Pomoč hrtom

Echo · 58444

SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #30 : 04 Februar 2008, 21:47:23
Oho, zopet ena zvezdica organizacije. Sveže registrirana. Manjka samo še "XXXX" in potem ste popolni.
Delate kaj na samopromociji? Svetniška aura sveti močneje?



gaelic

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 09 Februar 2008, 21:58:18
no pa si  izboljšajmo auro  http://www.dogs-in-spain.com/ bo tole dovolj? Nekaj jih imam še na zalogi.

Če bi kdo rad pridobil še kakšno svojo zvezdico je pa vabljen v organizacijo.




Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #32 : 09 Februar 2008, 22:14:43
SG v čemu je problem?

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


gaelic

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 14 Februar 2008, 14:28:06
začeli smo z akcijo zbiranja stvari za pomoč Španskim Galgom. Več je opisano na spodnji povezavi.

Škatle za donirane stvari bojo postavljene po trgovinah za male živali in po večini klinik. Prepoznate jih po letaku nalepljenem na škatli ali kje v bližini škatle
Če bi rad doniral kdo kakšno stvar pa je ne more odnesti na zbirno mesto naj me kontaktira kontaktira preko Zs-a.

Hvala



Hrt

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 17 Februar 2008, 21:29:45
Če želi še kdo kaj donirati v tej akciji, pa je iz celjskega konca (ali pa spravi v Celje) naj mi prosim sporoči na ZS.

V petek ali v soboto odhaja prvi paket za Španijo..... :)

Hvala.....


gaelic

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 17 Junij 2008, 21:39:26



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #36 : 18 Junij 2008, 20:28:59
Ooo matr :(  :'( :'(  Grozno. Čudež, da je preživela.


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #37 : 18 Junij 2008, 20:59:19
Khm. In eni se bodo spet obrnili stran in rekli, da se nič ne da narest. Jaz pa dobro poznam eno galgico, ki je bila rešena in je tukaj, pri nas, prav po pasje srečna. Res, da je ena izmed redkih, a nekje je treba začeti.

Kapo dol pred tistimi, ki se trudite kaj spremeniti in srečno za naprej!

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Hrt

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 25 Junij 2008, 22:45:08
Tudi na tej povezavi najdete veliko žalostnih zgodb in zgodb prostovoljnih društev ter posameznikov, ki se borijo za boljše življenje galgov v Španiji, ki je v nekaterih primerih vse prej kot postlano z rožicami. :'( Mene takšne zgodbe vedno znova žalostijo in prevzemajo z jezo do ljudi, ki lahko kakorkoli ravnajo tako, da vedno znovo prizadenejo tako krasna bitja, kot so hrti .... :-\

http://www.galgonews.com/

_____________________________ _____________________________ _____________________________ _____________________________

Ob tem bi rada povedala še to, da v kolikor še kdo želi pomagati zavetišču Arca de Noe iz Albaceta, da se lahko še vedno obrne name.
Naslednji paket, ki bo namenjen galgom in njihovemu zavetišču bo k njim odpotoval konec avgusta ...

 :)


Hrt

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 25 Junij 2008, 23:07:18
Ooo matr :(  :'( :'(  Grozno. Čudež, da je preživela.

Ja, res je neverjetno, ko vidiš kaj vse so zmožni preživeti ...

Tale revček je preživel celih 11 let v zavetišču, v 2x2 veliki kletki (ni zmogel več niti stati, niti hoditi sam) in čakal na nekoga, ki bo prišel ponj. Pri svojih 14 letih je dožiivel, da ga je rešil angel in sedaj bo svoje zadnje mesece preživel v ljubezni in opazovanju ptic v Španiji ...

Ja, potem se človek res vpraša, kaj vse so zmožni pretrpeti in predvsem preživeti ...

Njegovo zgodbo si preberite tukaj: http://www.galgonews.com/2008/06/a-king-among-ga.html#more

 :'( :'( :'(

_____________________________ _____________________________ _____________________________ ____________________

Takšen bi moral biti srečen galgo ....(to je naša posvojena galga Neka, ki je prišla iz zavetišča Arca de noe)









Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #40 : 26 Junij 2008, 07:26:43
To ne moreš verjeti česa vsega je zmožen človek...
Zgodba o Kamalu res seže do najglobljega dela srca.  :'( :'( :'(

Ravno podpisala obe peticiji na forumu in razposlala e-maile.

Neka pa je res lepotička! Prav vidi se ji da je srečna.  :) :-*

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Croky

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 21 September 2008, 17:22:13
Niso samo v Španiji in na Irskem hrti,ki potrebujejo pomoč.
Izkazalo se je,da imamo pomoči potrebne hrte tudi v naši preljubi Sloveniji in to žal že vrsto let.
In to lastniške hrte,ki hodijo po lastnem sranju,z bolezenskimi tegobami,a izgleda da jim ne pomaga nihče,še najmanj pa tisti,ki si jih je umislil.
In kaj naredi lastnik in iinšpekcijske službe?
Popolnoma nič. Pa izgleda,da ni prvič.
Pozna kdo to situacijo v Kranjski Gori? Kaj narediti? ???

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,25057.0.html



Croky

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 22 September 2008, 20:34:08



chris rbd

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 09 November 2008, 11:45:42
pa sej niso normalni take bi mogl da ne recm kaj :'(



zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #44 : 09 November 2008, 17:57:05
je že kaj novega?  ??
se lahko še kako pomaga???
ne živim v Kranjski Gori, ampak nekaj km stran...


Croky

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 09 November 2008, 20:06:59
je že kaj novega?  ??
se lahko še kako pomaga???
ne živim v Kranjski Gori, ampak nekaj km stran...

Lahko pomagaš s tem, da preveriš ali je stanje še isto (glede na to, da živiš nekaj km stran) in nam to sporočiš.

Hvala! :)



zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #46 : 10 November 2008, 10:01:21
to sem se že odločila, ker je danes lep dan, grem takoj po službi v akcijo;
upam da jih bom našla in jih pofotkala!
za vsak slučaj pa bom nesla še malo poslastic s seboj  ;)

mi lahko na ZS kdo sporoči, kdo naj bi bil lastnikih ubogih kužkov???


zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #47 : 10 November 2008, 16:40:24
kot obljubljeno sem jih šla pogledat; v sami bližini nogometnega igrišča v Kranjski Gori, je postavljen "pesjak", v katerem je lopa in notri čudoviti hrti....
katastrofa!!!!! >:( >:( >:(
"pesjak" je sestavljen iz teh mrež, ki niso z ničemer podprte, torej se lahko kmalu prevrnejo in psi bodo svobodni!?
vhod je odklenjen, nad kljuko pa je obešena ključavnica na verigi!!!
videla sem eno posodo od jupola, ki je najbrž za vodo - verjetno le, ko dežuje!



ta samček ima tumorček




in tole izgleda kot kuhinja -  z eno ogromno posodo kosti


do ograje sta prišla ena samček - ki ima velik tumor na trebuščku  :(  in ena čisto bela samička;
še en lisast hrt pa je prišel ven iz lope, pa se kmalu vrnil na toplo  :-\

nametala sem jim kar nekaj priboljškov in žalostna odšla, najrajši bi jih odpeljala  :'( :'( :'( :'(





sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 11 November 2008, 12:15:59
Groza, jaz bi tole na tvojem mestu prijavila na DPMZ.



gaelic

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 11 November 2008, 13:39:46
Groza, jaz bi tole na tvojem mestu prijavila na DPMZ.

- dpmz 1:
- dpmz 2:
http://www.drustvozapomochrtom.si/vsebina/node/47

kar se tiče pristojnih na Vursu....
Naleteli smo na znamenito:"nič ne vidim, nič ne slišim, nič ne govorim
 

 



zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #50 : 11 November 2008, 14:48:21
Danes sem na VURS g. Berniku poslala e-mail v katerem sem opisala kaj sem videla (priložila fotografije) in moje mnenje. Kasneje pa sem ga še poklicala in podala ustno prijavo.
V bistvu mi je razložil, da je bil nazadnje na ogledu pri hrtih 28.10.08 in da stanje ni tako alarmantno - psi imajo zadovoljive pogoje in zgleda da so v primernem zdravstvenem stanju (glede izrastka, ki sem ga opazila na psu pa meni, da nič posebnega)
Ker jaz nisem opazila posode z vodo, je ta verjetno v lopi - kjer naj bi bila napeljana tekoča voda; Lastnik je izjavil, da jim vsak dan
omogoča bivanje na prostem......
vedno bolj se mi zdi, da brcam v temo in hočem stvari, ki jih ni.... ampak, kot sem tudi g. Berniku obljubila - velikokrat jih bom šla pogledat in hkrati sanjala, da jim bo lepše....


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #51 : 11 November 2008, 14:52:08
Ok, a lahko kdo pove kaj za vraga se lahko zgodi, da bodo zaposleni na VURS-u dvignili svoje riti in zaceli opravljati svoje delo, za katerega so dobro placani?? >:(



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #52 : 11 November 2008, 15:01:13
Se sicer strinjam, da so to neprimerni pogoji za hrte, ampak po drugi strani pa že samo v Sloveniji na stotine psov biva v bistveno slabših pogojih.

Zakon je jasen in tu se ga ne krši.

Psi so cepljeni, redno hranjeni,imajo vodo, imajo suh prostor kamor se lahko zatečejo,...

Nobeno prijavljanje in bogsigavedi kaj, ne bo pomagalo. Ker ne sme. Zakon je tak kot je, dober ali slab, lastnik ga ne krši, torej se lahko z glavo zaletavate v zid, pa ne morete pomagat.


Včasih je dobro stopit korak nazaj, izklopit ideološki pogled na svet in gledat na stvari realno.


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #53 : 11 November 2008, 15:04:11
Hrti so psi, ki nikakor ne morejo bivati zunaj, saj nimajo nic podkozne mascobe. In ne verjamem, da je tista njihova lopa ogrevana ali pa vsaj tako dobro izolirana, da je notri primerno toplo, tako da to zame niso "zadovoljivi" pogoji..

Poleg tega naj bi bili psi cepljeni, kar mocno dvomim, glede na to, da imajo neoskrbovane tumorje, za hrano in vodo pa je tudi vprasanje koliko so je delezni, ce sploh..



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #54 : 11 November 2008, 15:06:40
Ma ja, saj pravim, da je za hrte neprimerno. Ampak zakon ne loči med hrti, labradorji, borderji, NOji, mešanci. Verjetno veste, kaj hočem povedati.  ;)



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #55 : 11 November 2008, 15:14:47
na žalost je res, kar nam govori Zoran... in psa ima takorekoč lahko vsak, ki si ga omisli  :-\


gaelic

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 11 November 2008, 15:35:36
Se sicer strinjam, da so to neprimerni pogoji za hrte, ampak po drugi strani pa že samo v Sloveniji na stotine psov biva v bistveno slabših pogojih.

Zakon je jasen in tu se ga ne krši.

Psi so cepljeni, redno hranjeni,imajo vodo, imajo suh prostor kamor se lahko zatečejo,...

Nobeno prijavljanje in bogsigavedi kaj, ne bo pomagalo. Ker ne sme. Zakon je tak kot je, dober ali slab, lastnik ga ne krši, torej se lahko z glavo zaletavate v zid, pa ne morete pomagat.


Včasih je dobro stopit korak nazaj, izklopit ideološki pogled na svet in gledat na stvari realno.


Lp Z.



II. SPLOŠNI POGOJI

3. člen
(naloge skrbnika hišne živali)

(1) Skrbnik hišnih živali (v nadaljnjem besedilu: žival) mora storiti vse potrebno, da zagotovi dobro počutje živali, ki so v njegovi oskrbi, in preprečevati vzroke, ki lahko povzročijo bolečine, poškodbe, bolezni ali motnje v obnašanju živali.
(2) Skrbnik živali mora zagotoviti ustrezno namestitev in skrb za živali z upoštevanjem etoloških potreb glede na vrsto živali in še posebej zagotoviti:
1. kakovostno in količinsko ustrezno hrano in vodo;
2. ustrezno gibanje živali glede na vrsto;
3. ukrepe, ki preprečijo pobeg živali.

cepljeni so pa bili dan pred napovedanim inšpektorjevim obiskom




SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #57 : 12 November 2008, 19:24:44
Ja, glede na VRSTO živali!

In vrsta je pes. Ne hrt, ne retriever, ne ptičar, ne maltežan, ampak pes.  ;)


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


gaelic

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 12 November 2008, 19:58:31
Ja, glede na VRSTO živali!

In vrsta je pes. Ne hrt, ne retriever, ne ptičar, ne maltežan, ampak pes.  ;)


Lp Z.

pes za katerega se v tujini ob posvojitvi zahteva oblačenje v plaščke in obvezno bivanje v hiši. Psi, za katere je vseh kinoloških buklah omenjeno da so ti psi, ki so živele skupaj z lastnikom v gradovih ob kaminih in na kavčih ter v posteljah. Poleti in pozimi so živeli na toplem in mehkem.  Ne v pesjakih, v neki kur... lopi ob pomijah in deževnici.



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #59 : 12 November 2008, 20:29:39
pes za katerega se v tujini ob posvojitvi zahteva oblačenje v plaščke in obvezno bivanje v hiši. Psi, za katere je vseh kinoloških buklah omenjeno da so ti psi, ki so živele skupaj z lastnikom v gradovih ob kaminih in na kavčih ter v posteljah. Poleti in pozimi so živeli na toplem in mehkem.  Ne v pesjakih, v neki kur... lopi ob pomijah in deževnici.

Uh, eni ste pa trdi!    ::)

Ja,ja, vse to drži. Pa še vedno pes. In zakoni so napisani za pse. Ne za hrte posebaj, bokserje posebaj, bernardince posebaj.....


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!