Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1252569

Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1590 : 17 Marec 2008, 22:07:39
Punce...HVALA vsam za odgovore in to tako podrobne....res sem šokirana.
Vsekakor se bom pravilno odločila in kupila malo kepico defentivno pri vzrediteljih, ki se jim lahko reče dober vzreditelj.
Trenutno sem čisto šokirana in brez besed....
Vem kako je, če dobiš bolnega kužka in ga dat potem uspavat. Te bolečine ne bomo doma nikoli pozabili in je nočemo več doživeti.

Kot sem že omenila, mislim da ne bi blo čist nič narobe, če se tudi javno vsake toliko napiše kaj se dogaja ... samo zato, da če kdo "pogugla" in išče dotično psarno ... da najde še kako mnenje

Ampak verjamem da je težko ..... jest sem pa itak preveč gobčna in zinem preveč včasih ... sem že tih ....



Sinchy

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 1
Odgovori #1591 : 17 Marec 2008, 22:19:24
Zakaj pa se ne piše to javno res?
Res hvala bogu, da sem naletela na Varjo, ko sem googlala za to pasmo, da sem to zvedla...ah ja....

aja, drugače, sem obema enako odgovorila na ZS, ker se mi preveč mudi s pregledovanjem linkov, ki sta mi jih poslali :)



Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1592 : 17 Marec 2008, 22:41:21
Saj bomo, najprej se moramo še zmenit, kako pa kaj natančno bomo ukrepale, sicer pa mislim, da bomo počasi razširile glas. Ni nam cilj kogarkoli obrekovati, pač pa pomagati bodočim kupcev, da se ognejo pasti, v katere lahko pripelje napačen izbor psarne.

VSE slikice so prelepe, Elly je že prava dama!  :o Se mi zdi, da je zrasla... Mislim, bolj kot zrasla, se mi zdi, da se je spremenila... Hm, I'm not making any sense, am I  ::)

Zdaj pa gremo spat, jutri je pomemben dan. Upam, da se ne bo predolgo zapletlo, glede na to, da morajo "izgubljeni" testis še najti... Mi smo zelo pozitivni  :)

Ymonn se zahvaljuje za lepe želje, boj za Aisho je pa po novem odprt med Rayem in Quidom, a ne?  ;)

Poročam jutri.


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1593 : 18 Marec 2008, 07:52:06
Citiraj
Res hvala bogu, da sem naletela na Varjo, ko sem googlala za to pasmo, da sem to zvedla...ah ja....

saj nisem tožarila... sem pa usmerila na ta forum, ker so info iz prve roke najboljše..  ;)

upam, da najdeš pravo psarno, sva pa na vezi.  :)


uv

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1594 : 18 Marec 2008, 10:28:41
Najprej en lep pozdrav vsem. Sem 'nova' lastnica BH Kavalirčka. Ker sem bolj 'leva' za forume, bom prosila Varjo (koga pa drugega), da objavi slikce našega psička Luna na forumu.... Seveda, sem kontaktirala njo za 1000 in en nasvet in sem ji dolžna najmanj kavico...  :) Moram reči, da sem prebrala vse strani, samo za pisanje sem bolj tako tako....
Lun je iz Češke, vzrediteljica Alexandra, psarna Perle du Sahel, 26.4. bo star 4 mesece, trenutno ima 2,5 kg. Imamo ga 14 dni, je krasen, prijazen, luškan, ubogljiv, nagajiv...skratka vse, kar mora kavalirček biti. Je pa nekaj, čemur sem mislila, da bom kos brez kakega nasveta, pa ne gre. Je blazno, blazno prestrašen. Tako, da ga praktično ven skoraj ne moremo peljati (tudi na vrt pred hišo ne), ker se tako vsega boji, da se mi usede na noge in čaka. In to je sposoben početi tudi 4 ure!!! Praktično se noče ne polulati ne pokakati zunaj. Seveda to počne po mojem stanovanju.... možu se meša, meni po malem že tudi. Ni mi preostalo drugega, kot da ga 'navadim' na pleničko. Praktično zdaj hodi na pleničko... Moram reči, da mi ni problem nesti ga ven. Zjutraj vstanem, ko ga vidim, da počepne (zdaj že približno vse vem kdaj bo kaj), ga primem, nesem ven, on pa kot da nič ni. Usede se mi na noge in čaka..... V nedeljo zjutraj od pol šestih do pol osmih... No comment. Je pa še nekaj. 10.aprila bi šla rada z njim v malo šolo, mali se pa zunaj tako trese in boji, da vsi mislijo da je brez repa... Kakšna šola neki!!! Hoče v naročje in če bi bil maček, sem prepričana, da mi po nogi zleze v naročje...
Tako punce. Jaz sem se razpisala. Vsako mnenje, nasvet, vse je dobrodošlo..., da ne bom morila samo Varje... Ali je to normalno, ali delam kaj prekleto narobe... Moram pa reči, da ga obožujem in mogoče prevec crkljam...



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #1595 : 18 Marec 2008, 10:33:29
Sama sicer nimam kavalirčka, pa vseeno.

Kako je z Lunovo igro? Bi se ga dalo kako zamotiti in z igro počasi pripeljati ven? Ali kakšnimi priboljški? Je imel kot mladič kakšno slabo izkušnjo?


uv

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1596 : 18 Marec 2008, 10:53:28
Petrca živjo.
Naj bi bila OK vzrediteljica in naj ne bi imel slabe izkušnje... Preko igre gre. Saj če mu prijazno prigovarjam in kar naprej kličem, piskam z njegovo najljubšo igračo, potem nekako gre z repom med nogami in totalno prestrašenim pogledom.... Samo ne vem ali je to to, ali bi morala kaj drugega počet, ali sem samo nestrpna... Sem drugače kar imela nekaj izkušenj s psi (pred leti - shih zu), celo nekaj potem sama vzgajala in moram reči, da takih problemčkov ni bilo... So šli načeloma vsi zelo radi ven in zelo radi na sprehode...  Drugače pa, ko pride naše pseto v stanovanje, pa postane popolnoma domač, ljubeč, igriv, nagajiv, v glavnem dela celo 'štalo'... Seveda, gre prej na plenico (če mu rata) lulat in kakat...



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1597 : 18 Marec 2008, 11:42:39
Lep pozdrav uv,

tudi midva imava od nedelje BH kavalirko Aisho. Zunaj še nismo bili, tako da ne moram komentirati, kako bo. Bo pa potrebno počasi, ker gremo v petek malo pogledat v malo šolo. Sicer bomo bolj ob strani, da ne bo kakšnega bližnjega srečanja z velikimi psi. V naši skupinci imamo same velike, je pa sreča, ker san je samo 7. Tako da je prav luštno. V kolikor pa ne bo šlo, bomo tečaj prestavili na september in se bomo takrat šli. Sicer je pa nama že to fajn, ker sva tam marsikaj pobrala in bova lahko na ta način učila Aisho. Tak da za brez veze ravno nisva hodila do sedaj.Bo pa naša najmanjša, mislim da je še pinč večji.  :-\ To me najbolj skrbi, ker ko potem pogledaš tistega samojeda .....

Drugače se je pa pri nama bala balkona, pa sem jo potem kar v naročje vzela in čez čas dol na tla. Pa je šlo. Ali pa je bilo tudi tako, da sva bila oba zunaj, pa je prišla firbcat. Ker nikakor noče biti sama v prostoru. Danes bo prvič že sama 1,5 urce, tako da se mi zdi da bo kar jokala. Ampak počasi jo bo treba navadit.



uv

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1598 : 18 Marec 2008, 11:55:04
Bacek živjo.
Ja vem glede tvoje Aishe, sem brala...in komaj čakala da vidim slikice... ;D
Koliko pa je stara? Naš Lun bo 26.4. štiri mesece pa je micen in suhcen...da nimam pojma kako bo s to šolo?! Odvisno kaj se bo še zgodilo (do 10.4. ko se vse skupaj začne) v tem času, ampak v tem trenutku ni mogoče da ga spravim tja med pse...se trese ko šiba na vodi in pleza name... Odkar ga imamo se je zredil za 0,5 kg. Ko smo ga dobili je imel 2 kg...
Najbrž sem samo nepotrpežljiva... Ker drugače je krasen karakter. Niti minutke ni ponoči jokal, pa ga uspavamo in položimo v košarico, zapremo v kopalnico (da ne polula in pokaka celega stanovanja) in on spi do 5.45 ko jaz vstanem. Nato se zrihtamo, pojemo, pobrišemo vse njegove iztrebke in nato ga mož in hči zabavata do 8.00 in gresta v šolo ter službo. Jaz pridem malo čez dve domov in ga spet porihtam, nato pa smo celo popoldne skupaj...Ponavadi zunaj, zadeve oblvadujemo večinoma peš, da bi se le polulal... Pa lahko pseto zdrži tudi 8 ur, da se ne!!!!! Se pa tudi v avtu se brez problema vozi, ko razvažam hčerko iz glasbene na plesne, pa iz plesnih na ne vem kaj.... Leži zadaj na tleh, na hčerkini odejici in spi.



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1599 : 18 Marec 2008, 12:10:53
Oooo, vi mate pa fuuuul pridnega peseka. No, sej naša se v nedeljo od 3 ure popoldan pa do devete zvečer tud ni nič polulala. Zdaj se pa 2x na noč zbujamo ... je tolk dobra, sedi tam v postelji in me gleda ..češ: A bo kej? ..  :P ::) Prvo rundo še kar zaspimo nazaj, po drugem lulanju bi se pa kar nekaj igrali ... danes se je tako sprehajala po splanici, se še pokakala ....  :o :o .... in znosila moje nogavice v posteljo. Hja, kaj jih pa mečem po tleh.

Drugače je pa pregnana ... ne more še na kavč, če ni njene postelje zraven .... s pomočjo postelje pa že sem ter tja zleze  ... pa prejle zaspi na kavču in jo dam v posteljo ... ene dvakrat vstane pa jo dam nazaj v posteljo ... v drugo obleži in me gleda, ko grem mimo v kuhinjo ... sem si samo roke umila ... pol minute ... pridem nazaj.....  :o :o :o :o pa na kavču med povštri leži in me gleda .....  >:D >:D





Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1600 : 18 Marec 2008, 12:50:14
Ooo, vi pa to hitro v šolo letite!! Bacek, a so rekli, da je ok? Meni osebno bise zdelo fajn, da se vodnik in pes najprej malo bolj spoznata... Čeprav po drugi strani, tudi šola povezuje in utrjuje vezi...

Ymonn se je prvih nekaj dni (mogoče dva tedna, tri) zunaj obnašal kot mali zajček. Nič si ni upal, stiskal se je k moji nogi, malo jokal, nič, nič, nič - nikamor ni šel, ničesar povohal... Potem pa se je sprostil. V bistvu sam od sebe... Jaz sem ga ves čas spodbujala in se trudila, da mu nisem dajala potuhe - z veliko potrpežljivosti je šlo. In tudi to se nam je zgodilo, da lulat in kakat ni želel zunaj. Brez skrbi - ko se bo bolj samozavestno počutil, bo tudi to prišlo v navado. Za začetek je treba bolj paziti, da se gre ven res takrat, ko je čas za potrebo.

Nič bati, mladički bodo tudi zunaj zbrali pogum (še preveč  8)) - Ymonn je imel fazo, ko se je tako zelo opogumil, da ga midva zunaj nisva prav nič zanimala!!  :D

Mi pa sicer zdaj čakamo, da nas veterinar pokliče in pove, da je vse OK... Ko sva ga pripeljala, ga je še enkrat pretipal in je tisti izgubljeni jajček našel nekje pri anusu (sem ga že jaz zatipala, pa sem mislila, da je premajhen, da bi bil testis!), tako da upam, da operacija ni bila pretežka. Čakanje je pa zoprno... Hkrati čakam še na izid očetove operacije, ki tudi ni bila enostavna... No, še kako uro, pa zvemo...

Slikice so prelepe  :)


uv

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1601 : 18 Marec 2008, 13:50:23
Kasiopeia a veš, da si mi polepšala ta turoben dan?! Glede šole sem tudi sama skeptična, če ni malo prekmalu, pa mi vsi pravijo, da je pametno...pa ne vem...
Izgleda, kot da bi imeli bratca...Tudi naš Lun bo v kratkem operiran, ker se mu nista spustila OBA testisa! Zato bi te ob priliki prosila, da bi mi malo več razložila kako in kaj glede operacije... Pa koliko je star tvoj psiček ko so mu naredili to operacijo... Jaz ciljam na to, da bi bil operiran pred prvomajskimi prazniki, da bova lahko z hčerkico potem pazili nanj (ona ima počitnice, jaz pa bom imela 'pasjo bolniško'  :) - dopust).



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1602 : 18 Marec 2008, 14:59:59
Wau, sami novi kavalircki..  :o :o Super.. :)

Uv, saj bo pocasi se navadil na vse. Elly je tudi prve dni, ko sem jo imela, obvladala poleg.. :) Ves cas je hodila ob meni, ce je slucajno zaostala, je takoj, ko sem se obrnila k njej, prilaufala k meni.. :) Zdej je pa cist divja.. ;)


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1603 : 18 Marec 2008, 15:15:41
Ymonn se zahvaljuje za lepe želje, boj za Aisho je pa po novem odprt med Rayem in Quidom, a ne?  ;)

Seveda :P 8)

Živjo urša..dobrodošla na forumu ;) ;)

Quido je bil tudi takšen ko je bil mali...se je bal vsega...brez skrbi..pomojem je večina mladičkov takšnih :)


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1604 : 18 Marec 2008, 20:14:40
Ymonn je v redu preživel kastracijo, dobili smo ovratnik za domov. Po trebuhu je ves porisan in rumen in dlaka se mu lepi  :) Tuširati ga pa ne smemo, dokler ne poberejo šivov. Sicer je živahen, ko sva ga prišla iskat, nmaju sploh ni zregistriral, ker je bil preveč zaposlen s šarmiranjem veterinark  :D


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1605 : 18 Marec 2008, 20:18:22
Ymonn je v redu preživel kastracijo, dobili smo ovratnik za domov. Po trebuhu je ves porisan in rumen in dlaka se mu lepi  :) Tuširati ga pa ne smemo, dokler ne poberejo šivov. Sicer je živahen, ko sva ga prišla iskat, nmaju sploh ni zregistriral, ker je bil preveč zaposlen s šarmiranjem veterinark  :D

Me veseli, da je vse OK. Šarmerji so pa itak vedno.  8) ::)

In še link kako naša buča zna lajat http://aisha-kavalirka.blogspot.com/



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #1606 : 18 Marec 2008, 20:27:56
Joj kok se igra, pa lajat tut zna  :) :P



Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1607 : 18 Marec 2008, 22:16:23
Uv cestitam tudi tebi za novega druzinskega clana. Ne skrbi, se bo opogumil.. Se prehitro:-) Sicer pa ti jaz kaksnega pametnega nasveta ne morem dat. Nas je bil pogumen od vedno, prevec:-)

Kasiopeia, me veseli da je Ymon vredu. Upam da je tudi tvoj ocka. Moj je tudi v bolnici celi zlomljen:-/

Bacek mate lepega rakca. Mi mamo istega v vrtcu:-) Ikea rulz!! Ze spet. hehe

Slike so cudovite. Bacek meri si tu pa tam cuker. Pa Ely je tudi cudovita.




varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1608 : 19 Marec 2008, 07:59:17
ooj.

tu pa so slikice Luna. Sem vesela, da si se nam pridružila.  :)







varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1609 : 19 Marec 2008, 08:48:33
pa še en pozdravček od nas.  ;D



Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1610 : 19 Marec 2008, 09:00:13
Oooo  :o Ampak, dobro, zdaj pa počasi nehajmo nabirat majhne kavalirčke, ker pomoje fizično ne prenesem več tolikšne ljubkosti  :-[ (v takšnih količinah)

Mi smo sicer noč preživeli relativno mirno - razen tega, da je ob pol enih nekaj neznansko zaropotalo in se zatreslo, da sem se v mislih že poslovila od življenja - pa je bil le naš kuža, ki je s tisto ogromno ovratnico vred skočil na najino posteljo. Kjer je potem tudi ostal  :)
Zjutraj so se pojavile bolečine, ko je skočil s postelje... Preden pa bi se odpravila na faks, malo po zajtrku, pa se je pričel tako agresivno tresti, da sem se odločila ostati doma. Da mu pomagam privaditi se na ovratnico...

Katica - tudi oči je ok, hvala. Pa tvoj?? Upam, da se bo sestavil  :-\

Zdajle pa počakam, da se mi fotoaparat napolne, potem pa prilepim kako slikico našega bolnika  :)


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1611 : 19 Marec 2008, 09:06:50
bogi Ymonn.

Ampak super, da je dobro prenesel operacijo.  :-*


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1612 : 19 Marec 2008, 10:35:29
Varja in kako je zdaj, z dvema kavalirčkoma?  ;D
Pa mali, mu je sestrica kaj za vzor? a jo že obožuje?!  :o



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1613 : 19 Marec 2008, 13:44:07
Aisha spi, jaz pa lahko malo pišem   :o :D



Včeraj ste mi kar malo skrbi na glavo nakopale, s temi izhodi vaših kavalirčkov. Ker se nam v petek obeta obisk šole, sem se odločila, da bova šle danes ven. Ker je še tak lep sonček in tukaj zadaj za blokom imamo taka simpatična kucla, nalašč za naju.
Nesla sem jo ven in s strahom postavila na tla. Nekaj časa je sedela, nato pa začela vohati po tleh.  ;D ;D Po moje sem kar luknjo v tla naredila, ko se mi je odvalil kamen od srca.  ;) Skratka, bali se nisva nič, tekali sva gor in dol, tudi mimoidoči naju niso prestrašili - sva kar sprve hoteli tja letet in jih poslinit.  ::)  Srečali sva se z eno psičko Piko (tak mali črni tramvajček  8)) in njena pasja mama je bila čist navdušena nad Aisho. Hehehe, Aisha pa nad Piko, le ko je ta malo skočila nazaj, je mala prec na hrbet padla. Hehehe
Prešnofali sva vse, se igrali in tekali. Povodec ji gre na živce in dokler jaz hodim tako kot ona hoče je OK, sicer pa vse štiri upre v tla in vleče rikverc.  ::) :-\ :( Upam, da jo bo sčasoma minilo in se do privadila.
Včeraj sem jo prvič pustila samo za cca 1,5 ure. Itak da je jokala, koliko časa ne vem, sem mela pa cele more, ker sem ji v kong naštimala piškotke, kako se bo zadušla z njimi, kako pleza po ograji in se bo kam zataknila,....  :-\ :-[ ??? skratka, pasja mama je čist adijo.  :o  :-[ No, ko je J. prišel domov je bila tiho, sedela tam na tleh in gledala. Valda je blo en kup cviljenja, ko ga je zagledala. Jaz sem bla pa ta grda teta, ker sem jo zaprla. Ahhhhh ....

P.S. v kakšnem formatu lahko uploadam filmčke na youtube? In kako "obrnem" filmček - recimo kot sliko zarotiraš levo in desno ker ni v pravi legi. No, jest mam pa filmček tako in ga ne znam obrniti  :-[ :-\ :(



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #1614 : 19 Marec 2008, 16:12:09
Joj kok novih kavalirčkov je na forumu  :D :P

So pa vsi cukri za pojest  :D



Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1615 : 19 Marec 2008, 18:55:09
Varja vidim da se tamali ze uci od Anie. Poziranja namrec :P Lusna sta za pojest.

Lun je tudi ful sladki. Se posebej tam ko spi tak lusno.

Kasiopeia, upam da se bo ati zacelil ja. Ce se mu ne zmesa prej od strogega mirovanja. Ze 4 teden. Pa se vsaj 2 :-\

Bacek super da jo puscas ze doma. Priporocam vsem. Ker pol je vedno tezje in zna bit prava muka.
Glede domisljanja razih bedarij te potolazim da nisi sama. Jaz se se vedno zalotim vcasih :'(




Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1616 : 19 Marec 2008, 20:14:31
Ja madonca, Katica. Kaj si pa ti delala s svojim?  8)

Super slikce, Luno.  :-*



miknina

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #1617 : 19 Marec 2008, 22:40:47
Pozdravljeni!

Odločila sem za za nakup tega prečudovitega kužka, zato že nekaj časa prebiram tale forum iz zbiram informacije. Prosila bi če mi lahko kaj več poveste o Scarlett team-u. 
Za kakršne koli  informacije bi vam bila zelo hvaležna.

LP



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1618 : 20 Marec 2008, 08:00:04
pozdravljena! :)

kot kaže, imajo reklamo neverjetno dobro, da pri vseh možnih psarnah večina najprej nanje naleti.

Tu je precej Scarlettov, pa sem sigurna, da ti bodo odgovorili s svojimi izkušnjami.  ;)


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1619 : 20 Marec 2008, 09:56:43
Pa saj to je že smešno  ;D

Miknina, pozdravljena na forumu! Čestitke k odločitvi za kavalirja - to je čudovita pasma in zagotovo ti ne bo žal! Kakorkoli že, psarno Scarlett team ti močno odsvetujem (imam psička od tam). Ne želim nikogar osirati ali mu namerno škodovati, vendar je ta psarna brezbrižna do dobrobiti kužkov in malomarna. Upam, da ti to zadostuje, da boš poiskala kakšno bolj spoštovanja vredno psarno.

Če želiš, ti lahko na ZS pošljem podroben mail, v katerem bom opisala naše izkušnje s Scarlett team (moje in izkušnje še dveh lastnic tule na forumu). Upam, da ti je moje svarilo zadostovalo in ne boš potrebovala nadaljnjih dokazil.

Mogoče pa se, punce, lahko zorganiziramo, pa zberemo seznam psarn, s katerimi imamo dobre izkušnje? Samo tako, da se bodo bodoči lastniki kavalirjev lažje odločili... Kaj pravite?