Sanabelle

ninci · 37062

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #30 : 01 Februar 2012, 10:15:54
Če želiš ti jo lahko nekaj odstopim. Jo kopujem kot priboljške za moje muce. Drugače jo imajo v Litiji. lp

No, ce jo slucajno ne dobim v Celju naslednjic ko gremo se priporocam ja.. ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 03 Februar 2012, 18:47:03
hej

Mogoce kdo ve, ce se da dobiti kaksne testercke za tole hrano v kaksni trgovini v Celju? V Lj zal bolj poredko hodim..  :-[

Kaj pa če kupiš 400 gr vrečko te hrane? (link /pa ti imaš še popust) Glede na to da imaš dva mulca, pa še samca sta, je 400 gr ravno dovolj da malo testiraš. :) Je pa po mojih izkušnjah in kolikor vem za ostale to kar ješča hrana in jo mački tudi radi pojejo.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #32 : 03 Februar 2012, 18:59:16
Sem ze tudi o tem razmisljala, ampak je kar postena postnina za tako malo kolicino hrane (se ne splaca sploh)..  :-[ Bom raje pogledala v kaksni trgovini, pa ce nimajo testerjev potem nabavila tamalo pakiranje..  :)

Mimogrede, kaksen delez mesa pa ima Sanabelle? Med opisi na internetu nikjer ne pise..  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 03 Februar 2012, 20:08:30
Sanabelle ima okoli 1 četrtino mesa notri.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 03 Februar 2012, 21:17:32
Ja to je res ja, edino če bi še kakšen pesek kupovala, potem se pa hitro pride do brez poštnine.

Katero hrano imaš pa zdaj?




Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #35 : 04 Februar 2012, 10:27:21
Katero hrano imaš pa zdaj?

Zdaj sta se na RC Kitten (danes sta stara 10 mesecev), tam pri enem letu mislimo saltat na adult.. Tako da zdaj zbiram informacije na kaj bomo sli.. V ozjem izboru sta Porta 21 in Sanabelle (ceprav se mi zdi, da je porta po kvaliteti boljsa), samo moram dobit se testerje za sanabelle, ker je Tevz ocitno malo izbircen (noce jest porta grain free verzije  ::))..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 04 Februar 2012, 10:36:32
Jaz ti priporočam da kar pred enim letom zamenjaš na adult, se mačke ponavadi zredijo če so do enega leta na kitten. Pa tudi naše so bile najprej na RC-ju, potem pa smo imeli še acano in aplaws pa ni bila fina... Sanabelle pa jima je super zaenkrat!



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #37 : 04 Februar 2012, 11:33:51
Sanabelle je v splošnem ena najbolj ješčih hran, moja dva obožujeta čist vse okuse zato bom počasi šaltala na nekaj drugega, ker po temlem eden kar kipi ;)



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 04 Februar 2012, 14:00:05
Ali je Sanabelle poleg tega da je ješče tudi nasitna? Torej da mačka ne rabi ogromne količine te hrane da se počuti sita? Ko sem jaz gledala to hrano je pisalo da je primerna za notranje mačke - jaz to razumem kot manjkalorično oziroma pomanjkljivo hrano (glede na to da imam jaz zunanje mačke).

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #39 : 04 Februar 2012, 14:06:50
Pri nas jo jesta dva notranja in dva zunanja, trije so normalno rejeni en pa predebel.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 04 Februar 2012, 19:28:01
Naš je tudi en predebel, ena pa ravno prava (oba izključno notranja). Ampak je pa res ne pojedo veliko, tako da problem glede debelosti tiči drugje (ne vem kje!)... :)



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 05 Februar 2012, 12:48:49
Zdaj sta se na RC Kitten (danes sta stara 10 mesecev), tam pri enem letu mislimo saltat na adult.. Tako da zdaj zbiram informacije na kaj bomo sli.. V ozjem izboru sta Porta 21 in Sanabelle (ceprav se mi zdi, da je porta po kvaliteti boljsa), samo moram dobit se testerje za sanabelle, ker je Tevz ocitno malo izbircen (noce jest porta grain free verzije  ::))..

V bistvu 10 mesecev ni prezgodaj za dol iz kitten it, da se ti ne bosta razlezla. Ampak po želji. :)

Grain free se mi zdi da nikoli na začetku ne marajo, pri meni je bilo tako, da od vseh grain free, ki sem jih probala, mojim nekako paše samo PON Natural Cat.


BlackDevil - Sanabelle verzije hrane so si med sabo precej različne lahko, jaz bi za zunanje muce vzela Sanabelle sensitive (zeleno modra vreča) ali pa sensitive z ovčetino (bež modra vreča). Obe imata npr. več maščob in proteinov od klasične verzije (rozo modra vreča).



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #42 : 05 Februar 2012, 15:57:51
V bistvu 10 mesecev ni prezgodaj za dol iz kitten it, da se ti ne bosta razlezla. Ampak po želji. :)

Saj naceloma sem mislila prej presaltat, samo najprej moram tapravo hrano najti (zato sem ze zacela iskat, da mi recimo v roku enega meseca uspe it na tanavo).. ;) Imata pa trenutno oba tam okoli 4 kg (Tevz 4,20 in Tomi 3,90), debela zaenkat se nista videti, pa saj tudi se vedno precej divjata (min. 4 ure/dan).  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 07 Februar 2012, 22:39:53
All hvala za nasvet.  :)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #44 : 01 April 2012, 22:16:46
hej

Mi smo zdaj pojedli ze ene 6 kg Sanabelle Adult Postrv, ampak opazam, da gre hrane kar precej manj, kot prej RC. Imamo tudi zmerjene porcije za oba, ampak ne pojesta vedno celodnevne porcije, najveckrat manj, vceraj recimo samo polovico. Teza se je pa nehala zvisevati, nekako drzita zdaj (10 dkg gor/dol), npr. Tevz ima 4,5 kg, Tomi 4..

Imamo pa drug problem, pa me zanima, ce ga ima se kdo drug. Namrec, kakci imajo po teli sanabelle obupen vonj (prej na RC ni nikoli tok smrdelo, kot zdaj). Pac sem najprej mislila, da je mogoce zaradi tega, da dokler se telo ne privadi na novo hrano, ampak zdaj po 6ih kilah bi pa ze lahko bila kaksna spremba na boljse.. Dejansko kadar gresta na potrebo zasmradita celo stanovanje  :-[ (pa imata pokrit wc). Sicer nameravam potem ko bosta teh 15 kg pojedla (prejsnji teden sem ravno se eno vreco vzela) vzeti eno navadno Adult (ki ima perutnino), pa da potem vidimo, samo ce ne bo ne vem kok boljse, ne vem kaj bomo..  :-\

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 24 November 2014, 14:51:36
Ne vem če so Sanabelle spremenili formulo ali pa sem jaz dobila izvenserijski žakelj, ampak briketi niso taki kot so ponavadi (Sensitive z perutnino). Prav mastni so.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #46 : 24 November 2014, 18:25:27
In bolj temne barve.



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 24 November 2014, 20:01:03
Meni se je nekaj podobnega zgodilo s Farrado briketi za se - bili so drugačne barve, oblike, vonja (lansko leto). Prodajalec je kontaktiral dobavitelja, ki je rekel, da težko, da so briketi (vsaj v dotičnem obratu) vseskozi enaki - da se rezila obrabljajo in so lahko malenkost drugačni, glede barve in vonja pa, da je odvisno, kako je uležano meso - če pride v briket meso na vrhu, je svetlejše, kot tisto na dnu zaboja, ker se kri steka dol in je bolj krvavo vse..
Nekaj takega, točne razlage se mi ne ljubi iskat.
Kaj a vem, mene ni povsem prepričal, čeprav je zvenelo povsem logično..



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 26 November 2014, 10:31:31
Ja, tudi bolj temne barve so. Ne vem če je ravno to, sem potem videla še ocene na Zooplus in so očitno res formulo menjali. Spomnim se da sem nekje zasledila da se briketi na koncu še pošpricajo z nečem da so bolj privlačni za pse, verjetno to velja tudi za mačke ampak so pri Sanabelle res pretiravali s tem.  :-X

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 26 November 2014, 16:45:35
Škoda, so (bili) fajn briketi. Moj jih je oboževal, ampak, ko sem nabavila okus Lamb, se piščančjih tudi dotaknil ni več, hehehe



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #50 : 27 November 2014, 12:24:26

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!