Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1257036

zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #810 : 29 November 2007, 14:14:42
Hehe... No, nasa pa tudi nekako rita, ali pa spravi rito cisto k tlem in se priplazi do cloveka.. :)

Vidis Petrca, ti dobro razmisljas... jaz se kaksne take zadeve sploh spomnila ne bi...


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #811 : 29 November 2007, 14:20:11
Jaz sem ista kar se tice zobarjev. Ampak mislim da v tem primeru ni v denarju problem ampak kje drugje. Vsaj mene jih je zelo strah.
Jaz ko je Ray bolan, vsako upanje zgrabim pa neglede na to kolko stane. To je najbrz posledica tistega nasega bolanega zacetka, ko nismo vedeli ce bo al ne bo. Tak da ja. Sem res lahek "plen" za veterinarje.  
Alex mi vedno pravi, da vsako moje mejlanje z veteriarko stane vsaj 50 evrov :-\ Ker poleg svetovanje mora nujno dobit se kaksne vitamincke ipd.
Pa dobro. Radi jih mamo oni pa nas, tak da..
Bacek verjamem da ti je godilo ko je Luna cvilila od veselja. Dvomim pa da je njeni lastnici. Mogoce ti bo Varja kaj vec napisala o tem.
Ja mogoce mi bo uspelo posnet nasega ritonjo. Res je ful smesen.



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #812 : 29 November 2007, 14:25:54
Bacek verjamem da ti je godilo ko je Luna cvilila od veselja. Dvomim pa da je njeni lastnici. Mogoce ti bo Varja kaj vec napisala o tem.

No, sej men je čist jasn, da to ni glih OK. Da jest ne bom tko pustila naše.
Res pa je, da nisem glih tujka, sta bile obe del naše družine kar nekaj časa. Je pa tko, da je že "problem" v lastnici. Če je njej OK (mogoče je edino kdaj malo ljubosumna  :-[) se ne bom sekirala. Je pač tko, da Luna nikoli ne bo vzgojena v tej smeri, da ne bi tega počela.



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #813 : 29 November 2007, 16:36:06
hihi, ja, o cviljenju pa lahko marsikaj povem.  ;D

sicer sem jaz kriva....v toliko, ker nisem bila dovolj dosledna pri drugih ljudeh. terorizirala sem starše, pa sebe, pri drugih pa sem dopuščala, da so delali z Annie po svoje (ker pač vsi bolje poznajo mojega psa kot jaz). Tako je dobila Annie za svoje izsiljevanje in cviljenje skoraj vedno potrditev v obliki božanja ali prijaznega prigovarjanja, včasih celo priboljška, in je postala nemogoča.

zdaj sem dosti bolj vztrajna, če kdo ne upošteva mojih prošenj, pač Annie ostane doma ali ljudje ne pridejo k meni. Z mojim psom živim JAZ in nihče drug in tako se upošteva moje prošnje, če pa jih kdo pač ne (kar je tudi razumljivo), pač Annie ne vidi.
Verjamem, da je cvilje nje in prosjačenje strašno luškano....če to slišiš morda 1x na mesec pol urce... če pa to poslušaš cele dneve, pa ni več tako....

Bacek, to zdaj ni letelo nate  ;D, je le razlaga, zakaj jaz "poznam" cviljenje.

Pri meni je tako: ko človek pride ali na obisk ali se srečamo, prosim, da Annie ignorira. Držim se pač tega, da pes ni prvi pri hiši in da se ga ne pozdravi prvega. Annie potem pri ljudeh, ki jih ne pozna, uporabi vse stare trike-sviljenje, metanje po tleh, skakanje po nogah... meni to ni lušno, meni je to izisljevanje.  :)  ko pa da Annie nekaj časa mir, jo pa lahko pozdravijo ali pobožajo, pa še to le, če jo pokličejo. Mi je zdaj že popolnoma vseeno, kako se ljudem to zdi. Jaz vem, kaka je Annie in jaz živim z njo 24/7. In če bi bila tako dosledna od začetka, Annie niti ne bi postala taka zgaga.  :P

Mene pač to moti, marsikoga pa ne. In če pridem kam, kjer je treba najprej prečohati psa, pač to naredim. Imamo vsak svoje poglede na vzgojo. In cviljenje, izsiljevanje, iskanje nenehne pozornosti, "fehtanje" za hrano, igra le, ko pes hoče,...., te stvari mene motijo pri mojemu psu. Če pa so drugi takšni ( pa dokler nimajo več kot 15 kg  ;D ) pa mi je vseno, saj ne živim jaz znjimi.  :P

tudi jaz Annie ignoriram, ko pridem domov. Najprej v miru odložim stvari, se slečem, potem pa sledi "cartanje". Annie to ve in me pridno čaka na kavču. Če pa pridem s kom drugim domov, pa ponavadi mene kar ignorira (ker tako ve, kako imava midve) in steče k "tujcu". Ampak tisti, ki me poznajo in upoštevajo moje prošnje, Annie takrat ignorirajo.
Zdaj je že dooooostiiiiiii bolje, je bilo pa res grozno....

In tudi že ve, pri komu si lahko privošči takšne osvajalne metode in pri katerih prijateljih ne.  :)


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #814 : 29 November 2007, 17:05:56
hihi, ja, o cviljenju pa lahko marsikaj povem.  ;D

sicer sem jaz kriva....v toliko, ker nisem bila dovolj dosledna pri drugih ljudeh. terorizirala sem starše, pa sebe, pri drugih pa sem dopuščala, da so delali z Annie po svoje (ker pač vsi bolje poznajo mojega psa kot jaz). Tako je dobila Annie za svoje izsiljevanje in cviljenje skoraj vedno potrditev v obliki božanja ali prijaznega prigovarjanja, včasih celo priboljška, in je postala nemogoča.

zdaj sem dosti bolj vztrajna, če kdo ne upošteva mojih prošenj, pač Annie ostane doma ali ljudje ne pridejo k meni. Z mojim psom živim JAZ in nihče drug in tako se upošteva moje prošnje, če pa jih kdo pač ne (kar je tudi razumljivo), pač Annie ne vidi.
Verjamem, da je cvilje nje in prosjačenje strašno luškano....če to slišiš morda 1x na mesec pol urce... če pa to poslušaš cele dneve, pa ni več tako....

Bacek, to zdaj ni letelo nate  ;D, je le razlaga, zakaj jaz "poznam" cviljenje.

Pri meni je tako: ko človek pride ali na obisk ali se srečamo, prosim, da Annie ignorira. Držim se pač tega, da pes ni prvi pri hiši in da se ga ne pozdravi prvega. Annie potem pri ljudeh, ki jih ne pozna, uporabi vse stare trike-sviljenje, metanje po tleh, skakanje po nogah... meni to ni lušno, meni je to izisljevanje.  :)  ko pa da Annie nekaj časa mir, jo pa lahko pozdravijo ali pobožajo, pa še to le, če jo pokličejo. Mi je zdaj že popolnoma vseeno, kako se ljudem to zdi. Jaz vem, kaka je Annie in jaz živim z njo 24/7. In če bi bila tako dosledna od začetka, Annie niti ne bi postala taka zgaga.  :P

Mene pač to moti, marsikoga pa ne. In če pridem kam, kjer je treba najprej prečohati psa, pač to naredim. Imamo vsak svoje poglede na vzgojo. In cviljenje, izsiljevanje, iskanje nenehne pozornosti, "fehtanje" za hrano, igra le, ko pes hoče,...., te stvari mene motijo pri mojemu psu. Če pa so drugi takšni ( pa dokler nimajo več kot 15 kg  ;D ) pa mi je vseno, saj ne živim jaz znjimi.  :P

tudi jaz Annie ignoriram, ko pridem domov. Najprej v miru odložim stvari, se slečem, potem pa sledi "cartanje". Annie to ve in me pridno čaka na kavču. Če pa pridem s kom drugim domov, pa ponavadi mene kar ignorira (ker tako ve, kako imava midve) in steče k "tujcu". Ampak tisti, ki me poznajo in upoštevajo moje prošnje, Annie takrat ignorirajo.
Zdaj je že dooooostiiiiiii bolje, je bilo pa res grozno....

In tudi že ve, pri komu si lahko privošči takšne osvajalne metode in pri katerih prijateljih ne.  :)

No, tole bom upoštevala pri moji vzgoji.

Čeprav jaz pri Luni ne opazim cviljenja kot izsiljevanje. V bistvu je ona tolk vesela, ko me vidi in cvili med tem ko jo božam. V primeru (se je tudi že zgodilo) da pa je nisem takoj "napadla" pa ne cvili. Sicer skače vame, toda če ji rečem da naj neha, pote ne skače. In v bistvu to ne dela z vsakim obiskom - odvisno od tega kako reagirajo. Ker sem pa jaz pač ubrisana, pa planem nanjo.  :-[  Vendar pa kasneje, med obiskom recimo, nikoli ne cvili ali na kak drugače način izsiljuje. Zdaj je tudi že tako navajena množice ljudi, ker se nahaja tudi v prostorih službe, da ne plane več v vsakega.



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #815 : 29 November 2007, 17:12:24
jaz bom tudi pazila pri naslednjem psu.... pri prvem se pač učiš..... sem jo tudi hotela čimbolj socializirati, sem pustila ,da so jo vsi jemali v naročje, tuji ljudje, mimoedoči, obiski, kdorkoli, samo je šlo malo predaleč.... ampak zdaj vem, da niso knjige pisane za vse pse. sem se držala knjig kot pijani plota, haha.

Annie na začetku, kadar bi sama od sebe bila mirna, je bila vedno "napadena" od koga... tako se je pač navadila, da je vedno v centru. Zdaj pač popravljam, kar se da. Ker mene res moti. In kot sem rekla, mi je zdaj bolj pomembno to, da jaz dobro shajam z annie, kot pa to, kar si kdorkoli misli o meni. Ljudje pridejo in gredo... pes pa ostane!  :)


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #816 : 29 November 2007, 22:11:40
Mi pa se veselimo vsak dan vsaj 2x, ce ne 4x, ko pridemo domov.. :) In mi je to super in ne bi tega zatirala. Ker mi je lepo veselje, ki ga ima, ko koncno pridemo domov. Druge stvari, ki smo jih pac malo zabluzili, se strinjam, da bi morali bolj pazit, ampak me vse skupaj ne moti toliko, pa tudi jaz nisem taka, da bi bila tako zelo vztrajna in se strogo drzala necesa... Tako pri nas kukamo na mizo, se veselimo, ko pride kdo domov, pa po novem spimo na postelji  v dnevni... Ampak ni hujsega. Kar me moti je edino to, da bi ona sla do vsakega osebka, ki ji pride naproti. Pri tem dokaj vztrajam, priznam pa, da ne vedno.   

Tudi jaz prvic cisto sama vzgajam psa (cisto sama - brez starsev) in valda, da ni vse po regelcih... Vse bo po regelcih takrat, ko bom tudi jaz odrasla (lol, upam, da bom sploh kdaj - ne kaze dobro hehe)...

Ampak kaj se je pa zgodilo v ponedeljek. Je prisla do mene sodelavka.. Elly zdaj reagira na zvonec, ki zvoni ze spodaj v bloku... In pol jo spustimo ven na stopnisce, da pocaka tistega, ki prihaja. Ce sem to jaz ali moj, potem je prisotno se cviljenje, ce je kdo drug pa gre rita k tlom.. No, pri tej sodelavki (jo je videla drugace ze ene 2x v soli, ko sem jo peljala pokazat) pa je zacela RENCAT... Ne takoj, ampak potem, ko je sodelavka sla mimo nje do stanovanja. In se je nadaljevalo ves cas obiska. Ni rencala skoz, ampak vsake toliko. Ko je sla sodelavka do racunalnika nekaj pogledat (v dnevno, kjer je ellyjin rajon) je se lajala zraven.. Pa kadar jo je kaj prevec ogovarjala pa hotela pobozat... Meni je bilo GROZNO.. Nikoli se ni se tako obnasala do drugih. Vedno je priliznjena, prijazna... Potem sem prav gledala naslednji dan pri eni kolegici, ce se bo tudi tako obnasala, pa se ni.


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #817 : 30 November 2007, 00:12:44
Zlatolaska.....pesjani čutijo neke vibracije in  možno je čutila kaj negativnega okoli sodelovke (mogoče te je kaj opravljala ;) ...ne me kregat, hecam se malo). Mogoče pa je imela Elly samo slab dan...mogoč pms :) poskusi še kdaj, da se vidita...v primeru, da bo pa tudi takrat renčala, pa pomeni, da je enostavno ne prenese....saj se tudi ljudje ne prenašamo med sabo in isto je s psi...ti povem, da moja moških ne prenese, brata in fanta že-pa še nanj je lajala in renčala ampak se je vnesla, ko je videla kako se obnašam do njega, medtem, ko očija ne more....

Nikar pa ne obupaj prezgodaj, ampak če je ne bo sprejela, je ne bo, lahko pa čez čas...

ZgaGa


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #818 : 30 November 2007, 09:53:26
možno da res čuti kaj. Tudi Annie včasih kog ne mara in se umakne, kar se zgodi izredno redko, se pa.  :)

Kar se pa tiče vzgoje, pa kot sem rekla. Vsakemu kot mu pač paše. Jaz absolutno ne obsojam ali zaničujem drugačnih pogledov, kot so moji. Sem pa vesela, če je kdo z mano in mojim psom, če lahko to upošteva. Če ne, pa pač Annie umaknem in je problem rešen.  :)


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #819 : 30 November 2007, 13:35:17
Ja, sej sem tudi sama pomislila na kaj takega... da je pac ne mara... no, ne vem.. Bomo videli, ce bo se kdaj prisla do mene, pa kako se bo obnasala.

Danes pa pride na obisk moja bivsaaaaaa sosolka iz osnovne sole, ki bo tudi kupila kavalirja.. Pa pride malo Elly pogledat pa pocohat.. :)


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #820 : 30 November 2007, 15:21:11
Eeee lepo lepo.....v primeru, da bi si tudi jaz omislila kavalirja, te bom malo nahecala, da pokažeš Elly....:) :P

A ima tu na forumu sploh kdo samčka, ker so tu samo samičke se mi zdi....:) če ne so pa bolj leni lastniki samčkov... :)

ZgaGa


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #821 : 30 November 2007, 15:39:46
Ray od Katice je samček ;) :P pa Fruc..


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #822 : 30 November 2007, 16:07:57
Pa Quido je samček ;D


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #823 : 30 November 2007, 16:59:03
Ja, mislim, da je kar nekaj samckov.. Prevladujejo pa babe.. :)
Elly, Annie, Iris, Mosca, Zoya,...

Aja, pa... joj, ne spomnim se zdaj imena... od kasopeie je samcek... samo ima za mene prezapleteno ime..  ;)


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #824 : 30 November 2007, 18:06:51
hehehe...lepo lepo....

Seveda, babe morajo imeti povsod glavno besedo ;) :P

ZgaGa


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #825 : 30 November 2007, 19:24:51
Fajn da je vedno vec kavalirckov. Ko sem jaz zacela razmisljat mislim da so bili na sosednjem forumu ene trije.

Zlatolaska, kar se tice veselja ob prihodu. Meni je blo to tudi strasno fajn. Res je lepo ko te je nekdo tak iskreno fuuuul vesel. Pol smo se pa preselili in so se zacele tezave z locitveno tesnobo in so mi vsi strokovnjaki svetovali da je treba ignorirat veselje ob prihodu. Ker baje to vspodbuja stisko ob odhodu. Tak da smo ga zaceli ignorirat. Blo je fuuuuul tezko. Vcasih sem imela prav tezave. No konec koncev se je splacalo, ker nas pes po nekaj mescih trdega dela ostane tudi 4 ure sam brez tezav. Marsikomu se zdi to macji kaselj, za nas je pa ful uspeh, ker smo trdo delali za to.
No zdaj ko prideva domov, je seveda vesel. Malo rita, nic ne skace na naju ampak odsiba na kauc. In takoj ko se umiri greva do njega in ga pozuliva. V glavnem ga ignorirava dokler se umiri. In razlika je ocitna. Ful manj je nervozen in vznemirljen. Kar je meni ok.

No tolko. Ampak seveda. Vsak po svoje. Ce mi ne bi imeli locitvenih tezav, najbrz tudi ne bi tega spreminjali.



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #826 : 30 November 2007, 19:32:31
Ja, verjamem, da je vsaka stvar za nekaj dobra... Pri nas na sreco nimamo locitvenih tezav. Sva jo zacela puscat samo ze skoraj takoj na zacetku, najprej za pol ure, potem urco, pol pa tudi 2-3 ure... In zdaj je lahko sama tudi okrog 7-8 ur... Sicer je vecino casa sama le ene 5, 6 ur, vcasih pa ne gre drugace, pa je tudi dlje. Ampak kot pravim, ni problema. Cim omenim, da grem, ona takoj odhlaca so mize, na kateri imava piskote in me gleda, kdaj ji bom dala enega. In potem gre hitro ali na postejlo ali v rogza jest piskota, jaz pa jo enostavno zapustim.

No, sem pa ta teden imela 3 obiske pa je vsak rekel, da je totalna cartanka..  :P Jah upsi ane.. :)


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #827 : 01 December 2007, 10:37:11
Ja ce bom se kdaj imela psa ga bom tudi od zacetka puscala samega. Ampak vsaka sola nekaj stane. :-\



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #828 : 01 December 2007, 10:43:27
Uf! Glede na vaše pisanje me je pa že kar mal strah, kako se bom lotila te zadeve sama. Sicer imam v planu malo puščat samo kaj hitro, nisem se pa še odločila kakšno bo moje obnašanje ko pridem domov. Se mi zdi da bom kar težko mirna in da je ne bi takoj malo počohala ali ogovorila. No, ampak če bo panika, bom pač nekako že potrpela.  :(



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #829 : 01 December 2007, 10:50:11
hm, pomoje pač vsak, tako kot mu paše.....

Annie je npr precej nevrotična in je pri njej treba vse miiiiiirnooooo, kar tudi meni včasih ne uspe (ker meni hitro zavre in se včasih težko brzdam, da je vse miiiiirnooooooo  ;D ). Tako jo je treba mirno pozdravit, mirno ogovarjat, mirno kregat, tudi mirno pohvalit..... in to slednje je sploh težko.

Pri drugem bo pa sigurno drugače, sem pa se zdaj toliko naučila, da se mi zdi, da bom že znala nekako ločiti, kakšen je karakter in kaj mu ustreza kaj pa ne.... seveda bom pa tudi pri 2. in še verjetno 3. delala napake....  pa tudi odvisno je, kaj ima človek rad. Jaz imam rada disciplino, kdo drug pa morda ne in ga to ne moti... smo pač različni.  :P  zato pa je na svetu tako fino, ekr nas je toliko in si nista 2 enaka, niti dvonožna niti žtirinožna.  :)

Meni bi bilo dosti bolj fajn, če se ne bi toliko sekirala za vzgojo in bi Annie pač pustila, da dela, kar hoče. Življnje bi bilo sigurno bolj "simpl". samo pač ne morem iz svoje kože.  :P   ;D 


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #830 : 01 December 2007, 11:36:21

Se ena pozitivna posledica tega je ta, da ko pridejo gostje ne skace na njih. Kar je zelo rad delal. Obstajajo ljudje, ki jim to ne pase.



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #831 : 01 December 2007, 12:22:41
jp, to pa je res. Obstajajo celo ljudje, ki jim je enkrat prav, da pes skače, drugič pa ne... in potem pes seveda zmeden....   ::)


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #832 : 01 December 2007, 14:44:50
uff jaz je pa nikoli mirno ne hvalim...vedno uporabljam mojo piskajočo različico glasu, še posebno na treningih...na tak način jo spodbudim, da je bolj živahna in hitrejša...


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #833 : 01 December 2007, 14:53:16
saj pravim, odvisno od psa.  :)  sicer jaz tudi uporabljam različne intonacije glasu (torej bolj "piskajoče", če jo pohvalim), je pa poiskušam ne vzpodbujati v njeni živčnosti.  ;D


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #834 : 02 December 2007, 15:39:58
Ja jaz tud bolj z visokim tonom pohvalim...

agility loving girl...eno vprašanje imam...sem videla na tvojem albumu, da ste bili pred letom v Poreču...ali greste naslednje leto tud v Poreč?
Mi smo vsako leto tam dol.. pa bi se mogoče lahko videli, če bi šli...:)


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #835 : 02 December 2007, 15:45:12
uff ponavadi smo vedno drugje..kkr pride..


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #836 : 02 December 2007, 15:59:55
Ena sveža fotkica od Annie.  ;D





LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #837 : 02 December 2007, 16:05:32
Ful sta dobri sliki  ;D

Pa od Quida nova...že bolj božično-novoletna :)



nike

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #838 : 02 December 2007, 16:13:31
waaaw kko lepe fotke......ful so cute... :-[

Mosca je zdej že čist v redu... konc tega tedna ji bojo šive ven pobrali... more pa še vedno jemat antibiotik... amoak drugače je pa že v super formi...

love dog ♥ love people ♥ love life
http://www2.arnes.si/~nlemut/Mosca/mosca.htm


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #839 : 02 December 2007, 16:24:39
hvala.  :)

Quidova praznična je tudi super.

Fajn, de je Mosci že bolje. Tanji ste javili, kaj se je zgodilo?