Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1245204

zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #120 : 21 Junij 2007, 19:35:48
Kathy, a to je pa tvoj novi kuza??


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #121 : 21 Junij 2007, 20:15:51
Kathy, a to je pa tvoj novi kuza??
Jup  8)

Tvoja Elly pa je prekrasna. Še tukaj pokaži kakšno njeno slikico.

L.p


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #122 : 21 Junij 2007, 22:36:50
Katere pasme pa je? A Cotoncek?
No, eto fotkico moje Elly.  ;D



Elly je BH, zraven nje pa je njena sestrica Enola...

Kathy, pa se ti pokazi svojega lepotca! ali pa mi vsaj povej, ce ga lahko kje drugje vidim..  :)


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #123 : 22 Junij 2007, 10:08:49
Ooooo!Kathy pa ima kužata?! :o Lepo lepo.
Kje so fotke???!!! ;D



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #124 : 22 Junij 2007, 12:24:35
Elly je prekrasna prav tako njena sestrica. Prava cukerčka  :-*

Ooooo!Kathy pa ima kužata?! :o Lepo lepo.
Kje so fotke???!!! ;D
Ja no, trenutno je še pri vzrediteljih. Pri meni bo čes kakšnih 14 dni ali pa še malo več. In zlatolasska ima prav, da je coton. Drugače pa to ne spada pod to temo.


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #125 : 22 Junij 2007, 12:37:03
Super!Ima rodovnik? ::)



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #126 : 22 Junij 2007, 19:01:12
Alya, a tvoj ga pa ima?  ;)


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #127 : 22 Junij 2007, 19:11:00
Alya, a tvoj ga pa ima?  ;)
???



LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #128 : 23 Junij 2007, 14:43:04
Živjo vsem skupaj! Jaz sem nova na forumu. Meni je tudi zelo všeč Cavalier  ;D! Zelo bi bila vesela, če bi mi lahko povedali za vzreditelje pri nas.
Lep pozdrav  ;)


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #129 : 23 Junij 2007, 14:50:50
V Sloveniji ni veliko psarn cavalierjov. Jaz poznam samo psarno Walking in Sunshine vem še za ene, ki imajo svoje pse kar v hlevu( ti jih ne bo nobeden priporočal ) pa še za eno gospo vem, ki pa ima svoje oglase pogosto na bolhi. Kakšne pa so kvalitete pa nevem.
Če želiš zdravega in kvalitetnega kavalirja se odpelji raje v tujino.

L.p


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #130 : 23 Junij 2007, 15:04:07
Ja vem za Nemčijo in Hrvaško(Zagreb). Kaj pa ob meji (Avstrija..)?  ???


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #131 : 24 Junij 2007, 14:46:25
Našla sem vzreditelje v Avstriji.

http://www.feldgitscher.com/index.php?option=com_content&task=view&id=31&Itemid=68

Ima kdo kakšne izkušnje z njimi?


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #132 : 25 Junij 2007, 15:12:00
oj,

kolikor mi je znano, gospa res lepo skrbi za pse, tudi ima narejene vse potrebne teste, tako da če so ti njeni kavalirji všeč, zakaj pa ne.

in če se prav spomnim, pričakuje nekje čez 2 meseca dve legli.  :)


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #133 : 25 Junij 2007, 15:48:37
Ojla!
Varja ali ste mogoče tudi sami govorili s to gospo? Jaz sem ji poslala e-mail in sem jo med drugim vprašala tudi, če testirajo srček. Sedaj pa že nestrpno pričakujem odgovor!


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #134 : 27 Junij 2007, 22:19:34
Super, Little star! Me veseli, da se zanimas za kavalirje... Upam, da bos dobila odgovor od vzrediteljice...

Kathy, dej pol pa povej kje mas kako fotkico..  :) Da vidimo tudi tvojo malo...
Jaz pa ze odstevam dneve... Se en teden...   :)


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #135 : 28 Junij 2007, 10:22:04
Kathy, dej pol pa povej kje mas kako fotkico..  :) Da vidimo tudi tvojo malo...
Vse ob svojem času  ;D so je vse skupaj spet zakomplicirano tako da ko dobim malo cotonko bo tako vse napisano v cotonski temi.
Zlatolasska za tebe pa upam da ti bo tale teden čim hitreje minil  :)

L.p


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #136 : 29 Junij 2007, 11:52:29
Psički so se že rodili in so videti tako sladki ;D  Žal pa ni nobenega odgovora od gospe  :'(


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #137 : 29 Junij 2007, 12:02:03
Psički so se že rodili in so videti tako sladki ;D  Žal pa ni nobenega odgovora od gospe  :'(
Reče se skotili. :) Kaj pa če bi jo poklicali!?:)



LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #138 : 29 Junij 2007, 12:15:14
 :-[ Vem, da se psički skotijo. Kadar gledam male cukerčke, nisem čisto pri sebi  :D. Jaz bi jih najrajši kar poklicala, samo sem poslala že 2 e-maila in mislim, da moram še malo počakati  :).


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #139 : 29 Junij 2007, 18:48:12
Kar pocasi little star..  :)
Jaz sem tudi porabila skoraj pol leta, da sem prisla do Elly..  ;) Ampak mi zdaj ni zal.. pa upam, da mi tudi ne bo, ko jo koncno dobim!
Pocakaj na odgovor, medtem pa se pozanimaj se kje, za vsak slucaj, ce so ti ze oddali oz. obljubili svoje kavalirje nekomu... Pa izobrazuj se, da bos znala cimbolje poskrbeti za psicka, ko ga dobis..

LP...


Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
Odgovori #140 : 01 Julij 2007, 10:21:00
Pozdravljeni! Sem nova članica foruma, prebiram pa ga že nekaj časa. Verjetno sem med najstarejšimi člani foruma, zato je moje "forumsko ime" Babi (kot: babica :)). Po daljšem razmišljanju sem se odločila, da kupim Cavalierja, zdaj pa že nekaj časa brskam po domačih straneh vzrediteljev v Nemčiji, Avstriji, Češki, Slovaški, Madžarski, Italiji in Hrvatski (slovenskih strani tako in tako ni, kolikor vem). Med priljubljene sem pospravila že veliko strani vzrejališč, z nekaterimi vzreditelji tudi izmenjala nekaj sporočil.
Ker imam nekaj izkušenj pri vzreji in razstavljanju mačk, vem, da ni dobro zaupati samo lepim besedam in krasnim predstavitvam na internetnih straneh - med vzreditelji se običajno ve, kaj je res in kaj ne, v zaupnih razgovorih lahko slišiš marsikaj (nekaj resnic in nekaj opravljanja), tako da mine kar nekaj časa in veliko kontaktov z različnimi ljudmi, da si ustvariš vsaj približno pravo sliko.

Zanima me, kaj mislite o tem, ali bi se dalo narediti nekakšno + - lestvico vzrediteljev - na osnovi vaših (naših) izkušenj in informacij? Nekaj takega bi bila lahko velika pomoč ljudem, ki so novi v svetu Cavalierjev.

Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #141 : 01 Julij 2007, 14:13:00
hm, jaz osebno nisem zato. pa ne zaradi  tega, ker nočem povedati svojega mnenja, to vedno rada povem, če me kdo vpraša  :), ampak zato, ker imajo vsake oči svojega malarja in morda meni nekaj ni bilo všeč, kar pa drugemu je.

no, takšne stvari kot so, če kdo grdo dela z živalmi ali jih ima v neustreznih pogojih, take stvari so verjetno objektivne in ne le subjektivne. ampak za ostale pa ne vem, če smo ravno upravičeni do delanja lestvice.

Drugače pa Babi dobrodošla med nami. saj je čisto vseeno, kaj pravi EMŠO, važno je, koliko je staro srce.  :)

A lahko vprašam, katere muce ste vzrejali ali vzrejate?


Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
Odgovori #142 : 01 Julij 2007, 22:46:46
Ja, saj nisem mislila v stilu "tale ima lepe pse, oni pa grde" ali kaj podobnega, ampak prav to, kar omenjaš - npr. nekdo se predstavlja za zglednega vzreditelja, dejansko pa dokazljivo gre za preprodajalca ali človeka, ki ima živali v neustreznih prostorih ali zanje ne skrbi primerno. Po drugi strani pa npr. nekdo kot vzreditelj sploh ni nujno zelo poznan, pa imajo ljudje, ki ga poznajo, z njim zelo dobre izkušnje ali dobro mnenje. Zaradi mene bi pravzaprav lahko bilo tudi samo tako, da bi na "listi" objavljali samo svoje dobre izkušnje s posameznimi vzreditelji. Saj že to veliko pomeni, pa še problemov s kakšnimi neresničnimi obtožbami ne bi bilo.
Z vzrejo muc pa se že kar precej let ne ukvarjam več, imela pa sem perzijke (in žal nimam doma nobene več - moji "mačji penzionisti" so postopoma zaradi dosežene (in presežene pričakovane) starosti odšli čez mavrični most ...

In ja, še tole: me bo veselilo, če se bo kdo pogovarjal z mano, če me kar tika - se počutim kar mlajšo! ::)

Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)


Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
Odgovori #143 : 01 Julij 2007, 22:54:49
Danes sem odkrila domače strani dveh vzrejališč na Hrvaškem - eno v Zagrebu in drugo blizu Osijeka. Prvi vtisi ob ogledu in branju so dobri. Priporočam v branje tudi članek z navodili novim lastnikom psov, ki ga je napisala lastnica vzrejališča Victorian Cavaliers - link boste našli na njeni strani.

http://free-zg.t-com.hr/victorian-cavaliers/homehr.html

http://free-os.t-com.hr/EbonyLover/

Kdo od vas že pozna tile vzrejališči? Ste že kontaktirali, imate kakšne osebne izkušnje?

Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #144 : 01 Julij 2007, 23:15:04
Kdo od vas že pozna tile vzrejališči? Ste že kontaktirali, imate kakšne osebne izkušnje?
Jaz poznam samo Victorian Cavaliers za druge lahko rečem da prvič čujem.
Takrat ko sem se tudi sama zanimala za kavalirja sem Victorian Cavaliers poslala sicer samo en e-mail ampak sem nazaj dobila lep odgovor. Meni osebno se zdijo Ok. Je pa res da jih ne poznam iz drugje kot is spletne strani tako da moje mnenje ne šteje veliko.

L.p


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #145 : 02 Julij 2007, 15:10:45
jaz poznam osebno le prve, imajo super pse, se trudijo za kvaliteto ( se poznamo osebno). druge pa poznam le "preko spletne", nisem jim nikoli pisala ali kaj podobnega.

Babi, zmenjeno za tikanje.  :)  saj na forumu se tako vedno tika, samo mene včasih zanese, sem še "stare šole", pa mi tikanje ne gre lahko od jezika.

perzijke so tudi meni pri srcu. katere pa si imela ( barva mislim)?
 


Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
Odgovori #146 : 02 Julij 2007, 18:50:57
jaz poznam osebno le prve, imajo super pse, se trudijo za kvaliteto ( se poznamo osebno). druge pa poznam le "preko spletne", nisem jim nikoli pisala ali kaj podobnega.
Tudi jaz imam dober vtis po par izmenjanih mailih. Osebno poznanstvo in ogled psov "v živo" pa je seveda še mnogo boljše. Kar se drugega vzrejališča tiče, pa je zanimivo, da ga kot kaže nihče ne pozna, na svoji spletni strani pa pravijo, da so prvi vzrejali Cavalierje na Hrvatskem.

perzijke so tudi meni pri srcu. katere pa si imela ( barva mislim)?

Pretežno colourpointe (tako so imenovani v sistemu FIFe, v sistemu CFA jih imenujejo Himalayan - himalajke) - z modrimi očmi in oznakami, kot jih imajo siamke, pa tudi enobarvne in progaste (tigraste). Kolikor vem, od takrat, ko sem prenehala z vzrejo, himalajk v Sloveniji ne vzreja nihče več. 

Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)


Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
Odgovori #147 : 02 Julij 2007, 19:01:26
Če bi morda koga zanimalo:
Našla sem vzrejališče na Slovaškem (vzrediteljica Marija Predna), ki ima trenutno na prodaj Cavalierja samčka BH, starega 9 tednov. CENA: 400 €. Vzrejališče, rodovniki staršev in fotografije najdete na internetni strani:
 www.scarlett-team.com
Poslala mi je nekaj fotografij, posnetih sedaj. Dopisuje si tako, da piše v slovaškem jeziku, jaz pa njej v slovenskem - pa kar nekako gre!  ;D

Tule je pa ena njegova sedanja fotografija:


Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #148 : 02 Julij 2007, 19:05:36
Hojla Babi...
A si se ze odlocila, kje bos kupila kuzka? Bos tega iz Slovaske?
Jaz poznam tudi samo Victorian Cavaliers, onih drugih sploh ne..  ??? In ne verjamem, da so prvi vzreditelji na Hrvaskem ravno oni.. Mogoce pa, pa so bili zdaj dolgo v zatonu...  :-\



Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
Odgovori #149 : 02 Julij 2007, 19:24:33
Ne, ne bom kupila tegale fantička. Odločila sem se, da se mi bo na kavču pridružila BH punčka, ne vem pa še, katera in kdaj ::)
Malo več sem se pogovarjala s tremi vzrediteljicami, in sicer iz naslednjih vzrejališč:

Bluemagics iz Nemčije (vzrediteljica Ulla Nueske)
Aristos Fair iz Avstrije  (vzrediteljica Margarete Feldgitscher)
Victorian Cavaliers iz Hrvatske (vzrediteljica Ivana Kutela)

Vtisi po pisnih stikih: za vse tri zelo dobri (ne oddajajo mladičkov komurkoli, "sitnarijo" ;D in "zaslišujejo" ;D, o interesentu hočejo vedeti kaj več, ne oddajajo jih prezgodaj, imajo dobre linije, redno razstavljajo in imajo dobre razstavne uspehe, vsaj po objavljenih rodovnikih sodeč nimajo "inbreedinga" (preveč sorodstva med predniki), vzrejne živali so testirane, pripravljene so odgovarjati na razna dodatna vprašanja. Z Ullo Nueske in Margarete Feldgitscher je mogoče komunicirati ne samo v nemščini, ampak tudi v angleščini.

Po en mail sem si izmenjala še z nekaterimi drugimi vzreditelji, če nisem dobila dobrega občutka, se nadalje nisem več pogovarjala. Nekaj vzrediteljev pa mi sploh ni odgovorilo.

Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)