Dog puzzle

ninci · 91369

maja72

  • Gost
Odgovori #60 : 22 Maj 2008, 00:34:17
Enkrat smo se pogovarjali o tem, katera igra je najtežja. Pri Dog Fighterju je na moje presenečenje za psa najtežje tiste čepe ven spraviti - ne tiste, ki jih je treba povleči po šini, to sta skužila takoj; ta velik čep dvigniti, to je pa očitno filigransko delo zanju  ::). Tako da zdaj razmišljam o Dog Smartu, ki se mi je v bistvu zdel najlažji (treba je čepe "samo" dvigniti)  ::). Res sta ful ful hecna, ampak to, da se čep prime z zobmi in dvigne, to jima je čist čudno  ::).

Amelie vedno najprej navali točno na ta čep.


Potem obupa in se loti potiskanja čepov po tirih.


Potem gre preverit, če se je veliki čep vmes kaj premislil in bo šel ven.


Ampak grdi čep se ne da in uboga reva preskuša vse variante, kako bi ga prijela in nekako ven fliknila. Uspelo ji je po kar precej časa in na koncu je čist zmatrana samo še dol padla  ;D.



maja72

  • Gost
Odgovori #61 : 26 Maj 2008, 00:02:18
Evo, jaz ne vem več, kdo je bolj obseden z Dog Fighterjem - jaz ali moja psa  :D.
Tako noro prisrčna sta, da smo v enem kadru posneli njuno današnje reševanje - saj nočem za nikogar navijati, ampak Bajkov čas reševanja je polovica od Amelijinega  ;D - KLIK.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #62 : 20 Junij 2008, 09:26:47
Mislim da se bo po telem vikendu vedelo kaj več.
Obljubim sicer nič, ampak zaenkrat kaže obetavno.

Lp, Črt

Tole sva še dolžna... stik z Ottosonovo smo poskušali navezat več kot eno leto, brez uspeha. Ker pa imamo kontakt v tujini, ki z njo že sodeluje se zdaj oni poskušajo zmenit še kaj in kako je z distribucijo v Sloveniji. Kar pa seveda spet traja. Ampak optimistično upam, da nekoč pa bo ::)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #63 : 26 Junij 2008, 20:39:50
Evo končno smo dobili potrditev za uvoz Ottosonove. A ima kdo kakšne želje oz. predloge katere igrače se mu zdijo najbolj fajn?
Na voljo za uvoz so trenutno :
- Dog Fighter
- Dog Brick
- Dog Tornado
- Dog Smart
- Dog Spinny
- Dog Qulan
- Dog Pyramid

Mi imamo zaenkrat Dog Brick drugih pa žal v živo nismo sprobali, tako da če ima kdo kakšne izkušnje so več kot dobrodošle ;)

Lp nina



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #64 : 26 Junij 2008, 21:10:36
mi imamo dog fighterja in je definitivno super. več različnih začinov reševanja ponuja :) Qulan in Pyramid pa sta bolj za animirano hranjenje kot pa za razmišljanje pri nas ;D
bi pa zelo rada sprobala dog trigger in tornado.
sicer triggerja vidim da še ni v ponudbi, ampak upam... :)

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #65 : 26 Junij 2008, 22:23:03
Ninci, meni sta zelo všeč Fighter in Brick  :o (ne morem kupiti obeh naenkrat, ma počasi, ne  ::))



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #66 : 27 Junij 2008, 11:11:26
mi imamo dog fighterja in je definitivno super. več različnih začinov reševanja ponuja :) Qulan in Pyramid pa sta bolj za animirano hranjenje kot pa za razmišljanje pri nas ;D
bi pa zelo rada sprobala dog trigger in tornado.
sicer triggerja vidim da še ni v ponudbi, ampak upam... :)


irzi kako trpežni pa so tile Qulan in Pyramid? Kot kong ali so bolj plastični?




sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #67 : 27 Junij 2008, 11:20:07
irzi,a je Fighter kul?Se da dolgo z njim ukvarjat?Mene nekak najbolj mika,se mi zdi,da bi Lono najbolj zaposlil...



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #68 : 27 Junij 2008, 13:27:00
čisto trda plastika, tako da za tiste ki bi žvečili ni najbolj vredu pomoje. ampak je pa debela plastika...
tale pyramid je faca ker se vedno vrne v stoječi položaj, pes ga pa s taco focka da se nagiba. in ko se nagne ven pade briket.
ampak pomoje psi itak ne pomislijo da bi žvečili (razen če postanejo obupani če nič ven ne pade :D)

sibila, saj pravim, meni je fighter res super :)

ninci, hitro naročite igračke da bo lahko Jack rekreiral vsaj možgančke, če že nog ne more  :'(

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #69 : 27 Junij 2008, 13:41:20
Ok,komaj že čakam,da pride,da bo Lona videla to čudo :o
Malo smetim,pa vseeno,kaj pa je z nogami božčka Jacka?



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #70 : 27 Junij 2008, 14:00:06
zadnjo nogo si je zlomil :'( Dr. Matko mu je naredil servis, in bo baje čez mesec dni kot nov :)

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 27 Junij 2008, 14:01:10
Jaz imam Dog Smart-a doma... pa moram rečt, da je enostavno preveč enostaven :)
naš pesjan je prehitro ugotovil, da je dovolj, če malo z gobcem butne, pa čep že ven pade, tako da sem zdaj tečna in "zahtevam", da vsak čep posebej prime in postavi ven, da ima vsaj malo več dela. Premišljujem pa tudi, kako bi te čepe malo bolj fiksirala, da mi nebi bilo treba za vsakega posebej težit in bi mu malo otežila delo z vsem skupaj :)

tale filmček je bil posnet ob drugi uporabi igrače.

Imam pa doma še "domači" približek Dog Triggerja... pri tem je pa rabil kar nekaj časa, da je ugotovil, kaj točno mora naredit s tistimi čepi, da pride do priboljška :)

Maja, koliko na trdo pa se vstavijo teli ta veliko čepi pri Dog Fighterju?

lp Nina


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #72 : 27 Junij 2008, 14:05:53
Premišljujem pa tudi, kako bi te čepe malo bolj fiksirala, da mi nebi bilo treba za vsakega posebej težit in bi mu malo otežila delo z vsem skupaj :)

lp Nina

če daš nekomu zbrusit/zvrtat malo globje luknje, bo čep padel dalje noter in bo frc z nosom premalo za bi čep padel ven.

mi se trenutno igramo z igračo po istem principu, ampak je od karlija in čep gre ven samo če ga pes prime in dvigne. ne gre ga iztaknit s taco ali nosom.

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #73 : 27 Junij 2008, 14:09:41
Mojmu se ob takih igračkah kar smeji, tako da komaj čakam na nabavo  :D


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #74 : 27 Junij 2008, 14:34:34
zadnjo nogo si je zlomil :'( Dr. Matko mu je naredil servis, in bo baje čez mesec dni kot nov :)

Ojoj,ti nerodica.No,važno,da je servisiran,da ne bo taki revež kot Lona :)
Pa naj čimhitreje okreva.



maja72

  • Gost
Odgovori #75 : 29 Junij 2008, 19:58:43
Maja, koliko na trdo pa se vstavijo teli ta veliko čepi pri Dog Fighterju?
Šele zdajle sem videla vprašanje  :-[, oprosti. Pri dog fighterju gredo čepi tako težko ven in noter, da včasih še meni ne uspe not zbasat in prosim Miha, da to stori namesto mene. Če pa sem nerodna in dam poleg v luknjico še poleg luknjice kaj sira, ki potem deluje kot ene vrste malta, je pa vse prav nalimano v luknjo in gre res težko ven. Mi imamo fighterja zdaj že res dolgo časa in se skoraj vsak dan igramo, pa je še vedno enako zanimivo. Manjša psica (7 kg) se fajn namatra, da tiste čepe, ki se dvignejo, res dvigne. Bajk (30 kg) deluje bolj po principu "zmaga močnejši"  ::), ampak tudi on se fajn namatra, da dobi ven kombinacijo čep v luknji + čep na sankah.

Amelijina vzrediteljica ima Dog Brick in je rekla, da psom (PRT) ni zanimiv, ker so takoj pogruntali foro in je endvatri vsega konec ...



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 29 Junij 2008, 22:31:00
hm... bolj kot gledam filmčke na uradni strani in youtubu, bolj se mi zdi, da mi je uspelo kupit ponaredek dog smarta  :-[

tako da se rahlo popravljam... jaz z mojo imam take izkušnje... na ostalih videih je pa videti, kot da imajo psi veliko več dela s tem in da se stvari tudi ne da tako enostavno spraviti ven, kot se to dogaja pri nas.  :-[

Bom tole malo naokoli povprašala, pa poročam kaj mi bo uspelo ugotoviti.


če daš nekomu zbrusit/zvrtat malo globje luknje, bo čep padel dalje noter in bo frc z nosom premalo za bi čep padel ven.

mi se trenutno igramo z igračo po istem principu, ampak je od karlija in čep gre ven samo če ga pes prime in dvigne. ne gre ga iztaknit s taco ali nosom.

hvala za idejo, smo probali, ampak ni šlo prav veliko, ker je bila luknja že narejena tako globoko, da bi potem na drugi strani vse skupaj skozi pogledalo. Sem trenutno uporabila 2 plasti izolacijskega traku in je rezultat malo boljši :)

lp Nina


san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 30 Junij 2008, 09:19:09
Jaz imam tudi doma Dog Smart,pa se mi zdi tudi preveč enostaven  ;) čeprav sem hotla za prvič kaj bolj enostavnega,mi je ta malo preveč enostaven,ampak je vseeno še zanimiv  :) 
Bom pa sigurno kupla še kaj(zanimiv mi je DogBrick,DogFighter..)


Avrora

  • *
    • Prispevkov: 543
    • Točke: 6
  • Totally Toller
Odgovori #78 : 06 Julij 2008, 02:47:50
Tudi mi imamo že kar nekaj časa Dog Fighterja. Dee je navdušena nad njim in komaj čaka, da jaz priboljške nastavim v reže. Včasih se zdi, da ji je samo tisti les, ki ga dobi iz špranje že nagrada :D (šele potem se spomni, da je tam nekje še priboljšek).
Nekajkrat sva se že igrali z Dog Fighterjem pa ji je še vedno zelo zabaven. Tule si lahko ogledate še Dee-jin video. KLIK


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 14 Julij 2008, 18:34:55
Okey, da napišem "poročilo", kaj mi je uspelo zvedeti.

Pred dobrimi 14 dnevi sem kontaktirala prodajalca, z vprašanjem ali prodaja originalne igrače, in Ottossonovo z vprašanjem kako ugotoviti, če so njene igrače originalne.

Od prodajalca še danes nisem dobila nobenega odgovora, Ottossonova mi je pa odgovorila že takoj naslednji dan.

Citat: Nina Ottosson
All my toys have the name Nina Ottosson at the boxes and at the toys, and the name at the products.

Moj Dog Smart je ponaredek, kupljen je bil pa preko interneta v spletni trgovini heimtierzentrum.de - ne trdim, da so vse igrače ponaredki, ampak dog smart zgleda je. Samo toliko, v "opozorilo", da se ne bo še kdo po glavi tepel, da mu je uspelo kupiti ponaredek.  ::)

lp Nina


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #80 : 14 Julij 2008, 19:31:53
Ampak Nina, na tej omenjeni strani prav piše, da so igrače od Nine Ottosson ??? A oni potem resno prodajajo ponaredke?  :-X



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 14 Julij 2008, 20:04:04
Ja, sej ravno v tem je problem...
načeloma me ne motijo ponaredki, dokler vem, da gre za ponaredke.

ja glede na to, kaj mi je Nina odgovorila, je tale dogsmart res ponaredek.

Jaz sem tale moj "dog smart" prejela kar tako, v beli plastični vrečki, brez kakršne koli embalaže, brez navodil... pa tudi zgoraj sem že omenila, da pač ni taka funkcionalnost, kot naj bi bila.

Verjetno vsi niso ponaredki, ker je marsikatero igračo tudi težje narediti... pri dog smartu gre pač le samo za okroglo ploščo z luknjami in par čepov... mogoče tudi vsi dog smarti niso ponaredki... kaj pa vem kaj se dogaja tam pri njih.
Tudi na maile mi niso nič odgovorili, ko sem spraševala najprej o uporabnosti, potem ko se mi je vse skupaj čudno zdelo, o originalnosti... nisem slišala z njihove strani popolnoma nič, žal.

Mi je pa na videz sumljiva tudi slikca Dog Bricka - Ottossonova ima na vseh svojih izdelkih vžgan svoj ime in ime igrače... tukaj je pa ubistvu nalepka... lahko pa da je samo slikca pač čudna.

lp Nina


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #82 : 18 Julij 2008, 19:16:00
A so te igrače samo v eni velikosti, ali je več velikosti?


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #83 : 21 Julij 2008, 08:34:35
Kolikor je meni znano so samo v eni velikosti, so pa mislim da vse igrače oblikovane tako da velikost psa ni pomembna.
Mislim da to lahko potrdi Maja72 ki ima dva psa zelo različne velikosti ;)

Lp, Črt



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 21 Julij 2008, 09:14:39
Jaz imam DogSmart.Dobi se ga pa v dveh velikostih -majhen 23cm(za manjše pse), -velik 27cm(za večje pse).Za druge pa nevem,se mi zdi da DogBrick in DogTurbo je sam v eni velikosti  :-\


maja72

  • Gost
Odgovori #85 : 21 Julij 2008, 09:50:17
Razen Dog Smarta so vse igrače v eni velikosti. Mislim, da je bil Smart prva igrača in najbrž so takrat še malo trg preskušali ali kaj takega  ::). Zagotovo pa so igrače oblikovane tako, da velikost psa ne igra odločilne vloge. Bo pa imel pri isti igrači manjši pes drugačno tehniko od velikega, ki bo, po moje prej ali slej, pričel igrati na strune "močnejši zmaga". Tako da po naših izkušnjah se mala psička dosti bolj namatra kot velik pes; mala psička res na polno misli zraven, išče rešitve, kajti brez strategije ni uspeha. Velik pes sicer tudi misli, a pri njem je nek faktor tudi sreča - če dovolj klofne s tačko, čep pade ven. Zato je treba pri velikem delati z njim, da ne išče bližnjic, ampak dela po reglcih.

Kot vidiš, se vsak pes ob teh igračah zabava malo na svoj način, zato je meni ta igrača res enkratna in psa jo imata nadvse rada; četudi navsezadnje že poznata rešitev, nam je vedno v zabavo. Toplo priporočam za pse vseh velikosti ;). Ko bodo igrače v Sloveniji pri Črtu, bomo pa zagotovo še kako naročili ;).



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #86 : 21 Julij 2008, 10:34:18
Moj je tudi navdušen nad DogFighterjem  :)
Včeraj je celo sam šel škatlo od DF-ja odpirat in čepke ven jemat, je prav izgledalo kot da bi si hotel sam sestavit :D Izredno hitro je pogruntal kaj mora in kako, tudi ta velike čepke stoje izredno hitro ven spravi, edino leže se namatra zaradi poševnega kota, takrat se nekoliko zahakla, ko ga vleče ven ;) 2x damo vse čepke skozi, potem pa je zrel za počivanje  :D


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #87 : 21 Julij 2008, 11:11:21
Dog puzzle so prodajali tudi na agility EO  :o (EO je bil od 18. do 20.7. v Nemčiji). Se mi zdi, da je Xsara nekaj kupila.
Se mi zdi, da so imeli vsaj 5 različnih "modelov".


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #88 : 21 Julij 2008, 16:09:34
Aha, se pravi da se tudi majhni kužki znajdejo. Se mi pa zdi, da bi si moja psička itak pomagala s tačkami, če sodim po tem kako se z drugimi igračami igra. Mogoče bi pa probala z Dod Brick, da bi s tačkami premikala. ;D
Mi je pa tudi Dog Fighter zanimiv, zato sem spraševala po velikosti, ker se mi je zdelo, da mali kuža težko prime v gobček tiste velike čepe.

Qulan in Pyramid pa pri nas ne prideta  poštev, ker imamo že tako in tako vse igrače pod kavčem (je na nogicah) >:( in se mi ne da več vsak dan desetkrat vlečt ven vseh tistih žog in ne vem česa še.


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 24 Julij 2008, 00:56:25
Dog puzzle so prodajali tudi na agility EO  :o (EO je bil od 18. do 20.7. v Nemčiji). Se mi zdi, da je Xsara nekaj kupila.
Se mi zdi, da so imeli vsaj 5 različnih "modelov".

jap, Xsarcika je nova ponosna lastnica dog turbota. prodajalka je rekla, da je njenemu psu turbo najtezji, zato sem se odlocila za njega. se kar zabavava z njim, bom dala gor kaksen filmcek cim utegnem - verjetno pa po morju