Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1239270

Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #3840 : 22 September 2011, 17:06:06
Glej, verjamem, da si na vso moč želiš kavalirja in da misliš, da se ti je s tem, da ti ga bodo celo podarili sreča nasmehnila širše kot kdajkoli, a verjami mi, ko ti rečem, da ni vredno vzeti kavalirja, če nimata oba starša temeljito pregledanih srčkov in pogačic!

Jaz sem svojega drugega kavalirčka vzela iz zavetišča, vedoč, da je star in brez zob, da ima slabo srce in še marsikaj, pa mi je bilo vseeno, da ga le ne bodo morali dati uspavat in da bo pač veterinarsko oskrbljen kar se le da (študiram namreč veterino). Kljub vsemu temu, da sem bila že vnaprej pripravljena na to, da bo z malčkom pač veliko narobe in da bo potreboval res izjemno skrb in nego, ti ne morem z besedami povedati kako boleče je gledati psa, ki ti počasi ugaša pred očmi navkljub vsem tabletam, inhalatorju, vsej skrbi in negi, vsej veterinarski pomoči!!!
Ko ponoči ne spiš, ker se zbujaš v strahu, da je prenehal dihati, ker kot mrtev leži na postelji in se ne odzove na klic... ko mu čez dan neprestano meriš srčni utrip in spremljaš njegovo dihanje, da ja nebi kolabiral... ko ga nosiš po vseh stopnicah in po vrtu, ker veš, da ne zmore več veliko napora in da dlje kot do prvega grmička tako ali tako ne bo prišel... Zaradi težav s pogačicami pa na sprehodu ter tudi sredi spanja, ko premakne nogo zajoka od bolečine tako močno, da se ti naježi koža in te oblije mrzel pot, toliko bolečine je v tistem glasu...
In naj ti povem, da je pol leta poprej bil še toliko zdrav, da ni potreboval tablet in je tekal nakokoli kot da bi bil popolnoma čil in zdrav, tako da so ga nekateri imeli celo za razposajenega mladička! Potem pa pride dan, ko se ti vse postavi na glavo... Čez noč mu zalije pljuča in srce, do popoldneva je pes v hudi dihalni stiski in sluznice popolnoma plavosive, hitiš k veterinarju, celotna ekipa na klinikah se potrudi po najboljših močeh, pa še vedno dva dni in dve noči prebiješ buden na kliniki ob njegovi kletki s kisikom v upanju, da bo še vse v redu...
No, moj malček se je dvakrat uspešno izvlekel iz take krize, tatretja pa je bila že prehuda in je dobil še zelo hud ascites, prenehal je jesti in je imel močno povečana jetra, tako zelo oslabelo je že bilo njegovo srce... In potem je največ kar lahko storiš za njega to, da se podata še na zadnji sprehod, nato pa mu pustiš da za vedno zapre očke in odide v pasja nebesa...

No, in kljub temu, da sem bila poprej že večkrat priča uspavanju živali in sem se tudi v naprej pripravila na to, da ko bo prišel njegov čas, mu bom pač morala dovoliti, da odide, sem se takrat ob njem zlomola kot nikoli poprej in se mi je podrl svet, pa čeprav je bil veliki/mali kavalir z mano le dobro leto dni!  :'(

In take izkušnje, kot sem jo imela jaz z mojim srčnim bolnikom in jo ima še marsikdo drug, tega ti res ne privoščim!!! Zato ti tudi raje na krut in zelo direkten način povem, kako ogromno napako delaš! Vse to v upanju, da boš le dojel, da ni vredno na vrat na nos najceneje in najhitreje dobiti mladička- še posebno kavalirja, ker boš nazadnje trpel še mesece potem, ko malčka že ne bo več... In kot vsi dobro vemo, po toči zvoniti je prepozno!!!



rokec

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #3841 : 24 September 2011, 17:56:33
to je zelo žalostna zgodba  :-[ :-[ :-[ :-[ :( :( :( :(



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #3842 : 18 Oktober 2011, 19:40:40
Rokec, res je žalostna zgodba a tudi realna! In prav to se lahko zgodi tebi če boš tako na "izzy" kupoval psa! Cavalirji so psi, ki so izredno nagnjeni k srčnim boleznim, zato MORATA imeti starša pregledano srce!  ::) Tega pa pri nerodovniških psih ne boš doživel!!  Ravno zato priporočamo RODOVNIK, saj imaš dokaze za 3 generacije nazaj-pregledano srce, pogačica... Predniki so znani, torej imaš dokaz, da je tvoj pes čistokrven. lp


Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #3843 : 19 Oktober 2011, 11:32:46

Evo Tajčiko v novem puloverčku :D

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


Ruby10

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #3844 : 26 Oktober 2011, 14:48:56
Monchyka,res imaš lepo cavalierko. Tudi sama moram v nabavo, da ji kupim kakšno bundico...
Ko sva zunaj se že kar precej trese, ne vem kaj bo pozimi...  :-\ :-\

Imam pa še eno vprašanje. Naši Ruby se je barva smrčka v zadnjem času posvetlila!!!
Nima več črn smrček kot takrat ko smo jo kupili. Sicer sem brala, da to ni znak kakršne
koli bolezni, me pa vseeno zanima.

Pozdravček!  :)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #3845 : 26 Oktober 2011, 14:57:03
Mogoče tole? Winter nose.
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=5272.0

Mojemu se tudi sedaj svetli smrček, je imel čisto črnega, zdaj je že temno rjav. Ampak za našo pasmo, če so rumeni psi, to ni nič posebnega (predvsem pozimi). Pri vas pa ne vem.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #3846 : 26 Oktober 2011, 18:04:55
Tako kot nam koža posvetli pozimi, ko je manj sonca, tako tudi (nekaterim) psom posvetli smrček. Enim bolj, drugi manj, odvisno od osnovne pigmentiranosti. Pri nas nekoliko posvetli tudi smrček naše črnuhinje. Nič strašnega.



Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #3847 : 27 Oktober 2011, 09:42:36
Hvala ruby :) Ja tudi jaz ji moram še kupit bundico, namreč to je samo puloverček in bo za pozimi premrzel :)


Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #3848 : 05 November 2011, 19:53:00

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #3849 : 05 November 2011, 19:55:05

Dogs are best friends ever!


Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #3850 : 05 November 2011, 20:37:02

Hei!
Full luštkana psička, res. :o

Hvala :)

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


dorothy

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #3851 : 16 Januar 2012, 12:38:43
Po dolgem času se spet javljamo. Čarli je zdaj star 2leti in pol. :)



šeltii

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #3852 : 16 Januar 2012, 20:54:20
ali mora biti tale kavalirček nujno v hiši ali je lahko tudi zunaj. ker sem videla da pušča veliko dlake ? ali s e jo da znebiti ali kaj?ima kdo kakšne izkušnje z njimi?
hvala za vaše odgovore.



Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #3853 : 17 Januar 2012, 13:15:13
Za moje pojme je kavalir hišni pes in mora biti vsekakor notri. Jaz si sploh ne predstavljam, da bi bila moja zunaj, saj bi ji kar srce počilo :D, čeprou poleti ko je sonček jo včasih dam malo na balkon(kajti imamo ogrooomen balkon), ampak ponoči mora biti pa absolutno notri. Kavalirji so hišni psi, ki potrebujejo družbo lastnika in drugih ljud i:) Glede dlake pa tako, puščajo jo itak vsi psi ko pride tako obdobje, samo pač eni manj, drugi več. Če te skrbi zaradi dlake ti potem priporočam kakšnega psa, ki ima kratko dlako :) Kajti s kavalirjem dobiš domov še cel kup dlake :D Nimam niti ene črne obleke da nebi bilo dlake gor :D Drugače imaš pa razne prehranske dodatke, ki pripomorejo k tem da mu dlaka izpada manj :)..


Lp, Monika in Taja :-*

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


šeltii

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #3854 : 17 Januar 2012, 13:55:55
Za moje pojme je kavalir hišni pes in mora biti vsekakor notri. Jaz si sploh ne predstavljam, da bi bila moja zunaj, saj bi ji kar srce počilo :D, čeprou poleti ko je sonček jo včasih dam malo na balkon(kajti imamo ogrooomen balkon), ampak ponoči mora biti pa absolutno notri. Kavalirji so hišni psi, ki potrebujejo družbo lastnika in drugih ljud i:) Glede dlake pa tako, puščajo jo itak vsi psi ko pride tako obdobje, samo pač eni manj, drugi več. Če te skrbi zaradi dlake ti potem priporočam kakšnega psa, ki ima kratko dlako :) Kajti s kavalirjem dobiš domov še cel kup dlake :D Nimam niti ene črne obleke da nebi bilo dlake gor :D Drugače imaš pa razne prehranske dodatke, ki pripomorejo k tem da mu dlaka izpada manj :)..


Lp, Monika in Taja :-*

se mi je kar zelo sem tudi na vseh opisih videla da mora biti v hiši  :)

hvala za odgovor :)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3855 : 17 Januar 2012, 14:22:26
Načeloma je kratke dlake doooooosti več po stanovanju kot daljše pa še težko se je znebiš.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #3856 : 17 Januar 2012, 18:40:55
To da se je teži znebiš vrjamem ja, ker se zapiči  :) Da je je pa več pa pomojem da ravno ne,mogoče potem tko zgleda, ker se je sprva ne vid :)

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #3857 : 20 Januar 2012, 20:46:47
Zdravo,

moja znanka si želi kupiti kavalirčka in se je na pomoč obrnila k meni. Ker mi ta pasma ni poznana se zdaj obračam na pomoč k vam. Zanima me na kaj vse je potrebno paziti pri nakupu, najpogostejše zdravstvene težave ki se pojavljajo in pa seveda dobre psarne v sloveniji, lahko tudi v tujini. Omenila mi je že psarno Mojcin, je vredu ali ne?

 Gospa si nadvse želi ZDRAVEGA kužka, saj se je od prejšnega mogla posloviti zaradi groznih zdravstvenih težav. Kuža je bil sicer druge pasme in rodovniški, in ker si ne želi ponoviti tega scenarija se bo tokrat podala v nakup res informirana, tako da kakršna koli informacija je dobrodošla. Lahko tudi na ZS :)

Lp



rrooxxyy

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #3858 : 06 Februar 2012, 17:31:42
A slučajno kdo ve, kje bi se pri nas dalo kupiti plišastega kavalirčka (fizična/še raje spletna trgovina)? :)

A house is not a home without a dog.


Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #3859 : 06 Februar 2012, 19:53:14
Heeej!
Jst sm ga vidla u Mr.petu :D (trikolorja)

Lp, Monika in Taja :-*

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


invisible

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
  • Green Mubev FB Buffy
Odgovori #3860 : 06 Februar 2012, 21:05:31

Nina


rrooxxyy

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #3861 : 25 Februar 2012, 14:28:22
Heeej!
Jst sm ga vidla u Mr.petu :D (trikolorja)

Lp, Monika in Taja :-*

Hvala! Mislim, da sem trikolorja tudi sama videla, iščem bh-ja :)

Je bila Taja navdušena nad snegom? Imaš kakšne slike? :)

A house is not a home without a dog.


Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #3862 : 27 Februar 2012, 12:59:45
Živjo! :)
Moram rečt, da ko je Taja prvič videla sneg je bila navdušena! ;D Lizala ga je, kopala vanj, se valjala v njem itd. :D Skratka norišnica! :P Slikc pa na žalost nimam, ker sem imela fotoaparat na popravilu :'( Bom pa naredila kakšno novo fotko in jo v kratkem objavila.Drugače se je pa Taja začela pred tremi dnevi gonit in ni nič kaj navdušena nad hlačkami, ki jih mora nosit  :D, sem ji kupila ene take vijolične z belimi pikami in pentljo na koncu :) zgleda kot majhna kosmata punčica  :P psi od sosedov imajo pa ta čas tudi veliko dela >:(.. drugače pa drug teden začneva z agilityjem, samo bom mogla fuuul pazit ker je gonička :( (drugače pa že nestrpno čakava :) )


Lp, Monika & Tajči :-*

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


ČokoBina

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #3863 : 29 Februar 2012, 17:25:21
Takole, pa vam lahko predstavim še najino kavalirko Bino :D V petek bo 2 tedna, od kar jo imava in moram reči, da je pravi sladkorček! Kavalirčki so res ena tako prisrčna pasma, niti za trenutek mi ni žal za tole izbiro ... pa seveda malo slikic! :)

Bina pri 5 tednih


Ko sva jo dobila


Po enem tednu pri naju


Zadnja :)





Neja.

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
  • Australian Shepherd ~ Nox
Odgovori #3864 : 29 Februar 2012, 17:36:28

A je rodovniška? S katere psarne pa je?



ČokoBina

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #3865 : 29 Februar 2012, 17:38:59
Ima rodovnik ja - je pa iz Braslovč.



Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #3866 : 01 Marec 2012, 08:53:47
Naša mala Taja pa danes 1.3.2012 praznuje 1 leto! Vse najboljše Taja! :-* :-*




 Tako pa prosi ;D



Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


ČokoBina

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #3867 : 03 Marec 2012, 23:07:41
Z Bini na današnjem sončku :D



pikarozica

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #3868 : 04 Marec 2012, 09:17:19
POZDRAVLJENI CAVALIRČKI, MI SMO NOVI.ČOKOBINA OD KATEREGA VZREDITELJA STE KUPILI PSA,KER NAŠA TANA JE TUDI IZ BRASLOVČ. ALI KATERI UPORABLJA HRANO ALMO NATURE HOLISTIC.



ČokoBina

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #3869 : 04 Marec 2012, 11:11:56
Od gospe Lidije :D Imamo sestrico? :o Mi smo ostali kar na Royal Caninu, ker ga je jedla že prej in ji trenutno ustreza - sem sicer dobila med puppy-shoppingom par različnih vzorčkov pasje hrane, ampak se nisem lotila eksperimentiranja, da ne bomo kar tako zmešali Binine prebave :)