Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1256439

varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #3240 : 05 September 2009, 12:18:47
Ojla,

čestitam. To pa je šlo zdaj ekspresno hitro. :)  Če boš za, se lahko tudi kaj dobimo. (več pa se zmeniva po ZS)


luna33

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #3241 : 06 September 2009, 08:33:39
Pozdravljeni
Sem popolnoma nova na forumu, pa tudi na "pasji sceni" al kak bi se izrazila
Po dolgem času se mi je izpolnila želja in sem kupila kavalirčka. Sedaj se učiva tako jaz, kot on..



_nnn_

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3242 : 06 September 2009, 12:19:38
Ja pa iiii, koliko nas je že :o. Luna33, daj povej nam še kaj več o tvojem bejbiju. ful je srčkan ;D.



Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #3243 : 06 September 2009, 12:23:51
Iiii kakšen srček :-*

My best friend is a westie


luna33

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #3244 : 06 September 2009, 13:33:42
Moj kavalirček je star skoraj tri mesece. zaenkrat še ne ve, da se kaka in lula zunaj, tako da vsak dan znova pomivam stanovanje. berem nasvete kako ga navaditi na sobno čistočo, ampak pri mojem zaenkrat ne uspeva. DOma sem mu po tleh postavila pleničke, ker s časopisnim papirjem se preveč igra. Ven ga nosimo kar naprej, je pa res da je zjutraj sam doma.

V glavnem je rodovniški, kupljen v SLoveniji. Za menoj je ena zelo žalostna in naivna izkušnja. Pred poletjem sem namreč preko spleta našla "vzreditelja" od katerega sem kupila kavalirčka brez rodovnika. Drugače sem v življenju zelo previdna, predvsem pri nakupih. Tokrat pa me je mala kepica prevzela takoj ko sem jo videla in sem brez nadaljnjih spraševanj kupila, Čez kak teden je začel pokašljevati, pa driskat in po enem tednu borbe v bolnici je poginil.
Potem sem ugotovila, da sem mladička kupila od preprodajalca ampak.. Vsaka šola nekaj stane. mene je ne samo denarja, ampak tudi živcev in pa seveda žalosti.
Potem sem poiskala pravega vzreditelja, spremljala brejost psičke. Lahko sem prva izbrala mladička iz legla. Vse dokler ni prišel k nam domov sem bila kar nekajkrat na obisku.
Na obisku ni kazal nobenega zanimanja zame, tako da sem se bala, da bomo imeli probleme. AMpak že prvi dan v novem domu se je lepo navadil na nas. Sedaj je prav živahen, skače sem in tja. V četrtek gre prvič v šolo.
Imamo se lepo. 




LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #3246 : 07 September 2009, 21:15:32
joooj. kak je Eos srčkana :o :-* :-* :-*   in Nina ni za kaj, za pomoč ;)
pa tudi  luna33 -- še kakšne slikce bi radi videli..in katera psarna, ime...  :D
ALG--> super video :o :-9

lp


Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3247 : 08 September 2009, 16:25:23
Prosim če tisti, ki nameravate priti na srečanje kavalirčkov ( tukaj:  http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=8580.new#new  ) poveste ali vam ustreza določeni datum - 27.9.
Če pridete mislim, da bo najbolje če javite Izi na zs. Ali pa povejte v temi.
Upam boste prišli  8)
Hvala in lp.


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #3248 : 09 September 2009, 13:41:27
Aisha in Ira na obisku  ;D






OSTALE FOTKE


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #3249 : 09 September 2009, 18:37:23
Hellou,

Ana hvala za tako hitre fotke (sem upala, da jih boš še danse gor dala  ;)) in za dobro družbo pri vas doma.
Moram rečt, da sem še vedno očarana nad Marshallovo velikostjo ... priznam da še nisem imela možnosti božati nemške doge. Al pa crklati v naročju.  :o :P Ta mi je ful svetovna  >:D :-*
Kako jo je pa Aisha odnesla pa poročam ob naslednjem srečanju s kakim velikim psom.  ;) ;D :P



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #3250 : 09 September 2009, 19:24:43
 :D saj veš da se moramo takoj pohvalit, kdo je bil na obisku  :P ;D
Ja v naročje se pa rad baše ja, čeprav, vaju je zelo hitro sprejel, ponavadi mal dlje traja da se guzi v naročje  :D :P

Joj, Aisha pa upam, da ne bo imela prevelikih travm, boga revica, jo je moj norc čist prestrašil.


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #3251 : 09 September 2009, 20:30:39
Ja v naročje se pa rad baše ja, čeprav, vaju je zelo hitro sprejel, ponavadi mal dlje traja da se guzi v naročje  :D :P

Dobra karma, kaj češ.  :P :o

Joj, Aisha pa upam, da ne bo imela prevelikih travm, boga revica, jo je moj norc čist prestrašil.
Mislim da ne bo hudega. Vsaj prejle jo beagel ni nič prestrašil, ko se ji je pritihotapil za hrbet.  :D



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #3252 : 09 September 2009, 20:49:05
Dobra karma, kaj češ.  :P :o
:D , bo že držalo
Mislim da ne bo hudega. Vsaj prejle jo beagel ni nič prestrašil, ko se ji je pritihotapil za hrbet.  :D
No, upam da res ne, sicer je beagel desetkrat manjši od mojga, sam če si ti optimist, pol že bo  :D :P


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #3253 : 09 September 2009, 20:52:29
:D , bo že držaloNo, upam da res ne, sicer je beagel desetkrat manjši od mojga, sam če si ti optimist, pol že bo  :D :P

manjši od Marsha, a večji od Aishe. Saj veš, počasi ... mic po mic  :D



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #3254 : 09 September 2009, 20:55:31
 :D sicer je pa Aisha itak pogumna punca  :-*
Ira je pa en tak navihan vragec  :-*


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Odgovori #3255 : 12 September 2009, 20:15:48
dober dan!!
jaz kupujem cavalier-ja in me zanima ali priporocate kaksne psarne, za psarne pisite mi pisite na mail [email protected]   
drugace ga nameravam kupiti sredi naslednjega leta,pa se vse vase kuzke malo pobozajte v mojem imenu :):):):):):):):)


lovepets

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • pes bolše izkazuje ljubezen kot marsikateri človek
Odgovori #3256 : 12 September 2009, 23:11:25
ojla..

a je to res , da si kavalirčki ne smejo močit notranjost ušes ?
me zanima kako je to pri tuširanju.
pač ker ko mi našega tuširamo obrača glavo na vse strani in mu najverjetneje gre kaj vode v ušesa.
in se bojim če kaj škodi :/

svetujte mi kaj . in povejte kako je s tem, prosim.
hvala :)


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #3257 : 13 September 2009, 08:47:04
ojla..

a je to res , da si kavalirčki ne smejo močit notranjost ušes ?
me zanima kako je to pri tuširanju.
pač ker ko mi našega tuširamo obrača glavo na vse strani in mu najverjetneje gre kaj vode v ušesa.
in se bojim če kaj škodi :/

svetujte mi kaj . in povejte kako je s tem, prosim.
hvala :)

Mislim da ni panike če se mu zmočijo ušesa. Važno je, da jih potem obrišeš po tuširanju. Naša je na morju ogromno tauhala, pa smo samo ušesa potem malo bolj obrisali in je blo dobro.



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #3258 : 13 September 2009, 09:01:08
Se strnjam. Res je, da so zaradi oblike in odlakanosti ušes malo bolj nagnjeni k vnetjem kot npr kak ovčar (zaradi ušes), a ob pravilni negi to sploh ne bi smel biti problem. Moje so tudi čiste vodne deklice, Annie celo tauha, pa do zdaj (hitro na les potrkat) še ni imela problemov.  :)
Najbolje pa, da svoje vzreditelje še vprašaš o tem, zato pa so tu, da ti pomagajo, kar brez strahu.  :)


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #3259 : 13 September 2009, 11:25:52
papillon:  lahko si pogledaš strani nazaj...verjetno smo kje že kaj napisali..drugače pa jih imamo/imajo nekateri tudi na spletnih straneh, blogih.... napisane in si malo poglej ;)

lp

ps: varja, bacek*, zlatolasska, lovepets, _nnn_, in ostali...pridete na srečanje? 27.sept.? :D


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #3260 : 13 September 2009, 11:38:17
jaz oziroma me ne pridemo.


lovepets

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • pes bolše izkazuje ljubezen kot marsikateri človek
Odgovori #3261 : 13 September 2009, 12:40:34
aha , hvala :)
ušesa pa mu obrišem po tuširanju ja .no včeraj smo ga stuširali, in se je potem zvečer in danes zjutraj nonstop po glavi oz. po ušesih praskal, kot da bi ga nekaj motilo. pa se nikoli ne tako.

kaj pa glede nekih kaplic za ušesa.
meni so rekli , da ko ima umazana ušesa, da mu dam kapljice v ušesa.
pa je veterinar to zanikal, in je rekel da niso potrebne nobene kaplice, razen če pride do unetja.
kaj pa vi mislite ? :)

lp.


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #3262 : 13 September 2009, 12:49:20
Jaz ne bi nobenih kapljic. :) Razen, če je vzreditelj mislil kako tekočino za čiščenje ušes.  ???


lovepets

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • pes bolše izkazuje ljubezen kot marsikateri človek
Odgovori #3263 : 13 September 2009, 15:13:29
možno da je mislil to ja ..

a se je vam že zgodilo, da se je po tem ko je šla voda v ušesa , tako obnašal/a kot da ga nekaj moti ?
npr. da bi se praskal po ušesih ali kaj podobnega .


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #3264 : 13 September 2009, 15:19:04
Moja se vedno praska in drgne ob tla kadar si zmoči ušesa..


lovepets

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • pes bolše izkazuje ljubezen kot marsikateri človek
Odgovori #3265 : 14 September 2009, 22:01:50
aha ok, sem mislila da je kaj narobe. sej zdej po dveh dneh se ne praska več . samo tisti večer . pa naslednje jutro.


aja, samo tako kot novička: smo se ravno preselili : ))
pa je rocci že čisto domač tukaj v ''novi okolici'' .. ker je bil že prej vsak dan skoraj tukaj. :)

Lp**


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #3266 : 17 September 2009, 09:16:35
Čestitke vsem novim lastnikom! _nnn_, čudovito ime ste izbrali  ;D

Zdaj pa čisto resno vprašanje - ali tudi kateri izmed vaših kavalirjev kot obsedeni lovijo muhe? Ymonn je neverjeten. Cele dneve je na preži. Odveč je poudariti, da nobene nikoli ne ujame - in tudi preveč dojemljiv zgleda ni (kar se tiče muholova, pač). In to ne samo kadar se dolgočasi - po skrajno intenzivnem obisku pri neki dogi (na poti domov se ni odzival na božanje in/ali klice, mrtvo zaspan) je zelo hitro zasedel običajni položaj ob moji postelji. Sedi, strmi in ko se približa muha, glasno hlastne za njo.

Mogoče je to kazen, ker sem ga vedno klicala žaba, zdaj se pa spreminja v eno ...


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #3267 : 17 September 2009, 09:20:44
Naša Aisha sicer ni stalno na preži, samo če pa vidi muho, metuljčka, vešo,... potem je pa akcija.  :o :D Varja lahko potrdi.  :P

Že če samo rečem muha, metuljček začne gledat okrog, proti oknu ... Je pa že tudi kako ujela.  :o



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #3268 : 17 September 2009, 22:17:28
moja je nora na muhe :)
ko smo pri kosilu in če muha prileti mimo, se iris v hipu znajde sredi mize :-[ ..zadnjič je čisto zaspano sedela zraven mene na kavču, oči so se ji že zapirale, a šment ravno takrat mimo pribrenči ta žvauca..kmalu bi ostala brez ušesa ::) po oknih skače toliko časa, da je ne dobi, zadnjič sem eno z muholovcem ubila in je padla v gubo od roloja..in iris se razburja in razburja, meni ni jasno zakaj, ker muhe ni bilo več na vidiku, potem pa jo dvignem na pisalno mizo in kaj naredi? takoj zapiči nos v gubo kjer se je muha nahajala..pa ni nič brenčala, samo mrtva je ležala tam..
ko sliši besedo muha, takoj obide celo sobo, na zadnjih tačkah pregleda stene, okna..
samo da vidi črno piko leteti po sobi, si takoj postavi cilj, da bo pikica njena ::) pa tudi, če je kje na svetlejši podlagi temna packa, mora takoj preverit, da slučajno ne bi bila to ta brenčajoča stvar..


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #3269 : 17 September 2009, 23:05:25
Hehe, ja, Aisha je obsedenka.  ;D

Annie lovi tiste s perjem in tiste pod zemljo, Berry pa lovi vse, tudi muhe... pa listke v vetru.... pravzaprav vse, kar ni statično.  ;D