Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1254473

Aitana

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #1860 : 26 April 2008, 10:27:55
@bacek: noro lušne slikce.... sem se morala smejat, ker Roxie (kavalirka od mojih strašev) identično isto spi, Pako pa najbolj na svetu uživa, če lahko plastenke okrog prenaša in dol vlači pokrovčke.

@Varja: jaz ti povem, da bom enkrat te dni prišla in ti Legota ugrabila, ko boš spala :) Pa ga pol nazaj pripeljem, ko doživim na lastni koži, koliko energije ima.  ;D ;D Super fotke, nenormalno dobre. A si kaj razmišljala, da bi kako razstavo organizirala kje? Ker je dejstvo, da si ful talentirana. Saj sem ti že stokrat rekla. Pa mislim, da  se vsi strinjajo.



LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1861 : 26 April 2008, 10:58:42
ooo super slikce...mi gremo tudi na morje....za 1 dan v Poreč (v torek verjetno) upam da bom do takrat že dobila nov foto ;) :D

Lp :-*


Fruc

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #1862 : 29 April 2008, 10:00:07
Zdravo!
Evo, po dolgem času se spet oglašam. To sicer ne pomeni, da ne spremljam kaj se dogaja na forumu (pravzaprav vse preberem), sam časa nimam vedno, da bi še kej pametnega napisala ;). No oglašam pa se, ker sem vidla, da imate tisti, ki ste lastniki kavalirčkov moškega spola težave z lulanjem :P Jst morem rečt, da je naš Frucko pravi profesor in obvlada tehniko v nulo. Ravno teče eno leto odkar je začel redno dvigovat tačko. Blo je to namreč lani za prvomajske na morju. Ratal mu je pa tak, da ko smo se cele dneve sprehajal ob obali so tam ob cesti na dva metra postavljeni taki nizki kamni, ob katerih je potem lahk treniru. In brez heca, izpustu ni niti enga kamna!!!Tak je bil hecn :D Bi že skor lahk reku, da je zgledu prav ponosen in zadovoljen sam s sabo...hehe. No sej midva pa sma tud bla ponosna na njega. No tak se je začel. Kar sem pa hotla povedat je to, da resnično se še ni zgodil, da bi se pri lulanju polulal po trebuhu al pa dlakah na nogi (no, razn, če fejst piha in lula prosti vetru...hehe). Res obvlada. Lula pa tak smešn...ko bi z vodno pištolco strelu...ful ma pritisk in tak ni možnosti, da bi se polual.

No, druga stvar je pa tale. V maju se končno selimo v hiško z veeeelikim vrtom in mislim, da kolker midva komi čakama je tud Fruc že nestrpn (no, mal heca). Zakaj to pišem. Vidla sem namreč, da ste se neki dogovarjal za srečanje. Mi imamo vso potrebno "infrastrukturo" za takšne dogodke :D Poleg vrta so namreč v bližini res velike površine travnikov in njiv brez cest, pa še reka Savinja, za osvežitev naših kosmatincev. Torej, takoj, ko se mi ustalimo in namestimo na novi lokaciji bomo nardil en piknik...seveda, če ste za to. Aja, pa še to je fajn, da je sam 5min stran od avtoceste in na pol poti med LJ in MB (Šempeter v Savinjski dolini).

Tak...sem si dans privoščla mal daljši prispevek...hehe.

Za konec pa sam še to....slikce, ki jih objavlate na forumu so res srčkane. Sploh tiste malih vragecov, ker se mi zdi, da tisti, ki imamo že "starejše" (pa čeprav to pomeni v našem primeru leto in pol stare) kavalirčke smo kr mal pozabl kak zgleda, če maš tako kepico.

No, zdej pa res dost :P

dijo


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1863 : 29 April 2008, 10:07:13
Čestitke za selitev!!! Noro, res. Naju sedaj čaka adaptacija stanovanja, pa me že malo skrbi.

Kar se pa tiče srečanja  :o :o :o :o jest sem ZA!  8) 8) 8) Aisha je pa itak ubrisana na kavalirčke  :-[ :P



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1864 : 29 April 2008, 14:48:31
Hojla Nina! :) Lepo da si se oglasla pa nas povabila na piknik! :) Jaz sem tudi cist za!!!! :)

Nasa Elly ma pa danes 1 leto! :) Wau, ze kar hihi... Ampak je ne morem poljubckat, ker je pri starsih..  :'( Jo bom pa v cetrtek tok bolj, ko se koncno spet vidiva.. :)


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1865 : 29 April 2008, 14:52:18
Hojla Nina! :) Lepo da si se oglasla pa nas povabila na piknik! :) Jaz sem tudi cist za!!!! :)

Nasa Elly ma pa danes 1 leto! :) Wau, ze kar hihi... Ampak je ne morem poljubckat, ker je pri starsih..  :'( Jo bom pa v cetrtek tok bolj, ko se koncno spet vidiva.. :)

      :-*




Fruc

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #1866 : 29 April 2008, 15:07:27
Vse najboljše Elly!!!! :-* :-*


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1867 : 29 April 2008, 15:13:04
Elly vse najboljše!!!  :-*


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1868 : 29 April 2008, 16:40:16
Ellyka* vse najlepše, najslajše, najboljše, skratka vse naj! :-*


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1869 : 29 April 2008, 17:09:22
Elly vse najboljše :-* :-*


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1870 : 29 April 2008, 20:22:41
Hvala, hvala, hvala, hvala..  :) :) :) :)


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1871 : 29 April 2008, 21:05:58
Kdaj bo pa žurka? :D hehe
Mi smo danes prišli z morja. Voda je bila kar mrzla...Quido je sam tačke namoču notr..mu ni ravno všeč..no pa saj bomo videli poleti, ko bom še jst plavala ;)
Kko so pa kaj vaši kavalirji? radi plavajo?

Lp


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1872 : 29 April 2008, 21:14:22
Kdaj bo pa žurka? :D hehe
Mi smo danes prišli z morja. Voda je bila kar mrzla...Quido je sam tačke namoču notr..mu ni ravno všeč..no pa saj bomo videli poleti, ko bom še jst plavala ;)
Kko so pa kaj vaši kavalirji? radi plavajo?
Lp

hehe, še prašaš! Iris ne zgreši nobene luže, reke, jezera..pa če je poletje ali pa zima..no ja pozimi jo poskušam zvleči stran..mi je pa enkrat januarja, ko sva ravno šle od vet-a, ušla in se šla kopat v bližnjo reko-Soro...brrrr ::)


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1873 : 29 April 2008, 21:23:33
When cavaliers fly...  :D  :P






Aitana

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #1874 : 30 April 2008, 19:50:53
A je katera že kdaj slišala za tole:

http://www.plaqueoff.com/proden_plaqueoff_animal/why_do_i_need_to_clean_my_pets_teeth.htm


Menda RES pomaga pri oblogah in zadahu-Pako je namreč eden od revežev, ki je zelo nagnjen k nabiranju zobnih oblog  in odločno proti temeljitemu ščetkanju :(. sem pa izvedela od ene punce, da uporablja zadevščino na svojih psih (samojedih), in da nimata ne oblog, ne zadaha ne obarvanosti dlake pri gobčku.

A imate s tem kakšne izkušnje? In še to: a imajo vaši kavalirčki slab zadah?

Lp



anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #1875 : 01 Maj 2008, 08:44:00
Živijo.

Da se še jaz malce oglasim..Dva dni nazaj je k nam prišel kavalirček z imenom One Fruity Tutti ali po domače Spike :) Z vsakim dnem je bolj živahen - se privaja na novo okolje. Gre za ruby kavalirčka, ki prihaja iz psarne Perle du Sahel. Tu bi se še enkrat najlepše zahvalila Varji za njeno veliko pomoč. No pa še malo slikic...







LP, Anja



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1876 : 01 Maj 2008, 09:25:52
Zdravo!

Super, da si se javila (in to s slikicami  ;D).

Eh, ni zakaj, rada pomagam, če se da.  :-[

Še slikic!!!!!!!   ;D    :-*


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1877 : 01 Maj 2008, 10:00:53
iii piikec :o :-* upam, da se kdaj v živo še srečamo, ker ga bi tko rada vidla (še posebej, ko bo odrasel..)..ruby mi je druga naj obarvanost pri CKCSjih :-*
zdej pa samo še pridno poročat še naprej ;)


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1878 : 01 Maj 2008, 10:35:05
Joj, sami cukri tule gor.. Se bom sam stopila..  ;D

Ful je lep Spike.. :)


Aitana

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #1879 : 02 Maj 2008, 12:41:43
Spike je čudovit!!!! Mišek mali, kako gleda! Zdaj pa naj še kdo reče, da mali kavalirčki niso narejeni za lupčkat jih!!!! ;D ;D



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1880 : 02 Maj 2008, 13:22:49
Eto, se malo najinih fotkic.. :) K mam glih ful nobel fotoaparat.. ;)









P.S. Vec pa na blogu.. Itak.. :D


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1881 : 02 Maj 2008, 17:41:52
a si jo le dobila nazaj :P :D
kakšno luškano ovčko mata :o


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1882 : 03 Maj 2008, 20:14:30
Sem uspela samo zadnjo stran prebrati - iiiiiiiiiiiiiiiiii kako je lušen Spike!!!  :o :o Mislim, da je tole prvi ruby kavalir tukaj? Čudovit je!!  ;D

Elly, Ymonn ti z zamudo pošilja velikega  :-* - VSE NAJBOLJŠE!! Upam, da je dobila kakšno sočno kost ;)

Mi smo bili pa ta teden na morju in smo večino časa porabili za prepričevanje Ymonna, da voda pravzaprav ne grize  :D No, na koncu smo dosegli, da mirno čofota po njej, dokler so mokre le tačke. In smo prav zadovoljni  :P Sicer je bilo prav lušno - cel kup kužkov in Ymonn je bil ves čas zaposlen. Ima dva nova hobija - prvi je norenje za metlo. Na morju smo uporabljali živo rumeno metlo in malemu se je čisto zmešalo, kadar smo pometali; lajal je na metlo, se vanjo zaganjal, repek je delal pa 300 na uro!!  :o Drugi hobi je malo bolj moteč - zaljubil se je namreč v vse, kar leti. Naj bodo to metulji, čebele, galebi, papirčki, listje... Karkoli! Poleg tega, da je pomalical vse mravlje na vrtu, je ujel tudi nekaj muh in - šmrc - enega metulja. Sicer sem mu ga potegnila iz gobčka, pa je bil že pokojen. Ampak vsi letalci se pa niso kar tako dali; neki galebki, ki je imela - ojoj - jajca, se je preveč približal, kar se je odražalo v siloviti obrambi - galebka se je začela zaganjati v naju in tako vpiti, da so njena jajčka pomoje kar popokala  :-\ (midva pa zbežala v gozd)  :o

No, zdaj pa naš zmaj veselo spi, ko uspem napolniti fotoaparat pa pridejo slikice.

LP


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1883 : 04 Maj 2008, 08:38:23
jz bom znorela..trneutno sm na koncu z živci...vsako noč (okrog 4ih, 5ih) dobim iris v svojo sobo..in zakaj? ker laaajaaa..vem, da to sploh ni pametna rešitev, ampak tako je vsaj približno tiho..zato pa jaz potem celo noč ne spim..skače mi na posteljo, pa spet dol, praska po vratih, cvili, hodi po sobi gor pa dol >:( no na koncu se za kkšne pou urce umiri, potem pa spet začne >:( ...in cvili potem še cel dan..sploh ne vem od kje je to pobrala ??? cvilkat je prej sploh še nisem nikoli slišala...potem pa še ves čas v gobčku prenaša igračko, ki jo prej še pogledala ni..no danes, ko sem morala zaradi nje predčasno vstati, me je peljala v klet (dobesedno..cvilkala je dokler nisem šla za njo in mi pokazala katera vrata moram odpret)..no in tako sva prišle do cvetličnjaka in njenega notranjega pesjaka..skače po steni (pesjak je kkšen meter dvignjen), dvignem jo in...seveda, notr je bla ta njena ''bertka'' (tko smo dal igrači ime :D)..jo prime v gobček in hoče spet dol..greva na sprehod in ni šans, da ''bertka'' ne bi šla zravn..ves čas jo je nosila v gobčku.. ???


sva pa včeraj na tekmi zasegli 2.mesto..čeprav s teki sploooh nism zadovoljna..no prvi je bil še kar, drugi pa polomija..vlekla se je kot kurja čreva (drugič se greva definitivno prej kopat, da se bo malo zbudila), na koncu pa še jaz nisem vedla, kateri skok je na vrsti in sva bili skoraj disk :-[


sem pa končno spoznala Katarino Podlipnik (včasih je tekmovala s cavalierko Loti)..in zakaj je 1,5 let ni bilo na spregled? Loti je umrčkala...zaradi srčka...nenadoma...bila je ful živahna, se kopala, potem so jo pa dali spat in ni ji bilo več pomoči. :'( :'( stara je bila 4,5 let :'( in zdaj mene resno skrbi kaj bo z irčko.


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1884 : 04 Maj 2008, 10:09:51
haha, pa je Iris le "kavalir" vdaril ven.  ;D  eh, saj jo bo minilo. pa pri tvojih izkušnjah jo boš sigurno hitro zopet na stare tire spravila.  to cviljenje vem, da ubija.... imam eno tako doma, en pa še ni siguren, če bi ali ne bi... pa se zelo trudim, da ne bi.  ;D

Joj, za Loti mi je pa res hudo....  :'( Mislim,da je tudi bila nekaj časa na forumu...  pa fuuuuuul dolgo nazaj sem jo spoznala na eni tekmi....

Ti nič ne skrbi, redno jo vozi testirat, pa boš tako videla, če bolezen napreduje... kar sploh ni nujno! pa posvetuj se morda še s kakim drugim vetom, glede obremenitev in tega.


eh, ja... poznam še eno iz nemčije... vročina, psička se kopala, naenkrat konec....srce...


anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #1885 : 04 Maj 2008, 11:29:10
ALG, tvoj opis me zelo spominja na našo že pokojno psičko. Cviljenje čez dan in noč, igračke je nabirala, neprestano nekaj iskala..in ko smo jo dobro pogledali smo ugotovili, da gre za navidezno brejost. Psica je imela dejansko polne mlečne žleze, zunaj na sprehodu in doma je iskala svoje mladiče, in ko jih ni našla si je za mladiče vzela igrače.

Veterinarji so nam svetovali, da naj se v tem času s psičko ful igramo, jo poskušamo zamotit in da se bo stanje kmalu umirilo. In res, v tednu dni se je stanje izboljšalo, mlečne žleze so se izpraznile, obnašanje se je vrnilo na star tir.  :) Tako da poglej kako je z mlečnimi žlezami tvoje Iris..

Upam, da sem kaj pomagala. :)

Lp



Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1886 : 04 Maj 2008, 12:23:51
Zivijo.. Malo se je ze nabralo vsega kar bi rada napisala, tak da bom probala zdaj strnit.

Elly, malo z zamudo.. Vse najboljse. lupcka od Raya.

Spike welcome. Ful je luskan. Me veseli da se nam je koncno pridruzil tudi Ruby ;D

Petra zdaj si me pa ful presenetila. In sicer zato, ker se ze nekaj dni spravljam napisat naso zgodbo, ki je ful podobna vasi in si me prehitela. No Ray je pred kakima 2 tednoma zacel bit ful tecen. Okoli 5.30 se je zbujal, hodil praskat vrata. Ker nisva reagirala naju je ful agresivno lizal, hodil po nama itd. Ful je bil tecen. Nisva ze vedla kaj naj delava, no in zdaj je nehal. Danes je bila druga noc ko je mirno spal dokler sva mi2 spala. Jaz predvidevam da se je sosedova psicka gonila in da je mogoce to bil razlog. Upam da se bo zdaj spravil na stare tire in da bo ok. Glede cviljenja je pa tak da malo zajamra ko nekaj ful hoce. Recimo ko mu je ful sila ven it, pa cakava na lift, malo zajamra al pred vhodnimi vrati. Al pa seveda ce vidi kje kaksnega psa pa ga ne pustim zraven. Pol je tecen ko driska.

Glede srcka bi te jaz rada malo pomirila in sicer.. Vsem nam se lahko zgodi da nam psi nenadoma zbolijo, pa tudi ce imajo zdrav srcek. Tak da se ne prevec obremenjevat, ker sem prepricana da imata se dosti lepih let pred sabo.
Se pa strinjam z Varjo da je najboljse redno testirat in vedet na cem si. Ampak to moramo itak vsi lastniki kavalirckov. Ko smo mi bili na testu srcka, mi je Domanjkova rekla da kljub temu da je bil srcek ok bi morali vsi lastniki kavalirckov vsaj vsake 1,5 let prit na pregled. Tak da mi bomo definitivno sli spet cez kako leto. Tudi ce ne bo nobenega suma.

No zdaj pa da vam povem nase vcerajsnje dogodivscine. V Luxemburgu je bil vceraj ful velik maraton. 6000 ljudi je laufalo, 100.000 nas je blo gledalcev itd. V glavnem ena ta vecjih prireditev v Luxemburgu. In mi tak stojimo in gledamo tekmo. Jaz sem Raya bolj narahlo drzala, ker sem ploskala. In pride mimo en stricek z psom pa jaz tak cela navdusena recem, ces glej kuza laufa. Ko se mi Ray iztrga iz rok in zalaufa za njim. Jaz pa seveda za njim :o Folk se nama je taaaaaak rezal. Komaj sem jih dohajala in ujela malega norca ;D

Pol smo sli pa na finish ki je bil not v sportni dvorani. Na glavnem vhodu nas niso pustli not, pa smo po Balkansko uspeli pri drugem vhodu. Ray je bil glavna faca. Nic ga ni motila glasba, niti svetlobni cirkus z ognjem itd. Lepo je sedel med nama in vsakic ko sem ploskala mi je pomagal z lajanjem :D Pa se rezal se je zraven.. In celo na glavnem ekranu ga je kazalo 8)

Aja Zaltolaska, ful mata lepo ovcko.

pozdravcek vsem

Katja




varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1887 : 04 Maj 2008, 12:39:59
hihi, Ray faca.  ;D   :-*

ja, lahko je tudi navidezna brejost, pa februarja se je gonila, ne? tako da bi časovno (malo z zamudo) lahko bilo to krivo.

glede Iris pa verjamem in razumem, da te skrbi, sploh ker že ima miceno okvaro....a saj ti je tudi vet rekla, da je nizka stopnja okvare, oziroma na začetku... in lahko da se tudi ne bo poslabšalo.  in tako sem tudi jaz sigurna, da imata še dosti lepih let pred vama.  :-*


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1888 : 04 Maj 2008, 14:19:47
bom spremljala našo ''brejost'' ::)

tukaj pa dve slikici, ki dokazujeta, da brez Bertke (zelena pošast z rumenimi učki, zraven irisine glavce) se ne da nikamor (na kavč poleg sebe jo je prinesla sama):



našla sem še eno malo starejšo fotko, ki dokazuje, da zna copatke obuvat...hodit v njih pa zaenkrat še ne:


Pa nekaj sem pozabla še omenit s tekme. Iris sem spustila iz kletke in se je nekaj časa šetala okrog nas. Čez 10min jo začnem pogrešat. In kje jo najdem? Sama se je šla kopat v bližnjo reko ::) pridem do reke, ona pa lepo plava..hihi Terme Ptuj for Dogs  :P


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1889 : 04 Maj 2008, 15:08:20
Haha kak je kjut Iris :D

Pri nas je podobna scena z igracami, s tem da jih vedno pograbi od veselja ko vidi da gremo ven. In ni sans da bi jo doma pustili. Nese jo do vhodnih vrat, pol pa jo pusti in ga ne zanima vec.