Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1256763

Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3690 : 24 Avgust 2010, 11:46:43
Kavalirka, imaš ZS  ;)
_nnn_, Eos je čudovita! Iz katere psarne prihaja?  :)


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #3691 : 24 Avgust 2010, 16:30:15
Lissa, iz iste kot Quido... Hanacky Raj (:


Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3692 : 24 Avgust 2010, 22:21:37
Aa, tako. Jst sm se čist v rubyje zatrapala zdej  :P Moj naslednji kavalir bo spet ruby... sam brez bele lise   ;D


kavalirka

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #3693 : 25 Avgust 2010, 05:24:49
Lissa, pa kaj pri psu ja pa ZS???

Pa dajte mi no svetovat, prooosim.



kavalirka

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #3694 : 25 Avgust 2010, 05:27:28
Evo,že mi je kliknilo. Se opravičujem,je še mal zgodnja ura, pa možgančki še niso slišali budilke.
Hihi. HVALA



teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #3695 : 06 Oktober 2010, 16:40:46
Kolegica se zanima za nakup mladička CKCS, katero psarno oz vzreditelja kaj priporočate, na koga naj se obrne? hvala :)

***
rest in peace my precious friend


kavalirka

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #3696 : 07 Oktober 2010, 05:52:52
Meni je všeč Zlatolaskina psarna pa Nella`s kavalier. Naj dobro premisli in se fajn pogovori z vzrediteljem, ker eni samo štancajo mladiče zaradi ljubih evrčkov. Predvsem naj ne hiti in počaka , če je treba na ta pravega kavalirčka.



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #3697 : 09 Oktober 2010, 11:29:05
Nella´s cavaliers so tudi meni zelo všeč :) Če bi si omislila kavalirja bi šla tja ponj :)

Opažam, da je vedno več kavalirčkov v naši okolici :) Meni so strašno všeč ;D Osebno so mi najlepša mala pasma ;D Poleg pomerancev.

Od nakupa me odvrača samo dovzetnost za srčne bolezni  ;D Drugače pa ni ga čez Samojeda :D Ne bi imela drugega psa, edino nekega psa zraven Samojeda. Da ne bi imela Samojeda, to pa ne :D


Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3698 : 09 Oktober 2010, 15:04:49
Meni osebno Nella's Cavaliers niso preveč všeč  :-\ Ampak vsake oči imajo svojega malarja  ;) Priporočam Zlatolasskino psarno, Colepeppers, Star Meadows, Summers Line... To je nekaj za moje pojme dobrih slovenskih psarn  :)


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #3699 : 09 Oktober 2010, 23:25:56
Ne me narobe razumeti, rada bi samo vprašala kaj se vam zdi narobe na tej psarni? :)(še mene malo poučite)


Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3700 : 09 Oktober 2010, 23:42:46
Meni ni všeč njihova vzreja/načrtovanje legel. Poznam nekaj psov njihove vzreje in mi nekako "ne potegnejo".Nekateri imajo predolg, netipičen gobec,  grozno dlako... Nekateri skorajda niso podobni svoji pasmi. Nevem, meni pač niso všeč, je pa to moje osebno mnenje. 


lany

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #3701 : 10 Oktober 2010, 10:00:24
Meni osebo so všeč Nella's Cavaliers sama ga imam iz tam in smo zadovoljni.Je pa res da sem vidla psa iz te psarne ki ima predolg gobček.Večina ki sem jih srečala  iz te psarne so rekli da so z kavalirjem zadovoljni.




Spelyka

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #3702 : 10 Oktober 2010, 14:45:36
Živjo,

ker se odločam za nakup omenjene pasme, me zanima kje mi priporočate nakup. Prosim za nekaj kontaktov psarn, ki imajo ali bodo imela legla zdaj. Hkrati me zanima za povprečno ceno.

Hvala,
Špela



kavalirka

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #3703 : 10 Oktober 2010, 19:16:02
hoj.
Cena je in ostaja 1000€- seveda za rodoviškega kavalirja, za une brez pa nimam pojma.
Vso srečo pri nakupu želim!!!



Spelyka

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #3704 : 10 Oktober 2010, 21:50:55
Glede cene sem vedla, da se giblje nekje okoli 1.000eur.
Mi lahko kdo kaj več pove kje ga lahko kupim zdaj ali vsaj v bližnji prihodnosti? In seveda, da imajo dober zdravstveni potencial (opravljene vse teste glede skrčkov itd).

Hvala, Špela




Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3706 : 10 Oktober 2010, 23:53:00
En nasvet: ne kupuj preko spletnih oglasnikov. Sicer so pa nekatere dobre slovenske psarne naštete že zgoraj. Od tujih pa imajo meni izredno lepe pse psarne Rosebury, Royal Times, Chatau du Noblesse, Prima Quartet, Bonitos Companeros, Aldaha gold, Aristos Fair, Lacante, Tamelin,Lazycroft's... Uff, psarn je ogromno. Priporočam da poizveduješ pri čim več vzrediteljih, pozanimaj se o prednikih in pri nakupu mladička zahtevaj zdravstvene certifikate za testirano srce, oči in patello staršev (; Glede psarne si boš mogla pa sama malo pogledati. Ker kavalirji so si kljub temu, da so vsi ista pasma med seboj lahko zelooo različni in nekaterim so bolj všeč takšni, drugim drugačni... Ampak konec koncev jih poitem vzljubimo takšne kakršni so, samo da so zdravi!  :)


kavalirka

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #3707 : 12 Oktober 2010, 06:17:46
Hoj.No zdaj pa malo nasvetov še zame prosim. :)Mene zanima kako je s čiščenjem uhljev pri naših kavalirčkih. A s kako žavbo, robčki ali z biba palčkami?  ???Se tej naši koklji kar pacajo ušesa . No ni krize, rada bi pač, da je čista. :P



hailey06

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #3708 : 12 Oktober 2010, 09:50:29
Jaz imam psičko iz KK (Nella's Cavalier) in je čudovita, v piko po standardu, tako da ne govoriti na splošno, ker v vsakem leglu je različno, eni imajo tak gobček, drugi drugačne linije (ko odrastejo), eni so manjši, drugi večji... Moja je primerna za rastave (in jo mislim tudi razstavljati malo kasneje), ker ima izredno lep obraz in odlično konstitucijo telesa, tako da ne že takoj odvračati od omenjene psarne, nekaterim njihov način ni v redu, jaz sama sem bila super zadovoljna z njimi.

Se mi zdi, da pa Lissa ne more soditi o vizualnih značilnostih, ki naj jih bi kavalir imel in kje so lepši, kakšen gobček imajo, saj njen pes sploh ne spada v standard zaradi barve,  tako da....

Pa brez zamere, ampak podkuri me, kako forsirate samo določene psarne...



lany

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #3709 : 12 Oktober 2010, 15:34:50
Jaz imam psičko iz KK (Nella's Cavalier) in je čudovita, v piko po standardu, tako da ne govoriti na splošno, ker v vsakem leglu je različno, eni imajo tak gobček, drugi drugačne linije (ko odrastejo), eni so manjši, drugi večji... Moja je primerna za rastave (in jo mislim tudi razstavljati malo kasneje), ker ima izredno lep obraz in odlično konstitucijo telesa, tako da ne že takoj odvračati od omenjene psarne, nekaterim njihov način ni v redu, jaz sama sem bila super zadovoljna z njimi.

Se mi zdi, da pa Lissa ne more soditi o vizualnih značilnostih, ki naj jih bi kavalir imel in kje so lepši, kakšen gobček imajo, saj njen pes sploh ne spada v standard zaradi barve,  tako da....

Pa brez zamere, ampak podkuri me, kako forsirate samo določene psarne...
Se strinjam.



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #3710 : 12 Oktober 2010, 15:56:06

Se mi zdi, da pa Lissa ne more soditi o vizualnih značilnostih, ki naj jih bi kavalir imel in kje so lepši, kakšen gobček imajo, saj njen pes sploh ne spada v standard zaradi barve,  tako da....
in kaj tukaj ti da misliti da oseba, ki doma nima psa popolnoma po standardih ne more soditi o vizualnosti, prav tako kot kdorkoli se lahko spozna na pasmo pa tudi če ima mešanca, kavalirja z napačno obarvanostjo ali pa svetovnega prvaka.
Kaj pa sodniki na razstavah, saj nima vsak sodnik vsake pasme katero sodi tudi doma, a zato misliš da ne bi smel sodit ostalih pasem?
Nevem sicer kako dobro Lissa pozna pasmo, amapk kar splošno nekaj govoriti glede na to kakšnega psa imaš doma je totalno zgrešeno.


hailey06

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #3711 : 12 Oktober 2010, 16:46:08
Meni ni všeč njihova vzreja/načrtovanje legel. Poznam nekaj psov njihove vzreje in mi nekako "ne potegnejo".Nekateri imajo predolg, netipičen gobec,  grozno dlako... Nekateri skorajda niso podobni svoji pasmi. Nevem, meni pač niso všeč, je pa to moje osebno mnenje. 

Na podlagi njenega stavka, da nekateri skorajda niso podobni svoji pasmi sem to napisala, ker če to prebere bodoči lastnik kavalirja, si ustvari slabo mnenje o tej psarni, kar pa ni pravilno. In čeprav je napisala da je to njeno osebno mnenje, se mi ne zdi lepo blatiti, ker pozna nekaj psov iz njihove vzreje.

@Kathy: gre se za to, da izpostavlja določeno psarno in govori, kot da pozna vse njihove pse in s tem ustvarja neko splošno mnenje, da vzrejajo kavalirje, ki jim sploh niso podobni.
Ne moreš soditi po nekaj predstavnikih.
Sodniki pa so druga stvar (ker ocenjujejo določenega predstavnika pasme), Lissa pa ne ocenjuje določenih psov (ker posplošuje celotno psarno na podlagi par psov), ampak vzreditelje, to je razlika.






Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3712 : 12 Oktober 2010, 18:40:49
Uff, nisem želela povzročiti prepira. Hailey, moj kavalir resda ni po standardu, ni pa zato čisto nič slabši od top razstavnih psov. Važno je, da je zdrav in da ga mamo radi. In če po tem, da nimam psa show kvalitete sklepaš, da o pasmi preprosto nimam pojma, se žal motiš. Poznam veliko kavalirjev, najdeš me skoraj na vsaki razstavi, polovico prostega časa brskam po internetu za rodovniki in različnimi linijami kavalirijev ipd. O psarni sem podala le svoje osebno mnenje, kar sem tudi povedala. In mislim, da to pravico imam, kljub temu, da imam nepravilno obarvanega psa... Poleg tega moje mnenje itak nima mneke velike teže, glede na to da z vzrejo (še) nimam izkušenj .Če se komu zdi, da sem psarno blatila, vzamem vse, do zadnje besedice nazaj. Nisem želela nič slabega , morda sem le mnenje podala nekoliko nerodno. Bodočim lastnikom kavalirjem pa svetujem, da si mnenja ne ustvarjajo zgolj na podlagi prebranega, pač pa vzreditelje tudi osebnoo kontaktirajo in se zmenijo za obisk. Na ta način vsak najbolje vidi ali mu je določena psarna všeč ali ne. Saj veste, če vprašaš lastnike bo itak vsak rekel, da je njegov pes najlepši na svetu. In prav je tako! :)


iza123

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 0
Odgovori #3713 : 12 Oktober 2010, 18:57:28
Se strinjam z Lisso. samo če vprašate za mnenje o psarni, očtno vedno pričakujete dobre stvari in pohvale, kar pa ni nujno tako. ;)

Svojega mnenja pa o tej psarni ne bom dajala, ker bo potem spet prepir. ::) ::)



Nella

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #3714 : 12 Oktober 2010, 21:30:59

Najprej pozdrav sedanjim in bodočim lastnikom kavalirjev

Hvala Hailey06 in Lany. Lissa tvoje komentiranje me je, zelo prizadelo.
Sploh, ker hvališ celo psarne, ki sploh še niso imele legla. Po čem torej sodiš njihovo vzrejo?

S kavalirko iz svoje vzreje smo premagali v MB in na Barju (no tudi kavalirjem, ki je prišel od nas in je lastnica Lany), kavalirke kupljene  pri »najboljših« vzrediteljih v tujini. Kvaliteto pa med drugim dokazujejo tudi odlične telesne in  vzrejne ocene kavalirjev iz naše vzreje.
Res pa je, da mladiči pridejo na svet takšni in drugačni , ne glede na še tako slavne prednike. Predvsem si želimo zdrave pse in zadovoljne nove lastnike.

A morda veš kateri od teh »tvojih najboljših« vzrediteljev v Sloveniji, ima že dve generaciji kavalirjev iz lastne vzreje s pregledanimi srčki, očmi in patellami?  ??? Nobeden?  Nellas`s jih ima.

Draga Lissa, res ima lahko vsak svoje mnenje, a ko boš imela par (beri veliko) legel,  boš lahko objektivno  sodila o drugih vzrediteljih in kvaliteti njihovih psov. 
 
Lep pozdrav Zvonka – Nella`s cavalliers



kavalirka

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #3715 : 14 Oktober 2010, 05:56:32
Joj, ne se kregat! >:( Važno je,da mamo svoje kužke radi in z njimi delamo lepo. Njim je itak vseeno od kod so, kakšne barve so, itd. Nas brezpogojno ljubijo in tudi mi bi morali njih.  :P
Zdaj pa prosim za vaša strokovna mnenja o čiščenju ušesk. ???
Pa hoh hov vsem ljubiteljem kavalirčkov.



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #3716 : 14 Oktober 2010, 07:08:53
Vlažilni robček.
Lahko kupiš tudi eno raztopino za čiščenje ušes pa to špricneš v uho, malo pomasiraš pa je.


kavalirka

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #3717 : 14 Oktober 2010, 19:16:38
Saj z vlažilnimi robčki ji čistim že zdaj. ;D Samo slišala sem že za neko raztopino ali kapljice za globlje čiščenje, samo ni mi blo jasno kako stvar poteka. ??? Mene namreč blazno moti, ko mi pri vnetju ušes- pogosta nadloga- mož kapne neke kapljice v uho. >:( Bi lahko znorela, ko tista stvar počasi polzi v uho, ajajaj. Bomo vidli, kako bo naša kužika gledala na to.
Hvala za odgovor.



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #3718 : 14 Oktober 2010, 19:41:04
Ah, ta raztopina Clorexy derm je še bolj tekoča od vode ;D tko da hitro steče v uho, je pa treba psa kr držat, jaz jo mam ponavadi na boku in se 'vsedem' nanjo. Pa obvezno potem masirat uho, da se sliši kako se raztaplja umazanija. ;) ko pes potem strese z glavo naj bi to ven šlo.


Spelyka

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #3719 : 16 Oktober 2010, 11:07:33
Živjo,

morda kdo pozna čigavi so tile mladički? Kdo jih vzreja? http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/cavalier-king-charles-spaniel-oglas1272525757

Hvala, Špela