Hovawart

Marko · 233123

La.nula

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Aston
Odgovori #450 : 16 Avgust 2011, 11:38:13
Glede na slikco - ravno to z vrečko- se mi zdi da vem kje živite, saj se velikokrat peljem "mimo", ampak po glavni cesti, ko grem v Zbilje, Medvode ali Smlednik  ;) Za sprehod sem itak za, ampak nekje konec avgusta, začetek septembra?!

Kako, da ne bosta tekmovala v Trbovljah?

Midve pa nadaljujeva tečaj Bbh, prav tako v Domžalah  :) Že komaj čakava začetek. Se mi zdi, da se kar pozna, ker čez poletje nisva nič delali poslušnosti...  :-\ Čeprav naši pravijo da je kar poslušna in ubogljiva... Kaj pa vem, mogoče sem pa samo jaz preveč zahtevna  ;D
Ja v ozadju je ena velikaaa zapuščena kmetija, nekdanja farma...tam kjer so pa avti parkirani pa mi2 z Astonom vadiva krog in diagonalo za razstave pa tudi kakšne trikce ;D
Tudi jaz imam za sprehod šele konec avgusta čas in v začetku septembra, ko še ni raznih testov pa spreševanj v šoli :P 8)..hahah...

V Trbovlje pa ne gremo zato, ker se nekako nismo odločili...tudi čas bi zelo težko našli in še za šolo se je treba pripravit ::)...tako da potem rajši nismo prijavili...sej ni zadnja razstava.. ;D

Uff, sicer priznam da ko sva z malo šolo nehala tudi doma nisem kaj preveč vadila...zdaj pa v avgustu bova pridno trenirala vaje in razne trikce, tako da bova potem lažje dohajala "snov" v šoli...moram pa reči, da je res zelo priden, še bolj kot prej ko sva bila v mali šoli...čeprav ga puberteta takoooo daje :o...hahaha...

LP L&A


La.nula

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Aston
Odgovori #451 : 29 Avgust 2011, 10:22:17
V soborto, 27.8. sva se udeležila razstave CAC Samobor. Astona je ocenil gospod Srećko Kukić z oceno PRM, junior BOB in odlično 1! :o ;D 8)









Hvala Tei Pavišič za slike! :-*

LP L&A


hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #452 : 11 September 2011, 09:24:29
Naši A-jevčki danes praznujejo prvi rojstni dan :) Torej vse naj, naj vsem devetim kosmatincem Alyssi, Alexi, Allegri, Astonu, Artosu, Aresu, Amber, Alphi in Altei.

Takole so zrasli iz malega v veliko :)  :o :P

Artos

Alyssa

Altea

Aston

Allegra in Alexa

Alpha

Ares



La.nula

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Aston
Odgovori #453 : 01 November 2011, 20:46:05
Živjo!

Kako je vse tiho v tej temi. :-\

Evo nekaj slik mojega "pajaca"  ::);D:






Na pikniku A-legla, 9.10... ;D





LP L&A


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #454 : 13 November 2011, 18:29:33
Gre kdo razstavljat v Celje? :)



leahomar

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #455 : 17 November 2011, 20:43:52
Ti greš Petra  :D upam, da že kaj vadita  :P


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #456 : 17 November 2011, 20:45:57
Ti greš Petra  :D upam, da že kaj vadita  :P
V sredo grem k Niki pa bova zvadili. Sem pa took živčna jooj  ;D



leahomar

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #457 : 22 November 2011, 22:07:24
Ah sej bo  :D sam ne bit živčna!
Itak se bom pa potrudla, da pridem navijat za vaju  ;) al pa se mogoče celo z vama tja peljem.

Se vidmo.

p.s. lepo vadita  8)


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #458 : 28 November 2011, 18:56:22
Laži rečt k pa narest haha.
Jajajajaja pejt, da me boš mirila. :D



La.nula

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Aston
Odgovori #459 : 18 December 2011, 18:55:55
CACIB Celje, 17.12.2011 :)

Hovawartov je bilo 6, od tega 2 iz tujine. Bili smo v ringu 4. Sodil je g. Miroslav Zidar.

Aston ex Horto Albo, 15 mesecev - mladi.
Ocena: odlično 1, PRM, junior BOB in BOB! ;D




LP L&A


HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #460 : 23 December 2011, 09:20:24
Vsem lastnikom hovawartov
želim vesel božič
ter
srečno in uspešno
novo leto 2012!

Nika & Bono



hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #461 : 25 December 2011, 10:00:00


hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #462 : 04 Januar 2012, 10:57:10

Mi smo imeli obisk, 2 psički iz našega A legla :) pravi dami, Allegra je bila v leglu najmanjša , pa je sedaj prerasla mamico  ;)

 Alessa, Allegra, Alexa

Drugače pa, čakamo na SNEG!! pa ga kar ni, pa ni  >:(

 :)


crtj

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #463 : 04 Januar 2012, 19:33:08
Ali bo kdo od prisotnih razstavljal na CACIB Ljubljana 14. in 15. januarja?



hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #464 : 05 Januar 2012, 15:41:03
Ja, v soboto 14.1. bosta Lana in Aston tam. :)


La.nula

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Aston
Odgovori #465 : 05 Januar 2012, 15:58:04
Heh, ja mi2 sva prijavljena v soboto...razstavljam tega pobalina ;D >:D


hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #466 : 25 Marec 2012, 18:05:23
Po dolgem času se javljam :). Pomlad je tu, pri nas je bilo zadnje dni kar veselo  :P :o  . Naša Alesska je v odlični formi, živahna in razposajena kot vedno :)


"naši" mladiči so dopolnili 18 mesecev, vsi se imejo lepo. Dobili smo že prvi rezultat slikanja kolkov, "naša" Alyssa, ki živi v Trstu je HD-A/A, super novica :)  :-*


lp


leahomar

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #467 : 16 April 2012, 18:28:41
Včerajšnja zmagovalka razstave na Barju - Amy vom Barogian Land





hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #468 : 18 Julij 2012, 15:05:09
Nekaj dopustniških fotk :)

malo plavanja

in kaj bomo jedli?

počivanje na klopci

:)



x

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #469 : 16 Avgust 2012, 00:09:30
pozdravljeni!
imam par vprasanj glede pasme..prebrala sem par forumov, razlicnih opisov pasme,celo wikipedio iz obupa, pa nikjer ne najdem odgovorov na moja vprasanja..:)
celo zivljenje sem odrascala z zlatimi prinasalci, prav tako imam izkusnje tudi z labradorci.pred kratkim sem slisala za hovawarte in ko sem si ogledala njihove slike sem se zaljubila:).na vsak nacin bi rada prisla do te pasme, me pa zanima tole..ce si zelim lepega prijaznega druzinskega psa,brez agilitija in podobnih dejavnosti,mi ga odsvetujete?daljsi sprehod 2krat na dan ni dovolj?imam veliko casa ki bi ga prezivela skupaj,me pa skrbi ce pes nebi uzival tako kot je treba ce nebi opravljal vseh teh izpitov in sol,ki jih vsi priporočajo?najlepsa hvala za odgovor:)



Kelly 097

  • Gost
Odgovori #470 : 16 Avgust 2012, 12:51:11
Živjo,

hoviji so bili 1. pasma, ki se mi je zdela primerna za moje pogoje, tako da vem kar veliko...
Sama drugače nimam psa te pasme, če pa se kdo ne bo strinjal s povedanim, naj me popravi.

Drugače je veliko psov katerih lastniki se ne ukvarjajo s pasjimi športi. Če tudi ti nočeš in praviš, da boš namenila dva dolga sprehoda, mislim da bo to vredu. Vseeno pa mogoče raje razmisli še o kakšnih dejavnostih, da se bo kuža lahko ukvarjal, ko vas ne bo, in da mu boste namenili dovolj igre in nasplošno pozornosti. Še učenje novih trikcev dodaj na seznam.

Zelo dobro je pa vseeno, da obišteta pasjo malo šolo. Če ne zaradi drugega vsaj zato, da se navadi na druge ljudi in pse. Poleg tega se bosta tudi naučila osnovnih povelj in tudi kaj priročnega.

Lp  :)



missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #471 : 27 Avgust 2012, 18:40:38
Par "blontnih" :)






TeaS

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #472 : 07 September 2012, 17:14:31
pozdravljeni :)

sem nova na forumu in ker imamo v družini hovija bi tudi sama rada delila izkušnje :D

naš pobalin se kliče Fias Časova - vzeli smo ga pri psarni Časova s katero smo imeli zelo dobre izkušnje :) star je skoraj 3 leta in pol in je pravi nagajivček :) čeprav se je pred pol leta začel lepše obnašat smo imeli prej malo težavic, saj se je obnašal kot da je v puberteti :D
ko smo kepico pripeljali domou smo se vsi zaljubli v njega :) ni blo lepšega kot imet "majhnega" puhka pod nogami, čeprau je učasih rad pogrizu naše roke, z njegovimi ostrimi zobki :) imeli smo malček problemčkou ker je zelo dominanten in je večkrat želel bit glavni v družini :D ker je prvi kuža ki ga imamo nismo vedli točno kaj treba in kako treba psa učit zato smo se precej časa loviki. vendar je fias prava muca doma in ko te pogleda se učasih kr stopiš, rad se čoha, ubistvu to ma natrajši, ko pa ima preveč energije in časa za razmišljat ušpiči tudi kakšno neumnost (npr. uzame krpo in gre na travo ter čaka s krpo v gopcu da ga opazimo, ko se to zgodi se zapodi in teče okoli samo da bi se igrau, ko pa ga pokličemo brez problemou pride in spusti krpo :))

LP :)

PS. Tea tvoja hovijka je prekrasna :)))



TeaS

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #473 : 07 September 2012, 17:19:39
pozdravljeni!
imam par vprasanj glede pasme..prebrala sem par forumov, razlicnih opisov pasme,celo wikipedio iz obupa, pa nikjer ne najdem odgovorov na moja vprasanja..:)
celo zivljenje sem odrascala z zlatimi prinasalci, prav tako imam izkusnje tudi z labradorci.pred kratkim sem slisala za hovawarte in ko sem si ogledala njihove slike sem se zaljubila:).na vsak nacin bi rada prisla do te pasme, me pa zanima tole..ce si zelim lepega prijaznega druzinskega psa,brez agilitija in podobnih dejavnosti,mi ga odsvetujete?daljsi sprehod 2krat na dan ni dovolj?imam veliko casa ki bi ga prezivela skupaj,me pa skrbi ce pes nebi uzival tako kot je treba ce nebi opravljal vseh teh izpitov in sol,ki jih vsi priporočajo?najlepsa hvala za odgovor:)



mi ga tudi imamo in se ne ukvarjamo s temi športi, kužek je doma tako priden, pravi družinski ps :D dolgi sprehodi so super, našemu je zelo ušeč če nas gre več skupaj :) je pa treba ga redno sprehajat tudi če ma doma vrt po katerem lahko teče, absolutno se pa ga nesme imet zaprtega v boksu ker ima preveč energije :D je pa res da ga tata uska dan uči z metodo nagrajevanja, to mi je zelo ušeč, saj je zelo pameten :D

Lp :)



Dolgouhec

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #474 : 10 September 2012, 15:42:26
Zdravo x

Veliko pasem je bilo prvotno vzrejenih z nekim namenom - pašo ovc, lovom, prinašanjem, vleko sani, čuvanjem, itd. Toda z množičnimi vzrejami so vse te pasme postale v večina primerih zgolj hišni ljubljenčki in svojih prvotnih nalog ne opravljajo več. Hovawart sicer k sreči še ni tako razšerjena pasma in zato je v sebi ohranil npr. nagon po čuvanju - tega ga je praktično nemogoče odvaditi (seveda se vedno najde tudi kakšna izjema) in imajo veliko željo po delu. To pa še ne pomen, da ne more biti samo hišni ljubljenček. Tudi v vlogi družinskega psa se odlično obnese, potrebuje pa ogromno gibanja (vrt ni dovolj), ker imajo neverjetno energije. Priporočljivo je hovija tudi psihično zaposliti (ni pomembno s čim, četudi če samo išče hrano skrito po vrtu ali stanovanju ali morda kakšni trikci). Sama sem ugotovila, da je lahko psica pretekla 40 in več km ob kolesu, pa jo to sploh ni utrudilo, medtem ko je po 40 minut dela zaspala vsaj za nekaj časa.

Zavedati se moraš, da je hovi (čeprav so blondni podobni prinašalcem) karaktereno čisto druga pasma z drugačnim karakterjem in zato zahteva tudi drugačni pristop šolanja oz. vzgojo. So namreč stvari, ki so pri prinašalcih samoumevne, pri hovijih pa še zdaleč ni težko.

Če želiš kaj bolj podrobno, pa mi piši na moj mail: [email protected], pa ti tam razložim.


LP, Tea

Več o Kim: www.kim-hovi.si


Dolgouhec

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #475 : 17 September 2012, 13:46:14
So namreč stvari, ki so pri prinašalcih samoumevne, pri hovijih pa še zdaleč ni težko.

Sem se zatipkala. Ne težko, ampak še zdaleč ni tako.

Več o Kim: www.kim-hovi.si


katrca

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #476 : 03 November 2012, 19:03:36
Pozdravček,

s fantom sva se po več in več prebranih člankih in treh obiskih vzrediteljev, kjer sva spoznala kar 6 različnih psov, odločila, da je pes pasme hovawart pravi za naju.
vendar pa me kljub temu skrbi ena stvar, in sicer kako je z dominantnostjo pri hovijih? kako jo obvladujete vi?
imate kakšna priporočila za začetnika, kot sva midva?

hvala za pomoč že vnaprej  8)

Dog is the only living creature who loves his human more than he loves himself!


grofje

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #477 : 13 November 2012, 20:30:38
Pozdravček,

hmm...vsak se načeloma zelo boji besed kot so: agresivnost, dominantnost - ko gre za pse. Manj pa, ko gre za ljudi...mnogo med nami je "agresivno" vsiljivih in uveljavljajo svojo voljo manjšini in s tem "dominirajo" nad umirjeno okolico. Ob tem uporabljajo svoje verbalne sposobnosti do skrajnosti in z njimi ostalim povzročajo: stres, jih ogrožajo na delovnem mestu ipd. Zagotovo tudi vidva s fantom poznata te reči...slej ko prej se z njimi srečamo vsi. Ker dominantni ljudje nas včasih obkrožajo že v vrtcu, zagotovo v šoli in če ne prej, potem 100 % na delovnem mestu. Celo med svojimi prijatelji bi zagotovo našli - če bi dobro premislili - takšne ki so bolj "liderski" - po kinološko torej dominantni...torej tisti, ki hočejo/morajo vedno imeti prav!

Pri psih pa - žal - vse preveč manipuliramo s tema dvema besedama in se nam kar koža naježi, ko slišimo za njiju. Najbrž večina pred oči dobi ostre pasje zobe, ki grizejo!?
Sem zelo karikirala - priznam.
Vendar, če vama nista jasna ta dva pojma v osnovi - kot pomen besed - in če vama vzbujata dvom že besedi sami, vaju vprašam: ja kako bosta pa v praksi sploh vedela, kdaj sta soočena z njo? Mislim, kako bosta vedela, da je mladiček/mladi pes dominanten...da bosta pravilno odreagirala?
Sem spet provokativna, priznam.
Vsak začetek enkrat nastopi. In za začetek pri psih je že odlično, da sta razčistila, katera pasma vama je všeč! Izbrati morata le pravega vzreditelja (in seveda pasje starše) in se podučiti o življenju psov kot živalske vrste. Za to uporabita strokovno literaturo in lepo prosim ne forumov!!!
Strokovna literatura točno razjasni kako psi živijo, kako dojemajo svet okoli sebe, kaj pomeni red v krdelu - ki je mimogrede življenjska skupnost vseh psov. Pa seveda tudi to, kakšne znake sporazumevanja psi uporabljajo in kako komunicirajo z okolico. Žal, katrca je v življenju psov z ljudmi prvim vse prevečkrat povzročena krivica in jih mi - ljudje kar brez pravih razlogov imenujemo za "dominantne" ali celo "agresivne"... 

Bolj navedla povsem preprost primer: če bosta mladička in nato mladega psa vedno prvega spustila skozi dvoriščna vrata, ko bosta odhajala z njim na sprehod (in obratno) mu bosta s tem svojim početjem dala jaseno sporočilo (no pes bo to gesto tako razumel), da je on glavni. In že zgolj iz tega dejstva bo imel podlago, da bo prepričan, da sta mu po položaju v krdelu vidva podrejena.
Kadar imamo psa zunaj in ne prebiva z nami v stanovanju smo v bistvu "prikrajšani" za celo vrsto t.i. "gest", ki jih lahko izvajamo in jih pes zelo dobro razume, brez, da mu kaj govorimo/ga posebej učimo. Na primer: vedno mi prvi sedemo k mizi in vedno pojemo najprej mi in šele nato dobi pes hrano v svojo posodo; mi ležimo na dvignjenem ležišču (npr. sedežni garnituri) in pes ob naših nogah. Kadar se uleže na mesto, kjer moramo mi mimo - nam pritiče, da zahtevamo, da se nam odmakne (in ne obratno, da mi stopamo čezenj) in podobne zadeve. To so le utrinki iz vsakodnevnega življenja s katerimi mi ljudje sami na zelo "mehek" način vplivamo, da naš pes ne bo dominiral nad nami. In seveda, višje nadrejeni (torej mi) ne dovoli, da nižji po položaju dominira nad drugimi iz okolice. Pravi in odgovoren lastnik psa se o tem delu kinološkega znanja poduči in kakšne kvalitetne pasje knjige. Jaz sem sedaj izjema - javila sem se zgolj zato, ker sem se vaju spomnila. In vama želim, da si najdeta in pravega psa in tudi tisto prvo.



hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #478 : 11 Maj 2013, 19:00:52
Hovi tema je popolnoma "mrtva" Hovijevci, kje ste, malo oživite tole pisanje, če ne drugega, vsaj s kako sliko kosmatincev :D
 Alessa in Avera

Avera

Alessa

Alessa

Avera


crtj

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #479 : 13 Maj 2013, 21:29:17
Bellfast Grofje Celjski, 14 mesecev, zimska postava :)