Pomoč hrtom

Echo · 58430

gaelic

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 12 November 2008, 20:34:43
Uh, eni ste pa trdi!    ::)

Ja,ja, vse to drži. Pa še vedno pes. In zakoni so napisani za pse. Ne za hrte posebaj, bokserje posebaj, bernardince posebaj.....


Lp Z.

Skrbnik hišnih živali (v nadaljnjem besedilu: žival) mora storiti vse potrebno, da zagotovi dobro počutje živali, ki so v njegovi oskrbi, in preprečevati vzroke, ki lahko povzročijo bolečine, poškodbe, bolezni ali motnje v obnašanju živali.

trdi ne



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #61 : 12 November 2008, 20:36:03
Uh, eni ste pa trdi!    ::)

Ja,ja, vse to drži. Pa še vedno pes. In zakoni so napisani za pse. Ne za hrte posebaj, bokserje posebaj, bernardince posebaj.....


Lp Z.

Ah SKY, kako si ne daš dopovedati.... hrti so NADpsi in se ne tretirajo kot navadni psi....in tukaj veljajo drugačna pravila! ;D
Sicer pa bi ravno ti to moral vedeti!!!

Je tako????



gaelic

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 12 November 2008, 20:40:40
Ah SKY, kako si ne daš dopovedati.... hrti so NADpsi in se ne tretirajo kot navadni psi....in tukaj veljajo drugačna pravila! ;D
Sicer pa bi ravno ti to moral vedeti!!!

Je tako????

TINI ljubezen moja kje se pa ti skrivaš? Nič več te ni na hrtjem forumu. Ti je muca tam popala jezik pa si se skril na tega?
Si varno zaprl svojega hrtka v pesjak?
No potem se nama lahko s Skyem pridružiš o polemikah kakšne življenske pogoje dejansko hrti potrebujejo.



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #63 : 12 November 2008, 20:47:40
TINI ljubezen moja kje se pa ti skrivaš? Nič več te ni na hrtjem forumu. Ti je muca tam popala jezik pa si se skril na tega?
Si varno zaprl svojega hrtka v pesjak.
No potem se nama lahko s Skyem pridružiš o polemikah kakšne življenske pogoje dejansko hrti potrebujejo.

Evo mene .... :o
Ti pa potegni glavo iz svoje riti in malo poglej okoli sebe. Učila pa te ne bova, ker si itak požrla vso pamet sveta.

Moje polemike s tabo so že zdavnaj končane, sploh preko forumov. Lahko pa greva na kavo in kakšno rečeva o življenskih pogojih hrtov in o kosteh.
Pozdrav v Žiri!



Hrt

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 12 November 2008, 20:49:40
Očitno so se zopet našli nekateri (kao ljubitelji psov in hrtov), ki si zatiskajo oči pred realnostjo  in namesto, da bi naredili nekaj v smeri, da bi se tem ubogim hrtom iz KG, ki jih več kot očitno tare več zdravstvenih težav, ki ne vedo kaj pomeni biti doma na toplem, na kavču, imeti soliden obrok hrane ....

In tiste, ki se samo hvalisajo naokoli s svojimi lepimi in ah in oh rodovniškimi psi, se sprehajajo po razstavah in namesto, da bi kaj konkretnega naredili, da bi se te pse (hrte) rešilo iz prostora, kjer hodijo po lastnem urinu in blatu ..., katere iz dneva v dan boli, ker niso ustrezno veterinarsko okrbovani, hrte, ki so lačni in več kot očitno zanemarjeni tam v eni hosti ...., tiste naj bo sram, da se sedaj zopet spravljate na primitiven nivo in ne ukrenete prav NIČ. Ljubitelji hrtov in psov ... ???

Pa se vprašajte ...Kaj ste pa sami naredil, da bi bilo tem hrtom bolje? Ste sploh mignili s prstom? Ste povzdignili svoj glas, da bi bilo bolje? Mislim, kakšni ljudje ste sploh to .... :-\ :-\ :-\

Ravno zaradi tako mislečih kot sta SKY in SG je pa stanje v Sloveniji takšno  kot je ...ker ste ene navadne "riti", ki lepo sedite doma za pečjo in čakate ...hm, na kaj že ... ;) ...



gaelic

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 12 November 2008, 20:56:27
Lahko pa greva na kavo in kakšno rečeva o življenskih pogojih hrtov in o kosteh.


no,lahko kakšno o življenskih pogojih za hrte rečeva tudi tukaj. Kar začni.
Pravzaprav bom kar jaz začela. So hrti psi za v pesjak? Da ali ne?

Pozdrav tudi tebi.



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #66 : 12 November 2008, 21:01:40
Jeah right ...mi2 sva kriva, da tisti reveži živijo v KG v takšnih pogojih...Ti pa si res veleum. Si sama to pogruntala?

Bi ti rade volje kaj napisal, pa ti ne bom. Ker se ne bom spuščal na tvoj primitiven nivo in se kregal po forumih. Ker mi ni potrebno, ker mi ne prinaša zadoščenja... Ti pa kar piši. Piši, kolikor te je volja.

P.s.: Ponosen sem, da imam rodovniškega, lepega in vzgojenega hrta. Ti ga nimaš. Verjetno mi zavidaš...
Imej se lepo in vse dobro!!!



gaelic

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 12 November 2008, 21:07:43
Jeah right Larisa...mi2 sva kriva, da tisti reveži živijo v KG v takšnih pogojih...Ti pa si res veleum.!!!

mene so učili, da kdor opazuje trpljenje in ne stori ničesar nosi sokrivdo za nastalo dejanje.




SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #68 : 12 November 2008, 21:11:53
Očitno so se zopet našli nekateri (kao ljubitelji psov in hrtov), ki si zatiskajo oči pred realnostjo  in namesto, da bi naredili nekaj v smeri, da bi se tem ubogim hrtom iz KG, ki jih več kot očitno tare več zdravstvenih težav, ki ne vedo kaj pomeni biti doma na toplem, na kavču, imeti soliden obrok hrane ....

In tiste, ki se samo hvalisajo naokoli s svojimi lepimi in ah in oh rodovniškimi psi, se sprehajajo po razstavah in namesto, da bi kaj konkretnega naredili, da bi se te pse (hrte) rešilo iz prostora, kjer hodijo po lastnem urinu in blatu ..., katere iz dneva v dan boli, ker niso ustrezno veterinarsko okrbovani, hrte, ki so lačni in več kot očitno zanemarjeni tam v eni hosti ...., tiste naj bo sram, da se sedaj zopet spravljate na primitiven nivo in ne ukrenete prav NIČ. Ljubitelji hrtov in psov ... ???

Pa se vprašajte ...Kaj ste pa sami naredil, da bi bilo tem hrtom bolje? Ste sploh mignili s prstom? Ste povzdignili svoj glas, da bi bilo bolje? Mislim, kakšni ljudje ste sploh to .... :-\ :-\ :-\

Ravno zaradi tako mislečih kot sta SKY in SG je pa stanje v Sloveniji takšno  kot je ...ker ste ene navadne "riti", ki lepo sedite doma za pečjo in čakate ...hm, na kaj že ... ;) ...




Ha,ha,ha!

Moji "prijatelji" iz Velenja bi rekli:" Ne me smejat!"


Bolj kot bi radi izpadli globokoumni, slabše je.



Ljudje, ki znajo brat, so itak prebrali, zakaj in kako sem napisal, tisti ki ne znate, je pa itak vaša stvar.



Dejstvo je, da obstajajo zakoni, ki veljajo za PSE, če se ti zakoni ne kršijo, se lahko na glavo postavite, pa vam ne bo nič pomagalo.


In ja, sem velik ljubitelj psov. Vseh psov, ne samo hrtov, tako kot nekateri.


Saj je itak brezveze razlagat. Na koncu boste itak vzeli pravico v svoje roke in boste veliki odrešeniki hrtov s sijočimi svetniškimi siji. Medtem pa na stotine drugih psov životari v veliiiko slabših pogojih.

Zakaj se pa zanje nihče ne buni?

Aja, točno! Niso hrti!


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Hrt

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 12 November 2008, 21:17:27
P.s.: Ponosen sem, da imam rodovniškega, lepega in vzgojenega hrta. Ti ga nimaš. Verjetno mi zavidaš...

Obnašaš še kot otrok ... ::) in ne poveš bistva in dejstev po katerih te sprašujem ... ... (kot ponavadi)
Aja,in DA dragi SG, imela sem lepo, vzgojeno, rodovniško psičko celih 15 let ...z zavidljivim rodovnikom, če ti to kaj pomaga ...in NE, ničesar ti nisem "fauš" (to ni v moji navadi) ...,
ker imaš res prekrasnega hrta ...

Me pa sila moti aroganca in takšno brezvestno govoričenje nekaterih, o situaciji teh štirih hrtov, ki je (roko na srce) resnično žalostna. In mene žalosti pogled te ne uboge revčke ...
Mar tebe ne?????? Mar jih lahko gledaš kot samo ene živali????
In kdo drug jim lahko pomaga ? ....samo ljudje jim lahko pomagamo ...sami se žal iz tega dreka ne bodo rešili.

In res je ...škoda je mojega časa in energije za takšne kot sta SKY in SG ...pametna, da boli ... :o :o :o :o :o

In SKY ...ljubitelj vseh psov ...dobro, da vem, da si ljubitelj PSOV ... ;) ...ne samo hrtov ...Upam, da se vsaj ti buniš za katerega od ubogih psov, ki so potrebni pomoči ...
Ali pa si vedno samo tiho????





gaelic

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 12 November 2008, 21:20:17
Saj je itak brezveze razlagat. Na koncu boste itak vzeli pravico v svoje roke in boste veliki odrešeniki hrtov s sijočimi svetniškimi siji. Medtem pa na stotine drugih psov životari v veliiiko slabših pogojih.

Zakaj se pa zanje nihče ne buni?

Aja, točno! Niso hrti!


Lp Z.

Tudi neznačene povožene mešance sem že pobirala s ceste, lezla v neke kur... božje rovte po zavrženo psico, sredi noči iskala pomoč za povožene mačke...
Eni pač ne ne delamo razlik. Je pa to tema o 4 zlorabljenih hrtih. Slučajno imaš to (ne)srečo, da so hrti moja ljubezen in mi nihče ne bo dopovedal, da je tisto sranje gor primerno zanje.



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #71 : 12 November 2008, 21:24:58
Tudi neznačene povožene mešance sem že pobirala s ceste, lezla v neke kur... božje rovte po zavrženo psico, sredi noči iskala pomoč za povožene mačke...
Eni pač ne ne delamo razlik. Je pa to tema o 4 zlorabljenih hrtih. Slučajno imaš to (ne)srečo, da so hrti moja ljubezen in mi nihče ne bo dopovedal, da je tisto sranje gor primerno zanje.

Daj pojdi še enkrat prebrat, kaj sem napisal!

Tudi sam pravim, da je okolje in vse kar je tam neprimerno za hrte. Želim le povedati, da ŽAL pa zadostuje pogojem, ki so zakonsko predpisani in se torej njihovemu lastniku ne more nič.



Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


gaelic

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 12 November 2008, 21:31:05
Daj pojdi še enkrat prebrat, kaj sem napisal!

Tudi sam pravim, da je okolje in vse kar je tam neprimerno za hrte. Želim le povedati, da ŽAL pa zadostuje pogojem, ki so zakonsko predpisani in se torej njihovemu lastniku ne more nič.



Lp Z.

deževnica in  ostanki neke socialne prehrane? neozdravljeni tumorji?
bo pa treba vplest tuja društva če je to za naše balkance dovolj



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #73 : 12 November 2008, 21:37:22
Po videnih slikah, ne zadostuje pogojem.  :-\

"Vsaj" sveže vode nimajo in potrebne veterinarske oskrbe. Ostalo pa iz slik ne morem videt. Po opisih očividcev sodeč je kar hudo.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #74 : 12 November 2008, 21:59:25
Tole debato na tem mestu kar zaključite, ker se mi zdi da se je začela drugje in je tule vsekakor ne boste nadaljevali v takem tonu. Gre za pomoč hrtom, trenutno tem v Kranjski Gori. Tisti, ki so voljni pomagati ok, tisti ki ne pa pač ne.
Debata zaključena.

Lp, nina



gaelic

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 30 November 2008, 20:28:42
http://www.radiohit.si/si/zvocni_arhiv/

datum 29.11.2008 ura med 11-12 začne se pa ob 21:25




gaelic

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 04 December 2008, 22:12:01
II. ZAŠČITA ŽIVALI

1. Reja živali

7. člen

Skrbnik živali mora živali zagotoviti:
bivališče, hrano, vodo in oskrbo na način, ki je glede na vrsto živali, pasmo, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomačitve primeren njenim fiziološkim in etološkim potrebam v skladu z ustaljenimi izkušnjami in znanstvenimi spoznanji;
– svobodo gibanja, primerno živali glede na njeno vrsto, pasmo, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomačitve, ki preprečuje nepotrebno trpljenje;
– dovolj prostora, če je privezana ali zaprta, glede na njene fiziološke in etološke potrebe v skladu z ustaljenimi izkušnjami in znanstvenimi spoznanji;
– svetlobo, toploto, vlažnost, kroženje zraka, zračenje, koncentracijo plinov, higieno in intenzivnost hrupa v prostoru, kjer je žival, ki ustreza njeni vrsti in stopnji razvoja, prilagoditvi in udomačitvi, fiziološkim in etološkim potrebam ter predpisanim higienskim pogojem;
– ločeno nastanitev nezdružljivih živali.
Skrbnik živali mora preprečevati napake v reji, ki povzročajo tehnopatije in motnje v obnašanju.
Če je opustitev iz prvega in drugega odstavka tega člena storjena naklepno in nastanejo posledice iz 4. člena tega zakona, se šteje, da gre za mučenje živali.

8. člen

Bolne, poškodovane in onemogle živali morajo biti takoj ustrezno oskrbljene.
Zagotovljena mora biti ustrezna ločena namestitev bolnih, poškodovanih ali onemoglih živali.
Vse rejne in hišne živali morajo biti vsaj enkrat dnevno pod rednim nadzorstvom oskrbovalcev.

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200743&stevilka=2354

kdo je blentav?   >:( >:( >:(



delfinčika

  • Gost
Odgovori #77 : 26 Januar 2009, 18:34:20
to je  grozno. :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(



elencica

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
  • i love animals
Odgovori #78 : 26 Januar 2009, 20:08:22
Vprašanje: jst imam eno leto pa pol staro borzoiko :o :o, pa me zlo zanima , kje je ta forum hrtov, ker pred tem smo mel sam enga hrta tut borzoia, pa je revček imel :'( :'(rakave bule pa smo ga morali dati pri štirih letih uspavati!!!! :'(Ker pa nimam izkušenj bi rada zvedla za ta forum hrtov!!                        lp elena



bonny

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 26 Januar 2009, 20:49:18
Forum se imenuje hrtji svet. Drugače obstaja tudi društvo za pomoč hrtom. Upam, da ti bo tale bližnjica v pomoč.  :)

http://hrti.mojforum.si/hrti.html



nussika

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 07 Februar 2009, 17:15:57
nerazumem teh ljudi!!!! :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
Tak sem jezna na vse te, ki jih tak izkoriščajo >:( >:(



NEON

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 11 November 2009, 19:21:58
Žal kruta usoda v vsakem trenutku preži na nemalokaterega hrta in zavetišča v tujini so nepretrgoma polna sestradanih, zavrženih, zlorabljenih hrtjih duš, ki si zaslužijo dostojno življenje, a trenutno lahko le z žalostnimi očmi čakajo na morebitni novi dom.
V tem trenutku na svojega posvojitelja z upanjem čakajo nekateri galgi iz španskih prenatrpanih zavetišč, ki čimprej potrebujejo nov dom, drugače bodo morali tudi to zimo prebiti v zavetišču.
Njihovi upajoči pogledi povedo vse ...  :(
Več podatkov  o španskih hrtih (galgih), ki čakajo na svoj ljubeč dom si lahko ogledate na forumu Hrtji svet: http://hrti.mojforum.si/hrti-about610.html .

Za vse dodatne informacije se interesenti lahko obrnejo na
[email protected]

V imenu čakajočih galgov že vnaprej iskrena hvala.


DRUŠTVO HRTJI SVET SLOVENIJE
www.hrtjisvet.org


NEON

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 14 November 2009, 12:31:57
Več o sami pasmi Španski hrt - galgo (Galgo Espanol) ...si lahko preberete na spodnji povezavi ...

http://hrti.mojforum.si/hrti-about51-0.html

Galgi še vedno željno čakajo na svoj ljubeč dom ... :)

http://hrti.mojforum.si/hrti-post-14192.html#14192

DRUŠTVO HRTJI SVET SLOVENIJE
www.hrtjisvet.org


NEON

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 05 December 2009, 17:06:14
Prosimo obiščite novo spletno stran Društva Hrtji svet Slovenije ...

http://www.hrtjisvet.org/

Španski hrti (galgi) tam še vedno željno čakajo na svoje ljubeče in odgovorne posvojitelje .... :)

DRUŠTVO HRTJI SVET SLOVENIJE
Pomagamo hrtom v stiski

DRUŠTVO HRTJI SVET SLOVENIJE
www.hrtjisvet.org


wayra

  • Gost
Odgovori #84 : 03 Februar 2010, 11:58:47
pomagajte hrtom tudi pri nas, v Kranjski gori!
Na obrobju gozda v bližini naselja Čičare že par let bivata dva hrta. Njun dom je predelan lesen kurnik, z ogrado. Pred očmi javnosti, VURS-a in inšpektorjev počasi umirata, spremenilo se ni pa še nič. Spet en primer nedelovanja naše inšpekcije. Kako dolgo bo še moralo trajati, da bomo kaj spremenili?!?
Posnetki psa, narejeni  27.1.2010. Temperatura na soncu je bila -4°C (okoli 15.ure), za nočno ne vem.

http://www.youtube.com/watch?v=dUn15S2k3Hw
[url]]
http://www.youtube.com/watch?v=dUn15S2k3Hw
http://http://www.youtube.com/watch?v=tJltCFJIhxU
http://http://www.youtube.com/watch?v=0koFr72tegw                           

 Ajde ljudje, naredimo nekaj!




saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #85 : 03 Februar 2010, 12:05:56
Wayra , nisi na tekočem. Nekdo je že naredil nekaj  :'( Hrtov že par dni ni več v pesjakih, najprej je bilo rečeno, da so pri lastniku (naj bi jih tudi nekdo videl), sedaj je pa lastnik prijavil izginotje obeh... >:(



wayra

  • Gost
Odgovori #86 : 03 Februar 2010, 20:16:56
Nisem vedela, upam, da bo vse v redu z uboščki...



GHT

  • Gost
Odgovori #87 : 27 September 2015, 12:54:14
Naša 10 let stara posvojenka Piper.




Lep dan želim  :)