Ovratnik

Tosy · 12579

Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
: 14 Avgust 2006, 17:09:03
Se res oproščam če je kje že tema, ker je niti sama niti v iskalniku nisem našla. Tosy je danes dobila ovratnik, ker si je naredila novo rano, ravno ko sta se ji prejšni zacelili. :-\ Ker nisem bila prepričana ali jo bo vse skupaj obribalo sem uporabila 'pegico' (nogavico), ki sem jo dala pod ovratnik. Tosy se ga obupno hoče znebiti in dela tisti ksiht ~ 'izgubila sem voljo do življenja'. ::) Zanima me koliko časa je priporočljivo, da nosi ovratnik in ali obstajajo kakšni 'stranski učinki' če si pes vedno znova poskuša spraviti ovratnik s sebe ter ali ima Tosy ovratnik nameščen v pravi višini /glej slikico/??

Slikici 'bolnice'...




"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 14 Avgust 2006, 17:19:35
Ovratnik pripni na ovratnico, da ga ne bo mogla spravit dol. Nosi pa naj ga dokler se rana ne bo zacelila oz. dokler se bo pač praskala. Saj najbrž  imate kakšno kontrolo?? Tako da ti bodo tudi tam povedali kdaj zadevo lahko snamete.

Lp nina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2 : 14 Avgust 2006, 17:30:17
Ovratnica gre v tiste zankice, ki so se naredile, ko ste vtaknili plastične trakce v ovratnik.
Sem pa tudi jaz imela cele kolobocije z ovratniki, ker sem imela kar 2 različna sistema (na 3eh ovratnikih). In ko sem se na enega navadila, je Astor dobil drugega, večjega in smo se spet učili.  ;D Cele smešnice....  ::)


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #3 : 14 Avgust 2006, 17:33:55
Ja, iskrena hvala za oba odgovora. Na tole z ovratnico jaz še pomislila ne bi... :o Sem ji zdaj tako naštimala in je veliko boljše.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


westyca

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 1
  • westy, I love it :)
Odgovori #4 : 01 September 2006, 19:13:14
Živ!

Pri našem Švejku takle ovratnik Pogosto uporabljamo :-[
Vedno tudi če je rana minimalna si jo liže, praska in podobno >:(, da bi imel ovratnik to pa ne ::)
Drugače pa si ga, če ni dovolj zategnjen tudi sname in smo spet na začetku >:(

L.p westyca

Živali so biseri sveta!


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #5 : 27 Oktober 2006, 22:13:00
Pozna kdo kakšno drugo metodo, da se ovratnik obdrži na glavi? Čeprav ima Lon ovratnik pripet na povodec si ga spravi dol iz glave :-\.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #6 : 27 Oktober 2006, 22:20:17
Vrvico pa mal bol zategneš (ne toliko da se zdej duši samo toliko da še vedno malo bolj drži)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #7 : 27 Oktober 2006, 22:42:46
Pozna kdo kakšno drugo metodo, da se ovratnik obdrži na glavi? Čeprav ima Lon ovratnik pripet na povodec si ga spravi dol iz glave :-\.

Ovratnik ne daš na povodec, pač pa na ovratnico.  ;) Ovratnico pa toliko zategneš (kot je že Neyka napisala), da lahko spraviš dva prsta skozi.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #8 : 27 Oktober 2006, 22:51:35
Ovratnik ne daš na povodec, pač pa na ovratnico;) Ovratnico pa toliko zategneš (kot je že Neyka napisala), da lahko spraviš dva prsta skozi.

Sammy ovratnik ima na ovratnici, samo malo prehitevam misli :-[ :-[ :-[



*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #9 : 11 December 2006, 19:04:57
Hej!!
Tudi naš Bono ima po novem ovratnik... :-\ :-\ Sploh ne vemo, kaj se je zgodilo, samo naenkrat je imel prstek na nogi čisto zgrižen...  :-\ :-\
Smo šli h vetu, pol smo pa doma ugotovili, da ima premajhnega in se doseže, tako da ga gremo jutri zamenjat.
Od začetka se je zelo pritoževal, zdaj pa se je že navadil. Ga zafrkavamo, da je kot luster, on pa kot da bi razumel, pogleda še bolj nesrečno in se obrne stran ::) ::) ::) ::).
Mu je pa lušno odkar je pogruntal, da če se z vso močjo zabije v nas da nas zaboli... Kot bi hotel reči, aha pa imaš!!! ;D ;D ;D ;D

Lp, Ana & Bono  :-* :-*

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #10 : 12 December 2006, 09:39:45


na tejle slikici s evidi,da nimaš prav zapeto-ker vmesni trakec mora it čez obe lukji, ne da visi psu na notr. Tudi ima ovratnik premalo visoko. Če si ga pritrdila na ovratnico, si to najbrž že popravila. drugač pa je ovratnik pravilno velik, če pes ne doseče mesta ,kjer je poškodba. Glede na to je lahko krajši ali dalši (če je poškodba n anogah ,šapah mora bit kar precej velik. V tem primeru je tudi boje,da ga malo zožamo.
Sicer pa imamo mi tudi ravnokar doma "lučko ". Mojo ovratnik moti bolj kot poškodba. Tako da če sem doma in jo nadzorujem,ji ga dam dol.  Lulat tudi noče če ima ovratnik, niti pit ,niti jest. samo vegetira- no pa za zdravljenje je to tako in tako najboljše ;)
Ko pa ji snamem ,je kot nova.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #11 : 12 December 2006, 12:00:00
Žal mi je za vaše pesjane, ker morajo iz takšnih ali drugačnih vzrokov nositi ovratnike.

Jaz sem take situacije predvidila tudi za naše štiri čokoladne princeske in se odločila, da jih malo socializiram v tej smeri. Tako so občasni vse štiri nosile lepe rume ovratnike, da se navadijo nanje, za primer, ko bomo take zadeve bolj nujno potrebovali.

No, pa so jih sprejele kot modni dodatek. Nosile so jih kar nekaj časa in bil jim je všeč, saj so ga sprejele kot igračo.





Miša


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


skar

  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 3
Odgovori #12 : 12 December 2006, 12:10:19
Miša,
jaz sem se pa že spraševala, kako ti uspe, da so štirje psi naenkrat "bogi in bolani". Sem že razmišljala, če si dala psice sterilizirat, če imaste probleme z ušesi...Vse mi je prišlo na misel, samo to ne, da je to trening socializacije. A jih pri veterinarju tud puščaš za urico, dve, ... da ko bodo morale v bolnico (stacionar) ne bodo preveč preplašene in osamljene?  :-\



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #13 : 12 December 2006, 12:28:52
 skar,

jaz hodim k veterinarju z vsemi štirimi naenkrat. Predvsem zaradi socializacije. Večinoma pa zato, da izkoristim njihovo tehtnico in jih zvagam.  ;D Pa seveda zaradi obveznega ceplenja, ki ga je bilo v prvih pol leta kar nekaj.

Če pa bi se zgodilo, da bi morale ostati v veterinarski oskrbi, potem bi tam ostala tudi jaz ( ali pa Bobi).

Za njihovo socializacijo se maximalno trudim, kako mi bo uspelo, pa bo pokazala prihodnost.

Miša




Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


skar

  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 3
Odgovori #14 : 12 December 2006, 12:42:43
Se bojim, da bi vas bili veterinarji zelo veseli. Glede na to, da šei psa, ki je v kritičnem stanju in v popolni komi po svinjsko težki operaciji veterinarji, h katerim tudi ti hodiš, naložijo v avto in rečejo "Kontrola čez 3 dni", ne vem, kako bi izvedla prenočevanje pri njih.




Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #15 : 12 December 2006, 16:40:10
Veš kaj sem pa jaz najprej pomislila (me je kar sram  :-[) - da si jim dala ušeska kupirat  ::)


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #16 : 12 December 2006, 16:46:35
Veš kaj sem pa jaz najprej pomislila (me je kar sram  :-[) - da si jim dala ušeska kupirat  ::)

 :o Jaz tudi.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #17 : 12 December 2006, 20:29:10
Hej!
Danes smo šli ovratnik zamenjat, in ima zdaj rozastega, tako da je"ves svet rožnat..." ;D ;D ;D ;D ;D ;D ::)
Ampak se ga je kar navadil.

p.s.: MIŠA, zelo lepe čokoladke imaš :-* :-*

Lp, Ana & Bono  :-* :-*

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #18 : 12 December 2006, 20:52:09
Veš kaj sem pa jaz najprej pomislila (me je kar sram  :-[) - da si jim dala ušeska kupirat  ::)

Ha, ha, ha...katere slike pa si spregledala ? Saj na eni sliki imajo tako leteča ušesa, da se je AA ponudila, da nam sponzorira letalsko karto za na svetovno razstavo, če bodo naša ušesa še malo zrasla.

Sedaj pa jim dajem gor ovratnike, da očuvamo uhlje  :P

*ana*, hvala !

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #19 : 12 December 2006, 21:03:42
Nej za kej! :P :P :P Hehe

Lp, Ana & Bono  :-* :-*

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #20 : 12 December 2006, 21:44:29
no moja se pri veterinarjih vede tako veselo ,da mi jo komaj še vrnejo . Če bi jo še socializirala tam ,p ami je naajbrž sploh ne boi več hotli dat nazaj
Da je pa z ovratnikom pri miru se mi pa tudi zdi odlično- prvič je dobro za zdravljenje, pa tak blažen mir po pol leta- moram spravit ta ovratnik, za kdaj ko bom nujno rabila počitek jaz

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #21 : 13 December 2006, 19:40:48
no moja se pri veterinarjih vede tako veselo ,da mi jo komaj še vrnejo .
Ja, Bono tudi! :o Pri veterinarjih mu je všeč, ker kadar pride, se vse osebje zgrne nanj in čoha, daje briketke.......  ::) ::) ::) Tam res znajo z živalmi... :) :)

Lp, Ana & Bono  :-* :-*

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #22 : 13 December 2006, 20:54:19
na tejle slikici s evidi,da nimaš prav zapeto-ker vmesni trakec mora it čez obe lukji, ne da visi psu na notr. Tudi ima ovratnik premalo visoko. Če si ga pritrdila na ovratnico, si to najbrž že popravila. drugač pa je ovratnik pravilno velik, če pes ne doseče mesta ,kjer je poškodba. Glede na to je lahko krajši ali dalši (če je poškodba n anogah ,šapah mora bit kar precej velik. V tem primeru je tudi boje,da ga malo zožamo.

Sem šele zdajle opazila ta post. ;) Res sem potem popravila v trenutku, ko sem ji ovratnik pritrdila na ovratnico (kar je bilo 10x boljše in bolj unčinkovito).

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #23 : 30 Marec 2008, 14:14:42
hej

Vem da je tale tema ze precej stara, ampak ok.. Prejle sva zaradi poskodovanih krempljev pri vetu dobila ovratnik (30 cm velik), pa me zanima, kako ga naj navadim nanj? Sedajle ga ima gor, in se niti ne premakne iz mesta, komaj sem ga spravila v prostor, diha pa kot nor, tok ga je strah  ::) ::) Veterinarka je rekla, naj mu ga dam za ponoci gor, ko ga pac nimam skoz na oceh, ampak pomoje on niti zaspal ne bo s "tole grozno recjo na glavo"  :-\

Kaksen nasvet?

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #24 : 30 Marec 2008, 14:40:21
Kako ga navadiš? :D :D Daš gor in to je to. Pri nas se Brihta prvi dan ni niti upala premaknit iz mesta, tam kjer si ji dal ovratnik gor je stala kot kip ::) naslednji dan, se je že celo vsedla , po dveh dneh pa že norela okoli. Pač vsak pes to sprejme po svoje, Smart in Rumba pa pol toliko nista komplicirala in sta se že prvi dan gibala okoli, sicer sta se malo zaletavala v vrata, stole, mize ampak nista zganjala panike.-. Tako pač je. To mora pes sprejet, če je taka poškodba in pika. Tako da nič ne kompliciraj, ko bo dovolj zmatran bo zaspal, ko bo žejen bo šel pit, ko bo lačen bo jedel...  ;)
No vsaj tako smo naredili mi ::)

Lp nina



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #25 : 30 Marec 2008, 14:57:34
Aha.. Ok, hvala za odgovor ninci..  ;)

Imam obcutek, da bova danes ponoci oba bolj malo spala.. ::) :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #26 : 31 Marec 2008, 08:28:53
Kot sem predvidevala da bo, celo noc ni nic spal, zadremal je vmes za eno uro, ko sem ga prisilila v "mrtev". Ne vem ce se je v celi noci premaknil za 1m, dihal in slinil se je skoz kot nor, zjutraj me pa gledal s takim prestrasenim pogledom, kao, "kaj si mi naredila???". Ko sem mu ga pa prejle snela za ven, se mu je pa itak utrgalo od veselja. Ampak jaz se ne dam! Tokrat pa res ne. Gospod ne bo zdajle imel sanse spat brez, ampak mu ga bom nazaj gor dala, dokler se ne navadi. Pa bomo videli kdo bo prej zmagal, on, ali utrujenost. Samo malo cvikam, da nebi tole pustilo kaksnih psihicnih posledic, kajti prejle, ko mi ga je uspelo prepricati, da se je premaknil za 1m, se je cel tako tresel kot siba na vodi  ::) ::) ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #27 : 31 Marec 2008, 09:50:24
Ovčka ne dramatiziraj ;D. Naj ima ovratnik gor in ga ne glej in naj se ti ne smili. Pač mal komplicira ;), njegov problem. Dihat ne bo pozabil , zaspal bo pa tud slej ko prej :P.
Ob poškodbah je itak idealno,da je pes čim bolj pri miru 8).
Tako vedenje z ovratnikom je torej poškodbi čist v dobro :).
Za jest,  pit in lulat na vrvici pa mu ga snemi. Ker je pod kontrolo si lahko mal oddahne.
Za spat pa nikar. Zgled da spi- pol se pa zbudiš in je že na novo obdelal svojo rano, pa si spet za nekaj dni bol nazaj z zdravljenjem :-X.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #28 : 31 Marec 2008, 11:21:16
Pa sej jaz ne dramatiziram, jaz samo napisem kako je..  ;) On pa dramatizira in panicari  :P :P Pa vidim da tudi malo igra.. Zdajle je za sunko prisel celo iz moje sobe v dnevno, sicer po polzje, ampak je :o ;D

Sploh se ne sekiram vec, cez kasne tri dni se ga bo ze navadil (ali se bo pa naucil stoje/sede spat).  8)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 31 Marec 2008, 14:54:34
Ovčka,naš je bil še bolj neroden kot je tvoj :P :P
Sploh ni znal z njim hodit in ker je majhen,se je kar v zemljo ali pa v tla zatikal z ovratnikom,pol pa je pozabil,da ga ima in je hotel it skozi luknjo in se z ovratnikom zataknil!!!! :D :D :D :D

Saj se bo tud tvoj navadil,sam vstrajat je treba!! ;) ;)

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/