kavkaški ovčar [Kavkazskaia Ovtcharka]

puNć* · 67452

svetlana

  • *
    • Prispevkov: 287
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 27 Marec 2009, 19:21:21
Na letošnji razstavi psov januarja v Ljubljani je bilo kar neka kavkaških ovčarjev. Moram povedat, da so res impresivni in pri njih sem bila najdalj. Tale video ko dva močna možakarja vodita enega psa je zelo resničen. Tudi v Ljubljani so bili vodniki pravi ramboti. ;D
Posnela sem nekaj slik in tudi en mladiček je bil zraven.
http://www.svetlana.si/?p=199


oktalz

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 28 Marec 2009, 08:38:56
Res so impresivni. Naša punca ima sedaj, ko še ni dopolnila 7 mesecev 48 kg in plečno višino 70cm. Močna je kot mali bikec. >:D



Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0

Zdenka

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 10 Junij 2009, 22:55:09
Pozdravljeni!

Doma imamo kavkaško ovčarko staro 8 let.  To je zahtevna pasma in potrebuje močnega lastnika in upam, da se vsi lastniki te pasme zavedajo kakšnega psa imajo.
Tega psa ne priporočam začetnikom!
Ko se naučim-preberem kako se slike vstavljajo dobite sčiko naše Ajše.

Lp Zdenka



Zdenka

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 10 Junij 2009, 23:06:23





Zdenka

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 10 Junij 2009, 23:17:27
Kaka mrga  :o Sama glava ga je

A poznamo kej ljudi, ki imajo kavkazce kot notranje pse? Vsaka pasma rabi človeka, sam glede na njegov karakter si ne predstavljam, da rabi toliko človeške bližine kot večina ostalih pasem. Kako se počutijo, ko cele dneve stražijo neko zemljišče? Jim je dolgcajt al uživajo, ker so za to pač bili vzrejeni?

Js ga bom tut enkrat mela  :D
[/quote

Zdravo, sem iz Ljubljane in imamo kavkaško ovčarko, ki je najraje notri, češrav imamo vrt, vendar najraje preživi notri, oz.z nami.

LP Zdenka



Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 11 Junij 2009, 13:52:24
Končno nekaj novih slik!  :o

Kako pa se kaj samice razlikujejo od samcev?


Zdenka

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 11 Junij 2009, 22:15:35
Ojla, tudi jaz sem vesela in upam, da se bo kaj dogajala.... :)

Razlika med samcem in samico?!
Samec ima močnejšo konstrukcijo, večji  in tudi težji je in tudi bolj gospodovalen (samec  ....moški pač...);
Ko smo šli pogledat mladiče (pri odločitvi, da vzamemo kavkaškega ovčarja) je imel od Ajše oče 98 kg in imel dve leti, res je bil prava mrcina.
Ajša je stara 8 let in ima 70-75 kg. Ima pa hudo displazijo kolkov in to že od malega. Veterinarji so ji dali 2 do 5 let življenja. Tako, da smo zelo veseli in upamo, da bo še dolgo, dolgo z nami. Res pa je, da zelo "gledamo" na njo in to v smilsu, kratki sprehodi, paziti je potrebno na težo, dobiva tablete za kolke in C vitamin ESTER C.
Gala-V ali imate vi že kavkaškega ovčarja?



Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 11 Junij 2009, 22:20:34
V bistvu me je bolj zanimala karakterna razlika, sploh v dominantnosti ipd.

Ne, jaz imam pol leta staro kraševko. Bi pa imela dve psički čez nekaj let, če bi pogoji dali.


Zdenka

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 11 Junij 2009, 22:37:36
Ne vem točno, glede na to da imamo psičko.
Ampak kakšne velike razlike ni, psičke so vseeno manj trdoglave in se jih lažje podredi, ne vem sicer če sem izbrala dober izraz!!
To je vse kar ti lahko povem oz.vem!




Zdenka

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 11 Junij 2009, 22:39:00
Značaj: Kavkaškega ovčarja še danes uporabljajo v njegovi domovini (kavkaške gore) za čuvanje živine pred štiri- in dvonožnimi sovražniki. Je zelo pogumen, čuječ, nepodkupljiv, samozavesten, samostojen, težko podredljiv, močan in zadržan pes, nezaupljiv do tujcev, ima zelo močan, prirojen občutek za varovanje svoje črede.

Šolanje in vzgoja: Potencialni lastnik kavkaškega ovčarja mora biti močan, tako telesno kot psihično, da bo lahko uspešno vodil takega psa. Psi te pasme imajo zavidljiv občutek za razlikovanje dobrega in slabega, zato kavkaškega ovčarja nikoli ne kaznujemo po krivem (tako verbalno, kot tudi ne telesno). Kavkaški ovčar instinktivno razlikuje med resnično nevarnostjo in manj nevarnimi pripetljaji in bo svojega gospodarja in dom branil tudi za ceno svojega življenja. Obvezna je socializacija.

Družabnost: Vse in vsakogar, kar spada k družini - to so otroci, mačke, kokoši ali karkoli drugega - smatra kavkaški ovčar za svojega pripadnika "njegove črede" in ga spoštuje in ščiti. Otrok ne pustimo samih s psom, če se igrajo s svojimi prijatelji, saj lahko pride pri igri med otroki do sporov in v tem primeru bo kavkaški ovčar začutil dolžnost "svoje otroke" braniti. Za tujce je priporočljivo, da se psu približajo z veliko previdnostjo, nasprotno pa družinske prijatelje ta pes zelo toplo pozdravi. Do drugih psov se lahko kavkaški ovčar vede izredno dominantno.



Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 11 Junij 2009, 22:55:34
Se ne znam pravilno izražati in potem ne dobim želenega odgovora.  :-[ V bistvu me najbolj zanima vaša izkušnja s samico in kako je živeti z njo. Na prvi strani se je dalo prebrati en opis psičke v primerjavi s samcem, pa me je začelo zanimati, kakšne so samičke po značaju oz. ali so kaj bolj nežne. Zanima me tudi, kakšne so samice kavkaškega v primerjavi s samico kraševca (glede na to, da sta oba pastirja) in ali prenese, da je pri hiši še en pes od prej. Verjamem, da je kavkaška ovčarka vsekakor bolj ostra in posesivna od kraške, vendar me zanima v kakšni meri je to izraženo.
Iz kje ste pa vzeli Ajšo?


Zdenka

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 11 Junij 2009, 23:21:40
 Ajšo smo kupili od vzreditelja blizu Tržiča. Ajša je zelo nežna, najraje je v hiši, nasploh je rada v družbi. Do prijateljev je zelo prijazna, res pa je da je pri tej pasmi potrebno biti zelo previden in pri vzgoji dosleden. Zelo pomembna je socializacija. Ko je bila še mladiček smo zelo veliko delali na tem in se nam je tudi obrestovalo. Z njo smo hodili na tržnico... povsod, kjer je bilo veliko ljudii. Spoznala sem ljudi, ki si z njim ne upajo nikamor, to pa zato ker je pes bil omejen samo na domače dvorišče in na sprehode po gozdu.
Ni dobro, da je brez nadzora, je zelo dober čuvaj, tako da ne priporočamo nobenemu nepoznanemu da vstopi sam na dvorišče. Ima izreden istinkt za dobro in slabo, to velja tudi za ljudi. Nekaterih zlepa ne sprejme.

Naj opišem primer: Živimo skupaj z mamo v dvodružinski hiši, mama je bila od vsega začetka zaljubljena v njo, vsak dan jo je imela pri sebi, tako da je Ajša bila skoraj več pri njej kot pri nama z možem. Nato sem opazila, da se pri mami obaša zelo dominantno, saj ko je na vratih pozvonil zvonec, ni pustila nobenega k vratom, ona je bila tista, ki je bila vodja "krdela" in to je tudi zelo pokazala....in še je bilo nekaj primerov prikaza njene nadvlade na mamo. Takoj smo stopili v akcijo in nismo več dovolili Ajši da toliko poseda pri mami in tudi mami smo obrazložili, da ni kos Ajši /to je uvidela tudi sama/. 
Ta pes mora vedeti kdo je gospodar in ga ne sme nadvladati, zato to NI PES ZA ZAČETNIKE.

Mama ima sama tudi psa, Ajša mu je kmalu  dala vedeti kdo je glavni, kdo ima pravico lajati,..... in še bi lahko naštevala. Pred časom pa smo se odločili še za enega psa, kupili smo pudla. V začetku smo bili zelo previdni in nismo "dovolili" obiskov, vse dokler nismo videli, da ga je Ajša sprejela.Bali smo se namreč, da nebi bila preveč ljubusumna, saj veste kako je, ko pride v hišo mala kepica in potem se vse vrti okoli te kepice. In prav zaradi tega nismo želeli obiskovalcev, raje smo se sami odpravili na obisk pokazati novega člana. Danes sta velika prijatelja!




Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 15 Junij 2009, 13:49:52
Hvala za izčrpen odgovor!

Kako pa se obnaša do tujih psov na sprehodu? Kaj pa bi se zgodilo, če srečaš psa, ki bi bil sicer privezan, vendar agresiven do Ajše? Moja je že pri pol leta čisto podivjana in se zaganja v take pse, da me kar mrazi zraven. Si ne predstavljam da 50+ kg tako odreagira kot moja, ker kaj hitro zletiš po zraku.


Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 12 Avgust 2009, 15:12:40
Tole sem našla preko googla, če koga zanima. Ne vem pa, če je pravi. http://www.podarimo.si/33834-kavkaski-ovcar
Vizualno mi je izredno lep.


88spartan

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 05 September 2009, 15:01:39
Tudi sam se navdušujem na to pasmo in sploh so mi te "ovčarske" pasme všeč(kavkazec, azijec, kangal, šar) in tudi nameravam vzet Kavkaškega ovčarja, čez čas.
Ja in to so psi s katerimi je potrebno delat, sem osebno spoznal že enga Kavkazca, ti psi so res surovo močni in glede na njihovo višino in težo izredno okretni, eksplozivni in hitri. So pa že po naravi nekoliko bolj "agresivni", če se tako izrazim(neverjeten nagon za varovanje svoje "črede") in ja to res ni pes za začetnike oz. bom raje rekel tako; za tiste osebe, ki ne poznajo te pasme(ker to ni običajen pes). Ja in na žalost poznam en primer, ker so Kavkazca zaradi svoje agresivnosti morali dati vstran. Ja in pes ni kriv, krivi so tisti ljudje, ki ga niso sploh vzgojili(socializirali...), ta pes sploh ni čudno, da se je tako agresivno vedel; bil je namreč od malega že skost na ketni, noben se ni z njim nič kaj ukvarjal, kaj še le socializiral..., ne vem ljudje z razmišljanjem "pes je samo za na ketno" tako pasmo sploh nebi smeli met!!! Moramo malo govorit z tem lastniko, da vidim kaj povedal. Ne vem meni ga je žal, kot ljubitelju takšnih pasem, jaz bi ga vzel, samo močno dvomim, da bi se ga dalo socializirati!

Drgač pa, lep pozdrav vsem tukaj, sem nov 8)



88spartan

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 05 September 2009, 20:59:48
To pasmo ne more ravno imeti vsak, ki si želi "kužeka", o njih pa ne ve kaj dosti. Kavkaški ovčarji imajo MOČAN obrambni nagon in kaj hitro gre lahko kaj narobe. Tega psa skoraj nikakor ne moreš fizično obvladati, ampak moraš biti psihično močnejši od njega, da te uboga in je obvladljiv.

Pa še slikcice tistega mladička dva sporočila višje, sedaj ko je star 1.5 let. Tega psa bi moral dobiti jaz, ampak na srečo, ker ga takrat sigurno ne bi znal pravilno izšolati in obvladovati, ga nisem dobil. Odšel je na Hrvaško.








ps. na eurodogshowu je zasedel 4. mesto, ker je v ringu poskušal napasti sodnika in ga zato ta potem ni uvrstil med prve 3
Ful dober Kavkazec, a to je ruskega izvora?
Btw, a je kakšen dober vzreditelj Kavkazcov v Sloveniji? Nebi se pa branil ruskega izvora ;D



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 05 September 2009, 21:52:08
Ful dober Kavkazec, a to je ruskega izvora?
Btw, a je kakšen dober vzreditelj Kavkazcov v Sloveniji? Nebi se pa branil ruskega izvora ;D

Ja, ime mu je Dato iz Ruskog izvora, pa tudi sicer je ruskega izvora. Vsi njegovi predniki, vključno s staršema so iz tistih krajev (od Rusije do Turkmenistana).
Ne vem če je v Sloveniji kakšen vzreditelj kavkaških ovčarjev, še manj pa dobrih kavkaških ovčarjev. Pri nas je nekaj kavkaških ovčarjev, tudi iz te psarne, ne vem pa če se kdo ukvarja z vzrejo. ;)


ps.
Me pa ti psi, ko so mladiči spominjajo na orangutane. :D Njihova glava jim je zelo podobna, dokler se ne obarva. :D





Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 06 September 2009, 08:27:10
Te kosmatinci res prihajajo iz Ruskog izvora (Polina Simić). Zdaj veš, kako iskati v iskalniku. Je pa o njih napisana tudi knjiga in pa tudi podroben spletni forum, kjer boš lahko našel še kakšno zanimivost o Datu in ostalih psih.
Seveda pa to niso ovčarji, temveč pastirji.


88spartan

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 06 September 2009, 13:11:32
Hvala za info.

Tisti ka mate KO, kako so ti psi kaj učljivi? Jaz sem namreč slišal, da so KO zelo intelegentni psi a večkrat trmasti...! Verjetno je to tudi odvisno od vsakega psa posebej ampak ni pa redkost, da sem slišal, da sploh ne rabijo veliko ponavljanja vaj, si hitro zapomnijo 8)

Kako jih prehranjujete? Jaz sem slišal, da je za te pse celo priporočjivo precej, rečmo kr v večini, domača hrana(ostanki hrane, kosti,...). Brez nekega kompliciranja pri hrani, kar je tudi logično; V njegovi domovini KO niti ne ve kaj je konzerva , pa se vseeno razvije v 60-70kg medveda ;D

Kako se ta pes počuti poleti ko je 30+ stopinj celzija? Vemo, da mu nekoliko bolj pašejo zimske razmere ampak sem vseeno nekje prebral, da je ta pes zelo prilagodljiv kar se tiče zračnih sprememb.

Koliko je sploh cena KO-ja z rodovnikom? 300€? To je dokaj malo, če pogledamo druge pasme! Ruski izvor?




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #50 : 06 September 2009, 14:49:37
Hrana pripravljena za ljudi navadno ni primerna za psa, ker je preveč začinjena in slana. Kakšen ostanek, če je primeren pa sigurno ne škodi. Po pameti. Za nikogar ni dober junk food, ampak uravnotežena prehrana.

PS: Najcenejši briketi iz marketov so pa še najbolj zanič.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 06 September 2009, 16:26:22
Koliko je sploh cena KO-ja z rodovnikom? 300€?

Vsaj krat 3, če iščeš mladiča renomirane psarne kvalitetnih staršev, ki so tipični predstavniki svoje pasme tako po izgledu, kot tudi po karakterju.



88spartan

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 06 September 2009, 20:54:03
Aha, tnx obema.

Volhec, kako sploh priti do Ruskega izvora?

Eno zanimivo vprašanje; Kako pa se kaj KO razume z otroci? Ok. tistimi, ki jih on sprejme v svoje "kardelo" verjetno ni glih težav, kaj pa z otroci, ki jih ne pozna? Verjetno je to zopet odvisno od vsakega psa posebej, njegove vzgoje, situacije, ipd. ampak kolikor sem slišal, da nasplošno do otrok ni tako nevaren. Kako je s tem? Ve kdo?



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 06 September 2009, 21:22:00
Volhec, kako sploh priti do Ruskega izvora?

Njihova spletna stran http://www.ruskiizvor.com/

Najboljše bo, da vsa ta vprašanja, ki si jih napisal tukaj, zastaviš lastnici te psarne (razume tudi slovensko) in ti bo lepo odgovorila iz prve roke. Pred kratkim je tudi izdala knjigo v srbskem jeziku, ki jo boš našel na tej strani in marsikaj ti bo bolj jasno.



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 06 September 2009, 21:43:09
@88spartan

Ali si že imel kdaj psa?
Ti psi potrebujejo dosti svobodnega gibanja, ampak seveda v ograjenem prostoru. Imeti odvezanega na neki kmetiji pač ne gre. Vsaj pri nas ne. Drugače je to kje v planinah, ko ni 10km okrog žive duše (človeka ;))
KO je pes, ki mu je človek lahko le partner. 100% podreditve ne bo! Obvladati psihično takšnega psa, ni lahko. Začetnik brez izkušenj in z nepremišljenim nakupom = ponavadi katastrofa.
Ko si KO nekaj namisli, ga je zelo težko ustaviti. Imajo lastnost, da tisto stvar, ki jih ovira, napadejo. Npr. če ga privežeš k drevesu in pes slučajno vidi drugega psa 50m daleč, bo svojo jezo znesel nad drevesom. Če pes ne upošteva dosti lastnika, je lahko tudi on to drevo. ;) To sem že parkrat prebral v različnih literaturah, da ne bo kdo mislil da pravim zgodbice.

Tukaj je kar lepo napisano nekaj o teh psih:
http://security-dog.org/english/training/



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 06 September 2009, 21:47:07
Eno zanimivo vprašanje; Kako pa se kaj KO razume z otroci? Ok. tistimi, ki jih on sprejme v svoje "kardelo" verjetno ni glih težav, kaj pa z otroci, ki jih ne pozna? Verjetno je to zopet odvisno od vsakega psa posebej, njegove vzgoje, situacije, ipd. ampak kolikor sem slišal, da nasplošno do otrok ni tako nevaren. Kako je s tem? Ve kdo?

Iz zgoraj omenjene strani:

"Odnos pasa prema deci nije jednostavan. Ima slucajeva velike pivrzenosti pasa prema deci. Prema tudjoj deci kavkasci su raspolozeni neutralno.
Psi ove rase uopste ne vole da kontaktiraju sa nepoznatima osobama. Pas moze da se ponasa prema detetu kao prema nize stojecem clanu "copora", i to ponasanje lici na odnos odraslog psa prema stenetu.
U grupi zivotinja disciplina se utvrdjuje dosta surovim metodama, ali do takvih mera obicno ne dolazi. Dovoljan je jedan pogled ili slabo podizanje usana da se razigrano stene smiri.
Deca takve signale ne razumeju i pas moze da predje na poslednje mere. U tom slucaju dete ce dobiti kratak, ali osetljiv udarac zubima. Napad se nece ponoviti ako dete ostavi psa na miru.
"



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 06 September 2009, 21:55:52
@88spartan

Če imaš resen namen kupiti kavkaškega ovčarja, ali si mogoče se kaj ozrl tudi na srednjeazijskega ovčarja? Tudi tile imajo zelo podoben karakter kot KO-ji, le da malenkost bolj milega, kar je pa dobro, razen če točno veš zakaj potrebuješ ravno KO-ja. Meni so po videzu celo lepši, oboji pa seveda niso "tapravi", če nimajo kupiranih ušes. SAO-ji celo del repa.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #57 : 06 September 2009, 22:09:12
Seveda so tapravi. Ja kašni pa bi bili sicer. Razen če jih nimaš za čuvanje črede pred volkovi...  ::)  ???
Dejte nehat s takimi budalaščinami. Nobene potrebe ni po kupiranju.  :-X

To je samo nepotreben poseg pod anestezijo, ki ga izvajajo samo kreteni, ki imajo raje videz kot pa lastnega psa.  >:(

Da ne govorimo o tem, da je z zakonom prepovedan.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 07 September 2009, 07:29:24
 :-|~ :-|~ :-|~ :-|~
Ne, niso pravi, če imajo ušesa. Tako kot brazilska fila ni prava če nima vojerize, tako kot KO ni pravi če veselo maha z repkom, ko pride tujec na obisk, tako kot belgijski ovčar ni tapravi če nima IPO3, tako kot dogo argentino ni tapravi če je hladen do svinje, tako kot apbt ni pravi če pokaže agresijo do ljudi ali preveliko naklonjenost psom istega spola, tako kot doberman, če ima ušesa izgleda grozljivo smešno, ko se jih pa znebi, je pa eden izmed najlepših, itd.

KO-jem in SAO-jem se ušesa odrežejo, ko so stari 2,3,4 dni!!! 8) In ne tako kot drugim, ki se jim povečini ko so stari 8-10 TEDNOV. Ti dve pasmi sta eni izmed najstarejših pasem in že od nekdaj se jim je rezalo ušesa. Včasih zaradi nujnosti, danes pa nekje zaradi estetike in zaradi tega, DA IZGLEDAJO TAKO KOT SO VČASIH. Če se pa kdo zaradi tega postavlja na glavo pa jebat ga. ;) ;)



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 07 September 2009, 08:44:28
tako kot doberman, če ima ušesa izgleda grozljivo smešno, ko se jih pa znebi, je pa eden izmed najlepših

Edit:
tako kot doberman, če ima ušesa in repek izgleda grozljivo smešno, ko se jih pa znebi, je pa eden izmed najlepših

Včasih zaradi nujnosti, danes pa nekje zaradi estetike in zaradi tega, DA IZGLEDAJO TAKO KOT SO VČASIH.

Edit:
Včasih zaradi nujnosti, danes pa povečini zaradi estetike in zaradi tega, DA IZGLEDAJO TAKO KOT SO VČASIH.

ps. forum ne dela vredo in nisem mogel editirat sporočila ;)