Surova hrana

irenchy · 1180817

irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
: 23 Avgust 2005, 17:17:54
Mene pa zanima, če imajo vaši psi radi surovo hrano? Danes, ko sem Rondotu kuhala in sem mu dala košček surovega piščanca je dal v usta in dvakrat prežvečil potem pa pljunil ven :o. Pa sem mu dala še kost, če jo bo slučajno isto...ker potem mu ne bi pustila, da jo je naprej, ker piščančje kosti niso vredu. in kaj je naredil...povohal in se obrnil in samo šel! ::)
Od prijateljice psička bi se na trepalnice postavila za košček surovega mesa.

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 23 Avgust 2005, 18:36:09
Rada?? :o Obožujeta ga ;D
Dajemo pa surovo piščančje, puranje in goveje meso. (prsi, želodčke, ...)

Lp nina



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #2 : 23 Avgust 2005, 18:58:32
Zara je itak neizbričen pes, tako da tudi surovo meso popapa če ga dobi ;D ;D

Lp, Marusa


Lanyca

  • Gost
Odgovori #3 : 23 Avgust 2005, 19:00:16
Lana ma rada vse. S tem res mislim vse pojedla bi še papirnate robčke saj jih vs čas nosi okrog. ;D :D



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4 : 23 Avgust 2005, 21:40:38
O Ron pa obožuje goveje kriminatelce...zanj bi moril.Pa telečje kosti...mlajsk,mljask ;D...to pa to,ker se ati s klanjem ukvarja :-[.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #5 : 25 Avgust 2005, 08:53:53
Gana pa sploh ne mara surove hrane. Ko smo imeli koline, je bila zraven, pa sem ji hotel dati malo kost z malo mesa, pa ni hotela. Potem sem pa prekuhal meso in je vzela z veseljem.  ;D ;D ;D


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #6 : 25 Avgust 2005, 09:01:32
am jaz pa še Indijo sploh nisem dala kosti ali surovega mesa. Verjetno pa bi ga pojedel. Jedel je že kosti od jagenjčka pa malo meska gor ... samo je blo spečeno.  ;)



seba

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 25 Avgust 2005, 20:59:22
Ko je še bil majhen Blade tam nekje 6 mesecev sem mu dajal občasno košček surovega mesa,ampak samo takrat,če sem delal zrezke!! ;D Drugače mu še moja mama,da špehec od mesa,kadar pripravlja kosilo!!

Have a nice day !!!!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #8 : 29 Avgust 2005, 19:28:20
ne bom glasovala, ker ne vem in ne mislim probat. Mislim pa, da bi, požrešneš kakršen je, pojedel tudi to. Al pa tudi ne.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #9 : 29 Avgust 2005, 20:03:16
ne bom glasovala, ker ne vem in ne mislim probat.

Zakaj pa ne ???

Lp nina



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #10 : 29 Avgust 2005, 23:32:47
Dejansko se bojim bakterij, ki se lahko pojavijo v surovem mesu. Pa še nekaj je, kar za normalnega psa sicer ne bo držalo, povedala bom vseeno ker se je že zgodilo. Na splošno pa - največja neumnost.

Pri sosedih so imeli bernardinca, ki so ga hranili z surovim mesom, ga imeli na ketni + nič ukvarjanja. In pes je postal prekleto krvoločen. Oklal je nekega človeka, ki je imel malo večjo odprto rano - vohal je kri.

Pravijo da je neumnost in ko slišim, da tudi vi psom dajete surovo meso (s tem da dobijo še kaj drugega in so normalno socializirani,....) verjamem tistim ki to rečejo. Samo v tem primeru je bilo prekleto res.

Verjamem pa tistemu, kar je napisano v Veliki knjigi o psih - Ulrich Klever.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


seba

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 29 Avgust 2005, 23:46:34
Meso se ne daje psom krvav,ampak ga moraš dobro sprat,da dobiš roza barvo mesa!!!Takrat ga dajem jaz pesu!!!

Have a nice day !!!!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #12 : 30 Avgust 2005, 21:25:07
Verjamem ja. Ker pri tistem bogem bernardincu je blo res kriza. In mislim, da je tut krvavo meso uplivali. Sm ga sam dvakt vidla ampak vseen. Rajši ne bom probavala pri Neonu. Kak košček je že dobu sam med hrano tako da odgovora še vedno ne vem  :D

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #13 : 31 Avgust 2005, 07:16:32
v naši vasi je tudi en pes, sicer je v boksu, nič sprehodov, še ga nisem nikoli vidla da bi bil spuščen, v boksu ma vse razmetano posode prevrjene, in on je ... kure ... opouljo mu kuro, nič ne skuhajo, spečejo, celo kuro noter vržejo in jo poje ... seveda ne naenkrat zato vse tam ostane pa gnije ... groza ... pes pa tak ... nemški ovčar, pa tak krvoločen, da ne moreš verjet, ko greš mimo skoči na vrata od boksa, pa laja, tako da si že predstavljaš kak jih podere pa te napade ... grozno ... ??? :-[ :-\



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #14 : 31 Avgust 2005, 10:47:47
Ojej...pa kaj je folku...potem pa napad psa,nevarne pasme ipd.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #15 : 19 Januar 2008, 01:42:23
Nisem vedela kam naj dam tole,pa bom poskusila kar tukaj.
Poglejte si,če ne drugega,je vsaj zanimivo branje.
http://kuzki.povejnaprej.net



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 19 Januar 2008, 14:22:55
Ja groza  >:( Se pravi, da je najbolje, da začnemo našim pesjanom kar doma pripravljati obroke ali kaj?

...sledi svojim sanjam


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 19 Januar 2008, 14:32:21
Naša Abby ma pa rada use :P. Čeprov ji meso raje skuham.



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #18 : 19 Januar 2008, 19:24:19
Ja groza  >:( Se pravi, da je najbolje, da začnemo našim pesjanom kar doma pripravljati obroke ali kaj?
Ja,idealno bi sigurno bilo-tudi ne vem,kaj bi bilo s tem narobe,samo kaj,ko nimamo časa,poleg tega pa so briketi še zelo praktični. Zase vem,da bi moji z veseljem glodali kosti in papcali surovo meso-to me sploh ne skrbi. Tudi glede kakih infekcij me ne skrbi.
Mika me,da bi se lotila te diete vsaj za nekaj časa,da vidim,če zadah resnično izgine oz.če se prebava uredi. Če bi se to zgodilo,potem bom sigurno vzela na znanje.
Drugače pa tudi sama meso kuham-ampak večinoma samo svinjino in piščanca v rižu,ko je driska. Drugače pa surovo  ;)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #19 : 19 Januar 2008, 19:32:55
Meni se zdi zadeva zelo prepričljiva, kljub temu da sem vegetarijanka. In bi tudi sprobala vsaj začasno to omenjeno prehrano. Drugače pa meni se ne zdi veliko dela z tem, veliko več dela je če zadevo kuhaš.


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #20 : 19 Januar 2008, 19:39:03
Drugače pa meni se ne zdi veliko dela z tem, veliko več dela je če zadevo kuhaš.
Ja,saj zato,pa mislim,da cenovno bi za Paxxa zneslo isto kot briketi,za Gajo pa še celo manj. Čisto možno,da gre za še eno modno muho(kot bodo nekateri rekli),samo meni je že presedlo iskanje prave hrane,tako da se mi zdi,da tukaj nimam kaj falit.
Dlake sigurno ne obarva,dodatkov nima,začimb ne,koruze tudi ne,kosti oba prenašata normalno...



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #21 : 19 Januar 2008, 20:28:27
MAh ta zadeva ni od danes, samo se mi zdi pa pri nas ni glih razširjena. Pa kako naj bo, ob vsej reklami ki jo delajo veterinarji in pasje trgovine za brikete. Po mojem če povem našemu vetu, z čim mislim hraniti, bi me sigurno linčal.

Ampak jaz tudi mislim, da ni kaj za zgubiti. Back to nature :)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #22 : 19 Januar 2008, 21:15:26
Mi smo BARF probali nam je prinesla vzrediteljica iz Nizozemske ko je prišla na obisk, že nareje paketke. Kakec je bil res perfekten. Njenim psom se pozna tudi na mišični masi in kondiciji. Psica, ki je imela probleme z kolki jih po nekaj mesečnemu hranjenju z BARF-om skoraj da nima več (no so še ampak ne tako opazni kot so bili prej). Pri njih lahko kupiš BARF že narejen, samo odpreš zavitek in serviraš v skledo in to je to (momogrede smrdi pa ko svinja ::)). Če hočeš pri nas hranit z BARF-om pa je malo več dela, ker moraš vse meso nakupit, pravilno odmerit, kosti zmlet... ok lahko daješ cele za glodat... mi smo potem enkrat kupili pri mesarju nekaj govejega mesa in kosti in sva dala Brihti. Pa je babnca iz sklede zbrala kosti si jih odnesla v ležišče in se odločila, da bo najprej pokončala kosti šele potem meso ::) Če imaš majhnega psa tudi ni tak problem pripravit paketka in dat zmrznit, jaz bi pa za tri velike pse rabila že kar fajn skrinjo za kaj takega ::)

Pa še tole mi smo takrat od vzrediteljice dobili nasvet, da mora med obrokom briketov in BARFa  preteči vsaj 8 ur, če ne pes dobi drisko. Če bo kdo probaval ;)

Lp nina




botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #23 : 19 Januar 2008, 22:23:51
Kolikor sem zdaj uspela prebrati, sta se ločili 2 veji: BARF in RMB (raw meaty bones). Pri prvi se da dobiti v naprej pripravljene pakete, oz jih kupiti. Ta druga pa prisega še vedo na to, da lastnik sam pripravi hrano, se pravi tudi mesno kašo recimo.
Si pa predstavljam, kakšen podvig je to če imaš več velikih orjakov :) Najbolje da kar farmo odpreš in gojiš živali za lastne potrebe :)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #24 : 19 Januar 2008, 22:29:19
Ja to sem tudi jaz prebrala na tem linku. No naša vzrediteljca pripravlja obroke sama, torej je to RMB, ampak za na pot so pa paketki veliko bolj priročni (BARF). Ampak spet veliko manj kot briketi, ker rabiš hladilno skrinjo... v primeru da greš nekam res daleč recimo relacija Nizozemska - Slovenija - Italija - Nizozemska je bila kar malo huda za tako prehrano. Pa če potem računamo še da imaš 8 psov, ki ima vsak cca. 50kg ::) V temu prispevku piše, da na poti daš konzerve ribe... a si predstavljate koliko konzerv bi morali spakirati za s sabo da bi nafutrali vse te pse... že jaz za svoje najbrž lahko naložim en poln avto samo konzerv :D Za take "miniaturce" kot jih imaš ti je pa stvar veliko lažja, vsaj kar se tega tipa prehrane tiče.




nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #25 : 19 Januar 2008, 22:57:24
Kako pa se BARF razlikuje od RMB? Specifično me zanima,ker meni zgleda kot da je eno in isto,s tem,da je pri BARFu vnaprej pripravljena hrana... :-\



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #26 : 19 Januar 2008, 23:48:55
BARF je vse skupaj zmleto se pravi mlete kosti, drobivna, meso živali, med tem ko je RMB celi kosi in cele kosti, ki jih pes potem sam razgrize.
Druge bistvene razlike ni. BARF-u naj bi dodajali še zelenjavo, za RMB ne vem se nikoli nisem toliko poglabljala v to. Princip je isti samo dva imena ::)

Lp nina



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #27 : 20 Januar 2008, 00:09:14
Da jaz povem moje izkušnje...
Moja tamala prinašalka je jedla BARF že od rojstva. Zdaj je sicer samo še na briketih, ker trenutno ni več pogojev za to, bova pa najverjetneje šli nazaj na BARF, ko se jaz odselim.
Wi je dobivala BARF v 2 obrokih na dan. 1x surovo meso s kostmi (največkrat cel piščanjčji hrbet, pertunice, vratove) od piščanca ali purana. 1x na teden je dobila tudi surovo ribo. Vsak dan je dobila tudi surovo mišično meso (puran ali govedina) in 1-2x na teden namesto mišic goveje srce ali jetra (piščančja). Zraven je dobila še zmiksano zelenjavo (solata in špinača) in sadje (največkrat banane in jabolka).
Za svojih 15kg je pojedla skupaj cca. 400g tega na dan. Cca. 200g je bilo surovega mesa s kostmi, 100-150g mišic (ali srca ali jeter) + 30g zmiksane zleenjave. Občasno je dobila tudi kefir.
Toliko je meni svetoval vzreditelj naj Wi dobi, ker res zelo veliko vsak dan dela, se igra, teče itd.

Jaz sem ji zraven sfutrala še 100g briketov iz roke kot nagrade, ker pač veliko delava. Psica je bila vedno bolj pri suhih psih, čeprav je na dan pojedla tudi po 0,5 kg hrane.

Na splošno je bila dlaka super na pogled in na otip, zadah je imela izrazit ob petkih, ko je jedla ribo... ::)
Na splošno se meni to zdi zelo dober način hranjenja, samo je treba vedet, kako in kaj dajat pa tudi velik zmrzovalnik rabiš (eden od razlogov, zakaj ne hranim trneutno z BARFom).
Mi smo drugače kupovali mesa za cca. 2 tedna (in to zasede veliko), vse kosti je dobila cele in nikoli ni imela nikakršnih problemov s tem (niti kot mladič...že pri 2 mesecih je brez problema pojedla cel piščanjčji hrbet).
Tudi vzreditelj od Wi in dosti ljudi, ki jih poznam v Nmečiji hrnaijo z BARFom in so vsi zelo zadovoljni.

Občasno je dobila tudi kakšno mozgovo kost ali pa kakšno večjo kost za glodat.
Nikoli ji nisem dala svinjine, piščanjčje noge pa je dobila samo 1x in še to je po 1 uri ven izbruhala, tkao da ji tega nisem več dajala.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #28 : 20 Januar 2008, 00:13:58
Hvala obema! Se pravi,da je princip isti-surova hrana.
Torej mislite(tisti,ki to prakticirate oz.ste prakticirali),da je vredno oz.da se splača? Ne mislim finančno...
Ker če zadah res izgine in se prebava uredi,potem sem 100% odločena,da bomo poskusili.
Po kolikem času pa so se pokazali rezultati?



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #29 : 20 Januar 2008, 00:31:04
Če zadah izgine oz. če se prebava uredi jaz ne morem iz lastnih izkušenj nič povedat, ker je bila tamala že od vsega začetka na BARFu, pa tudi sedaj, ko ni, ni nič drugače (ne prebava, ne zadah, ne dlaka itd.)
Ampak se mi še vedno zdi da se definitivno splača vsaj poskusit (vsaj 2 tedna).
Samo je treba pa prej dobro prebrat vse in pogledat, kaj tebi in psu najbolj ustreza in kako hranit ter kaj in kakšno količino.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)