Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1245206

rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #90 : 21 April 2007, 11:53:27
Mojca, a  mi daš prosim link do te psarne? Hvala  ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...

kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #92 : 21 April 2007, 13:17:14
Do petega leta se ponavadi pokaže če ima pes probleme s srcem ali ne. Če ima pes opravljen test že prej se lahko pari že pri 2.5 letu ni pa zelo priporočeno. Ta test pa seveda ni obvezen. Seveda sploh ni potrebno upoštevati tega, da se ne pari pred 5 letom ni pa fajn, torej če ti je mar kakšni bodo potomci se splača počakati.Upam, da sem prav povedala :-[ Glede tegale linka je pa to najbolj poznana psarna kavalirjev v bližini, ker se jih pač najde na mojpes.net. Javnosti govorijo napačne stvari in oglašujejo, da so kavalirji popolnoma zdrava pasma tako, da jim očitno ni kaj mar za zdravje nihovih psov. Ko se še nisem spoznala na to pasmo sem jim tudi sama pisala e-mail in tudi vprašala za morebitne bolezni pa so odgovorili, da je čisto zdrava pasma. Meni so se s tem zelo zelo zamerili. To je pa tudi čisto moje mnenje. O tem pa je že bilo tudi nekaj napisanega v drugih forumih.

L.p

+1


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #93 : 21 April 2007, 15:02:09
Jap, jaz bi tudi skoraj kupila kavalirja pri njih. Sem jih povprasala veliko stvari, tudi o zdravju. So mi odgovorili, da ti pac veterinar pove, kdaj ga gres cepit, da pa so pregledali srcke vsem svojim psom. To je bilo pa tudi vse.
Jih pa res parijo ze pred 5 letom, letos bo imela ena psicka ze vsaj drugic mladicke, stara pa bo letos 5 let.

No, jaz definitivno ne bom kupovala pri njih, ker sem se veliko ze, pa se vec se bom pozanimala o pasmi... In grem kar v Nemcijo po kuzka.. :-)


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #94 : 21 April 2007, 18:49:11
No, jaz definitivno ne bom kupovala pri njih, ker sem se veliko ze, pa se vec se bom pozanimala o pasmi... In grem kar v Nemcijo po kuzka.. :-)
Še sreča, da se nisi odločila za njih. Koker sem prebrala pa imajo v Nemčiji res najkvalitetnejše kavalirje. Kdaj približno pa ga potem dobiš? 

L.p


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #95 : 23 April 2007, 08:14:12
Am, ne vem se... Ta teden grem gor na obisk, da vidim, ce so zadovoljni z mano..   :-\ Pol pa.. maja pridejo mladicki, se pravi enkrat poleti... Bom tocno vprasala, ko pridem gor..  :)


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #96 : 24 April 2007, 15:03:51
Kakšne pa so okvirne cene kavalirjev v nemčiji?

iz katere psarne prihaja annie?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #97 : 24 April 2007, 15:18:49
Katere psarne so  najboljše v nemčiji?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #98 : 24 April 2007, 16:14:59
Citiraj
Kakšne pa so okvirne cene kavalirjev v nemčiji?
Točno za Nemčijo nevem, drugače pa so okoli 500-1000eurov čisto različno pri komu kupiš lahko so tudi dražji ali cenejši.

Katere psarne so  najboljše v nemčiji?
Js poznam samo 2  iz Nemčije kaj več pa bosta vrjetno vedeli Varja in Zlatolasska
http://www.kirschbaum-cavaliere.de/
http://www.rosebury.de/

L.p


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #99 : 24 April 2007, 18:48:37
Kolikor sem razumela Varjo, imajo v Nemciji tisti vzreditelji, ki so v klubu, poenotene cene, te pa so po moje okrog 1200€.
Jaz sem psarne nasla na tej strani: http://www.ccd-cavaliere.de/frameset.htm
Upam, da ti bo kaj pomagalo.
Jaz upam, da bom kupila kavalirja pri tisti psarni, katero je prvo navedla Kathy.

Se tudi ti zanimas za nakup?


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #100 : 24 April 2007, 19:22:59
aha hvala za pomoč!
za nakup se odločam samo zdaj še ne v bližni prihodnosti

kaj pa ostali vzreditelji? kaj pa zdaj ta nova psarna v slo WALKING IN SUNSHIN? kaj menite o njej?
mogoče veste še za kakšne dobre vzreditelje iz sosednjih držav? ( razen s hrvaške)



papa

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #101 : 24 April 2007, 21:03:45
annie je iz slovaške.

glede cen v nemčiji. meni so razložili, da so določeni s klubom in da so med 800 in 1200 evrov.

urša, ta psarna walking on sunshine je ze nekaj časa, samo niso oglaševali po internetu. pa so se malo modernizirali.  :)


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #102 : 24 April 2007, 21:18:46
annie je iz slovaške.
A res  :D  Iz katere psarne pa? Mogoče Scarlett Team?

L.p


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #103 : 25 April 2007, 06:52:50
annie je iz slovaške.

Kašne so cene na slovaškem? kako ste šli ponjo? z avtom ali z letalom? kako je prenašala vožnjo? koliko ur ste se peljali? ste jo imeli na poti domov v boxu? je bil boxs v prtlažniku ali na zadnjih sedežih?


če pa ta tema ni primerna za tale vpr. mi porsim odgovori na ZS

papa

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #104 : 25 April 2007, 09:12:41
Citiraj
kako ste šli ponjo? z avtom ali z letalom? kako je prenašala vožnjo? koliko ur ste se peljali? ste jo imeli na poti domov v boxu? je bil boxs v prtlažniku ali na zadnjih sedežih?
Tole pa mene tudi zelo zanima ::).


Citiraj
Kašne so cene na slovaškem?
Za druge ne vem amapak psarno, ki sem jo omenjala imajo cene samo od 400-500eurov pa se mi zdijo čisto Ok pa tudi se mi zdi, da ima večina nihovih kavalirjev pregledano srce nisem 100%.

L.p


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #105 : 25 April 2007, 16:05:40
ni problema, odgovorim.  :)

torej, šli smo z avtom do bratislave. kar ni tako daleč, od mb je bilo ene 4 ure. vozila se je v boksu, pa malo pri meni. ampak v glavnem v boksu, ki pa je bil na sedežu poleg mene ( sem sedela zadaj). po poti pa smo se ustavljali, da je delala lužice pa se malo sprehajala.

annie je stala 500 EUR, kar je bila takrat nekje srednja cena za Slovaško, takrat so bile nekje med 300 in 700 ( vsaj v teh nekaj psarnah, ki sem jih kontaktirala). iskala pa sem psa, katerega starši so imeli testiran srček, pa da niso imeli ogromno psov in da se mi je zdelo ,da pes odrašča z ljudmi, ne pa nekje v pesjaku.
še enkrat pa ponavljam, da test ni garancija, da bo kuža zdrav. meni osebno je pač važno. je pa lahko tudi netestiran kuža zdrav. annie je npr imela dosti nepredvidenih zdravstvenih težav.

aja, vožnjo je prenašala ok. malo je spala, malo je gledala naokrog. pa tudi doma je imela potem precej energije, kljub vožnji. morda tudi zaradi karakterja, ker je še vedno zelo živahna, ne glede na to, da je stara 20 mesecev.

+1


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #106 : 25 April 2007, 17:00:04
Iz katere Slovaške psarne pa prihaja?
Ali so kakšne bistvene razlike med slovaškimi in češkimi psarnami ( govorim za vse pasme ).
Veliko ljudi govori, da so na češkem, slovaškem in madžarsek večinoma psi slabše kvalitete ali je to res? Zanima me še tudi kako lahko zaupaš nekomu iz druge države s katerim se pogovarjaš samo preko e-mailov?

Saj vem da to spada pod to temo :-[ :-[ se opravičujem  :-\

L.p


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #107 : 25 April 2007, 18:45:03
lahko dobim kašne linke od spletnih strani od dobrih (po vašem mnenju) vzrediteljev kavalirjev. Nekje na mojpes.net-u sem prebrala danaj bi bili kavalirčki na slovaškem tam nekje okoli 250 eurov.. samo tole je pomoje napačen podatek...

btw v naši sosednji vasi..no malo dlje živi ena luštna/lušten kavalir/ka  tricolor. natančneje na rimski c. jo kdo mogoče pozna. Nažalost o njej/njemu  ne vem veliko..

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #108 : 25 April 2007, 19:08:46
btw v naši sosednji vasi..no malo dlje živi ena luštna/lušten kavalir/ka  tricolor. natančneje na rimski c. jo kdo mogoče pozna. Nažalost o njej/njemu  ne vem veliko..
Iz kje pa si sploh doma, če smem vprašat?
Rodovniškega in kvalitetnega psa po 250eurov ne boš dobila in ta podatek sigurno ne velja. Pomoje so cene na slovaškem od 400eurov naprej. Je že Varja omenila da so takrat cene bile od 300 - 700eurov samo meni se že 300eurov zdi malo za kvalitetnega psa :-\

L.p


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #109 : 25 April 2007, 19:35:44
naj bi bil zelo kvaliteten  :-\

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #110 : 25 April 2007, 20:33:39
naj bi bil zelo kvaliteten  :-\
Kdo  :-\ :-[


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #111 : 25 April 2007, 20:34:49
Kathy, glede Madžarske ti bom odgovorila, ker tu pa tam spremljam tamkajšnjo kinologijo. Res je veliko šteparjev in res je veliko preprodajalcev in t.i. "puppy millov" in zaradi tega imajo ta pravi vzreditelji velike probleme. Poznam vzrediteljico, ki ji marsikje niso hoteli prodati psa, ker je iz Madžarske in so mislili, da je preprodajalka (niti toliko se niso potrudili, da bi se pozanimali, jo bolje poznali, ampak so jo odslovili že ob omembi države, iz katere prihaja), zato je morala na koncu psa kupiti v Avstraliji.
Ampak ni težko ločiti zrno od plevela, če se le malo potrudiš. Tukaj je spletna stran njihovega Kluba za azijske in pritlikave pasme (ok, škoda zate, da je samo v madžarskem jeziku), ki je članica Madžarske kinološke zveze (MEOE) - pri nakupu moraš paziti, da je pes iz psarne, ki jo MEOE priznava in da imajo tudi rodovnike od MEOE.

+1

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #112 : 26 April 2007, 14:20:42
Kdo  :-\ :-[

Rodovniški kavalir


drugače sem pa doma v okolici Šmarja-Sap in Škofljice ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #113 : 28 April 2007, 13:43:27
oila!

nikjer v temi nisem zasledila iz katere psarne prihaja Ruby. Mogoče kdo ve?  Ima ruby kakšen foto album?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #114 : 28 April 2007, 14:59:42
Ruby ni iz psarne. njeni vzreditelji imajo psičko, s katero so pač ieli 2 legli. ampak kolikor mi je znano, nimajo registrirane psarne...morda se pa motim.  poznam pa njeno sestrico Roxy.  :)


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #115 : 28 April 2007, 16:03:35
a je ta vzreditelj iz slo?
maš kkšne slikice od Roxy

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #116 : 28 April 2007, 16:39:16
so iz SLO. mam slikce, samo jih moram potegnit dol iz fotoaparata, to pa ne bo pred ponedeljkom.  :)


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #117 : 09 Maj 2007, 09:00:41
jaz sem le posrednik, tako da kontaktirajte lastnika....

ugodno se prodaja 2 leti stara kavalirka, več info na http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=13700


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #118 : 21 Junij 2007, 14:15:21
Imela sem imela veliiiiiko casa pa malo mi je bilo dolgcas, pa sem se spravila narest forum o kavalirjih..  :D
Ker mi je zelo vsec, da jih imajo na hrvaskem pa v nemciji ... pa sem rekla, da bi mogli imet tudi mi enega...

Tule je link, ste dobrodosli, da se vclanite...  :)
http://ckcs.mojforum.si/

LP


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #119 : 21 Junij 2007, 14:20:37
Super  :o 
Se že prijavlam