Ko pride v varstvo pes? Kako?

Lenny · 2662

Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
: 24 Avgust 2006, 08:11:07
Evo...
niti ne vem kam naj temo vtaknem pa sem jo kar med vzgojo....mislim, da še najbolj paše sem.
Zanima me kako se obnašati do svojega psa oz. do psa, ki ga imaš v varstvu? Kateremu/kdaj/pri katerih stvareh dati prednost, da bosta oba zadovoljna?

Že vnaprej se zahvaljujem za odgovore.
Lp

+1



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #1 : 24 Avgust 2006, 08:15:57
Jaz bi se do svojega normalno obnašala in bi tudi imel prednost pred drugim (tako nekako, kot da bi dobila novega člana), razlika bi bila verjetno edino v tem, da bi šla na sprehod z dvema  ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2 : 24 Avgust 2006, 09:00:54
Pri meni ni pretirane razlike,ko je v varstvu drug pes.Ponavadi Rina dobi vse prva,da nebi bila užaljena.Na sprehodu ni problema,ponavadi pripnem najprej psa ki je v varstvu,ker Rina lepo sedi in čaka,da jo pripnem če gre kdo nasproti.
Najbolje je,če daš svojemu psu prednost,da dobi prvi priboljšek,da prvega spustiš...seveda pa ne zmeš zanemarjat drugega.Ko se igramo ponavadi vzamem dve igrači in vsakemu mečem na drug konec.Ali pa vzamem tolk dolgo igračo(vrv,klobaso),da se lahko vlečeta med sabo.Imam pa srečo,da Rina ni ljubosumna..no edino na hrano.To bi pa ona prva  ;)

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 24 Avgust 2006, 10:30:44
Jaz bi se do svojega normalno obnašala in bi tudi imel prednost pred drugim (tako nekako, kot da bi dobila novega člana), razlika bi bila verjetno edino v tem, da bi šla na sprehod z dvema  ;)
Ja res je zanimivo, ko me vsi na sprehodu sprašujejo če imam novega psa  :D

Ko se igramo ponavadi vzamem dve igrači in vsakemu mečem na drug konec.Ali pa vzamem tolk dolgo igračo(vrv,klobaso),da se lahko vlečeta med sabo.
Včeraj sem že prakticirala tole "dvojno" igranje...in se je kar obneslo. Vlečenje z obeh strani pa mislim, da ne bi uspelo, ker bi bila Lenny ljubosumna in bi zarenčala. Drugo psičko pa si je podredila in seveda bi ona spustila.

Sicer se dobro razumeta, ampak vseeno je Lenny nadrejena, vsa ponosna in če čoham drugo takoj prileti zraven  ::) in pol moram čohat obe  >:D >:D pa smo zadovoljni....
Ja ljubosumnost pa taka....