa prevelik, pa bo ostal v črevesju. Jaz bi predlagala čimprejšen obisk pri veterinarju, če do jutri ne bo boljše.


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #2 : 06 Avgust 2006, 18:26:37
A bi bila možna zastrupitev? Ali pa res kakšen tujek in da Sib tako dolgo bruha dokler more. Potem pa nima več kaj za izbruhat pa bruha sluz.



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #3 : 06 Avgust 2006, 18:43:00
Za začetek ga daj na 24urni post in opazuj kako bo z njegovim iztrebljanjem. Po 24urnem postu ga daj na dietno hrano (piščanec, riževa sluz...etc). Če bo med postom imel še vedno vodeno drisko in bruhal - bodi pozoren, da zaužije dovolj tekočine (da ne pride do dehidracije). V vsakem primeru pa bi jaz preventivno jutri obiskala veterinarja... Če ne drugega, bi ga vsaj poklicala in povprašala za nasvet, kajti lahko se gre tudi za tujek, ki zaustavlja potek prebave.


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 06 Avgust 2006, 21:41:47
joj hvala vsem za pomoč :-* :), sem biu mal prejle na sprehodu pa je spet dvakrat bruhu tokrat samo tekočino :( tko da sva se u gozdu ustavla in sva se usedla ob en drevo in za ene 15 minut počivala nato sem mu zmasiru trebuh pa zadnji spodnji del pa sem kr mal močnej pritisku pa se mi je zazdel oz sem zaslišu kot, da se je nekaj notri razlilo... V tistmu trenutku se je sib začel gristi v rep in malo vrteti v krog pa tudi končno je jezik iz gobčka dal in začel z repom mahat kot, da mu je malo odleglo.Za nazaj je ovohaval stvari in malo tekel naprej in nazaj ampak vseeno se me je držal in lepo hodil ob meni... Mali mi je odleglo ampak upam, da bo jutri spet stari sib, ki mi vedno nagaja ;D :)

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #5 : 06 Avgust 2006, 23:01:25
se mi je zazdel oz sem zaslišu kot, da se je nekaj notri razlilo...
To ni nujno dobro. Ne dajaj mu nič za jest in pokliči jutri veterinarja (razen če bo S1b popolnoma normalen).


Lp,
M


PS
Izmeri mu temperaturo (za vsak slučaj).


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6 : 07 Avgust 2006, 11:02:34
ponavadi gre za gastritis in se s postom in dieto  enem tednu pozdravi. Ampak če nisi čisto prepričan pelji psa lepo k veterinarju. Če bi imel slučajno vročino, ga moraš pa peljati takoj. Prav tako ga moraš peljati, če po dveh, največ treh dneh pes kljub postu in dijeti ne neha bruhati.


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 07 Avgust 2006, 18:42:22
hmm danes čez noč in do 11 zjutrej je sib bruhal 8 potem pa nič več... Se mi zdi, da mu je kar bolje čeprav će cel ćas leži vzunaj... Na sprehode gre rad in tudi malo teče če mu kaj vržem itd... ampak je za ene 500 % manj živahen kot ponavadi... Sem klical veterinarja in mi je rekel, da je res lahko gastritis ali pa je pojedel kakšno crkovino oz. je miš prišla v stik z njegovo hrano čeprav ne vem kako ker hrano shranujem v hoboku v zaprti omari v kleti, mogoče pridejo zvečer v njegovo psodo, ki je čez noč vzunaj ???. No v glavnem sva govorila preko telefona in je rekel, če bo do jutri še kaj bruhal naj takoj pridem drugače pa naj bi se poboljašalo. Priporočil mi je tudi tablete iz oglja, ki jih uporabljajo ljudje proti strupem in proti driski... Psu naj bi se dala lahko dala dvakrat večja doza... Uporabljam tudi eno posebno čajno mešanico ki naj bi zelo pomagala proti slabosti.. Drugače pa danes še vedno ni jedel nič oziroma je pojedel vsega skupaj ene 100 gramov konzerve... Prav vidi se mu, da je lačen ker cvili ko mu prinašam hrano ampak potem jo le počasi je oz. jo samo malo poliže.. :(. Kakal danes tudi ni nič kar je tudi normalno saj ni jedel nič... No upam, da bo kmalu boljše ker grem jutri potem ziher k veterinarju...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #8 : 08 Avgust 2006, 13:02:04
Zakaj ga pa še vedno futraš ko bi moral biti na postu, kvečjemu kakšno žlico čiste kurje župce mogoče. Oglja ima pa dve tableti danes pa še dve mogoče jutri več kot dovolj, če ne bo potem tako zaprt da bo joj.


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #9 : 08 Avgust 2006, 17:44:21
no ja sib je zdaj veliko bolje, skoraj zdrav je že... prav vidi se mu da so mu očke drugačne in da je vesel.. danes je pojedel piščančja prsa tako da ima že kar velik apetit pa tudi lovila sva se na dvorišču... No malo se mu pozna, da je še utrujen samo dvomim da bom bil še en dan brez skrbi, da bo kaj uničil >:D ;D. Glede tabletk sem mu dal pa 6 tabletk... dvakrat po dve včeraj in danes dve :-[ še dobro, da si me opozorila na to lanabela(hvala :)) ker drugače bi bil res polom, ker sem imel namen še ene dva dni ostati na tabletah lol... res hvala vsem za pomoč!

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #10 : 09 Avgust 2006, 10:37:49
Ravno polom ne bi bil, bi se pa malo mučil preden bi spet imel normalno prebavo. Ni pa nič hujšega tisto zaprtje.


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #11 : 09 Avgust 2006, 16:31:24
no danes popoldne je sib končno spravil normalni kakec iz sebe tako da lahko rečem, da je že skoraj zdrav! :)

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


bevciura

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 09 Avgust 2006, 17:21:23
No to je lepo slišati... :-* :) 8) 8)
Lepo se imejta! :P :P :-* :-*
Naj bo še naprej >:D >:D >:D!!!!!!!!!!!!



Lp