Pes in voda, ki teče.

Gost · 6133

Lanyca

  • Gost
: 23 Avgust 2005, 20:46:13
Zanima me ali imate vi in vaši psi, kakšne izkušnje z vodo, ki teče. Npr.: reke, potoki... 

Zaradi deževja, ki ga je bilo res veliko vsaj pri nas, je kanal poln vode. Pa sem jaz z lano pred dvem urama šla na kanal. Lana je najprej čudno gledala saj hodiva na kanal pogosto, ampak še nikoli ni bil do polovice v vodi. In ta voda je celo tekla.Najprej je sedela pri vodi in gledala za palicami, ki jih je neslo po vodi nato pa se je odločila in zaplavala. Ni mi bilo ravno všeč, saj voda ni ravno čista pa sem jo pred par dnevi s šanponom kopala. Ampak O.K. prepozno bila je že v vodi. Potem sem šla dol k vodi in ji metala notri v vodo veje, plavala je za njimi in jihm prinašala ven. Potm pa jo je tok odnesel res daleč. Sama sem se že malo prestrašila ampak splavala je ven in veselo pritekla k meni. Zares je uživala v vodi. No nato sva šli dalje, jaz na bregu kanala ona pa ob vodi, da je lahko vsake toliko časa spet malo zaplavala. No dolgo sva hodile- do drugega mosta. Ko sva se vračale pa sva srečale zlato prinašalko eno izmed Laninih prijateljic. Sicer pa za Lano je vsak pes prijatelj, razen če jo napade ne. No pa nazaj k temi z lastnico, no ni bila lastnica. Lastnik je bil njen oče ,ki sem ga na videz poznala. Enkrat sva se že pogovarjale. No z gospo sva se spustili v klepet, seveda o psih. Medtem pa ste Lana in Dina uživale v vodi, skakali in se valjali po blatu. Ko je bil čas, da se vrnev domov pa Lana ni hotela k meni. No ja tudi jaz se nisem dovolj potrudila preprosto ni se mi ljubilo pravilno odpoklicati Lane. Nato sem šla dol, seveda mi je spodrsnilo in bila sem mokra do kolen. Z Lano pa sva imele še 15 minut do doma, tako da me je pošteno zeblo. No Lanine izkušnje z reko ali kako naj rečem so zelo v redu. Sploh je ni motilo, da je voda tekoča.
Napišite še vaše izkušnje z tekočo vodo.
Lp Lanyca :D :) ;D



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1 : 23 Avgust 2005, 21:31:31
Jaz vsak dan (skoraj) z Ronom čofotam po potočku...on se valja tam in hlasta za vodo...nekje v albumu je celo slika...pa je malce slabša :P.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #2 : 23 Avgust 2005, 22:37:53
Tudi Zara nima nič proti tekoči vodi, saj se skoraj vsak sprehod kopa v reki ;D

Lp, Marusa


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #3 : 24 Avgust 2005, 06:27:12
Gana tudi zelo uživa v vodi. V rekah in potokih je pa malo bolj previdna in pazi, da ne gre predaleč.


*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #4 : 24 Avgust 2005, 08:14:38
Jaz svojega lepo prosim da gre čez 5cm visok potok, kreten!



Lanyca

  • Gost
Odgovori #5 : 24 Avgust 2005, 10:14:24
Jaz svojega lepo prosim da gre čez 5cm visok potok, kreten!
Verjetno ima tvoj pes slabe izkušnje z vodo. Na sili ga oz. vleči čes potok. Najprej pojdi ti čez potok in ga na drugi strani spodbujaj in kliči naj pride k tebi. Ko smo šli s pasjo šolo na teren k reki -manjši, globoka je kak meter, smo naredili isto z nemškim ovčarjem, ko ni videl smo bili že vsi čez. Trajalo je a na koncu je videl, da nima izbire in je premagal strah. Pri psu moramo biti potrpežljivi in vstrajati.
Lp Lanyca :D :)



M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #6 : 24 Avgust 2005, 10:16:14
ja se strinjam, nikoli ne smeš siliti v vodo, lepo počasi. ker če bo dobil slabo izkušnjo ga boš težko spravil v vodo.

Moja vodo naravnost obožuje, rada plava šeraje pa čofota ;)


Puma

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 24 Avgust 2005, 11:47:48
oh ja, voda. meni se ne zdi prav nič čudno, ce se pes pač zabriše v vsako vodo, ki jo sreča . se posebej ne, če je to retriever. moja prva psicka je bila zp, in temu primerno seveda obsedena z vodo. sedaj imam tibetansko terierko, ki je prav tako obsedena z vodo. da o labradorki sploh ne govorim. ima sicer komaj 4 mesece, ampka se ze uci, kaj je treba narest, ko gremo mimo vode  ;D tako da, po mojih izkusnjah pri mojih psih, nima nikakrsne veze, ali voda tece, stoji, pada... ce je to morje, potok, reka, luza... vse je fajn. sam da se da zmocit  ;)
lp, k

A dog has one aim in life... to give you his heart. (J. Cairns)


Lanyca

  • Gost
Odgovori #8 : 24 Avgust 2005, 12:06:32
Ja tudi Lana obožuje vodo, ko vidi vodo od sreče kar cvili. ;D :DJa me prav zanima, kako bi reagirala na morsko vodo, ker je slana. Zdaj še ni bila z nami na morju, čuvala jo je moja babica in hodili sta do jezera na sprehod. Uživala je a velikokrat je sedela pri vratih in cvilila ter nas čakala. Ko smo prišli se za druge skoraj ni zmenila oči je imela samo zame. :D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #9 : 24 Avgust 2005, 12:34:17
No nam nikakršna voda ne povzroča težav. Potapljamo se v slani,  sladki, v rekah, potokih, pod slapovi.Iimamo tudi eno "kamikaze" psičko, ki bi se vrgla tudi v brzice ::) in zraven še uživala.

Smarta je tudi že parkrat odneslo, ko je plaval na sotočju Sav, ampak je hiro vklopil pogon na vsa štiri kolesa (beri: tace) in se izvlekel ven.

lp nina






*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #10 : 24 Avgust 2005, 13:03:34
ja no ... Indi pa nima glih najrajš vode ... al pa samo umazane ne ... v glavnem ... boks ima pod smrekami in mu je enkrat neki iglic notr padlo ... in je hodu it pit pa ni pil ker je blo neki smetk noter ...  :D :D Plava pa tut ne ... enkrat je tko z eno tačko poskusu mau ... to se mi je zdel ful smešno ... tko kot da bi si mislu ... no pa poglejmo če še znam plavat ... res smešno ... tko najdalj do trebuščka bre notr ... dalje pa ne :)



Lanyca

  • Gost
Odgovori #11 : 24 Avgust 2005, 13:28:09
Od moje setrične pes pa plava, kot da bi se utapljal. Z vsemi štirimi brca nad vodo. Ko smo šli do jezera je Lana, kot vedno veselo šla v vodo, srečko pa se je je prijel za kožo in hotel tako plavati. Verjetno jo je grobo prijel saj je zarenčala. Nato pa je vs čas lajal v vodo, sam pa ni hotel ven. Sestrična ga niti ni pustila saj se boji, da bi ji ušel. Jaz vem, da ji ne bi. Ampak kaj bo ona mene poslušala ne zaupa svojemu psu. Je zelo neubogljiv zaradi napačnega pristopa, pa tudi, ker je skoraj vsak dan zaprt. In redko hodi na sprehode. Žalostno ampak resnično. :'( :o



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #12 : 24 Avgust 2005, 13:29:40
jaz bom pa šla dons z Indijem ... pa bom šla jst u vodo pa bomo vidl če bo šel za mano!! :)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #13 : 24 Avgust 2005, 23:40:33
Po avatarju sklepam da je Indi še mlad. Ti samo vzrajaj. Ampak ja verjetno boš morala sama v vodo. Neon ni bil od malega navajen pa je vseeno šel, ko smo ga samega zunaj pustili. seveda je bil noter dokler je sam hotel pol pa ven pa p!"%arije delat, da smo ja vsi na kup leteli pa stvari reševat.  ::) :P :-[ :-* ;) ;D >:( (zmeda uglavnem)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #14 : 25 Avgust 2005, 09:07:07
hihi ... naš Indi gre do trebuškka dalje ne ... zadnjič je bila preveč deroča, da bi ga spustila v vodo, sam mi je pobegnu ker mu je bilo res vroče ... zdaj enkrat pa se bova šla kopat ko ne bo več deroča! :)



anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #15 : 25 Avgust 2005, 09:23:27
Nara rada čofota po plitvini, če bi ji pa kdo v globjo vodo vrgel kakšno igračo, pa bi gotovo zaplavala, tako kot na morju :).
Vsak dan pa se gre na sprehodu parkrat vržt v potok, pride nazaj do tebe, pa spet v potok :D ;D. Po tem deževju pa je bila voda zelo deroča, pa se je še raje vrgla not ;D.
Enkrat, ko je Nara drvela v vodo, ni pazila na veje od dreves, pa se je opraskala nad učkom. Imela je rano, zdaj, ko pa je zaraščeno, pa ima tam nekaj sivih dlak :(.

Lp, Ana



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #16 : 25 Avgust 2005, 11:28:57
Enkrat, ko je Nara drvela v vodo, ni pazila na veje od dreves, pa se je opraskala nad učkom. Imela je rano, zdaj, ko pa je zaraščeno, pa ima tam nekaj sivih dlak :(.
Tudi Zara ima na ličku, kjer jo je ugriznil pes in je imela rano, nekaj sivih dlak.  ;D ::)


Zara, ko je bila mladiček ni upala plavati. Smo šli na sprehod do reke in je samo od roba gledala in vohala vodo. Pa ji je spodrsnilo in čofnila je v vodo. Potem je pa morala plavati, da je pršla na kopno. In šele takrat ji je postalo všeč in od takrat obožuje vodo ;D Na morju bi se ona neprestano namakala v vodi. Se je skoraj v morskega psa spremenila ;D ;D
Mora pa izkoristit vsako vodo... ne glede na to a je luža, a je potoček, a je reka.... Vedno mora iti vsaj tačke namočit ::) ;D Imamo doma pač manjaka na vodo ;)

Lp, Marusa


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #17 : 31 Avgust 2005, 13:07:05
naš rondo dondo pa.........voda....jah kakor kdaj. raje ima sladko vodo, kakšen potoček pa tam malo paraca tudi zaplava. v morju pa kakor ga piči. včasih gre in naredi tri zamahe pa nazaj pa se uleže pa ga lepo valovi zalivajo. najraje ima pa potapljanje (beri: iskanje kamnov)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #18 : 02 September 2005, 19:46:35
hehe ... sm vidla slikcoo ...  :) je res pravi potapljač ...



Lanyca

  • Gost
Odgovori #19 : 02 September 2005, 22:08:34
Lany ma zelo rada, ko ji v vodo mečem kamenčke pa jih lovi; plava za njim. No preden pride do njih že potonejo. ;D Velikokrat pa stoji na bregu pa kamne koplje vn, se potopi pa ga pod vodo vzame ve. Nad vodo pa se vidi kak skoz nos diha. :D :) ;) Lana ma zelo rada kamne po dvorišču se doma tako za njimi podi. ;D



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #20 : 03 September 2005, 10:53:19
hehe ... naš Indi pa v vodi listje lovi ... samo ne gre dlje do trebuščka ... če so pa malo bolj naprej listki jih pa s tačko poskuša dobiti ... ;D



srečy

  • PSI SO ZAKON!!
  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 26 Avgust 2006, 19:22:10
Naš srečko se pa vode boji,velikokrat gremo tja k kamešnici pa nikoli ne upa iti noter enkkrat ga je stric vrgel. :-X
pa je takoj ven plaval in se začel valjatii po tleh. ;D
 enkrat pa je gledal lano ko je plavala v vodi.prišla je v nisko vodo kjer je stal srečko.srečko jo je z gobcem prijel za rep in tako šel znjo v vodo. ;D vendar jo je hitro izpustil in odšel ven ker je lana zarenčala. :D

srečy


Lanyca

  • Gost
Odgovori #22 : 26 Avgust 2006, 19:46:28
Naš srečko se pa vode boji,velikokrat gremo tja k kamešnici pa nikoli ne upa iti noter enkkrat ga je stric vrgel. :-X
pa je takoj ven plaval in se začel valjatii po tleh. ;D
 enkrat pa je gledal lano ko je plavala v vodi.prišla je v nisko vodo kjer je stal srečko.srečko jo je z gobcem prijel za rep in tako šel znjo v vodo. ;D vendar jo je hitro izpustil in odšel ven ker je lana zarenčala. :D
Ja kak ga je notr vrgel. Plaval je kot kak norček tako je z tačkami mahal po zraku. hehe he :D
Spomnim se tudi ko se je Lane držal za dlako verjetno je renčala ker jo je bolelo. :-X
Ona vedno zarenči na psa če ji kaj ni prav.


lp