Nevarne rastline

Nelly · 4503

Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
: 09 Avgust 2006, 15:02:10
Vceraj se v mestu srecamo z gospo, z katero ponavadi vedno spregovorimo par besed in se njen yorki veselo igra z nasim bucmanom. Vceraj pa mali ves povit v njenem narocju.

Baje so bili na morju, kjer je pes seveda skakal tudi po zelenicah. V tacko si je zapicil kot en klas (neka rastlinca, ki na prvi pogled zgleda kot psenica) in naj bi bila znacilna predvsem za primorje. No ta tujek, se mu je zaril v kozo in sploh ugotovili niso, ker ni pes kazal nobenih znakov tisti dan. Kak dan zatem, si je razgrizel celo tacko, populil stran dlako in so ga peljali k veterinarju. Veterinarji so najprej mislili, da gre za navadno ranico, zato je dobil antibioticno kremo, tablete in rano so povili. Ker ni bilo nic boljse, oteklina je narascala,vrocina tudi, zacelo se je gnojiti, ter pes nikakor ni stopil na tacko, so ga spakirali v avto in peljali v slovenijo k veterinarju. Odkrili so tujek, ki se je zaril pod kozo ter potoval naprej. Baje je stvar lahko zelo nevarna, ker se tako zarije pod kozo, da ga je z prostim ocesom zelo tezko opaziti. Ti tujki lahko potujejo po celem telesu, ter pridejo tudi do pomembnejsih organov. Pes lahko zaradi tega tudi umre. Sledila je operacija, kjer so tujek odstranili, vendar je se vedno nekaj narobe, saj mu je klas poskodoval se neke zilice ali nekaj takega. Ce ne bo vredu bo potrebna se ena operacija.

Ocitno je res potrebno paziti na vsakem koraku in pes tudi na zelenici ni varen. Upam, da bo komu prav prislo, ce bo potoval na morje, da bi se kaksna podobna situacija preprecila.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1 : 09 Avgust 2006, 15:18:48
trava je zoprna ja ... in ni smao tista primorska, tudi tu se jo najde. Ravno na sosednjem forumu (med.over.net) poteka tudi debata na to temo. Moji Speli je pred casom en tak klasek "zlezel" za tretjo veko, najpogosteje pa se zapici v sapo - med blazinice. Ce ne opazis takoj, lahko res prodre pod kozo in od tam "odpotuje" skoraj kamorkoli (v telesu mislim).
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #2 : 10 Avgust 2006, 15:22:37
Tule je nekaj strupenih rastin napisanih: http://www.pesjanar.si/index.php/2006/135

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 11 Avgust 2006, 12:52:07
Tisti travi se verjetno reče ovsec in se jo žal najde tudi sredi Ljubljane na zelo sončnih in bolj peščenih rastiščih. Ta je najbol zoprna. Seme ima drobne resice in ko se enkrat zapiči v kožo lahko leze samo noter, ven pa ne gre zlepa. Podobno so zgrajane tudi bodice od nekaterih kaktusov.


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 19 Julij 2007, 16:16:41
Oj!
Jaz  100% vem,  le za Tiso, 55% sem pa za Oleander. Ampak to naj drugi povedo  ;)
Lp,Tjaša



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #5 : 19 Julij 2007, 17:00:23
Ja za to travo sem že slišala. Moja prijateljica živi na primorskem in ima pekinezerja. Nesrečnežu je ta trava zleza v uho in bolj ko se je praskal po ušesu bolj noter je lezla. Sem tudi sama probala in sem si med dlanmi dala klas te trave in premikala dlani in res je trava lezla. Tako, da vam priporočam da se izogibate pravkar pokošenim travnikom in da pokošena trava še vedno na travniku.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."