KRVAVI URIN

dafna · 27150

dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
: 19 Avgust 2006, 17:37:50
Zdaj sva prišli z sprehoda in sem ugotovila da lula kri KAJ JE TO :'( :'( :'(

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 19 Avgust 2006, 18:33:00
Lahko gre za vnetje sečil. Čim prej do vet. da vama da antibiotike. Lahko je tudi kaj drugega.

Lp nina



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 19 Avgust 2006, 21:10:18
Ja hvala saj greva da vidimo kaj ima revica  ??? :(

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #3 : 20 Avgust 2006, 13:59:36
Lahko je tut bolezen od klopov. Naj da veterinar pregledat kri. Škodit ne more.
Drugače pa je lahko tudi zastrupitev poleg vnetja sečil.

LP, Nika



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 21 Avgust 2006, 09:20:12
Sva šli pa dobili antibiotik zdaj pa moram zbrat njen urin in ga tja prinest upam da mi bo ratalo :-\ :( ???

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


brina05

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 21 Avgust 2006, 09:32:45
No ja, jst mam pa mal drugačno vprašanje, vendar se nanaša na krvavi urin.
Torej: moja prejšnja psička mi je umrla v avtu,ko sem jo peljala do veterinarja.  :'(  In ko je odšla je od nje šel krvavi urin.  ???  :( Zanima me, ali ima kdo kakšno podobno izkušnjo? Ali je možno, da je to morda neke vrste znak zastrupitve?  >:(

Lp, Irma



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #6 : 22 Avgust 2006, 08:17:30
Vzela sem ji urin in so ugotovili močno vnetje mehurja in še kristale -GROZA  >:( >:Dnaša reva pač ma vse kaj ni treba in zdaj imava spet kontrolo po antibiotikih

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7 : 22 Avgust 2006, 08:25:06
Vzela sem ji urin in so ugotovili močno vnetje mehurja in še kristale -GROZA  >:( >:Dnaša reva pač ma vse kaj ni treba in zdaj imava spet kontrolo po antibiotikih

Upam, da se čim prej pozdravi!!

Lp nina



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #8 : 22 Avgust 2006, 09:08:40
Drži se, Dafna. Držimo pesti, da bo vse v redu!
Gaja&Lum&Nija



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #9 : 22 Avgust 2006, 15:18:35
Hvala za spodbudne besede

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #10 : 22 Avgust 2006, 21:44:51
upam, da bo cimprej bolje.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #11 : 23 Avgust 2006, 08:41:26
Že včeraj zvečer sem videla da krvi ni več lulala tako da antibiotik je takoj primil.Zdaj me pa še skrbi za te kristalčke ali ima kdo kakšne izkušnje???Meni je rekel da bo mogla imet doživljensko dieto pa se mi to zdi čudno ker ko sem čitala na drugih forumih ni nihče tega omenil samo 2 meseca potem pa mora bit vredu SVETUJTE PROSIM

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 18 Februar 2007, 16:47:39
Pozdravljeni!

Ker nočem odpirati nove teme in nisem nič zasledil o tem bi vas kar tukaj vprašal zakaj ima pes krvavo drisko oz. zakaj je med iztrebki kri ???

LP



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #13 : 18 Februar 2007, 17:02:36
vec moznosti - lahko zaradi vnetja prebavil (zaradi razlicnih vzrokov), lahko zaradi poskodbe prebavil (npr. zaradi kosti ali kaksnega zauzitega tujka), lahko je vzrok v zajedavcih, v kaksni od pasjih bolezni, zastrupitev, lahko pride do krvi tudi zaradi popokanja zilic pri napenjanju pri iztrebljanju (ravno pri driski).
Ce je kri temna, je to znak, da gre za krvavitev v zgornjem delu prebavil, ce je svetla (rdeca) pa v spodnjem.
Ce se kri pojavlja pri vec kot enem iztrebljanju ali ce jo je veliko (potem je treba it k vetu takoj), je obisk veterinarja nujen.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #14 : 08 Februar 2010, 18:33:42
Pri moji sem 3x do zdaj v roku enega tedna opazila da so na koncu kapljice krvi-na koncu par kapljic. Vsakič jo je zelo tiščalo lulat in je zdrvela na dvorišče v počep. Sicer normalno zdrži 8h in po hiši ni nobenih luž.

Je to od napenjanja-popokajo žilice? Ješča je, živahna je, zraven nič ne pocvili-skratka obnaša se čisto normalno. Tudi spolovila si ne liže-parkrat na dan se umije. Sicer je urin normalne barve.

Če bi lula kri-tega tukaj ne bi pisala ampak jo pobasala vetu. Tako pa so res kapljice-recimo 5kapljic. Če se te kapljice še pojavijo-je smiselno it veterinarju?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 08 Februar 2010, 19:09:59
Naš prejšnji je imel parkrat na koncu iztrebljanja kar nekaj kapljic krvi in se je izkazalo, da je kakšna žilica popokala.
Če pa pri lulanju, pa je možen tudi kakšen prehlad ali vnetje mehurja, saj je zima pa hitro pride do česa takega..



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #16 : 09 Februar 2010, 12:32:03
Je to od napenjanja-popokajo žilice?

tezko.

Citiraj
Če bi lula kri-tega tukaj ne bi pisala ampak jo pobasala vetu. Tako pa so res kapljice-recimo 5kapljic. Če se te kapljice še pojavijo-je smiselno it veterinarju?

Ja. Za pregled s stiksom bos dala celih nekih 10 evrov.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #17 : 09 Februar 2010, 12:41:11
Sploh ni problem v denarju. Danes kličem veterinarja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 09 Februar 2010, 12:42:01
Jaz imam pa malo drugačno vprašanje - naša Asta je nekaj tednov nazaj lulala krvavo samo enkrat. In to ne le par kapljic ampak je bilo konkretno rdeče.
Ne prej, ne potem se kri ni pojavljala.

Kaj bi to lahko bilo? K veterinarju nismo šli, ker je bila sobota popoldan, in ker je bilo naprej vse OK.

lp, Nina



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #19 : 13 Februar 2010, 13:56:45
No, mi smo na Enroxilu. Mi je pa zanimivo, da z ničemer ni pokazala-nobenega nelagodja, da bi jo kaj peklo, nič. Kar je po eni strani fajn, da je potrpežljiv pes-po drugi pa ne, ker jo lahko kaj boli, pa še veš ne.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #20 : 22 Februar 2010, 13:58:54
Kako ste? Vse ok?

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Miha007

  • *
    • Prispevkov: 79
    • Točke: 0
  • Sunny
Odgovori #21 : 02 Marec 2011, 22:34:55
Prijatelj ima podobne težave z appenzellerjem kot uporabnica dafna.
Škoda, da ni potem nič napisala kako se je končala stvar...

Le da ima api diagnozo vnetje ledvic in tudi kristale, ker je lulala med urinom tudi kri.
Kri je šla danes na testiranje v Lj, jutri izve rezultate.

Baje bo mogla, do konca življenja imeti dijetno prehrano.
Danes je dobila dobr litr infuzije (natrijev klorid).

Če je imel kdo podoben problem, bi prosil, da napiše izkušnjo.
Kakor berem ni tako hudo, da bi zaradi tega poginla, pa vendar vedno pomisliš na najhuje.



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 02 Marec 2011, 22:46:46
Meni je pa to malo čudno, da bi morala do konca življenja bit na dieti? Saj ko se kristali in vnetje pozdravijo, bi bilo normalno da gre nazaj na svojo običajno hrano. Razen če bi se šlo za kako odpoved ledvic, kar pa tukaj ni... Mislim, a je možno da bi zaradi enega vnetja moral bit pes na dieti do konca, če kdo ve?

Sem pa vidla, da vas je več napisalo, da se je npr. psu 1x naredilo da je bila kri v urinu. Sicer ne vem od česa, jaz osebno bi v tem primeru vsaj urin nesla vetu za pregledat, ker se notri lahko vidi če gre za vnetje. Tudi če mi s prostim očesom krvi ne vidimo, lahko veterinar ob analizi urina kri zazna.


Upam, da ni narobe ker se vtikam, me pa res to glede diete zanima. :-[



Miha007

  • *
    • Prispevkov: 79
    • Točke: 0
  • Sunny
Odgovori #23 : 02 Marec 2011, 22:53:58
Ni narobe ne  ;)
Tudi mene zanima kako je s to dieto.
Upam, da se javi kdo, ki je imel podobno izkušnjo.

Sej psici so vzeli urin direkt iz mehurja pri vetu na pregledu.
In postavili prvo diagnozo, vendar se mi zdi, da bolj ugibajo.
Zato pa so poslal kri naprej na preiskavo, da izvejo vzrok, ki je lahko prehrana, klopi itd.



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 02 Marec 2011, 23:48:01
Urin je fajn takrat prinest, ko nisi siguren, pa da ne spravljaš psa v stres ali z vožnjo k vetu ali pa z odvzemom urina pri vetu, sploh če ima prazen mehur. :)

Z analizo krvi bi že moral več vedet ja. Srečno!



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #25 : 03 Marec 2011, 10:59:27
Ni narobe ne  ;)
Tudi mene zanima kako je s to dieto.
Upam, da se javi kdo, ki je imel podobno izkušnjo.

Sej psici so vzeli urin direkt iz mehurja pri vetu na pregledu.
In postavili prvo diagnozo, vendar se mi zdi, da bolj ugibajo.
Zato pa so poslal kri naprej na preiskavo, da izvejo vzrok, ki je lahko prehrana, klopi itd.

Moja psica je imela podobne težave. Razlog za kri v urinu so bili sečni kamni v mehurju, ti pa so nastali zaradi slabo pozdravljenega vnetja mehurja pred tem. Tudi pri nas so na začetku ugibali, na pamet vsiljevali antibiotike in Hillsovo dieto. Ker se stanje seveda ni popravilo, sem s psico odšla k dr. Firmu. Ta je s preprostim ultrazvokom ugotovil prisotnost sečnih kamnov, naredil analizo urina, ki ga je vzel z iglo direktno iz mehurja in takoj predlagal operativno odstranitev kamnov (bili so kar veliki). Teden pred operacijo sem psici po njegovem nasvetu dajala metacam in antibiotike, da bi pozdravili mehanske poškodbe mehurja zaradi kamnov. Dr. Firm mi je povedal, da dieta ni smiselna, ker ne more vedeti, kakšne vrste so sečni kamni dokler jih ne odstrani iz mehurja in pošlje na analizo v laboratorij (takrat na Dunaj.) Kamne je potem operativno odstranil in takoj ugotovil, da so posledica slabo pozdravljenega prejšnjega vnetja mehurja, ker so razpadli v droben pesek, ko jih je vzel iz mehurja (njegove besede). Rekel je, da dieta posledično ni potrebna. Psica je še nekaj časa jemala metacam, da so se zacelila mehka tkiva.

Od takrat ni imela prav nobenih težav z mehurjem več (pa je minilo že skoraj pet let).

Upam, da napisano kaj pomaga.



Miha007

  • *
    • Prispevkov: 79
    • Točke: 0
  • Sunny
Odgovori #26 : 03 Marec 2011, 11:36:09
Urin je fajn takrat prinest, ko nisi siguren, pa da ne spravljaš psa v stres ali z vožnjo k vetu ali pa z odvzemom urina pri vetu, sploh če ima prazen mehur. :)

Z analizo krvi bi že moral več vedet ja. Srečno!
Hvala!
Mogoče res, ampak dvomim, da se zaradi stresa spreminja kemična sestava urina.

Direktno iz mehurja se vzame vzorec, zaradi bakterij na sečilu, ki bi prišle v urin. Tako pa dobijo iz mehurja "čisti" urin in nič drugega.
Psica ni niti trznala, ko so ji vzeli urin z iglo. Imuna na igle, popoln đanki  ;D



Miha007

  • *
    • Prispevkov: 79
    • Točke: 0
  • Sunny
Odgovori #27 : 03 Marec 2011, 11:43:53
Moja psica je imela podobne težave. Razlog za kri v urinu so bili sečni kamni v mehurju, ti pa so nastali zaradi slabo pozdravljenega vnetja mehurja pred tem. Tudi pri nas so na začetku ugibali, na pamet vsiljevali antibiotike in Hillsovo dieto. Ker se stanje seveda ni popravilo, sem s psico odšla k dr. Firmu. Ta je s preprostim ultrazvokom ugotovil prisotnost sečnih kamnov, naredil analizo urina, ki ga je vzel z iglo direktno iz mehurja in takoj predlagal operativno odstranitev kamnov (bili so kar veliki). Teden pred operacijo sem psici po njegovem nasvetu dajala metacam in antibiotike, da bi pozdravili mehanske poškodbe mehurja zaradi kamnov. Dr. Firm mi je povedal, da dieta ni smiselna, ker ne more vedeti, kakšne vrste so sečni kamni dokler jih ne odstrani iz mehurja in pošlje na analizo v laboratorij (takrat na Dunaj.) Kamne je potem operativno odstranil in takoj ugotovil, da so posledica slabo pozdravljenega prejšnjega vnetja mehurja, ker so razpadli v droben pesek, ko jih je vzel iz mehurja (njegove besede). Rekel je, da dieta posledično ni potrebna. Psica je še nekaj časa jemala metacam, da so se zacelila mehka tkiva.

Od takrat ni imela prav nobenih težav z mehurjem več (pa je minilo že skoraj pet let).

Upam, da napisano kaj pomaga.

Hvala.

Tudi api je bila 2x na ultrazvoku, vet jo je tudi premikal oz. zazibal, da bi se prikazali sečni kamni pa ni bilo videti ničesar razen kristalov, ki se bleščijo. Je možno, da bi kamen sam od sebe razpadel na veliko majhnih koščkov?

Preizkava je še v teku. Upam, da bo danes znano že kaj več, ko gre psica zopet na pregled.



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 03 Marec 2011, 11:51:36
Saj nisem mislila, da bi se sestava urina spremenila. Jaz sem bolj ciljala na to, da je veliko lažje samo urin nest, če nisi siguren ali težava sploh obstaja ali ne. Ampak sem pisala na splošno za vse, ne konkretno za tvoj primer. :) :-[

Drugače pa super, da psica v redu prenaša vse.  :) Drugače bi pa jaz šla še po kako mnenje h komu drugemu. Ker ko berem tole od Kalsang, res zgleda, da bi vsi takoj dietno prehrano dali, samo da se denar obrača, čeprav mislim da še celo na sami vreči hrane piše, da je dieta omejena na 6 mesecev največ, potem je pa treba znova preučit vse... :-\



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #29 : 03 Marec 2011, 11:52:48
Ne vem, ali bi kamen lahko sam od sebe razpadel. To bi vedel kakšen dober veterinar, internist. ;)

Če se boste odločili za drugo mnenje, predlagam, da greste k dr. Firmu, ki je dober internist (ne vem, v kateri kliniki trenutno dela, mogoče bo vedel kdo od forumašev?).

lp