Bula na koži

westyca · 19168

westyca

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 1
  • westy, I love it :)
: 25 Avgust 2006, 19:42:03
Živ!

Naš Švejk je dobil neko nenavadno bulo, med prednjimi tacami, veliko nekaj centimetrov, barva kože je enaka kot drugod po telesu  :-\
Je poraščena z dlako in če jo še tako stiskaš, Švejk sploh ne reagira, ga ne boli, ne srbi, žgečka ali kaj podobnega
 ???
Kmalu bova obiskala veterinarja.
Ali ima kdo od vas podobne izkušnje?
Rada bi vedela čimveč o tem :(

L.p westyca

Živali so biseri sveta!


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #1 : 25 Avgust 2006, 21:22:39
Kot vedno... je možnosti več... meni pridejo na pamet sledeče

- zamašena lojnica
- bula zaradi udarca (se je kje udaril?)
- rak (upam da ni to  :-\)

to je na hitro moje znanje o bulicah in bulah :D

Lp, Črt



westyca

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 1
  • westy, I love it :)
Odgovori #2 : 26 Avgust 2006, 10:10:33
Živ!

Upam na prvo.
Je pa čisto možno, da se je kdaj udaril ???
Samo danebi imel raka ali kakšen tumor :'(
Bom izvedela šele pri veterinarju.
Sicer pa je naš Švejk taka nadloga, da se to dogaja kar pogosto :-[

L.p westyca

Živali so biseri sveta!


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #3 : 26 Avgust 2006, 10:25:19
kakšna pa je ta bula? Pravijo,da če se da premikat(da se čuti,da se nikjer ne drži),ni nič hudega.Je imel mogoče kakšnega klopa? Včasih se na mestu,kjer je bil klop naredi bula.

Upam,da bo vse uredu.

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #4 : 26 Avgust 2006, 10:42:44
Točno tak smo našli pri fantovi zlati prinašalki. Nastalo ji je pa čez noč in se nahaja nekje na lopatici.  Včeraj jo je obiskal veterinar in je rekel, da je zamašena lojnica ter da ni panike in če ne izgine sama v štirinajstih dneh, je treba iti na rezanje.
Je pa ta bula čisto tako, kot si opisovala pri vašem. ;)

Lp, Tjaša




westyca

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 1
  • westy, I love it :)
Odgovori #5 : 26 Avgust 2006, 11:07:20
Živ!

Rinchy- je imel klopa samo ne na tistem mestu. Bula pase ne, da premikat :-\

tjasav- bom opazovala, mogoče bo pa izginilo (upam) :-[

L.p westyca

Živali so biseri sveta!


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #6 : 29 Avgust 2006, 12:53:40
westyca: kako bula?

lp, Črt



westyca

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 1
  • westy, I love it :)
Odgovori #7 : 30 Avgust 2006, 08:30:16
Živ!

Vredu je. Počasi gre na bolje ;D
Če pa ne bo izginila v nekaj dneh se bom zglasila pri veterinarju. :(

L.p westyca

Živali so biseri sveta!


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #8 : 30 Avgust 2006, 11:58:08
Oj

Če se bula manjša, potem verjetno ni nič resnejšega.

Drugače pa sem se spomnil na še eno stvar ;)

Pik čebele/ose, pa verjetno pri ugrizu kače tudi (samo tukaj bi se skoraj morale videti vbodne rane)

Lp, Črt



westyca

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 1
  • westy, I love it :)
Odgovori #9 : 30 Avgust 2006, 12:02:56
Živ!

Sem prepričana da ni noben pik saj ni nikjer sledu o njem :-[

L.p westyca

Živali so biseri sveta!


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #10 : 12 Oktober 2006, 11:41:21
Mogoče pa kak tujek v telesu in je zato prišlo do takšne reakcije ( lahko recimo da se je ulegel na trn pa si ga je sam nekako potisnil ven).
Vem , da je imela Kana bulico na vratu, ko jo je veterinar cepil, ker smo bili v skrbeh, smo obiskali veterinarja, ki je potrdil , da je to samo reakcija.



Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #11 : 12 Oktober 2006, 15:11:18
pod pazduho so tudi bezgavke - lahko je povečana bezgavka. je kuža že ok?



westyca

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 1
  • westy, I love it :)
Odgovori #12 : 14 Oktober 2006, 07:26:32
Živ!

Bula je bila samo zamašena lojnica in je že skoraj ni več. :)
Dobro se je izteklo. Zaenkrat bulo še pregledujem in upam, da se ne bo ponovno pojavila.

L.p westyca

Živali so biseri sveta!


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #13 : 21 Oktober 2006, 12:22:35
no, zdaj smo pa mi pridelali 2 bulici :(
na gobču, na spodnji čeljusti, nekako pod ustnicami (desna stran čeljusti), kjer se čuti pod kožo čeljust, če se otipa, ima Šana 2 bulici. najprej sem mislila, da je to od pika kake čebele oziroma ose, ker jo je lovila in jo je tudi ujela (mrcvarila), pa sem jo prepozno opazila.

no, ta bulica izgleda kot kakšna zamašena lojnica, velikosti grozdne jagode. po vratu navzdol (samo 1 cm razlike) pa je še ena, malenkost manjša. koža je pordela, bula na otip boleča in očitno srbi (vendar ne ves čas) oziroma jo moti in se praska.

jaz sem razmišljala, da bi to izprala s toplimi kamilicami, da se zadeva odmoči, če je slučajno posledica pika in je notri gnoj. vendar pa je problem, ker so baje lahko kamilice izreno alergene.

imate kako idejo, kaj bi lahko bilo oziroma, če je že kdo imel podoben primer?



Lena

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 3
Odgovori #14 : 21 Oktober 2006, 12:37:18
Kaj pa če bi spirala s fiziološko razstopino?


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #15 : 21 Oktober 2006, 14:53:35
Kaj pa ce bi psico peljala k veterinarju? Lahko gre tudi za absces, ki se lahko naradi, ce si pes npr. spraska kaksno majhno ranico. Lahko je pa se malo morje vzrokov (bolj ali manj zoprnih). Zamasena lojnica ne bi smela srbeti, se manj pa boleti. Glede na to, da jo boli in srbi, jaz ne bi cakala, da se stvar se malo razraste in doma packala s kamilicami.
lp, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #16 : 21 Oktober 2006, 18:49:54
k veterinarju grem jutri zjutraj (sem že zmenjena)...

skrbi me, ker izgleda, kot da bi nastala bulica zaradi zoba :'( danes se je opazno povečala in jo boli na dotik. zunanjost sem izprala in jo namazala s cinkovo pasto (zaradi ranice)...zadeva ima vsekakor izvor v notranjosti in ne zaradi kake ranice. nisem je peljala, ker je bilo na otip še vedno kot lojnica oziroma sum na pik ose ali čebele. spirala pa sem, ker sem mislila, da se bo zadeva zmehčala in odprla, če je notri gnoj. no, očitno ni (vsaj površinsko ne)...

sporočim, kako in kaj



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #17 : 21 Oktober 2006, 19:04:10
takabsces lahkonastane zaradi minimalne ranice (zelo pogosto pri ugrizih, sploh macjih), ko je rana majhna - v premeru, a relativno globoka. Rana se na povrsini zaceli, notri pa se zaradi vnosa bakterij zagnoji. Vzrok je lahko, kot sem omenila ugriz, lahko je rana od praskanja, lahko tudi od pika, poa potem spraskano, ... Ce cistis samo od zunaj, ne naredis nicesar. Potrebno je odpret (samo z vatko, ko je rana enkrat zares odprta, ne gre, je treba kar malo bolj "podrgnit" - skalpel, inj. igla, ce je bolj sveze, gre tudi s higiensko placko) in temeljito scistit od znotraj (pa navadno se potem pusti rano odprto, oz. se jo redno spira toliko casa, da se negnoji vec). Je pa v primeru takih stvari fino urgirat cimprej, ker sicer se lahko stvar v notranjosti prav nemarno razsiri.
Nic, drzimo pesti, da ne bo potrebno ne vem kaksno rezanje jutri.
lp, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #18 : 21 Oktober 2006, 20:40:42
hvala, maja :-\ ja, vem, kakšni so lahko žepki od ugrizov...in mi je veterinar že po telefonu reku, da je verjetno to to. ampak, hudiča, ko ne vem, kje bi ga lahko staknila ???
nič...brez veze razglabljati. res hvala za nasvet. sporočim kako in kaj



Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #19 : 22 Oktober 2006, 20:54:10
evo, danes smo bili pri veterinarju. bulice so nič drugega, kot ugriz ??? ampak ne ugriz psa ali mačka. ugotovili smo, da jo je pred nekaj dnevi nekaj moralo ugrizniti na sprehodu v gozdu, ko mi je malce zašla s poti. baje, da je takšenle ugriz, kot ga je imela Šana, ugriz kake kune. vse skupaj pa je nateklo predvsem zaradi nečistoče zob te živalce :-\
smo si pa na frišno prerezali šapo (blazinico)



Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #20 : 05 Februar 2007, 15:29:05
Hej!

Naš Tobi je spet nekaj staknil. In sicer sta se mu čez noč naredili dve bulici (pod kožo), na levi in desni strani trupa pred zadnjima tačkama. Bulici sta na obeh straneh na istem mestu. Psa nič ne bolita, pa tudi premikati se ju da. Kaj bi lahko bilo to?

Jutri greva spet k veterinarju, če pa kdo slučajno ev v čem je problem, prosim naj pove, preden bo mene konec od strahu...

Hval!

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #22 : 05 Februar 2007, 16:17:14
Da bi se mu vnele bezgalke? Možno...Ker sta resnično na enakih mestih na levi in desni strani.

Kaj pa je vzok temu in ali je lahko nevarno?

Lanabela, hvala za odgovor!

LP

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #23 : 05 Februar 2007, 17:05:26
Nekje na tistem področju neko vnetje ponavadi - kaj več ti bo povedal veterinar.


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #24 : 06 Februar 2007, 16:30:20
Hej!

Tobekovi bulici sta posledici inekcij, ki jih je dobil pred dobrima dvema tednoma, ko je biu bolan. ::) Inekcije je dobil na obe strani trupa, zato ima bulici tako na levi, kot na desni strani.

Takšni bulici ponavadi izgineta v dobrih 2 mesecih.

LP, Tiya


If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


beno

  • Gost
Odgovori #25 : 08 Maj 2007, 14:16:02
Hej!

Tobekovi bulici sta posledici inekcij, ki jih je dobil pred dobrima dvema tednoma, ko je biu bolan. ::) Inekcije je dobil na obe strani trupa, zato ima bulici tako na levi, kot na desni strani.

Takšni bulici ponavadi izgineta v dobrih 2 mesecih.

LP, Tiya



Vseeno ga spremljaj. Če se bulici v tem času ne bosta zmanjšali ali če bi se celo povečali, pojdi nazaj do veterinarja.



beno

  • Gost
Odgovori #26 : 08 Maj 2007, 17:31:09
Aja, če bi  bulici slučajno rasli, naj pregledajo kri in naredijo punkcijo. LP



Cloe

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 08 December 2013, 10:31:22
kako velika pa je bila bula?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #28 : 08 Januar 2015, 19:59:22
Bina ima pod kožo, očesu nevidno, se pa zatipa za grah veliko bulico pod levo pazduho. Tam vztraja približno 3 tedne. Težko ocenim ali se je povečala ali ne. Zmanjšala se ni.

Razlog za obisk veterinarja? Ali je možno, da gre za zamašeno žlezo? In v kakem času bi morala izginiti, se zmanjšati?
Ali je bolj verjetno vneta bezgavka? Ni imela kake praske, poškodbe, koža ni spremenjena.

Če pri sebi zatipam bulico, najprej pomislim-zadelana žleza. nič sekerancije in skrbi...Pri Bini pa... ::)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #29 : 08 Januar 2015, 20:44:29
Glede na lego, bi bila lahko tudi bezgavka. Glede na to, da v treh tednih ni zginila, bi jo bilo dobro pokazat veterinarju.