'Stroški'

Tina · 23335

Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #30 : 24 Avgust 2007, 16:20:23
Mislim, da ti pri mami ne pomagajo kaj dosti ženski čari (v mojem primeru). pa sem pritisnila že na vse možne gumbe in vem, da nič ne bo na žalost.  :'(



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 24 Avgust 2007, 16:26:36
Mislim, da ti pri mami ne pomagajo kaj dosti ženski čari (v mojem primeru). pa sem pritisnila že na vse možne gumbe in vem, da nič ne bo na žalost.  :'(

Ja, pri mami težko, hm. Ciljala sem na prejšnji post, kjer sem razbrala, da gre za moškega  ::)
Aja, seveda ta moj "nasvet" bolj velja za tiste, ki so samostojni. S tem mislim, da imajo svoje dohodke, da sami znajo in zmorejo poskrbeti za žival. Drugje je seveda pesem drugačna. Pri mami pa... Hm, pomoč v gospodinjstvu, dokaz, da žepnine ne boš zapravila za čokolade, ampak jo šparaš za "novo živalco"... Ne vem, kaj takega. Mene je recimo s tem, da je začela opravljati gospodinjska dela, da si ni kupovala sladkarij in ostalih bedastoč, da je šparala in našparala dovolj, da je ure in ure preživela pri prebiranju sosednjega foruma in internetnih strani, da je namesto v Atlantis ipd. raje težila in se dogovorila za raznorazne obiske ter spoznavanja itd. .... Astrid prepričala, da je dovolj odgovorna, da se odločimo za novega družinskega člana, ki ga zdaj z veseljem pričakujemo in pride v prihodnjih dneh.

Hja, če si odvisen še od ostalih, se je treba potrudit in pokazat, da to ni muha enodnevnica, seveda pa se je predvsem treba pogovorit, če je stvar sploh izvedljiva.


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #32 : 24 Avgust 2007, 16:49:18
Ja pri meni je pa tako, da ona ve da to ni muha enodnevnica, ker že imam enega mačka in se skos ukvarjam z njim plus, da mu kupujem hrano (kvalitetno, ki ni prav poceni), opremo in plačujem veterinarja sama. Saj ji jaz rečem, zakaj noče imeti še enga mačka saj praktično ona nima nič s tem, ker jaz za njega skrbim in ga tudi plačujem pa vedno reče ne in konc debate. potem nimam več kaj rečt..
Aja pa jaz že brez tega, da koga prepričujem prežvim ure na forumih. ;D opravljat moram tako ali tako tudi gospodinjska dela, žepnine pa itak nimam.



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #33 : 25 Avgust 2007, 00:06:00
Ja v našem gospodinjstvu je problem oče.  ::) In ženski čari ga ne omehčajo... :( Ga z mamo masirava na sto in en način - pa ne pusti. Občutek imam da iz principa.  >:( Sploh ne vem kaj naj še naredim... Ni problem v "neodgovornosti", ker sem toliko finančno samostojna da sama financiram svoje žvale (in sebe seveda  :D ) in toliko stara, da se (žal) ne gre (več) za muho enodnevnico.  8) On pač noče in pika.  :( Mami pravi, da naj kar pripeljem mačkona... da bomo že nekako (če res nikakor (ampak res nikakor) ne bo šlo iz takšnega ali drugačnega razloga, bomo potem iskali nov dom). Da se bo fotr že omehčal - saj se je tudi za psa (ki ga je prvi dan samo ošvrknil s pogledom, o božanju tudi pomislil ni).
Hja...ne vem. Mama je bolj pogumna kot jaz. Po taktičnem pogovoru z bratom bomo bojda poizkusili v ponedeljek - upam, da ne letim ven iz hiše.  :-[


Lp,
Mojca


PS
Aja - problem je zato, ker hočemo imeti mačka v hiši (itak!). V zunanjega mačka je drugače oče privolil.  :-\


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #34 : 25 Avgust 2007, 00:25:26
Ti imaš vsaj koga za podporo. :)
Drugače pa, pri mojem mačku je bilo isto..in z očetom..da imam lahko mačka samo ne bo nič not..razen pač v kurilnici kjer je imel svoj apartma. Ampak jaz sem itak takrat rekla, da bo maček notranje zunanji zato smo ga vzeli..no čez ene par mescev se je seveda že prosto sprehajal po hiši in valjal po kavču. :D zdaj je pa itak samo notranji.



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #35 : 26 Avgust 2007, 23:52:45
Jutri je dan D (mačkon prihaja!). Tako živčna že dolgo nisem bila... Po vseh pogovorih sem čutila, da je ta maček pravi za naše gospodinjstvo. Bolj primernega si zmisliti ne bi mogla - in če ne bo šlo zdaj, ne bo šlo nikoli (no ja - dokler ne bom končno na svojem). Držite pesti.  :-[


Lp,
M


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #36 : 27 Avgust 2007, 00:22:48
Jupiiiiiiiii!!! Eden ima dober nov dom! Heh, bi želela še kakšnega (dober dom) za moje dudarje...
lp
T.

8)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #37 : 27 Avgust 2007, 13:42:16
Evo, pa smo doma.  :o Trenutno ležimo Mojci na ramenih in predemo kot nori.  :) :-* Si očitno moram omislit kakšn ruzak ali pa kengurujčka.  :D


Lp,
Mojca


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #38 : 27 Avgust 2007, 13:46:36
Mojca superca!! Čestitam za novega člana... 8)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #39 : 27 Avgust 2007, 13:51:48
Mojca superca!! Čestitam za novega člana... 8)
Ammm, ja upam da je čestitka na mestu.  :-[ Čakam namreč na prihod očeta iz službe....če naju bo z Mafkom postavu iz hiše, potem ne vem kaj bo...   :-\


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #40 : 27 Avgust 2007, 14:03:19
Scythe držimo pesti da se vse dobro izteče


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #41 : 27 Avgust 2007, 14:04:19
Držim pesti, da vama uspe.


Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #42 : 27 Avgust 2007, 19:45:08
Tudi pri nas. Pa kakšno Mafkovo slikico prilimaj ;)
lp
T.

8)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #43 : 27 Avgust 2007, 19:49:22
Držimo pesti da vam rata tudi pri nas ;)

Lp nina



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #44 : 27 Avgust 2007, 20:32:21
Mojca - držimo pesti tudi pri nas! :) ;)

Kako je pa šlo.... se mačkonček že crklja pri očetu? :)



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #45 : 28 Avgust 2007, 09:22:00
Kakor so se moje sanje uresničile, so se tudi kaj kmalu razblinile. Žal pišem zame žalostno novico. :(
Stvari se niso razpletle tako kot bi si želela... Na koncu ne bi bilo fer do Mafka, da bi vztrajala v takšnih razmerah. Po drugi strani pa tudi verjamem, da žival čuti, če je nezaželjena.  :'( Tako sem srce parajoča Mafka morala "vrniti", ker je bila situacija veliko slabša kot sem sploh kdaj pomislila. Edina tolažba mi je to, da smo navkljub vsemu zanj že našli nov dom pri družini, kjer si vsi že nekaj časa želijo mucka in bodo zanj poskrbeli enako dobro kot bi si sama želela.

Jaz pa moram počakati z mačkoni na svoje stanovanje. Upam, da to ni več oddaljena prihodnost.


Lp,
Mojca


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #46 : 28 Avgust 2007, 09:30:23
Scythe mi je žal da se ti ni izteklo kot si si želela, ampak ne obupat, ne glede na kako se nam zdi prihodnjost daljna vedno 1x pride in postane sedanjost. Jaz verjamem da je tam zunaj ena mačja dušica zapisana samo zate ;)

Drugače pa če boš kaj po mojem koncu laufala si vabljena da se ustaviš in se malo pocrkljaš z mojo Lily in mogoče z Mitzy če bo ta za to ;)


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #47 : 28 Avgust 2007, 12:37:27
Tudi pri nas so vedno dobrodošla ekstra naročja in roke za čohing. Saj veš, vse je za nekaj dobro...
lp
T.

8)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #48 : 28 Avgust 2007, 19:57:11
Saj veš, vse je za nekaj dobro...

Ja, to si tudi jaz pravim vsakič ko pomislim kako bi mi ena mačja kepa grela tilnik.  :-* :) Hvala Satin in Tečka za ponudbo - ni vrag, da mi enkrat ne uspe priti na mečkanje.  :o


Lp,
M


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #49 : 28 Avgust 2007, 20:00:33
Mojca, škoda, da ti ni uspelo... :(

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Čenča

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 02 September 2007, 17:11:14

Jaz pa moram počakati z mačkoni na svoje stanovanje. Upam, da to ni več oddaljena prihodnost.


Hej, Mojca, vse se bo dobro izteklo, boš videla. Vsako leto je toliko mačjih dušic za posvojitev, da četudi boš šele čez nekaj let prišla tvoja priložnost, bo tudi takrat dobrodošla. Jaz sem se osamosvojila pred dvema letoma in imam zdaj doma dva mačja posvojenčka, parček, in se imamo prav luštno, brez grdih pogledov in slabe vesti ;)



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #51 : 02 September 2007, 17:45:57
Hvala vsem za vzpodbudne misli.  :-* Verjamem, da bo tudi zame in za moje bodoče mačice enkrat prišel čas.  8) :)


Lp,
Mojca