Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1245777

Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
Odgovori #3780 : 08 Februar 2011, 20:37:04
kok so cute, djte se ksne slikce  8) ::) :P


kavalirka

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #3781 : 17 Februar 2011, 15:23:05
Joj,pomoč rabim. nNaši punci obupno izpada dlaka. Ko jo pobožam, je roka bela, oblačila bela, ko jo primem za dlako, mi je ostane med prsti,... Ali je to normalno in kako dolgo bo to še trajalo? Je to sezonska menjava dlake?
Stara pa je 8 mesecev.



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #3782 : 17 Februar 2011, 18:32:27
Dlake se ne boš znebila, pri nas je povsod in odpada celo leto... ::)


kavalirka

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #3783 : 17 Februar 2011, 19:19:51
Aleluja-pa saj to ne more bit res :'(!Do sterilizacije ji skoraj ni nič izpadala, zdaj pa jo krtačim tri ali večkrat dnevno. >:(SEM MISLILA, DA JE TO SEZONSKA NEVŠEČNOST.Pred leti sem mela pudlja, pa ni puščal dlak, je bil take sorte. Samo tako si pa tega nisem predstavljala >:(.No, bomo pa bele deke kupili. :P



anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #3784 : 18 Februar 2011, 09:24:45
Tudi pri nas izpada dlaka celo leto :) največ jo je sicer spomladi in jeseni ob menjavi dlake.  :D

Je pa lahko tolikšno izpadanje dlake tudi posledica sterilizacije in novega hormonskega stanja, ki se mora ustaliti pri psici.



cedevita

  • Gost
Odgovori #3785 : 18 Februar 2011, 18:12:06
po kakšnem času pa se to stanje približno umiri?



kavalirka

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #3786 : 22 Februar 2011, 19:10:50
Ja, tut mene zanima Anča, kako dolgo -+ bo to stanje še trajalo. ??? Ok, da se dlaka menja spomladi in jeseni mi je jasno, a tole s spremembo hormonov :-[...me pa malo bega. No, saj verjetno mora biti, a kako naj ji pomagam, da se ustvari hormonska idila kot prej? :PPa hvala za pomoč.



snežinka*

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
  • Dogs are my life.<3
Odgovori #3787 : 22 Februar 2011, 19:15:42
Živjo !

Jaz nimam kavalirja - mam 4 mesečno landseerko kar je po višin gledan zlo velka razlika. :P
ampaak so mi od manjših pasm te njabolj ušeč  ;); karakterno in po videzu.

nism pa spremlala cele debate in me zanima če obstajajo vse vrste barv kavalirjev al sam črno-rjava 3 barvna, uranžna in belo uranžna. če so take. ;)
Kolk je pa že slovenkih vzrediteljev?

mogoče si bomo kakšnega čez čas umislili. :P



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #3788 : 22 Februar 2011, 19:49:44
Priznane so štiri barvne kombinacije Cavalirja. In sicer:
Tricolour - Dlaka je bele barve in ima tudi dobro vidne črne lise. Po nekaterih predelih, na primer: na licih, notranji strani ušes, nad očmi in pod repom. Na glavi in prsih pa ima široko belo črto (liso).
Ruby - Enobarven, kostanjevo - rdeče barve z belo liso na prsih. Lisa na glavi je zelo nezaželjena.
Blenheim - bele in rjave barve.
Black & tan - črne barve z rjavimi prameni na gobcu, nogah, prsih, notranji strani ušes in pod repom. Ima majhni beli piki nad očesoma. Bela lisa na prsih pri tej vrsti ni dovoljena!



snežinka*

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
  • Dogs are my life.<3
Odgovori #3789 : 22 Februar 2011, 19:58:57
Hvala!

ampak jih ima velik belo liso na glavci pa so rdeči.?

Potem so mi pa Ruby in Blenheim najbolj všeč. :P



EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #3790 : 22 Februar 2011, 20:14:18
Priznane so štiri barvne kombinacije Cavalirja. In sicer:
Tricolour - Dlaka je bele barve in ima tudi dobro vidne črne lise. Po nekaterih predelih, na primer: na licih, notranji strani ušes, nad očmi in pod repom. Na glavi in prsih pa ima široko belo črto (liso).
Ruby - Enobarven, kostanjevo - rdeče barve z belo liso na prsih. Lisa na glavi je zelo nezaželjena.
Blenheim - bele in rjave barve.
Black & tan - črne barve z rjavimi prameni na gobcu, nogah, prsih, notranji strani ušes in pod repom. Ima majhni beli piki nad očesoma. Bela lisa na prsih pri tej vrsti ni dovoljena!
Vse bele oznake so nezaželjene pri ruby barvi.

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


brita

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #3791 : 07 Marec 2011, 22:19:08
Imamo še samčka BH in pa Tricolor samičko :)



Pineaple

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #3792 : 08 Marec 2011, 21:29:45
Joj, kolk so luštni. :-*



lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #3793 : 14 Marec 2011, 21:38:08
Naša Elly stara 9 mesecev






agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)

chicca

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #3795 : 21 Marec 2011, 18:38:44
Pozdravljeni.
Mene pa zanima kaj lastniki kavalirčkov bolj priporočate, oprsnico ali ovratnico? Moj kavalirček (starost 4,5mesecev) sicer skoraj nič ne vleče, zelo zelo redko se zgodi da bi vlekel... Zmedena sem, saj nekateri priporočajo ovratnico, drugi pa oprsnico...
Zanima me še kako pogoste jih kopate ter s čim se česete?
Hvala za vašo pomoč in lp.



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #3796 : 21 Marec 2011, 19:33:05
Meni so ovratnice veliko bolj praktične, čeprav jih moja kavalirka zaradi bolezni ne more imet.
Na drugi psički prakticiram oboje. Za daljše pohode in agility treninge (ker bi se mi sicer zadušla ali zlomila vrat ko tako nabija, če mora čakati privezana) oprsnica, za sprehode ovratnica.
Je pa tako, da se mladiča lahko z oprsnico hitro razvadi in začne vlečt, tako da ti jaz predlagam, da ostaneš na ovratnici.

Kopam jaz svoji zelo poredko. Če prideta s kje tako umazani, da se z vodo ne da vsega sprat, potem uporabim šampon. Ali pa če se kakšna valja po mrhovini ali gnoju. 9-mesečna psička še ni bila skopana s šamponom.


chicca

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #3797 : 29 Marec 2011, 17:29:33
Hvala za tvoj odgovor agility loving girl.

Potrebovala bi še en nasvet, zastavila ga bom kar tu, v tej temi in še v temi hrana...
Od začetka marca moj kavalirček je brikete Acana, pred tem je bil na Pedigreju (ja, vem, zelo slaba odločitev). Hrano sva zamenjala počasi, postopoma, v približno 7-9 dneh. Sedaj en obrok (zjutraj) vedno je le brikete. Drugega pa večinoma brikete, dodam še kaj kuhanega ali pa konzervo za pasje mladiče, itd. Tega čisto malo, le za okus. Vmes dobi še kaj drugega, še posebej obožuje vse sadje in zelenjavo.
Problem je v tem, da zjutraj sploh noče pojesti svojega obroka, poje le petino, ostalo pusti... Tudi njegov iztrebek je še vedno zelo zelo mehak, poskusila sem mu dodati že malce probiotičnega jogurta v brikete, a se stvar noče urediti.
Počakala bom še do konca tedna, potem pa verjetno zamenjala brikete. Trenutno sva, kot sem rekla na Acana Puppy Small breed. Potrebovala bi kak predlog na katero hrano preiti?



Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3798 : 30 Marec 2011, 18:04:56
Veš, kaj ti svetujem. Ne pusti se mu da te zafrkava  :P Čisto resno mislim  ;)
Kavalirčki znajo bit prave zbirčne metke. Našemu niso šli nobeni briketi "v rit", nad vsemi se je zmrdoval. Potem pa smo ga en dan "stradali" in od takrat naprej takoj vse poje.
Pusti ga 2 dni lačnega, pa bo nenadoma postal še kako ješč ;D Predvidevam da ima brikete ves čas na razpolago? To je vsekakor en razlog zakaj ne poje svojega obroka. Ko mu ponudi briketke mu pusti recimo 15 minut, da jih poje, potem pa skledo umakni do naslednjega obroka. Tudi vmešavanje raznih priboljškov je povsem nepotrebno. Acana je kvalitetna hrana, tako da brez skrbi. Lahko pa poskusiš z npr. Fish4dogs, Arden Grange, Orijen,... Izbira je velika ;)
Lp, A


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #3799 : 30 Marec 2011, 19:35:53
Moja je tudi puščala zajtrk (ni kavalirka), rabila je 2h da je pojedla. In sem začela hranit samo zvečer, od takrat vse hitro poje :). Tako da probaj s tem, pri nas je delovalo že prvi dan.



chicca

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #3800 : 30 Marec 2011, 20:28:34
Ne ne, briketov nima vedno na voljo. Če jih v cca 15ih minutkah ne poje, mu jih odmaknem in dam čez 3-4 ure spet... Včasih potem poje svojo porcijo do konca, včasih pa tudi ne.
Bom poskusila zamenjati hrano, bistven razlog za menjavo je zelo mehak, včasih celo tekoč iztrebek... Odločam se med Arden Grange in Nutra gold. Nekoliko bolj me mika Arden grange. Takoj ko bom našla hrano, ki bo uredila njegovo prebavo (da bodo iztrebki čvrsti) bom potem skušala vztrajati na tej, in ne pustiti da me zafrkava. ;) Haha. Za Arden grange sem slišala veliko dobrih komentarjev, tako da upam da bo s to hrano kaj bolje. :)
Lp.



anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #3801 : 30 Marec 2011, 20:43:16
Ko smo mi dobili našega je bil na Trainer puppy hrani, a mu ni preveč ustrezal..imel je zelo zelo, ampak res zelo smrdeč kakec, tako da smo zamenjali na Arden grange puppy, ki so mu ustrezali, pa še velikost je primerna za klikanje  ::)

Žal je tako, da ni univerzalnega recepta kaj kateremu psu ustreza, tako da moraš poskusiti najti hrano, ki ustreza tvojemu kavalirčku.

Kopamo..redko..po vsakem sprehodu z vodo umijemo tačke, šamponiram le, če je res umazan..Drugače je pa skopan cca 3x letno. Češemo pa se ob menjavi dlake s furminatorjem in eno mojo staro krtačo za lase, za ušesa imam glavnik. Najbolj pa me je presenetilo, ko sem na njemu uporabila mojo krtačo za lase..nisem mogla verjeti koliko dlake je šlo ven, tako da mi je celo bolj všeč kot pa furminator  :D



Ruby10

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #3802 : 13 April 2011, 11:16:53
No, pa da se vam pridružim še jaz. Dober mesec sem že lastnica cavalierke Ruby (slikico objavim kasneje) in sem že čisto nora nanjo.  ;D 
Ker ste ravno pri debati o briketih, tudi meni zadnje dni noče več jesti (hrana Hills). Izgleda da bom mogla zamenjati, da ne bo lačna. Je pa čisto navdušena ko gre mimo posode z mačjo hrano...bi vse pojedla...vendar ji ne dovolim!
Jutri greva pa na pregled pred sterilizacijo...se kar malce bojim, kaj šele Ruby. :(



Pineaple

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #3803 : 20 April 2011, 18:35:41
Ruby10: Lepo, da se nam je še ena pridružila. Kje si jo pa vzela? Slikce!
Si me spomnila na našo psičko Ruby, koder, sem jo imela, ko sem bila majhna.



Ruby10

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #3804 : 29 April 2011, 10:38:16
Hej Pineaple,
vzela sem jo od ene vzrediteljice v Šentjurju pri Celju. To ime je že imela, saj
je ruby barve in je točno takšna kakršno smo si že dolgo časa želeli... ;D
Se bom potrudila da čimprej prilepim kakšno slikico, ker je res pupika!!!
Ali imaš ti tudi cavalierja?



Ruby10

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #3805 : 29 April 2011, 11:19:52
Evo, to je naša lepotička Ruby!!!  :)



Pineaple

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #3806 : 01 Maj 2011, 19:34:04
Iiiii, luštkana. Ja, tudi jaz imam kavalirčka, starega skoraj 9 mesecev. Ravno danes smo prišli z morja. Je tako užival, ker je bil cele dneve zunaj, spuščen, ker doma na žalost ne more bit, ker nimamo ograje okoli hiše. Iz kje pa si?



Ruby10

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #3807 : 03 Maj 2011, 21:22:22
Hej,  :)

tudi mi smo bili na dopustu in Ruby je zelo uživala na sprehodih okoli Bohinjskega jezera...
Sedaj je pa spet žalostna, ko nas dopoldne ni doma in mora biti sama...  :'(
Drugače pa sem iz Savinjske doline. 
V petek jo peljem na sterilizacijo, upam da bo čimprej okrevala!!! LP



Pineaple

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #3808 : 04 Maj 2011, 09:08:47
Tudi pri nas je Lux žalosten, ker je sedaj spet nekaj ur na dan sam.

Želim ti čim manj zapletov v petek ter da bi Ruby čim hitreje okrevala.



Pineaple

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #3809 : 10 Maj 2011, 18:07:05
Ruby10: Kako kavalirka? Si je opomogla?