Surova hrana

irenchy · 1188137

Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #480 : 12 Avgust 2010, 23:27:19
Mene zanima, če kdo od Nimroda jemlje, pa da je iz Lj. Ker sem brez lastnega prevoza namreč ne morem stvari prevzet nekje na drugem koncu Lj...


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #481 : 13 Avgust 2010, 08:00:30
Taar kako bi pa začela pri psu, ki je alergičen na piščanca?



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #482 : 13 Avgust 2010, 08:32:53
Še prej bi vprašala, kako ste določili, da je pes alergičen na piščanca?



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #483 : 13 Avgust 2010, 08:34:34
Vsakič ko dobi karkoli piščančjega (brikete ali kakšen košček surovega) dobi drisko.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #484 : 13 Avgust 2010, 08:41:50
Če dobi pa katerokoli drugo surovo meso pa ji ni nič?

Briketi ne štejejo, tam so proteini čisto spremenjeni, plus tega je v briketih še sto drugih sestavin.




sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #485 : 13 Avgust 2010, 08:42:41
Ne, če dobi drugo meso je ok (npr. govedina, svinjina, konj)..



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #486 : 13 Avgust 2010, 08:49:26
Mene zanima, če kdo od Nimroda jemlje, pa da je iz Lj. Ker sem brez lastnega prevoza namreč ne morem stvari prevzet nekje na drugem koncu Lj...

A s šoferjem se pa ne da zment, da do tja pripelje? V torek sem šla namreč v Nimrod iskat paket, pa so imeli za Lj en kup naročilnic, tako da je verjetno kakšna dostava blizu tebe, preveri.



EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #487 : 13 Avgust 2010, 11:32:28
EnNa ,

Vse organe dajem kot so. Tiste kitaste in žilaste zadeve so nasploh krasne za zobe, psi pa itak radi žvečjio. Vse kitasto in hrustančasto itak šteje pod mesnato meso, pa v bistvu so to živalske vlaknine, tako da je krasno za kakce. Kje ti je pa uspelo konjske organe dobiti? Zakon!

Meni so za organe najbolj vščeč jagnječja osrčja. To dobim komplet zastonj v moji lokalni mesni sekalnici (od kmetijske zadruge, kjer meso pripravljajo za trgovine), dobesedno kolikor bi hotela.
Skupaj na sapnici visijo pljuča, srček, jetra in priželjc (tak svetel, mehak, majčkem organček v paru).
Torej vmes je še maščoba, vse povezovalno tkivo. Jetra gredo posebej, ker jih je preveč (za več obrokov). Pljuč je dosti za 4 obroke za moje šeltije. Sapnica in srce pustim, da se drži skupaj in dam kot en obrok, če pa je povezovalnega tkiva in maščobe dosti, dam srce kot poseben obrok.

Pa jagenjčki so mladi, tako da so jetra še bolj neobremenjena. Če obstaja kaka mesnica, da ima jagnjetino, se pozanimajte, mogoče vam lahko to zrihtajo, ker se ponavadi stran meče... žal.

Aha, recimo goveje srce bo imelo tudi nekaj žil vmes, pa maščobo. Vse dam.

Veze in poznanstva ;D Prijatelj dela v konjski klavnici pa mi lahko vsake toliko kaj prinese. Dobila sem pa srce, jetra, pljuča s sapnico, jezike... Pljuča so bila cela (kar nanese ogromno količino pri konju) tako, da moram počakati še divjačino, da bom lahko z mišicami kombinirala...
Si mogoče kakšno mesnico z jagnjetino v lj zasledila?

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


habitus

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #488 : 14 Avgust 2010, 10:22:44
Za dostavo v Ljubljano ni problema. Jaz sem naročila paket v četrtek, v petek sem poklicala šoferja, ki je razvažal meso po Ljubljani in me samo vprašal kje bom, sem rekla, da bom pred hotelom Lev in tja mi je tudi pripeljal :)



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #489 : 16 Avgust 2010, 17:27:41
 Hehe, kaj se je danes meni pripetilo :D

Sem šla po brikete v Arota v Škofji Loki, pa pride v trgovino en možakar in začne govort, da je prišel po hrano za hčerkine pse in kok se ona zmišljuje, da pa on futra svojga psa s surovim mesom, včasih mal kuha pa kkšno pest briketov, da je tko najboljš..in potem se malo pogovarjamo in pridemo na to, da dela v klavnici 8) Itak, da sem se takoj zagrebla in mu dala svojo številko :D Najbolj smešno mi je bilo pa to, ko me je vprašal: ''Kolk pa bi vzela? 30, 50 kg?''   :o Am, sam eno vrečo za začetek, prosm! Sem se pa potem spomnila, da hvala Bogu nisem naročila več, ker moja itak do konec septembra še ne sme nič kaj preveč grizt in prežvekovat, ker ima polomljene zadnje zobe (no, 2 sta se razklala) in jo najprej čaka še operacija  :-[  Ampak zdej mam pa jz tud veze :P :P ::) ::) Je reku, da mi da vse zastonj :o


Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #490 : 16 Avgust 2010, 20:42:23
Hehe, kaj se je danes meni pripetilo :D

Sem šla po brikete v Arota v Škofji Loki, pa pride v trgovino en možakar in začne govort, da je prišel po hrano za hčerkine pse in kok se ona zmišljuje, da pa on futra svojga psa s surovim mesom, včasih mal kuha pa kkšno pest briketov, da je tko najboljš..in potem se malo pogovarjamo in pridemo na to, da dela v klavnici 8) Itak, da sem se takoj zagrebla in mu dala svojo številko :D Najbolj smešno mi je bilo pa to, ko me je vprašal: ''Kolk pa bi vzela? 30, 50 kg?''   :o Am, sam eno vrečo za začetek, prosm! Sem se pa potem spomnila, da hvala Bogu nisem naročila več, ker moja itak do konec septembra še ne sme nič kaj preveč grizt in prežvekovat, ker ima polomljene zadnje zobe (no, 2 sta se razklala) in jo najprej čaka še operacija  :-[  Ampak zdej mam pa jz tud veze :P :P ::) ::) Je reku, da mi da vse zastonj :o

A mi lahko prosim pošlješ po ZS njegovo cifro?



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #491 : 16 Avgust 2010, 21:09:13
Nimam je...še.  :) (Sem samo jaz hitro napisala in mu dala)


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #492 : 17 Avgust 2010, 02:09:13
Na Nizozemskem je surovo precej bolj razširjeno in imajo kar nekaj forumov striktno o tej temi:
http://rauwevoedingvoorhonden.yourbb.nl/
http://www.voernatuurlijk.nl/forum/index.php

Na ta drugem, če greš s kurzorjem do dna, imate Special Guests, ki so odgovarjali v angleščini, so pa to najbolj znani/vplivni  avtorji na temo surovega, vključno z Lonsdalom in Billinghurstom.

Pa nizozemska vzrediteljica:
http://www.rauwevoedingvoorhonden.nl/

Zanimive so slikce, ki jih ima na strani, veliko pasem se ubada s primerno veliimi kosi (za občutek, ko iščete ideje za koščene dele):
http://fotosite.rauwevoedingvoorhonden.nl/



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #493 : 17 Avgust 2010, 10:22:22
Taar, tale link je fenomenalen predzadnji...imajo tudi seznam vzrediteljev na Nizozemskem, ki hranijo surovo/barf!  :o
Če bo le mogoče, bom to pri nakupu naslednjega psa upoštevala. Sva se ravno šalila z dragim, da če bi Nimrod obstajal še naslednjih žnj let in bi to klapalo, bi si celo lahko še enega velikega psa privoščila :D sicer bo meja za drugega psa do 10 kg.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Fero

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 0
Odgovori #494 : 17 Avgust 2010, 14:55:32
Ojla,
Samo, da se pohvalim, da je prehod na RMB bil zelo dober. Kužek ima 5 mesecev in prav uživa v svojih surovih obrokih. Od začetka je malo drago, piščanci niso tako zelo poceni, ampak še vedno se sklati kakšna akcija. Zdaj, ko smo prešaltali na drugo meso je lažje (zmenjeni z mesarjem za ostanke...). Zaenkrat to traja približno en mesec in sem ful zadovoljna. Poleg naročene literature iz tujine (pri nas jo nikakor nisem dobila), tujih forumov, v veeeliko pomoč mi je bil ta forum in še posebno hvala Taar, ki je neutrudna s svojimi nasveti in znanji, upam, da tudi v bodoče.... zelo, zelo, zelo je pomagalo. Tako, to sem morala napisat... ;D

Danes sem naročila paket pri Nimrodu- to je odličen vir poceni in verjetno dobrega mesa. Komaj čakam...  ;D, saj to je super ugodno.

Glede puranjih kosti; imam dobre izkušnje, malac je puranjo kračo celo zgrizel in pojedel, jaz sem pa zraven čakala, da mu vzamem kost, zaman, saj je vse pojedel. Kakec je bil v redu, tako kot vedno...
Od začetka je bilo malo težav, po prvem tednu piščanca (malo bolj mehko blato), potem sem pa kožo dala dol in je bilo cool. Zadaha iz ust ni, dlaka se sveti... zaenkrat super!
Priporočam!



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #495 : 17 Avgust 2010, 18:31:04
O vau Fero, meni je tudi žal, da nisem že prej začela s tamalim svojim, čeprav sem tudi verjetno nekako od 6, 7 meseca bila na surovem. Saj hranite 10% kosti (zaradi zadostne količine kalcija?, po moje mladički lahko še malce več kosti dobijo). Glih zdaj je bila debata o tem na forumu za surovo, saj veš, da je primerno razmerje med kalcijem in fosforjem.

Kot pravi Datelj, ja, zakon bi bilo najti vzreditelja, kjer se že hrani surovo. Imunski sistem bi bil boljši.

Nizozemka, ki hrani surovo je rekla, da imajo pri njih 4 forume o surovem (izključno o tej temi), da je tudi vse več veterinarjev o tem osveščenih, da imajo seminarje o tej temi z veterinarji. Tudi mlada veterinarka pri mojem veterinarju mi je povedala, da je bila na seminarju v Avstriji... Veterinar pa samo zmahuje z roko (ah to je brez veze). V glavnem na Nizozemskem je surovoo bolj razširjeno tudi zato, ker je veliko firm, ki delajo zmlete mešanice, ki so na prvi pogled seveda bolj praktične (ne nujno toliko kakovostne kot sveže, kjer res nadzoruješ kaj in koliko gre v psa). Saj ko bodo pri nas zavohali zaslužek, bodo tudi tu na voljo. Edini problem je trasport in prodaja, ker gre praktično za tip izdelka, ki je kot sladoled (težak in občutljiv na spremembe temperature).



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #496 : 18 Avgust 2010, 03:03:27
To je pa taka priloznostna papica:





Ostali del zajca (bila sta dva) smo skuhali za enega od psov, del na sliki je bil pa parim ful zanimiv pa so malo grickali..psica na sliki je med drugim pojedla tudi odrezane tacke, z dlako..so ji ble vsec, pa kaj cem :)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #497 : 18 Avgust 2010, 03:06:44
Aja, smo nabavili 20 kokosi ki so odsluzile na eni farmi, pa bojo imeli ene 2x tedensko sveza jajca :) So pa glih v menjavi perja in v zivljenju nisem videla tolk grdih kokosi 8)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #498 : 18 Avgust 2010, 03:13:15
Mislim,da boš ne glede na vse morala klati zajce in kure,ker se ti drugače zna zgoditi,da jih psi ne bodo hoteli niti pogledati.
Tjaša
Hehe, nasi bi jih sami potolkli in pojedli ;D
Sem in tja zaide kak pasavec na dvorisce, ga je enkrat dobil Saviola in se ga lotil kar surovega..samo je ful mocno meso, tako da mi ni kul. Kuhat se ga pa ne spravim niti slucajno 8)
Sta pa z Lucho najvecja fanatika pri hisi, tko da to zgleda tako da en bezi z zivaljo v gobcu, drug pa za njim..

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #499 : 18 Avgust 2010, 09:28:23
No, če koga zanima, ko je že Taar omenila mešanice...

V Avstriji v Tommy's Zoo v Grazu imajo cel hladilnik od ene firme, ki ima BARF. Imajo take velike vreče zmrznjenih reči, pa neke male kockice za dodajat, pa...svašta, no.
Imajo nek celovit sistem in vse po vrečah spakirano koliko in kaj bi naj dal. No, če koga zanima...
Aja, so pa bile kar precej drage zadevice, če se prav spomnim.

 :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #500 : 18 Avgust 2010, 10:48:06
Tud pri nas bi tamala vse potolkla. Če skačejo okrog nje, trza na vsak njihov gib, ji je pa jasno kaj lahko pa kaj ne sme. Je pa slaba slika, žal se ne vidi da se veselo oblizuje  ;D



Fero

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 0
Odgovori #501 : 18 Avgust 2010, 13:52:24
"Saj hranite 10% kosti (zaradi zadostne količine kalcija?, po moje mladički lahko še malce več kosti dobijo). Glih zdaj je bila debata o tem na forumu za surovo, saj veš, da je primerno razmerje med kalcijem in fosforjem. "

Ja, od začetka s temi piščanci je tako, da je itak preveč kosti, kolikor sem prebrala cca 30%, torej tri krat preveč. Zdaj je malo lažje, ko je tudi ostalo meso, pa organe... čeprav imam skozi nek čuden občutek glede tistega razmerja 80-10-10, nisem sigurna če trofim... verjetno je to občutek vseh na začetku.
Kolikor sem brala na tistem forumu za surovo za mladičke, je glavni nasvet ravno to; relax, take it easy... saj bo, človek to sam od sebe začuti. Tako, da še čakam na ta trenutek, ko bom lahko tako rekla.
Osnovni strah, ki se mi je pojavil je bil ta, da slučajno pri majhnemu kužku ne zašuštram kaj glede rasti, labradorci so eni od tistih, ki so občutljivi na kolke... Po intenzivnem prebiranju postov na forumih, literature in tehtnem premisleku, sem 150% sigurna, da mu s tem načinom prehrane ne morem škodovati. Kvečjemu so za težave s kolki krivi drugi načini prehrane, ki forsirajo rast mladičkov.



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #502 : 18 Avgust 2010, 14:46:57
Kvečjemu so za težave s kolki krivi drugi načini prehrane, ki forsirajo rast mladičkov.

Kaj si mislila s tem? Da povzročijo hitrejšo rast, kar je slabše za kosti? Moja vzrediteljica hrani mladiče z briketi za odrasle pse ravno zaradi tega, saj pravi, da imajo puppy briketi preveč maščob, kar pse samo napihne, povzroči hitrejšo rast. Sklicuje se na to, da tudi volkovi svojih mladičev ne hranijo z nikakršnim puppy pripravkom, ampak enako hrano, kot jo uživajo oni. Vsak dan dobijo še porcijo surovega mesa, povečini so to kurji vratovi, kurja prsa, vampi ali mleto meso.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #503 : 18 Avgust 2010, 15:06:35
Prehitro rast mladičev povzročijo briketi, ki so bili narejeni točno zato: da mladiči čim hitreje zrastejo. Zaradi česar pride do vnetij pokostnice in slabših vezi. Vzameš dobre puppy brikete, ki omogočajo normalno in enakomerno rast (ja tudi take se dobi).
Eksperimentira z izključno samo surovim mesom pri majhnih mladičih pa naj kar, kdor ima dovolj korajže. Sama nikoli ne bi omejla mladiče na eno samo vrsto hrane, menim da morajo mladiči preden gredo iz legla dobiti vse vrste hrane - od briketov vsaj dveh različnih znamk, do kuhane hrane - tudi žitarice, pa čeprav jih ne rabijo, zelenjave, kuhanega mesa, surovega mesa, mleka in mlečnih izdelkov...tudi če malo odstopaš od idealnih razmerij. Potem lahko novi lastnik brez vsakega prehoda lahko hrani po kateri koli shemi si zamisli, pa ne bo imel posebnih težav.


Fero

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 0
Odgovori #504 : 18 Avgust 2010, 15:19:55
Jaz nisem vzrediteljica. Veliko sem prebrala in se posvetovala z različnimi ljudmi, tudi strokovnjaki. Prebrskala sem ogromno literature in se odločila, da je ta način prehrane edini adekvaten psom. Menim, da s svojim kužkom NE EKSPERIMENTIRAM, ker sem glede tega razpravljala tudi z vzreditelji na forumih, ki že leta in leta svoje kužke hranijo s surovo prehrano, tako da sem glede tega 100% sigurna. Moja edina dilema (če to sploh je), pravilno razmerje mesa, kosti in organov. Pa ne da ne vem kaj delam, ampak čisto tako.
Spoštujem odločitve drugih, vendar so moje takšne in če bi se poglobili v tovrstno zadevo, bi zlahka razumeli o čem govorim. Nisem se odločila na podlagi enega prebranega stavka.
Ja menim, da briketi vzpodbujajo hitro rast mladičkov, in zaradi tega posledično pride tudi do težav.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #505 : 18 Avgust 2010, 16:44:35
Ko enkrat dobiš mladiča od vzreditelja, je to, kakšne kolke bo imel že več ali manj odločeno. Svojega mladiča seveda vsak lahko hrani tako, kot se mu zdi prav. Sama bi sicer vsakemu kupcu mojega mladiča odsvetovala hranjenje izključno s surovim mesom, a če želi lahko. Dokler ne naredi vidne škode. Briketi pa - nekateri spodbujajo prehitro rast, drugi pa ne.


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #506 : 18 Avgust 2010, 16:52:47
Iz tega razloga tudi jaz ne bi bila nikoli vzreditelj, ker bi hotela, da gredo v dom s surovim:)) Pa še kakšna bi se našla, ampak zato pa nisem vzreditelj.




Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #507 : 18 Avgust 2010, 17:10:00
Aja, smo nabavili 20 kokosi ki so odsluzile na eni farmi, pa bojo imeli ene 2x tedensko sveza jajca :) So pa glih v menjavi perja in v zivljenju nisem videla tolk grdih kokosi 8)

Ja, te so baje starejše, a ne, in so seveda drastično različne od piščancev, ki jih vidimo v trgovini. Kosti so pa trše, ker gre za odrasle/starejše živali. Čisto druga žvau, ne? (se spomnim kur ori stari mami, svet razlike od današnjih baterijskih).

Čaki Desobed. kje pa vi živite, pasavci? (Je to v Sloveniji?) Tamala jazbečarka je pa tako lušna, na enih drugih slikcah mislim da je bila na Pesjanarju enkrat...



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #508 : 18 Avgust 2010, 17:12:20
Nika, slikica za umret. Kako se ji cedijo slinice... čaki svetle barve mladiček, katere pasme je to?

Me pa fotka spominja na tele slike cattledoga, ki je meso, in se vljudno umika kuram, ki bi malo kljuvale...
http://drijver.rauwevoedingvoorhonden.nl/

Potem je bila pa enkrat ena fotka labradorca, ki ga hranijo s celim plenom, kure s perjem in vse, pa je sedel ob nizki ograjici v kurniku in mu je žogica padla med kure. Pa se je koncentriral na žogico, ampak da bi jo šel med kure iskat, si pa ni upal....



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #509 : 18 Avgust 2010, 17:15:56
No meni se pri bodočem lastniku psa zdi to, s čim namerava futrat psa od vsega še najmanj pomembno. Zdrav mladič z dobro osnovo lahko čisto solidno živi tudi od vsake približno normalne hrane.

Labradorec, ki si ne upa po žogico med kure? Sram ga bilo.