Surova hrana

irenchy · 1186606

botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #150 : 31 December 2009, 20:36:27
Pri 60 kg psu obvezno 2x na dan, ker je to na enkrat prevelika količina hrane. Pri starših imamo bernardinko in tudi 60 kg mešanca, oba dobita zjutraj in zvečer hrano.

Mi smo siver iz ljubljane, je pa res da sem do sedaj iskala samo diskonte in prodajalne zraven tovarn in podobno. Razlog je ta, da prevereno imajo moji raje sveže meso, nezamrznjeno. Zato raje hranim sveže... in raje nabavljam sproti.
No bomo pa sigurno probala najti kakšno drugo varianto, ker sedaj bo tudi več psov doma :)


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #151 : 01 Januar 2010, 19:19:03
Uh jaz nimam kapacitet za dnevno sveže meso, razen če bi vsak drugi dan do mesarja laufala  ;D ker 2 kili še nekak spravim v hladilnik, za več pa ni prostora. V skrinjo pa jih gre enih 15-20.

Irzi, mi smo vašo kozico pomalcali in je bila odlična, vsekakor priporočam. Smo prešli nazaj na govedino, ker je spet nekaj sluz sračkal po skor 1 mesecu koze, tak da je čas za menjavo. Te pa še čaka lavor! :)

A pozna kdo kakšnega kmeta na štajerskem, ki bi ugodno prodajal zajce? Do zdaj sem v trgovini parkrat kupila zajca od Pivke, ampak je kar drago, cca. 10 evrov za obrok. :( Presneto zakaj nimam manjšega psa?  ::)

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #152 : 01 Januar 2010, 19:49:03


A pozna kdo kakšnega kmeta na štajerskem, ki bi ugodno prodajal zajce? Do zdaj sem v trgovini parkrat kupila zajca od Pivke, ampak je kar drago, cca. 10 evrov za obrok. :( Presneto zakaj nimam manjšega psa?  ::)

Ko ga nejdš, se priporočam ;D

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


kana212

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #153 : 01 Januar 2010, 19:53:20
Hvala Irzi. Predlagam, da me poučiš o ZS, da bova tam naprej se dogovarjali.
Sedaj pa okoli dnevnih hranjenj. No, kadar se ne znam za kaj odločit, pomislim, kako gre kaj v naravi. Ampak en dnevni obrok se mi zdi prevelik, zato ga nisem uvedla. No, poleti itak ni problema, ker vržem na travo, sedaj pa moram čistit kurilnico in me lenoba daje, ja. Hvala za nasvet.



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #154 : 01 Januar 2010, 19:54:49
Jaz sem na anketi dala ''Ne'' saj sem mislila da pod to spada surova zelenjava.. in ne meso.Meso naravnost obožujejo.Daš v skodelico,čez sekudo ga ni več :D :D

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #155 : 02 Januar 2010, 18:45:49
kako RMB zgleda pri malih psih? lastniki psov manjših štampov?  :)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #156 : 02 Januar 2010, 21:21:00
S piscancem ne bi smela imeti nikakrsnih tezav. Razkosas na manjse kose - perutnice, bedra, hrbet, vrat, ... Ce macki in dihurji nimajo tezav "z obdelavo", potem tudi majhni psi, ki imajo kljub vsemu nekoliko vecji gobec, ne bi smeli imeti. Jaz meso kljub vsemu malo narezem (se vedno pa pustim take kose, da morajo grizti), kosti obrezem, ampak gor pustim se nekaj mesa. Ce se malce vecjih (bedra, npr) kosti bojis, lahko obrezes hrustance in das le to, oz. se bolje, kosti izdolbes kolikor gre in das zraven tudi mozeg. Jaz od piscancjih (od tega kar se pac dobi na trgovinskih piscancih - torej brez glave) odstranjujem le rebra. Odstranim pa bolj ali manj vso kozo, pustim je nekaj le na prsnem delu in na sklepih nog.

puranjih kosti bi se jaz izogibala, ker se tudi surove prav nemarno cepijo na spice.

Goveje lahko komot dajes, pa se veliko lazje ti bo dobiti mezgovno kost za majhnega psa kot za velikega, sja so vecinoma razsekane.

Ribe, predvsem male (sardelice, sardone, ipd.) lahko dajes cele. Ampak ribe jaz raje specem.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #157 : 02 Januar 2010, 21:30:54
Predlagam, da povprašaš mesarja za goveja rebra, in sicer tisti sredinski, prsni del...je v bistvu skor sam hrustanec in jih pes vse poje. Če ti jih naseka, jih lahko tudi mali pes komot "pospravi". Unai tavečje mozgove kosti in "običajna" rebra pusti in jih ne zgrize do konca, samo malo obgloda.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #158 : 02 Januar 2010, 22:29:12
Pri nas, mali pinč obožuje govej rep (surov); ga razsekam na troje kosov in ima zaposlitev z enim kosom za kar nekaj časa. V začetku je bilo malo panike zaradi hrustanca, ampak za enkrat "kaka" brez problemov.
Obožuje vse vrste surovega (tudi kuhanega) mesa, nikoli pa ne tempiram mesnih obrokov; dobi ko je prilika, drobovino ali mišičevje.
Ledvička silvesterskega odojka so mu šla precej v slast  ;D
Glede velikosti kosov mesa...........velik, majhen, vsakega ni v parih sekundah.........boljše manjši kosi
Glede rib nekako gledam, da vzamem majhne divje ribe (plave; bolj mastne, še posebaj pozimi).......sardele, sardoni, papaline in mu jih zadnje čase postrežem surove, komplet (drobovina, kosti, ne kuhano). Problem (majhen) sem imel enkrat samo z večjimi ribami (moli) oz. kostmi (očiščena kosti, glave......spregledal koščico pri glavi......., malo se je zapičila v nebo ampak kmalu vse OK).
Naša prehrana; briketih + kar je za psa trenutno uporabnega v hladilniku ali omari (sir, ovseni kosmiči, korenček, obožuje kaki, banana, tuna v konzervi, domač kefir, polenta, oreščki......). Največkrat to kar zamešam zraven briketov. Ostalih pasjih priboljškov, konzerv, ne uporabljam
Po surovem mesu ali (popečeni) drobovini se mariskdaj med sabo pogledamo.................kdo ga je spustili........... ;D krivca poznamo.
Izogibam se perutnini...................s aj je vse meso več-manj "pitano", ampak perutnino imam "na vrhu lestvice"...........čisto moja osebna "fobija".
Pa še eno stvar sem zapazil; če se pojavi (preveč) prhljaj.......nekaj kapljic olivnega olja v obrokih pomaga.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #159 : 04 Januar 2010, 16:34:41
A pozna kdo kakšnega kmeta na štajerskem, ki bi ugodno prodajal zajce?

Lahko se pozanimam, samo povej, kje na Štajerskem.

Jaz od piscancjih (od tega kar se pac dobi na trgovinskih piscancih - torej brez glave) odstranjujem le rebra.

Zakaj pa odstraniš rebra?


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #160 : 04 Januar 2010, 21:18:21
Uh Yo hvala, to bi blo super! Sem iz okolice Maribora (Miklavž na Dravskem polju).

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #161 : 04 Januar 2010, 21:22:49
kje bi se dalo pa na goriškem oz vipavski dolini nabavit kaj takega?


no, konec konce, moja mrcina ne poje toliko, tako da zaradi par centov razlike ne bom bankrotirala  :)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #162 : 06 Januar 2010, 00:31:52
Zakaj pa odstraniš rebra?

Ker se mi zdijo taka, da so direkt za zapicit se v dihurski/macji gobec ali poziralnik. Skratka, niso mi vsec.  ::) ;D

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #163 : 06 Januar 2010, 00:50:40
Aha. Ni bila provokacija, se učimo  ;) Ker jaz pa ravno to vse dajem, pa me je zaskrbelo, kaj je narobe. No, pri nas ni bilo še nič, bom pa malo pozorna za vsak slučaj.
Odstranim pa uno ta zadnjo na vsaki strani, ki je trša, ne vem, kako se imenuje - govorim pa o piščančjih, puranjih ne dajem.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #164 : 06 Januar 2010, 01:04:49
Moji tavecje kosti (noge, krila) zgrizejo brez tezav, se tudi ne lomijo v kaksne spice, vretenca me ne skrbijo, prsnica itak ne, rebra mi pa res niso vsec. Sem enkrat ze prisla domov in je bilo vse krvavo, k sreci samo porezano/popraskano nebo (jaz kriva, sem dala puranjo kost, ker sem mislila, da je itak ne bodo mogli zgrizt).

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #165 : 06 Januar 2010, 01:09:01
Rebra sem do zdaj dajala samo piščančja, pa še to ali fajn pokuhana ali pa surova. Puranjih pa ne. Bom malo pazljiva. Hvala za opozorilo.


Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #166 : 08 Januar 2010, 14:04:53
Še najina izkušnja:

Nazadnje, ko sem se oglasila v tej temi, sem spraševala s čim melete piščančje kosti  ::) Bilo je res neumno vprašanje, od takrat naprej James mele sam  :P
Na surovi hrani je malo manj k pol leta, od kar mu je bila postavljena diagnoza artritis. Ker je prehrana pri tej bolezni zelo pomembna, sem se odločila za korenito spremembo, iz briketov na svežo hrano. Želim si, da bi mu s tako prehrano izboljšala kakovost življenja.

Vidni rezultati:
- bolj sijoča dlaka, brez prhlaja (ljudje me sprašujejo kolikokrat ga kopam, da se mu tako sveti dlaka  :o )
- ni več praskanja
- kakec super, iztreblja samo še 1x dnevno
- do sedaj mi ni šepal (sedaj šepa en teden  :-\ )
- na zobeh ni več opaziti rumenih oblog

Žal mi je samo, da so za to hrano nisem že prej odločila, ker sem nad samimi rezultati zelo vesela. Lepo ga je gledat, kako je navdušen nad vsakim obrokom. To se kr oglaša zraven, ko mu pripravljam za jest :o

Zanima pa me, kolikokrat dajate psom oreščke, koliko g recimo na teden? In pa glede ingverja - vem, da je potrebno zelo malo te začimbe, jst mu kr svežega naribam med hrano (1x/2x na teden). Me zanima, kolikokrat ga vi dodajate, morda kdo daje mleti ingver (kupljen v trgovini)?



_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #167 : 09 Januar 2010, 12:18:01
am,kajs psom, ki noče jest surovega mesa??  ??? ::) sem ji ponudila malo ribe in malo piščanca,pa je samo izpljunila  ??? bom poskusila še danes kupit nekaj mletega mesa...no, v glavnem,kaj naj?? vztrajem, poskusim kakšno drugo meso??


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #168 : 09 Januar 2010, 13:51:31
Dakota, če želiš vztrajati, ji ne ponudi druge hrane, dokler ne bo pač pojedla mesa. Če se bo po 1-2 tednih še vedno zmrdovala, ji lahko poskusiš kuhat - sveže kuhana hrana je po kvaliteti po moje enakovredna. Kuhaš lahko tudi ali samo meso ali pa daš še malce riža, zelenjavo itd. zraven.

Poskusi ji ponudit nekaj surove drobovine, ima bolj izrazit vonj in psom običajno ugaja. Recimo kaka pljučka, ali pa ledvičko, malo jetrc - ne preveč, lahko malo zmešaš poleg mesa recimo.

Jaz bi rekla, poskusi malo vztrajat. Pa bodi ful navdušena, ko ji daješ meso, češ kako poslastico maš zanjo. :D Mogoče malo reagira tudi na tvoj dvom, če ji bo všeč?

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #169 : 09 Januar 2010, 19:51:08
am,kajs psom, ki noče jest surovega mesa??  ??? ::) sem ji ponudila malo ribe in malo piščanca,pa je samo izpljunila  ??? bom poskusila še danes kupit nekaj mletega mesa...no, v glavnem,kaj naj?? vztrajem, poskusim kakšno drugo meso??

Sta kaj uspešnejša?

Sicer sem pa naletela na eno zelo zanimivo stran http://www.cenim.se/zivila.php, ki za vsako živilo prikaže hranilne vrednosti, katere vitamine, minerale vsebuje. Morda pa bo komu v pomoč :)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #170 : 09 Januar 2010, 20:00:52
Tudi moja yorkca ne mara surovega mesa... na začetku ga je parkrat malo pojdela, potem pa ne več. Tako da za njo naredimo rahlo popečeno verzijo - dam na krožnik na koščke narezano meso in dam za minutko v mikrovalovno, tolko da se malo speče/skuha. Čim manjši so koščki, tem hitreje gre, tako da jaz običajno narežem na trakove.

Glede drobovine, kitajčica ki obožuje svo surovo meso, kosti, vse, mi ne poje surovih jeters in surovih rib - oboje ima najbolj izrazit vonj. tako da ji moram to popečti seveda :) Poje pa surova srčka, ki so bolj podobna mesu.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #171 : 10 Januar 2010, 15:58:15
Torej s surovo prehrano posnemate naravno prehrano psov? Kaka pa je naravna prehrana, glede na to da je bil pes udomačen in je od začetka dobival človeške ostanke?  Al posnnemate, kar jedo volkovi? Tu sem spada tud zelenjava, hranite tako zelenjavo kot bi jo volkovi v naravi nabrali? Sem brala o raznih kašicah iz banan pa jabolk in mi res ne gre v račun, kje v gozdu to raste pa kak volk bi kar sam od sebe to trgal dol.

Kok vas pa cenovno to pride? Pa časovno?

So kje kake tabele, kolk tega pa tega rabi tolk pa tolk kg težak pes?  :)

Me tole interesira samo zato, ker bi moji psi raje jedli meso kot pa brikete  :D



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #172 : 10 Januar 2010, 16:35:21
Od mojiih zivali nobena ne dobiva samo surove prehrane, se najmanj je je delzna psica. Vsi poleg tega dobivajo tudi kvalitetne brikete (ker so enostavnejsi za uporabo in ker ne hranim "whole pray diet", ne ljubi se mi pa racunati kaj manjka in je potrebno dodajati, ce bi hranila tiste dele, ki so normalno dosegljivi v trgovinah).

Je pa pri mackah, se posebej pa pri dihurjih, lazje reci, da je surova hrana naravnejsa. In tudi enostavnejsa za pripravo (moras pa vseeno poznati nekatere zakonitosti in zahteve, ker sicer hitro lahko naredis kaksno hudo sran*e), saj razni zelenjavni dodatki zanje kot za striktne karnivore niso potrebni.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #173 : 10 Januar 2010, 16:42:55
Mogoče samo v pomoč glede psov ki ne marajo surovega mesa: tudi sama sem nekaj časa hranila BARF (ko sem imela samo enega psa), zdaj pa dajem surovo samo občasno. Navadila sem ga na surovo tako, da sem meso vedno manj skuhala (je pa trajalo nekaj časa) in potem je kar naenkrat začel jesti surovo. Moj najmlajši pes prav tako ne mara surovega mesa, samo ga niti ne silim (je enkrat bruhal takoj po tem ko je pojedel), ampak ker imam psov zdaj več, se niti ne ukvarjam s tem. Če en ne mara dam drugemu ali pa mački.



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #174 : 11 Januar 2010, 13:51:32
Torej s surovo prehrano posnemate naravno prehrano psov? Kaka pa je naravna prehrana, glede na to da je bil pes udomačen in je od začetka dobival človeške ostanke?  Al posnnemate, kar jedo volkovi? Tu sem spada tud zelenjava, hranite tako zelenjavo kot bi jo volkovi v naravi nabrali? Sem brala o raznih kašicah iz banan pa jabolk in mi res ne gre v račun, kje v gozdu to raste pa kak volk bi kar sam od sebe to trgal dol.

Kok vas pa cenovno to pride? Pa časovno?

So kje kake tabele, kolk tega pa tega rabi tolk pa tolk kg težak pes?   :)

Me tole interesira samo zato, ker bi moji psi raje jedli meso kot pa brikete   :D

Za posnemanje hrane volkov mi je čisto vseeno. Za ta način prehranjevanja sem se odločila iz drugih razlogov.
Cenovno pride sigurno več, če primerjam z briketi, vsaj pri ns. Prej sem za brikete dala 70eurov za 15kg vrečo, ki je zdržala cca. 3mesece. Sedaj točno nisem niti računala, koliko me pride, ker mi sama cena niti ni pomembna.
Časovno - briketi so res bolj praktični, vržeš v skledo pa je. Zdej pa moraš sestavine kupit, jst kupujem sveže, se pravi ne zmrzujem-ker James potem noče jest  ::) tako, da hodim na 2-3 dni k mesarju. paziti moraš da ti česa ne zmanjka, vendar pa vse to zame ni nobeno delo, ampak sem to sprejela kot način življenja.  izgovori kot so "nimam časa še za to" -  a zase pa lahko kuhamo, za svoje pse si pa ne bi vzeli časa, da mu pripravimo soliden obrok.?! 
Čist drugače je gledati psa, kako z veseljem poje/zgrize svoj obrok z razliko ko je jedu brikete. Točno veš, kaj dobi v skledo, tako da hvala lepa za "nature" brikete, ki zdržijo min.3mesce v žaklju  ::)
Kar se pa tiče, kaj in koliko dat psu za jest, je pa par strani nazaj tudi napisano. Če se boš pa odločila za ta način prehranjevanja, boš mogla pa prej stvari preštudirat, ni zadost da preberš teh nekaj strani na forumu.  ;)



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #175 : 11 Januar 2010, 14:03:37
Citiraj
Cenovno pride sigurno več, če primerjam z briketi, vsaj pri ns.

Pri nas pa je tam, tam. Če je meso pod 3€ kila pride še ceneje  8)



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #176 : 11 Januar 2010, 14:11:47
Mi našim kuhamo ker je bolj zdravo in ceneje.
Če greš k mesarju in ga prosiš za ''ostanke'' bo tiste meso prav v redu,saj je sveže in večkat primerno za ljudi (vsaj pri nas) in to meso je zastonj.
Potem daš še kak riže,pašto.. in zalenjavo in je ta hrana boljša kot briketi.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #177 : 11 Januar 2010, 14:22:17
Mi našim kuhamo ker je bolj zdravo in ceneje.
Če greš k mesarju in ga prosiš za ''ostanke'' bo tiste meso prav v redu,saj je sveže in večkat primerno za ljudi (vsaj pri nas) in to meso je zastonj.
Potem daš še kak riže,pašto.. in zalenjavo in je ta hrana boljša kot briketi.

finta je ravno v tem, da se hrane ne kuha, in se psu ne daje ogljikovih hidratov v obliki testenin, riža, ...


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #178 : 11 Januar 2010, 14:41:43
Pri surovi hrani kot taki sploh ne kuhaš (za nasvete in recepte glede tega obstaja tema kuhana hrana).
Ma jaz se niti najmanj ne obremenjujem z nekimi dodatki, vitamini itd.. Dobi meso z maščobo, kosti (oz. hrustanec), ene 3 kozje jogurte na teden in drobovino (pljuča, jetra, ledvičke, srce, vampe - najraje neoprane, da še vsebujejo fermentirano travo). Poleg tega pa vsak dan kak ostanek naše hrane kot priboljšek.

Pri surovem lahko delaš kašice, in sicer zmiksaš sadje, zelenjavo, kak jogurt ter malce pustiš v tesno zaprti posodi na toplem, da fermentira. Smrdi kot hudič, ampak psi so običajno navdušeni (saj tudi neoprani vampi smrdijo po gnojšnici, pa so taboljša stvar). Fora zelenjave in sadja je ravno v tem, da nadomesti ostanke fermentirane trave/zelenja, ki bi jih drugače pes v naravi pojedel bolj kot ne skupaj z želodcem ulovljene živali.

To, da so psi vsejedi, še ne pomenim, da ne morejo povsem dobro funkcionirat na skoraj izključno mesni prehrani. Njihova prebavila so se sicer že res prilagodila našim ostankom, kljub temu pa so v osnovi ostala bolj mesožerska (samo zobovje poglej).

Cenovno mene pride surova prehrana za kakih 50% več kot kvalitetni briketi, ampak imam veliko mrcino, ki ne prenaša "poceni" mesa, kot je piščanec, puran ali svinja - torej dobiva pretežno govedino in nekaj koze, zajca, ovce... nanese na ene 100€ mesečno, ampak mi je še kako vredno tega denarja.

Časovno praktično nimam dela s tem, razen ko kupljeno meso in kosti razparceliram in zamrznem, to je recimo enkrat na teden po pol ure.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #179 : 11 Januar 2010, 14:58:54
Mi našim kuhamo ker je bolj zdravo in ceneje.
Če greš k mesarju in ga prosiš za ''ostanke'' bo tiste meso prav v redu,saj je sveže in večkat primerno za ljudi (vsaj pri nas) in to meso je zastonj.
Potem daš še kak riže,pašto.. in zalenjavo in je ta hrana boljša kot briketi.

Odvisno od posameznika, kako se odloči, da bo hranil psa. Je pa kuhana hrana vsekakor zame boljša kot briketirane. Jamsu pa ne dajem OH, ker pridobivajo energijo iz beljakovin.  :P