Povodci

Nelly · 92477

Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #120 : 23 Marec 2012, 11:57:04
O jej. Sreča!
Žal še nisem srečala karabina, ki bi bil bolje dovršen (lahko da obstaja, ne vem). Tale plezalni je sicer super...razen to, da se ne vrti.
Pri mojih se kdaj zgodi da si mala zatakne svoj povodec v karabin od tavečje.

V skrajnem primeru, če se to večkrat dogaja je dobro imeti psa dvojno pripetega.
Ali pa, da ima tisto rinko na ovratnici manjšo (pa še vedno dovoj močno). Našim se je pri preveliki rinki karabin dostikrat nekako zataknil v rinko. Sicer se ni odpel, bi se pa morda lahko zaradi potega.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #121 : 23 Marec 2012, 17:27:24
Odgovor: najcenejše in najvarnejše - zamenjat navadne karabine za plezalne :P

Vsekakor pa je vsak karabin občutljiv, če pade na trdo podlago! Zato nobene karabine ne močemo po tleh, ker tako lahko poči tako kvaliteten kot slab.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 24 Marec 2012, 13:21:06
Oh ja še to.
Fajn je da se vedno sedi in čaka na povelje ''free'' ko se karabin odpne. Recimo, da lahko v neki meri preprečiš šprint takoj, ko povodec ni varno pripet ali v rokah.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Koschei

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #123 : 26 Marec 2012, 13:00:14
@Lunette: Delamo na tem, ampak je poudarek tukaj na 'delamo'. Saj včasih lepo počaka na "prosto", ko ga odpnem... samo, če je okolje novo in zanimivo, potem pa se zgodi, da ga je tudi treba nekajkrat popravit, preden počaka na povelje in pele nato odšprinta raziskovat.  :-\



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #124 : 26 Marec 2012, 15:19:05
Hihi to mi jo je moja tudi zagodla na podoben način, sicer na travnikih, ampak v bližini pa gnoj, kompost, MAČKA, se je snela ovratnica...1x je bil odpoklic tak-oponašanje pasjega laježa  :-[ je delovalo, sam upam,da ni kdo videl...naslednjič sem jo pa še spodbujala in guncala afne z njo, v stilu "ti loviš!" in metala priboljške sem in tja, laufala, lej ka je tu!!! išči, išči (to pomeni, da je neki dobrega na tleh)...je delovalo in to je nekak pri nama najboljša varianta, če se slučajno kaj takega zgodi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 26 Marec 2012, 16:28:05
 :) Sej važno da delata na tem. Samo predlog kaj se da kot ''varovalko'' uporabljat  ;)
Ampak res, kakšno rinko imata na ovratnici? Večjo okroglo ali manjšo D?

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Koschei

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #126 : 26 Marec 2012, 19:53:52
Rinka je večja okrogla. Se super obnese za hitro prijet in držat, če je treba (ko ni na povodcu), ampak v kombinaciji s takšnim karabinom se je izkazalo za vse prej kot super.  :-\
Zato pa od zdaj naprej karabin podoben plezalnemu in je skrb manj!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #127 : 11 Julij 2012, 11:33:20
Iščem pleten povodec-preklopni, z dvema karabinoma. Vem, da ima nekaj v ponudbi Karlie in nekaj Šeruga. Ali so še kakšni? Najraje bi kar črnega, ker gre k vsaki barvi ovartnic (črno/roza, črno/oranžna, z rožicami, rjava). Eventuelno bež barve.

Na največji problem naletim ker so eni močni, robustni, preveč široki, drugi pa premajhni. ::)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


alex1

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #128 : 27 Avgust 2012, 21:41:42
Ali je morda kdo že probal tole?
http://www.car-audio.si/razno.html
Mnenja?!
hvala

lp
Alex1


alex1

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #129 : 31 Avgust 2012, 15:26:57
Nihče? :(
Morda tukaj..http://www.facebook.com/RockStrapsSlovenia?ref=ts
Zanimajo me izključno mnenja kaj vam pade na pamet...

hvala

lp
Alex1


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #130 : 16 December 2012, 22:28:25
Meni tale RokStraps deluje zanimiv. Zelo mi všeč mi je da ima dodaten ročaj ob ovratnici. Jaz bi to preizkusila če bi imela manjšega psa, za mojega na žalost ne pride v poštev, ker bi morala zamenjat obroček in karabin (kar pomeni da je 30 eur za takšen povodec preveč), pa še ta elastičnost je v nekaterih primerih lahko nevarna (še posebej z mojim psihotom).

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #131 : 07 Februar 2013, 15:44:41
Ker imam časa nekaj dni "na pretek" mogoče še namig za tiste, ki radi sami kaj izdelate; pri meni ima takšna stvar zmeraj poseben status :-[
Kar nekaj časa gledam "delovne" povodce oz. povodec, ki bi zadovoljiv večino potreb za vodenje, vzgojo, itd., psa (seved je nemogoče izdelati univerzalnega prav za vse potrebe) in nazadnje le prišel čas, da sem misli dokaj izkristaliziral in se lotil izdelave. Najbolj me je mučil "spoj dveh koncev vrvi". Iz podvodnega ribolova vem, da je mogoče vrvico ali "laks" na katerega je pritjena "puščica" s podvodno puško odlično povezati, zvezati prav z tanjšim laksom (za ribolov) in sekundnim lepilom.............slike povedo več.
Material in pripomočki: sekundno lepilo, "laks", alpinistična vrv (imel doma od pomoči učenja otrok smučat; 6mm), škarje, en takšen in trije drugačni karabini, vžigalnik, samoskrčljiva plastična cevka ( ob toploti oz. recimo z enakomernim segrevanjem z vžigalnikom po vsej površini se cevka skrči; največkrat uporabljena pri "elektro opravilih")



Glede dolžin posameznih delov, sem nekaj povodcev tudi premerl,i ampak še zmeraj na koncu izbral meni najbolj ustrezno. Prvi del na katerem je fiksni karabin cca 60cm, drugi del cca 100cm, tretji zadnji del cca 120cm. Zadnji del bi lahko bil krajši recimo 80cm vendar sem ga podalšal za 40cm, ker se lahko uporbavlja tudi kot zatezna ovratnica. ;) Pri tem pazite, da je zadnje "oko" dovolj veliko, da lahko skozenj pretaknemo drugi konec oz. oko; če uporabljate kot zatezno.





Glede "spajanja vrvi" (kar je tudi edino delo); ko ste približno odredili velikost "ušesa" , nakapajte nekaj sekundnega lepila na notranjo stran in na obe zunanji strani ušesa. Nato "laks" fiksirate recimo z zanko in ga ovijajte proti drugem koncu in nazaj. Delajte dovolj hitro, da se lepilo ne posuši (potrenirajte malo "na suho" najprej). Nato zopet namažite vrv in "laks" z lepilom in ovijanje ponovite v eno in nato v drugo stran.............in zopet ter na koncu "laks" zavežite. Naj vas ne skrbi preveč kako, ker bo tudi lepilo naredilo svoje.
Čez vsak spoj navlecite še samoskrčljivo cevko, ogrejte z vžigalnikom in to je to.
Laks pa le navijte malo močneje na vrv, da bo strav funkcionirala. Pa pazite, da se ne porežete  ;) ali pa si prste ustrezno zaščitite.



Povodec ponuja veliko možnosti, kombinacij dolžine, zapenjanja, vodenja.............skratka, zadovoljen z narejenim :-*
Mogoče bom iz ostanka vrvi (cca 4m) izdelal še en dalši zadnji konec (čeprav mi fleksi bolj leži, ker so dolge dolžine izredno nerodne) .................... ali pa še en povodec za kolega.

Veselo na delo! Slabega vremena bo še na pretek.  ;D

PS
"Spoj" sem seveda prej malo potestiral......... tudi v slabem vremenu, vodi in "cuki" :) ............. Drži? Drži! .............. zenkrat.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #132 : 07 Februar 2013, 16:05:30
Super ideja  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #133 : 07 Februar 2013, 19:19:12
Jaz sem tudi ze enkrat nekaj casa nazaj naredila doma povodec na isti nacin (samo brez sekundnega lepila in laksa, sem uporabila zelo mocan malo debelejsi sukanec)  :P Sicer je moj narejen kot retriever povodec, ampak se vedno super drzi  :) Imam pa nekoc v planu se enega malo daljsega iz debelejse alpinisticne vrvi, pa bomo tokrat probali narediti po teli metodi  ;D

Mogoce kaksna ideja kje bi se dobile te okrogle rinke za na retriever povodec? Tudi v kaksni alpinisticni trgovini?  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #134 : 07 Februar 2013, 19:47:38
Zakaj pa okrogle? Da bo "retriver" povodec  ;D , ................ moj je pa "ptičar"  ;D .................. seveda pa ima vsak svoje želje tako, da izbira je tvoja, vaša 8) :-*

Meni so takšni karabino ravno tako trdni, odpenjamo jih z lahkoto in pa svoje kombiniramo ............. kot objektivi za foto  :)
Pa res ne mislit da hočem nekoga žalit, ampak čisto iz praktičnega stališča .......................... pa saj nismo na CACIB u  ;D



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #135 : 07 Februar 2013, 20:16:22
Ma ne, "navadnih" povodcev in ovratnic imam cel kup, rabim nekaj v smislu retriever povodca kadar ga peljemo plavat (da ni treba ovratnice gor/dol dajat, itd), ali za na kaksen hiter vecerni sprehod. Tistega, ki imam je malo prekratek, rada bi enega, ki je tam ene 1.5m dolg. Rinko rabim pa za na konec, da boljse "drsi" (na tak nacin: http://www.ruffwear.com/site/product_images_v6/40231_JustACinch_PurpleDusk_Zoom.jpg). Bo pa vsekakor debel (recimo 1cm debeline), tako da ne bo zgledalo, kot da smo na cacibu  :P :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #136 : 07 Februar 2013, 20:20:29
Če prav razumem sta vidva samo okoli dveh delov vrvi vrtela sukanec oz. laks? A ni nevarnosti, da bi to popustilo? Si predstavljam, da ob močnem potegu lahko recimo lepilo popusti in vrvica zdrsne ven iz napeljanega laksa/sukanca.

Kje pa se kupi samoskrčljivo plastično cevko?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #137 : 07 Februar 2013, 20:31:25
Jaz sem ubistvu obe vrvi prav zasila skupaj (je slo na tezko in z mocno sivanko). Ampak je res tak sukanec, da ga ne mores na roke strgati (tak, s katerim tudi sedezne skupaj sivajo).

Te plasticne cevke se pa dobijo v kaksni elektro trgovini, Conrad ali kaj podobnega. Imas pa na voljo vec razlicnih barv, debelin...

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #138 : 07 Februar 2013, 21:31:48
Ma, imamo to vse ;D

"retriver"  8)



celo za dva psa ............... za silo rešit  ;D





Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #139 : 08 Februar 2013, 11:07:04
Super!  ;D Pa saj, moznosti je neskoncno, samo taprave ideje rabis  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #140 : 09 Februar 2013, 13:34:23
"Working dog"  :o



....kako neizmerno uživa :) ....ampak trpi pa tudi ne ;) .......... ker pač mora  ??? 8)
....pa saj navsezadnje ni za njega :)

Glede karabinov; uporabljeni železni pocinkani (5x50, 0,30EUR) za tistega bolj "pasjega" (2,5EUR) pa ne poznam dimenzij, je pa isto železen, kromiran.
Vrv sem izmeril in je 5mm.
Mogoče nasvet; lahko si privoščite karabine iz inox-a (ob prvi priliki nabavim 8) ), ki se jih dobi v trgovini KAMM (BTC) http://www.kamm.si/index.php , ki prodaja navtični program.

5x50 karabin inox - nosilnost 570kg  :) ;)

http://www.zoohit.si/shop/psi/pasji_povodci_in_ovratnice/funkcionlani_povodci/316906




zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #141 : 09 Februar 2013, 14:33:06
Jaz sem ubistvu obe vrvi prav zasila skupaj (je slo na tezko in z mocno sivanko). Ampak je res tak sukanec, da ga ne mores na roke strgati (tak, s katerim tudi sedezne skupaj sivajo).

Te plasticne cevke se pa dobijo v kaksni elektro trgovini, Conrad ali kaj podobnega. Imas pa na voljo vec razlicnih barv, debelin...

Ja, to mi je logično, najbrž so tudi povodci, ki jih lahko kupimo v trgovinah narejeni na ta način, samo da jih zašijejo s strojem.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #142 : 10 Februar 2013, 21:21:07
Meni se to zdi super ideja če imaš majhnega psa in potrebuješ nekaj posebnega.  :)

Oseba pri kateri jaz kupujem opremo za mojega psa tudi dela stvari ročno  :-* mi je prav zanimivo gledat kako vse skupaj nastane. Gre ogromno truda v to.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #143 : 10 Februar 2013, 21:48:04
Meni se to zdi super ideja če imaš majhnega psa in potrebuješ nekaj posebnega.  :)

 ???



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #144 : 10 Februar 2013, 21:57:42
Posebnega v smislu da tega ne dobiš v trgovini, ali pa da bi rad sam izbral nek poseben vzorec. Drugače ceneje prideš skozi če kupiš že narejen povodec. Čisto realno gledano povodec za majhnega psa pride okoli 5-10 eur. Če bi tole želel narediti za velikega psa daš samo za karabin čez 10 eur.


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #145 : 10 Februar 2013, 22:27:32
5x50 inox karabin - nosilnost 570kg ....................... očitno nekateri ne berejo
kovinski karabin - nosilnost recimo 300kg (pa najraje več)

Karabin na sliki je najverjetneje aluminjast oz. Al litina.
Pri alpinizmu je poleg nosilnosti pomembna tudi teža ;) . Edino če te ne skrbi varnost. Ampak večina "pasjih" karabinov uporablja vzmet ali "silo psa".

Za katere majhne pse? Pod 65cm višine ;D al za tiste, ki imajo "majhno glavo" oz malo v glavi ;D

Če so pa problem vzorci se pa seveda strinjam :D

PS
Edino če naredim še test obremenitve spoja  ;D .................. ampak potem bo več podatkov kot pri "exotičnih" povodcih  :o



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #146 : 10 Februar 2013, 22:48:51
Kakšnih exotičnih povodcih?  ::) Povodec mora biti zanesljivo narejen in jaz osebno dvomim da bi takšen povodec zdržal veliko če bi res šel testirat največjo obremenitev šivanih delov. Mogoče pa se motim in imaš veliko izkušenj z ročnim šivanjem močnih spojev.  :P Vrv je pa drugače tudi en tak nezaželjen material pri povodcih. Mislim da ni potrebno razlagat kaj se zgodi če lastnik drži vrv ko pes povleče?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #147 : 10 Februar 2013, 23:29:59
Sedaj ko smo s karabini opravili pa na spoje  ;D
Se popolnoma strinjam, da mora biti povodec zanesljivo narejen. Kateri šivani deli so problem? ;D .
Kaj se zgodi če lastnik drži vrv ko pes povleče?  ???

Ker vidim da obvladaš ;) , lahko še kakšno rečeva o silah; takšnih in drugačnih  ;D..............se hecam, ker se zdim sam sebi otročji, da sploh odgovarjam  ;)

Pa da ne bo kdo mislil, da kakšnega prepričujem ................. mi je čisto eno figo mar ;)



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #148 : 11 Februar 2013, 00:14:32
Glej jaz zaupam samo preverjeni/močni opremi (kot veliko ostalih lastnikov)- če je kdo drug zadovoljen z manj me to ne moti oz. mi je vseeno. Ne bodi tako užaljen če ti kdo poda mnenje in se to ne sklada z tvojim. Glavno je da si sam zadovoljen z svojim izdelkom. 
 

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #149 : 11 Februar 2013, 00:30:00
Nihče ni užaljen  :-* ................. samo, da tvoje mnenje sploh ni mnenje ampak pisanje zaradi pisanja. Če ne verjameš se pa še enkrat preberi :P ;
.......... o karabinih ne veš nič, o vrveh ne veš nič, tudi glede spojev ni nič boljše. Tako, da je res najboljše, da uporabljaš močno/preverjeno  ;D