Povodci

Nelly · 91900

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #30 : 28 September 2006, 12:27:02
Mislim,da sem že nekje napisala-prvič vrv mora bit plezalna iz alpinistične trgovine- zdrži več ton ot 150 kg s prostim padom z višine 10 m + varonaje x XX, al pa pravo usnje širine najmanj 2 cm. Karabin isto mora bit alpinističen. Ta velik ne tsti mali,ki je samo za špagco usmerit.
Nič ne sme bit šivano,ker lukjne šibijo material- mora bit zavezan ali pa prepleteno.Oprema mora bit relativno nova napar let jo je treba menjat preventivno.
Nobena pasja oprem ne zdrži niti srednjega psa,če se ful zažene. Kaj šele velikega in težkega. Če zdrži oprema pa privez ne  ;) ali pa oseba ,ki drži opremo na drugi strani  :P
In seveda- ne glede na zakonska predvidevanja- pes je najbolj zgotovo po ddobro kontrolo, če je to avtoriteta vodnika oz izšolanost. V tem primeru oprema ni bistvena.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #31 : 28 September 2006, 12:36:01
Žal, pri novejših povodcih je očitno že navadna hoja problem. Kolikšna sila je delovala na karabin, če je bila pripeta 18 kilska psica, malce je vlekla -prav hudo vleči 15 letnica niti ne more, če bi tudi hotela -  in čisto nič cuknila? Vse kaže, da bom spet sama vozljala povodce iz prusika, včasih sem jih že in so povsem zanesljivi (če narediš dobre vozle seveda - šivati ali luknjati seveda ne smeš nič) samo kaj ko so grši in dražji od tistih v petšopih.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #32 : 28 September 2006, 13:41:49
Lanabella, ni bilo mišljeno za tvoj karabin.
Res je vsa oprema vedno bolj "made in china al pa india" sistem. Tudi jaz sem enkrat v eni splošni trgovini kupila nekaj poceni povodcev, ki so razpadli kar sami od sebe, še pri hčeri,ki je imela na enega  privezano plišasto žirafo  :o in doživela nekaj karabinov , ki ne vem al so bli iz materiala za svinčnike narejeni al kaj  >:D- tako vsaj so izgledali na mestu preloma, kot da sploh ni kovina ampak nek grafit  :D - ampak, če pes ni ravno gluh in v kontroli vodnik a, ne samo vrvice  ;) to ni posben problem. Pač ko popusti oprema daš povelje - če se že sam ne ustavi da začudeno pogleda kaj se je dogodil, da mu nekaj z vratu visi nenadoma  :o

 ;D zato se pa samo provoščljivo smejim javnosti, ki misli , kako je varna , če so psi privezani  :P :P :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #33 : 28 September 2006, 14:01:04
Hudič je, ker tudi psi mislijo da so varni če so privezani. Če bi Lana vedela da je spuščena, bi pazila, ker točno ve, da ji lahko kaj nepričakovanega prileti v tazadno če ne pazi (pa ne mislim na mojo brco, da ne bo pomote). Če je pa privezana pa samo glupo hodi in čaka, kaj ji bo povedal povodec. Če ji povodec ne reče nič pomeni hodi naravnost naprej z enako hitrostjo.

Sicer je pa zelo koristno, da naučimo psa, da se v primeru ko pade  povodec na tla avtomatično ustavijo, brez dodatnega povelja. Meni to pride hudo prav, če tečejo ob kolesu, pa moram izpustiti povodce iz rok ko mi kdo nenadoma skoči pod kolo.
 


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #34 : 28 September 2006, 14:17:16
No ja, glede na to kar pišeta, je moja oprema očitno z Marsa, ker imam za Ajko še prvi povodec, za Paxa pa tudi. Povodca sta usnjena, nič šivana, obdelana tako, da sta mehka, karabini so pa iz neke vrste zlate zlitine. Za Paxa imam razstavni povodec iz enakega materiala. Pax ima tudi ovratnico iz enakega materiala kot ta karabin na povodcu in tudi ta je še taka, kot je bila 1. dan.

Moraš pač vedeti kaj kupuješ. Meni pač lepe stvari ne pomenijo nič, morajo biti predvsem uporabne.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #35 : 28 September 2006, 14:33:54
hmm sedaj pa res ne vem, ali so tile povodci res tak problem.

Sama imam za Asjo ze 6 let isti povodec kupljen pri ga. Šerugi. Na tem povodcu sva vsak dan, s tem povodcem je bila na obrambi, ker je moral tako povodec kot karabin preziveti kar ogromno obemenitve pa se vedno je cel in nikoli ni zatajil.

Mogoce res ni za kupovati lepe ampak kvalitetne stvari.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #36 : 28 September 2006, 14:39:11
Saj se meni tudi še ni zgodilo da bi se mi povodec strgal, čeprav en mal pa že gledam, da mi je oprema tudi všeč in ne samo funkcionalna.

Povodec katerega uporabljam poleg flexija in tudi za šolanje je tak čist običen in cheap, ca 12 mm širok, pleten, nič šivan, z enim takšnim za moje pojme mini karabinom 1,5 cm širine. Fant mu ni dal en teden, čez da bo ob prvem potegu adijo pes, ampak zaenkrat še nič kaj takega ne kaže.
Resda ima moj pes samo 30kg in ne vleče skozi, ampak ko zašprinta se občuti njegova žilavost  :D
Bomo videli kako dolgo še bo držalo vse skup.
Tudi čist ta prvi povodec iz najlona, ne kaže nobenih znakov slabosti, le mene grozno moti v roki, katero sem imela poškodovano in ga tako ne morem prijeti kot je treba.

Moram pa priznati, da na kaj takega sploh še pomislila nisem, kar grozno mi je bilo ko sem prebrala Lanabelin primer  :-\ Bom odslej bolj pozorna, sicer so me razne kovinske ovratnice bistveno bolj razočarale. Seveda te obične, nič zašvajsane, ob potegu so se rinkice kar razširile in tako je vse skup razpadlo  :(

Sem pa enkrat v Nemčiji imela priliko v roki držati za moje pojme sanjski povodec  :o
Usnjen, pleten, mehak tak da ga kar ne bi dala iz rok, neke garancije so obljubljali zraven in testiranja ampak je bil kar "malo" preveč $$$ zame  :'(

 


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #37 : 29 September 2006, 07:58:56
Deteljica:
"Mislim,da sem že nekje napisala-...... al pa pravo usnje .......Nič ne sme bit šivano,ker lukjne šibijo material- mora bit zavezano ali pa prepleteno............."

Urška:
"No ja, glede na to kar pišeta, je moja oprema očitno z Marsa, ker imam za Ajko še prvi povodec, za Paxa pa tudi. Povodca sta usnjena, nič šivana, obdelana tako, da sta mehka,"

Skoggkatt:
"Saj se meni tudi še ni zgodilo da bi se mi povodec strgal, .....Povodec katerega uporabljam poleg flexija in tudi za šolanje je tak čist običen in cheap, ca 12 mm širok, pleten, nič šivan ",


a opazite kakšno podobnost ;) med posti ?
nekaj bo na tem  ::)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #38 : 29 September 2006, 12:49:58
Tisti moji povodci, ki so starejši od dveh let so brezhibni, ne glede na izdelavo - saj niso pretirano obremenjeni. Eden je starejši od 20 let in še uporaben.Problem se je pojavil pri novih - očitno goljufajo pri izdelavi karabinov. Ko sem pogledala razpadlega, je bilo kovine pol milimetra, notri pa neka čudna črna snov. Hudič je, ker na zunaj zgledajo v redu. Pa niti ni bil nek čisto poceni izdelek iz veleblagovnice.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #39 : 29 September 2006, 13:09:49
Ravno pregledujem moja dva povodca. enega sme kupila dve leti in pol nazaj, enega približno leto nazaj. Držita oba ker moj pes niti nima kakšnih hudih pebliskov z vlečenjem sploh pa ne s silovitimi potegi.

Ampak...

povodca naj bi bla ista (samo različnih barv)

Najlonska, okroglo pletena.

Nista ista že v tem pogledu. Starejši je gosteje pleten in izgleda močnejši, ne bi se razpletel če nebi bil zvezan na vsakem koncu. Pogledam drugega je pa ful redkeje pleten, vrvi iz katerih je narejen gredo zelo hitro narazen (recimo da je starejši močno pletena kita, novejši pa tak, na pol, na hitro spleten

Pogledam karabine...

Sicer sta oba še cela ampak starejši je že malo okrušen, težji in je v resnici cel kovinski, medtem ko je novejši lažji in na mestih ko je okrušen tudi malo razpokan.

Tako da očitno drži da "malo" goljufajo pri izdelavi  ::)  >:(

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #40 : 29 September 2006, 15:34:38
Jaz imam en in isti povodec že najmanj 5 let, pa ni nič poškodovan. Je usnjen, kupljen je bil pa v kmetijski prodajalni. Da o kovinski ovratnici ne govorim, saj je pri hiši že več kot 10 let (jo je imela že prejšnja psička). Tako da ne vem, ali je današnja pasja oprema tako slaba ali pa imate vi rambo pse doma.  ;D

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #41 : 02 Oktober 2006, 09:25:56
Meni je zdaj popolnoma jasno, da imam "rambo" psa doma....


_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #42 : 02 Oktober 2006, 15:40:59
...In hkrati delajo slabše povodce (vsaj te ki sem jih jaz kupovala v pet trgovinah)  ::)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #43 : 02 Oktober 2006, 15:51:54
Malo off topic, ampak  vseeno: danes marsikatero stvar delajo manj kvalitetneje kot včasih. Banalen primer: imeli doma zelo star hladilnik in pralni stroj (stara cca 20let). Noben se ni nič kvaril... ampak res nič. Kupili nov hladilnik - crknil točno 14 dni po preteku garancije.  ::)
In še bi lahko naštevala.... :(
Gre se zato, da se en izdelek naredi čimhitreje in čimceneje. Posledično je (velikokrat) slaba kvaliteta. Mogoče celo namenoma - da se več in večkrat kupuje (pač nek izdelek). Podjetja imajo tako veliko večji dobiček. Kapitalizem.


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #44 : 03 Oktober 2006, 19:42:47
Hay,
pri nam pa je bilo tako, da je Zoro vse povodce raztrgal še tiste, ki so najmočnejši in smo ga potem odvadili, ker je flexije hitr razrtrgal. Tako da smo potem kar kovinski povodec uporabljali sicer pa imamo še enegam, ki ga je enkrat mal raztrgal potem pa ga je oče mal bek odrezal in nazaj zašil pa je bil tak kot nov. Sedaj pa opažam, da se že spet mal bek trga in bom mogla odšteti okol 3500 sit za takšnega enakega.
Ovratnice imamo pa zmeraj zatežne. Imamo eno takšno, ki je iz istega materiala kot povodec in smo potem, ker mu je bila prevelika naredli zatežno. Sicer pa imamo še dve kovinski in sta res mega, ker sta že stari in ko psa peremo ga imamo privezanega, da ne uide, ker se boji vode, pa ovratnica zarjavi, drugi dan pa je spet tako kot nova.
lp,
Anja


firbc

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 04 Oktober 2006, 12:53:24
Berem , berem in prihajam do zaključka, da bi bilo dobro psa izšolati vsaj do izpita B-Bh ::)

Da bi pač lahko normalno hodili na sprehod po "dolini Šetflorjanski"

Če ste kdaj poslušali Puš-a ko  razlaga o nagonu plena in igri veste o čem govorim



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #46 : 06 Oktober 2006, 15:41:11
Hay,
glavno je da pes ve da gre nekam, ker ga to tudi razveseljuje ko vidi povodec.
Sicer pa sem včeri kupila novo ovratnico in povodec. Ovratnica mi gre zelo na živce, ker ko se strese ful zaropota. Povodec je pa zaenkrat še kr vredi.
lp,
Anja


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #47 : 07 Oktober 2006, 19:33:11
Berem , berem in prihajam do zaključka, da bi bilo dobro psa izšolati vsaj do izpita B-Bh ::)


Firbec prav imaš  :D ne bi bilo slabo 

:P hmmm mogoče imajo pa kinološka društva pogodbo s proizvajalci karabinov za pasje povodce, ker upajo, da bo več ljudi začelo šolat svoje pse  ;D  ;) ;) ;) :P :P  >:D

Joke da ne bo kdo resno vzel - čeprav šolanje itak ni napačno. Pa vseeno tudi psi z doktoratom lahko kdaj potegnejo in ravno takrat lahko karabin poči....

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


firbc

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 12 Oktober 2006, 12:58:16
Mislim,da sem že nekje napisala-prvič vrv mora bit plezalna iz alpinistične trgovine- zdrži več ton ot 150 kg s prostim padom z višine 10 m + varonaje x XX, al pa pravo usnje širine najmanj 2 cm. Karabin isto mora bit alpinističen. Ta velik ne tsti mali,ki je samo za špagco usmerit.
In seveda-  pes je najbolj zgotovo po ddobro kontrolo, če je to avtoriteta vodnika oz izšolanost. V tem primeru oprema ni bistvena.

Glede na zgoraj citirano in malce "vzeto iz konteksta", ter glede na številne sponzporske pogodbe s proizvajalci alpinistične opreme :P se strinjam z zadnjo vrstico citata, ampak z dodatkom"zihr je zihr", imam predstavnika-co pasje vrste še zmeraj privezanega na sprehodu v "urbanem okolju" :'(, drugače pa imam glede na moj glas  :oin ubogljivost  >:(povodec bolj za okras ;D



Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #49 : 29 November 2006, 18:12:11
Js mam za Bugza dva pletena povodca in do zdj sta zdržala, bom pa karabine zamenjala z alpinističnimi ker so že malo razmajani in nočem da mi poči v kakšnem kritičnem trenutku.

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #50 : 19 Januar 2007, 15:24:19
Iscem tak povodec, kot je na sliki. Crno-rdec, mocen, da se regulirat.. Ce ga je kdo mogoce kje zasledil, bi bila fejst hvalezna.


Boljse slike zal nimam



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #51 : 19 Januar 2007, 15:37:25
Imamo istega, ampak ne take barve. Irena Šeruga ti ga bo po mojem naredila takega kot hočeš, pokliči in vprašaj!
lp


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #52 : 19 Januar 2007, 16:58:52
A vas je bil pri Serugi kupljen al kje drugje?



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #53 : 19 Januar 2007, 17:28:33
A vas je bil pri Serugi kupljen al kje drugje?
Ja, pri Šerugi. Je cel rdeč z vzorcem.

lp


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #54 : 19 Januar 2007, 18:06:50
Iscem tak povodec, kot je na sliki. Crno-rdec, mocen, da se regulirat.. Ce ga je kdo mogoce kje zasledil, bi bila fejst hvalezna.


Boljse slike zal nimam

Nika, jaz sem ravno prejšni teden takega videla v Mr. Petu, sicer je bil črno-moder, ker jim je zmanjkalo črno-rdečih, ga bom pa tudi jaz kupila, ker je zelo prijeten na otip in tudi močan zgleda. Stane pa malo manj kot 10eur! ;)

Lp,
Tina



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #55 : 19 Januar 2007, 18:15:19
Super super super :D

Pa ce poceni je, sem mislila da so drazji. Je pa res mocen. Pa tezek ;)



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #56 : 20 Januar 2007, 17:51:52
A gre to za povodec, ki ima na notranji strani (crna stran) nakaksno gumo,peno... ?

Mi smo tak povodec iz Mr. Peta imeli zadnje 2 meseca. Povodec je drugace vredu, pravi balzam za roke, tudi kaksen nanaden poteg moje mrcine je cisto lepo prenesel (kar za marsikateri drug povodec ne morem reci). Slaba stran je pa samo ta guma na notranji strani, ki se ob veckratnemu prepogibanju najprej natrga potem pa v kosih zacne cufati stran in zacne vse "cveteti". Pri nas je zdrzala dobra 2 meseca pa nismo izvajali nikarsnih nenormalnih stvari z njim. Pac normalna uporaba... ko ga kdaj zvijes ko psa "vleces" k sebi, reguliras dolzino...


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #57 : 20 Januar 2007, 17:58:25
Nelly... ja na notranji strani je nekaj podobnega gumi oziroma nekaj med gumo in usnjem - nekaj takega. :)

Lp
Tina



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #58 : 20 Januar 2007, 18:55:13
Nika jaz imam takšen povodec za mojo mrcino.. Kupila sem ga enkrat poleti v Baumaxu za skoraj 5.000 SIT.. Sedaj je sicer že malo 'bogi', tako da mu bom morala počasi kupiti novega..

Lp,  ;)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #59 : 23 Marec 2007, 17:20:44
Mogoče kdo ve kje se da kupit 10 metrski okrogel tanek povodec za npr. pripomoček pri učenju odpoklica?

Izgledal naj bi nekako takole: http://www.waffenworld.de/images/1030534feldleine.jpg

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"