Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1256085

LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #2700 : 28 Februar 2009, 22:23:22
*http://www.colepeppers.net/
*http://psarna-iz-trebnjega.webs.com/

dve psarni v Sloveniji...
če želiš pa še iz drugih držav pa povej :)


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #2701 : 07 Marec 2009, 12:19:57
ooohooo.
Danes sem videla malo kavalirko...ampak ne osebno, videla sem jo iz okna :o
moja sestra jo je pa videla osebno..baje je stara 4 mesece, mala in suha je pa za 2 meseca...
baje da je z rodovnikom, men ni čist tko zgledala no...nevem..bomo vidli...upam da jo vidm gdaj v kratkem času osebno in s fotkičem 8) 8) 8)
ima kr ovratnico, čeprou bi blo bolš če bi mela oprsnico ;)

a je katera psarna v Celju? iz kje je walking in sunshine?


lp


tedomedo

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #2702 : 09 Marec 2009, 09:48:53
Lep pozdrav, to je moja prva objava na tem forumu. Kot prvo: zdi se mi, da obstajate 2 pasmi - ena je Cavalier King Charles, druga pa Cavalier King Charles Spaniel, razlike naj bi bile minimalne, pa vseeno.
No, pa nočem govoriti o tej potencialni razliki med pasmama, ampak o problemu, ki ga imam s samcem z rodovnikom iz "prve" pasme, ki sem ga dobil v Psarni iz Trebnjega. Star je 2 meseca in ne uspeva mi ga nikakor navaditi, da bi spal celo noč. Zbuja se na 2-3 ure in takrat mi začne cvilit. Čez noč ga imam z vsemi igračami in posteljico na velikem hodniku z zaprtimi vrati, ampak potem pa začne praskat po vratih spalnice. Jaz ga takrat peljem ven, da opravi svojo potrebo, ampak včasih ga nič ne tišči in je samo zbujen in bi se rad igral z mano. Tudi podnevi je enako: spi 2-3 ure, potem se zbudi in je ves energičen kake 2-3 ure in potem gre spet spat.
Kaj naj naredim s hudičem malim? Moja žena je imela včasih nemškega ovčarja in zanj mi govori, da se je pri isti starosti že po dveh dnevih pri njej navadil spat celo noč. Kdaj se bo ta mulc navadil spat ponoči? Tudi drugače se mi ne zdi, da bi bil preveč učljiv (zelo trmast je), pa čeprav sva z ženo izbrala to pasmo ravno zaradi mirnosti in učljivosti.
Dajte pomagat, ker moram ponoči spat :)
Hvala.



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #2703 : 09 Marec 2009, 10:19:20
Zdravo.

Torej, pasmi sta res 2, ena je cavalier king charles spaniel druga pa king charles spaniel.

slikica kinga: http://www.pups4sale.com.au/king_charles_spaniel_04a_pu.jpg

Glede samčka.. predlagala bi, da njegovo cviljenje ponoči ignorirate, zjutraj pa greste potem čimprej z njim ven-seveda, ko se sam zbudi. Tudi se mi zdi skoraj normalno, da se ponoči še kdaj zbudi. Podnevi vas tudi moti, da nori vsake 2 urce? Morda mu ponoči nastavite kako pleničko, da opravi svoje?

Glede karakterja... marsikje piše, da so to salonski psi in ne potrebujejo gibanja in so mili in učljivi in tako naprej... s tem se sama absolutno ne strinjam. Kavalir je vesel in živahen in poln energije, seveda pa so tudi izjeme. Poznam jih že kar precej, pa so le 3 bolj mirne sorte.

Res je, da zelo radi ustrežejo lastniku, ampak jaz pri 2 meseca starem mladičku po 1 tednu ne bi pričakovala čudežev.  :) 

Moja psička je bila prvo leto pravi hudiček, zdaj pa je super.  :-* Takrat sem bila tudi sama malo začudena, kje je zdaj "salonski" pes, ampak zdaj, ko kavalirčke poznam že 4 leta, vidim, da to ni čisto tako in če imajo možnost, so pravi španjeli.  :)


tedomedo

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #2704 : 09 Marec 2009, 10:34:17
Včeraj sem ga ignoriral dolgo časa, potem sem pa imel dosti tega. Pridem na hodnik in vidim eno lužico in 3 drekce po hodniku. Marko Svete, lastnik Psarne iz Trebnjega mi je rekel, da mu naj dam jest, preden gre spat, da se bo tako bolj utrudil, kmalu zatem pa ga naj grem peljat ven, da vrže ven svoje kakce. Samo to pri Huču (ime psa - ideja iz filma: Turner and Huch) ne deluje preveč, ker ga za kakat prime nekaj ur po obroku, torej sredi noči, tako kot danes od 2 zjutraj, ko se našel in nevede tudi stopil na enega od njegovih dišečih biserčkov.
Kaj bi bilo treba naredit, da ga sredi noči ne bo tiščalo? Morda namesto štirih malih porcij ena ali dve veliki porciji?
Aha še to glede omenjene pleničke: kaj vse (razen pravega pasjega stranišča s peskom) lahko uporabim, da bo na tem opravil svojo potrebo? Menda se bi lahko uporabil časopis, samo ker Huč rad požveči vse, se mi to ne zdi najboljša ideja.



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #2705 : 09 Marec 2009, 10:37:38
Ne, bolje, da ostanete pri 4 obrokih, samo da dobi zadnjega prej.  :)


anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #2706 : 09 Marec 2009, 11:02:47
Definitivno ne bo uspešno to, da date mladičku jesti tik pred spanjem. Kot je že varja omenila, dajte mladičku jesti prej. Jaz sem svojemu dala zadnji obrok med 18 in 19.uro, temu pa je nato sledilo še intenzivno igranje in daljši večerni sprehod okrog 22h. Da bi malčka navadili na higieno, bi ga morali na začetku tudi ponoči na vsake 2-3ure peljati ven na potrebo. Če pa bi želeli dokaj miren spanec, a daljše navajanje na čistočo, ga zaprite v eno sobo in mu nastavite plenično podlogo, na katero naj hodi lulat in kakat. Seveda, da bo pes ugotovil, da mora tja na potrebo, bo potrebno dodatno delo in učenje..

Tudi pasji wc je v redu, a psa morate naučiti, da se tam opravlja potreba. Pes ne mora sam od sebe vedeti kam naj gre na wc. Približno že lahko ugotovite, kdaj bo moral pes na potrebo..In takrat ga postavite na pesek in počakajte. Ko opravi potrebo, ga nagradite (priboljšek, igranje..). Bo šlo pa veliko hitreje, če ga boste peljali tudi ponoči ven, toliko, da se polula..Takrat ga zelo pohvalite, nato pa zaprite nazaj v sobo in ga za naslednjih nekaj ur (ko ga zopet peljete lulat) ignorirajte - tudi če cvili. Žal je tako, da niso vsi kužki enaki in pri nekaterih traja navajanje na čistočo dlje, kot pri drugih.

Definitivno pa je, da zelo redki mladički spijo celo noč in vmes ne opravljajo potrebe.



tedomedo

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #2707 : 09 Marec 2009, 11:14:36
Hvala za odgovore.
Nisem preveč zainteresiran za pobiranje kakcev po vrtu, kaj šele v hiši in bi ga rad navadil na pasji wc. Bi pa rad vedel, katere predmete (recimo časopis, wc papir...) lahko uporabim kot nadomestilo za pravi pasji wc?
Nekaj sem prej pozabil omenit: kadar ga čez dan pustim samega, ne dela težav in tudi polula/pokaka se ne. On sicer malo cvili, potem pa gre spat in spi ves čas, ko nas ni (tako mi je rekla mati, ki živi eno etažo višje). Pa tudi sedaj ga imam zaprtega na hodniku že 2 uri in mi lepo spi, čeprav ve, da sem tukaj. Težava je, kot kaže, samo ponoči - morda zaradi teme, pa čeprav se v hodniku vidi svetloba, ki izvira iz druge sobe.



tedomedo

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #2708 : 09 Marec 2009, 19:39:38
Žena mi je dala eno vprašanje za vas :)
Imajo lahko tricolori (črni in beli z rjavimi "dodatki") rjave komolce? Ta moja mrcina ima par rjavih dlak na komolcih, pa me zanima, če bom zaradi tega lahko imel probleme pri dobivanju vzrejnega dovoljenja.



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #2709 : 09 Marec 2009, 19:54:49
če ima tam tudi črno, je ok... Tan barva mora biti na stikih črne in bele na nogah... pa pod repom, na ličkih, pod ušesi, obrvi..  :)


anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #2710 : 09 Marec 2009, 20:11:40
Moje mnenje je tako, da se mora pobirati pasje iztrebke kjerkoli že ste. Ne samo na vašem vrtu, tudi na javnih zelenicah, predvsem tam kjer je veliko otrok. Tako da ne bi bilo slabo, če bi spremenili mnenje o pobiranju pasjih iztrebkov (v njih se lahko skriva marsikaj nevarnega-malce uporabite tale forum in pobrskajte, uporabite pa tudi strica googla).

Ker gre še za mladička..verjetno je bil navajen spati skupaj z bratci in sestricami, sedaj pa kar od enkrat spi v veliki sobi popolnoma sam. Ste pomislili, da ga morda daje ločitvena tesnoba? In ja, kot sem že omenila..Tekom dneva in zvečer se ukvarjate s psom (učite ga novih stvari, igrajte se z njim) in zagotovo se bo ponoči manj zbujal, kot pa če bo čez dan veliko spal. Seveda vsak mladiček kot tudi dojenček potrebuje čez dan spanec. Vmesni čas pa ga polno zaposlite.

S tem ko ste se odločili za psa, se niste odločili le za nekoga, ki bo cel dan in noč preležal na kavču in delal nič, temveč ste si pridobili novo obveznost in seveda tudi zabavo in veliko prijetnega druženja. 2 mesečni mladiček je še človeški dojenček. Poglejte tudi s te strani.




varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #2711 : 09 Marec 2009, 22:48:29
pod to se pa lahko samo podpišem!  :)


uv

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #2712 : 10 Marec 2009, 08:13:13
Ja, punci, kako sem vaju pa jaz vesela! Že celo večnost ni bilo nobenega glasu od vaju.
Tudi naš kuža je imel precejšnje probleme s čistočo, dokler nisem imela teden dni dopusta in se ukvarjala samo s tem, kdaj je jedel, kdaj je  šel ven, skratka vsaj njegov migljajček in po desetih dneh (takrat je bil star 6 mesecev!!!) je bil čist. In tako je tudi zdaj. Ko ga spustim iz hiše, mu samo rečem (kadar vem, da bo samo lulal) POHITI, POHITI in on opravi v minutki. Gre pa itak vsaj 2x na dan ven (prvič zjutraj ob šestih in drugič okoli šestih, sedmih zvečer) kakat.
Uživajte!



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #2713 : 10 Marec 2009, 15:59:16
Ojla.. saj od tebe pa tudi že dolgo nič.  ;D  vsaj kako fotkico bi nam lahko privoščila.  :P


tedomedo

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #2714 : 11 Marec 2009, 07:38:05
Next question :)
Rabil bi tabelo, po kateri bi videl, koliko naj bi pes pojedel glede na svojo težo. Na škatli od pasje hrane nič ne vidim (ali sem pa slep  ;D)
Zadnji dve noči je bil kar priden, včeraj je spal do treh zjutraj, danes do enih, potem pa do štirih. Saj se bo mrcina počasi navadila :)



uv

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #2715 : 11 Marec 2009, 08:27:19
...pa sem dobila kamor sem drezala.... :P
Slikico?! Khm, khm... Ker je pri nas to poslikano v takem super truper formatu, mi ga tukaj gor noče prilimati. Ja, pa še nekaj je....priznam, da sem za te zadeve leva.....



tedomedo

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #2716 : 11 Marec 2009, 19:52:24
Zdaj bom nekaj napisal, da mi boste lahko rekli, da ne delam dobro s psom. Namreč Huč ima danes drisko, verjetno zato, ker sem mu brikete mešal s preveč mleka.
Kako ga naj poštimam? Po mojem bi bilo dobro mu dajati kar suhe brikete, brez da bi jih napojil z vodo.



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #2717 : 11 Marec 2009, 20:30:42
pomoje če bi mleko zamenjal z vodo ne bi bilo nič narobe (meni so celo rekli da mleka ne sme..)..+zraven še malo rižka in piščančka :)


anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #2718 : 11 Marec 2009, 21:07:08
Jaz nobemu od mojih psov, ko sem jih dobila nisem dajala mleka oz. nisem namakala briketov v vodo. Noben ni pokazal zanimanja za njih, čeprav so pri vzrediteljih še dobili namočene brikete. So jim bolj ustrezali suhi briketki. Mleko sicer ni napačno, a če ga ni bil vajen od prej, mu lahko povzroči težave. Morda res ne bi bilo slabo postopno navajanje na suho hrano. Z raznimi bolj dišečimi dodatki (piščanec) pa tudi ne bi pretiravala, saj lahko mladič tako hitreje postane izbirčen in lahko zavrača brikete.

Na vsaki hrani bi moralo pisati priporočene količine, ki jih sme zaužiti kuža, ker se razlikujejo od vrste hrane in od proizvajalca.



tedomedo

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #2719 : 12 Marec 2009, 06:12:24
No saj to sem pa prej vprašal: če ima kdo kako tabelo, po kateri vidiš, koliko je treba dati psu glede na njegovo težo.
No Huč je danes spet lepo živahen, ponoči ni nič kakal, tako da je verjetno že "popravljen". Vseeno mu bom danes dal suho hrano.
Se pa še vedno kar precej praska po enem ušesu, verjetno ga ima vnetega. Se da to še kako pozdravit, razen da ga peljem k veterinarju?



tedomedo

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #2720 : 12 Marec 2009, 06:38:24
Čas za edit mi je za malenkost ušel :)
Pa še tretja stvar: vidim da ga tišči, pa ga peljem ven, ampak on nič ne opravi in samo žveči suho listje in vejice. Pripeljem ga nazaj v hišo in on se v 2 minutah notri polula. In to ni bilo edinkrat. Ok, saj vem, da je še majhen, ampak tako me kar jezi :) Se da kaj naredit?



Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
Odgovori #2721 : 12 Marec 2009, 13:08:43
katero hrano pa imate mislim katere brikete?


tedomedo

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #2722 : 12 Marec 2009, 14:21:07
Eukanuba.



tim,zoya

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #2723 : 12 Marec 2009, 14:58:06
Zdravo, najprej vsem en lep pozdrav!

Kar k stvari, glede čistoče v hiši te lahko otolažim s tem, da poznam veliko cavalierjev, ki imajo s tem težave, tudi moji psički se pri dveh letih še vedno ponoči kdaj ponesreči. Zelo je tudi odvisno od tega kako in kje so se mladički naučili opravljati potrebo še v leglu, tako, da kar pozitivno naprej, ker bo enkrat tudi to minilo!
Kar se tiče poslušnosti morate vedeti, da je to v osnovi  lovski pes in ima zelo močan nagon, razen redkih izjem, ki so kot angelčki. Ta nagon se, da krotiti vendar je za to potreben čas in šola (doslednost).
Pa še glede hrane: na vaši hrani je sigurno tabela koliko mora po kilaži dobiti vaš kuža (nujno mora dobivati 4 obroke vsaj še nekaj časa potem pa 3 in ko je starejši preidete na 2), v pasji trgovini zraven hrane dobite tudi lonček za odmerjanje in tega se je dobro držati, rajši malo manjšo merico kot večjo! Kar pa se tiče mleka in mlečnih izdelkov in prav tako drugih dodatkov k prehrani pa je tako, da psu daš tisko kar mu ustreza!

Jaz in moja banda vam želimo veliko lepih trenutkov z razgrajačem, do izboljšanja pa čim bolj mirne živce!  :)

Lp Urša



Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
Odgovori #2724 : 12 Marec 2009, 17:17:59
torej tukaj na tem linku vam kaže tud merice... sicer so to v gramih ampak je res najlažje imet tisti merilni lonček, ki ga dobite v trgovinah za živali in pač če imajo to firmo hrane... http://www.djdon.si/index.php?option=com_content&task=view&id=19&Itemid=30



tedomedo

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #2725 : 12 Marec 2009, 20:07:12
Hvala za vse nasvete, da pa ne bomo samo govorili, vam pošiljam še malo slikic od naše "mrcine"  ;D










lovepets

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • pes bolše izkazuje ljubezen kot marsikateri človek
Odgovori #2726 : 15 Marec 2009, 10:15:54
pozdravljeni usi skupaj.
sem nova tukaj.
in sem se prijavila, ker me zelo zanima nekaj stvari o psih.
predvsem o kavalirčkih :)

najprej bi rada vprašala
če bi ta kužek lahko živel v stanovanju oz. hiši
(z vrtom in prostorom pred hišo) z dvema mucama ?

pa še to: koliko ponavadi stanejo kavalirčki z rodovnikom pri uredu vzreditelju ?

naj najlepša hvala za vse odgovore.
lep dan :)


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #2727 : 15 Marec 2009, 10:35:47
Pozdravljena!
Jap, to je hišni kuža in mislim da tudi z muckam ne bo problema (sploh če bo od malega z njimi). Varja ti o navajanju lahko kaj več pove, saj ima tudi sama poleg kavalirke še dva mačka..
Cene se pa gibljejo zelo različno. Na Hrvaškem čez 1000 eur, medtem ko severno od nas večinoma pod 1000 eur.


lovepets

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • pes bolše izkazuje ljubezen kot marsikateri človek
Odgovori #2728 : 15 Marec 2009, 11:13:16
ahaa. najlepša hvala..

aha . in kaj pri nas v sloveniji so tudi cene okoli 1000 e vrjetno ne?


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #2729 : 15 Marec 2009, 11:23:49
mislim da ja. nisem pa čisto na tekočem..