Varovanje pred nevarnimi psi v neurbanem okolju

Person · 3648

Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odpiram eno debato ... malo je sicer polemična.

Na izletih s kolesom ali peš po stranskih poteh lahko vsake toliko časa doživeš precej neprijeten šok, ko se recimo čez travnik od bližje kmetije zapodi pes, ki tisti trenutek ne kaže ravno prijaznega obraza. V zadnjih letih sem večinoma doživel takšno srečanje med kolesarjenjem (pač nevede prišel na napačen kraj). Sej priznam, da sem itak sam kriv, ker sem se pač tam mimo peljal, ampak mislim, da na neprivatni cesti (brez oznak, ograje, še manj pa opozorila o psu ćuvaju) se ne sme ravno nate spraviti ena zverinica (kakšen nemški ovčar, verjetno nečistokrven). Večina se jih je ustavila na razdalji približno 5 m in renčala name. Sam sem se tudi ustavil ... nato pa je sledilo gledanje drug drugega in čakanje na primerni trenutek, da sem pritisnil na pedala s polno močjo in z noro vožjo pustil za sabo lajajočega psa, ki se je zapodil za mano ...
Bil je tudi kakšen primer, da sem se z neko mal hitrejšo vožnjo peljal, ko se je za mano zapodil pes ... jaz sem itak pospešil koliko se je dalo, in enkrat sem mu ušel na centimetre.

K sreči zadnje čase večinoma vem, kje je vsaj mala verjetnost, da bi lahko naletel na podobno neprijetnost in se takim krajom raje izognem.

Ima kdo kašen pameten predlog za reakcijo ob takih situacijah?
Včasih se je neki govorilo, da so kao neki spreji, ki odganjajo takšne pse ... pa sem slišil tudi govorice, da to sploh ni res ... (niti ne mislim preizkušati pod nobenim pogojem)

Kakšen podivjan nemški ovčar bi znal biti v takih situacijah še kar nevaren.

PS: Pa da ne bi kdo mislil, da imam osebno karkoli proti katerikoli pasmi. Sem pa mnenja, da naj psi čuvaji varujejo samo svojo posest, ne pa še cesto, ki je 100m stran in se ne konča pri njihovi hiši.

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


mateycha

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 17 Avgust 2006, 22:15:08
ja js bi se teh koncev izogibala- najbolj varno...drugače pa js sem ob podobni priliki šla do lastnika pa se z njim malo pogovorila :P moram rečt da je kar pomagalo, saj tistih dveh psov že dolgo nisem srečala :D



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #2 : 17 Avgust 2006, 22:22:48
Za moje pojme nima noben pes za mano za letat ko se peljem po CESTI s kolesom.

Se mi je pa že zgodilo. Parkrat je bilo dovolj da sem se spravila s kolesa in odpešačila mimo hiše enkrat pa sem se psu ki mi je kazal zobe podredila (položila sem kolo na tla in počepnila in dala roke za vsak primer čez glavo) pes je prišel do mene me povohal nato pa prosil za igro...  ::) Jaz sem peš odpetala dalje in ker mi ni sledil sem se mirno usedla na kolo in peljala dalje.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 18 Avgust 2006, 12:48:28
To se mi dogaja vsakodnevno. Veliko večino psov odignoriram - torej se peljem naprej z nespremenjeno hitrostjo in jih niti ne pogledam. Pri nevarnem psu, ki se zakadi vate z resnim namenom da te ugrizne pa pomaga samo to, da se čimhitreje ustaviš, skočiš s kolesa in postaviš kolo tako, da se pes zaleti vanj in ne vate. Če ti to uspe in te pes ob prvem šusu ne ugrizne, te tudi ne bo, dokler boš pri miru. Potem lahko samo upaš, da je lastnik kje v bližini in sliši tvoje kletvice. Ali pa tvegaš in poskusiš iti naprej kot je napisala Neyka - peš, s kolesom med tabo in psom, se držiš čim bolj ponižno in upaš da je pes normalen in da razume pomiritvene signale.
Z lastnikom se pomeniš in ga če hočeš, skurcaš šele potem, ko je pes varno pospravljen. Ali pa prihodnjič ko psa ne bo zraven.
Da pa bi se neki javni poti izogibla zaradi zoprnega psa - to se še ni zgodilo in se tudi ne bo.


Franka

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 10 September 2006, 11:59:03
Probajte z dazzerjem. To je naprava, ki oddaja močan zvok, kateri naj bi odgnal psa. Mi pa ta zvok ne slišimo. Deluje pa na približno 6m.


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 10 September 2006, 13:47:19
Mogoče veš, kje to imajo za kupit? Bi šel malo pogledat, da vidim, kako izgleda.

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #6 : 10 September 2006, 14:40:39
Jaz sem imela en tak sprej, ki začne ciliti, ko ga pritisneš. Uporabljala sem ga, ko sva šli s Piko na pohod v Trbovlje mimo dveh kmetij. Najbolj hecno pa je bilo, ko sem pritisnila, se je Pika ful prestrašila, tisti drugi NO pa me je samo čudno gledal  :o :o :o. Od takrat naprej je lahko Pika tudi tam spuščena, ker se prav lepo igrata. Jaz pa sem bila tako panična  :D :D :D



Franka

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 11 September 2006, 17:21:09
Mislim da imajo v trgovini Gali v ljubljani. Ampak zaloga jim hito poide.
Jaz sem naročila po internetu.