Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1255740

Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1110 : 13 Januar 2008, 08:40:07
oj vsem.

 jaz bom danes spustila.  :'(  so prišli bacili....  :'(   >:(

upam, da mi znese v Celje. Tako da vse lepo pofotkajte!!!!  :o

Škoda  :(  :(  Sem se že veselila, da te spoznam še u živo



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1111 : 13 Januar 2008, 08:41:26
jaz tudi.  :(  predvsem ker toliko kavalirčkov na kupu v Sloveniji ne vidiš vsak dan.  ;D


Fruc

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #1112 : 13 Januar 2008, 15:46:40
Za tiste, ki niste uspel prit na razstavo...sveže z današnjega dne:











Tole lepotičko v roza plaščku pa poznate ne? :P


Več pa v albumu ;)


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1113 : 13 Januar 2008, 15:55:29
super slikce. seveda poznamo lepotičko v roza plaščku.  ;D

a morda veš, katera je pa ta na predzadnji slikci? vsaj kataloško številko....  ???


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1114 : 13 Januar 2008, 16:39:50
http://kaja-quido.blogspot.com/
Pri meni jih pa tudi na blogu vidite. Men je blo ful fajn :D Noro..tok kavalirju da kr "dol padeš" ;D ;D






tele kavalirji so morali skos pozirat..smo jih vsako sekundo slikali ;D


Elly :-*


Lp :)


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1115 : 13 Januar 2008, 16:59:01
K že vse tolk lepte, bom pa še jest  :P
Jessica, SLO


Victor, HR


Valentino, D


Madžarska


Wilhelm, D


Aja, pa Zlatolasska čist zavaja s svojim forumskim imenom.  :P ;)



LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1116 : 13 Januar 2008, 17:11:11
Ja ja  ;D


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1117 : 13 Januar 2008, 17:51:39
Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :o :o :o




varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1118 : 13 Januar 2008, 17:53:19
o, Valentina (Valentino Noir de Passeriphane, če sem zdaj to prav napisala....  ::))sem pa tako spoznala, se ga še od lani spomnim. Krasna bučka.  :-*
ja ,zlatolasska pa ni več zlatolasa, hehe.  :P


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1119 : 13 Januar 2008, 18:16:17
o, Valentina (Valentino Noir de Passeriphane, če sem zdaj to prav napisala....  ::))sem pa tako spoznala, se ga še od lani spomnim. Krasna bučka.  :-*
ja ,zlatolasska pa ni več zlatolasa, hehe.  :P

Čist prou si tole napisala.  :o

Zlatolasska.... jest mojmu skoz, eno blond. Pa nama je obema u oči padla, ampak jest pa face....  :-[ pol sm pa številko vidla.  :o  ::)



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1120 : 13 Januar 2008, 18:37:53
UPS... No, najprej se opravicujem Baceku, pa Kaji pa najbrz tudi Nini od Fruca... za zavajanje lol.. ;) Ja, ze vec kot en mesec nisem vec zlatolasska.. :) A nism res nc omenila??? Upsi...

No, kakorkoli...
Midve sva bile vceraj pol na specialki, dobile perspektivno, danes na cacibu pa zelo perspektivno... Pa da napisem, kaj so nama napisali.. :)

Specialka - perspektivno:
strongly made to the point of being (buing pise sicer) masculine, a little plain in head, exc. pigment (a je excellent al kaj drugega?), well marked, topline and movement need to improve.

CACIB - zelo perspektivno:
strong female, planty of substance (?huh?), good topline (!), corr. bones, strong chest, femme head, bite ok, dark eyes, movement correct.


Mmm, pac razlicni sodniki ne? *gg*


No, kakorkoli.. Pa se slikice.. :) (hvala za une objavljene od Elly.. se priporocam se za kake, ce obstajajo:))



prepriprava na razstavo - umiti od nosa do konice repa :)

na specialki

mali misek

na specialki

CACIB

(slikala Kaja)

(slikala Kaja)

Kaj vec pa v najinem albumu.. :)


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1121 : 13 Januar 2008, 21:33:33
ahh ja..men ni uspelo pridt  :( :( aja a ste slikal sam CKCS? mogoče se je kkšnmu objektiv ustavil tud na kooikerhondju?  ::) čist zasekirana  :'( :( :(

elly je pa že prava dama  :o  :-* :-* čestitke za lepe ocene..
hmm iris nebi mela šans na takilih razstavah :-\ sploh zdaj, ko ima bolj podn od dlake..


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1122 : 13 Januar 2008, 21:39:22
ej, seveda bi Iris imela šanse.  ;D

Moraš enkrat prijavit, pa vidiš.  :)


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1123 : 14 Januar 2008, 08:59:43
Tud mi smo razmišljali, da bi ga 1x peljali na razstavo :) mal za foro..ker ma itak presvetle oči...pa še nebi hotel biti skos v isti pozi ;D
Polomija bi bla po mojem=).

Jaz se strinjam z Varjo :)


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1124 : 14 Januar 2008, 15:20:59
Tud mi smo razmišljali, da bi ga 1x peljali na razstavo :) mal za foro..ker ma itak presvetle oči...pa še nebi hotel biti skos v isti pozi ;D
Polomija bi bla po mojem=).

Zakaj vsi mislite da bi pogoreli ce bi sli na raztavo?

Jaz sem prepricana, da bi mi zmagali ce bi sli. :P :P Zato pa raje ne hodimo :P :P :P No, da ne delamo konkurence tistim ki jim je mar do teh reci ;)



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1125 : 14 Januar 2008, 15:31:17
eh, probaš, pa je.  ;D Midve sva tudi bili, četudi vem, da določeni mislijo in trdijo, da imam deformiranega psa.  :P Njihov problem.  8)

Je zabava, druženje, spoznaš ljudi, fotografiraš, pa malo denarja zapraviš. Jaz še vedno mislim, da so razstave hobi, ne pa nekaj nujno potrebnega za sobivanje s psom.
Če bi hodili na razstave le taki s popolnimi kužki, bi bile razstave prazne. Glavno pa je, da je vsakemu njegov najlepši.  :-* Jaz poznam + in - Annie, pa je meni vseeno najlepša. Eno je gledanje s srcem, eno pa z očmi in v okviru standardov.  :)


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1126 : 14 Januar 2008, 16:10:03
jaz sm že čist obupala, ker se iris vedno praska , če ima kaj za vratom..mislim ovratnico...če jo ima gor, se na vsake dva metra vsede in se začne praskat..sploh nevem kaj naj naredim...ponavadi zgubim živce  :-[


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1127 : 14 Januar 2008, 16:25:26
Ja Quido se tut čoha pa kar sred ceste se tega spomni in se usede pa počoha ;)
Eno je gledanje s srcem, eno pa z očmi in v okviru standardov. 
Ja se čisto strinjam :) Mi ga tud s srcem gledamo...sem videla včeraj ko pes ni bil priden ga je tok kregala (v drugem jeziku je govorila ampak je zgledalo kreganje) potem ko je pa videla da mu gre dobro (sicer nevem na katerem mestu sta bila) ga je pa tok polupčkala...Kot da jim je vseeno za psa in jim je važna samo dobra uvrstitev.

Mogoče se pa vidimo na kakšni razstavi kot sotekmovalci 8) :P ;D


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1128 : 14 Januar 2008, 16:33:24
jp, Annie tudi ne mara ovratnice. sem razmišljala, da ji morda vedno kako dlakico zraven pripnem, pa da jo zato moti....


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1129 : 14 Januar 2008, 16:35:46
Quido je pa danes star 7 mesecev :D :D
Joj kok hitro gre čas naprej ;D

Lp :-*


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1130 : 14 Januar 2008, 16:45:08

jp, Annie tudi ne mara ovratnice. sem razmišljala, da ji morda vedno kako dlakico zraven pripnem, pa da jo zato moti....

nope iris se čoha po ušesih... :-\


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1131 : 14 Januar 2008, 17:03:17
Cestitke Quidu!!!!!!!!!!  :) :) :)

Ja, jaz sem tudi mnenja, da bi morali priti vsi vsaj enkrat na razstavo.. No, ce vas to seveda veseli... Sem pa cisto z Varjo, ko je rekla, da so razstave hobiji. Jaz sem tudi misla, da bo Elly pogorela ze takoj, ker je tako velka... pa ni... pa mi je super hodit na razstave sem in tja... ne zato, da bova zdaj pa ne vem kaj zmagale.. itak JE fajn, ce dobis dobro oceno.. ampak ne vem... pac je fajn.. :) Vidit se druge kavalircke pa tako.. :) Pa fajn k se pol po ene parih razstavah ze vsi poznamo hehe.. :)

Tk da.. gremo enkrat skupaj na razstavo!!! :) Kaksno zunaj, ki je fajna.. Kaka Hrusica, ki jo zelo pohvalijo, ali pa Trbovlje je tudi super.. :) Pa bo toliko bolj zabavno, ce nas bo vec tam res se z kuzeki.. :)

Uf, nic, ce sem kej pozabila... moram it, ker me madam tule zraven praska, da more lulat,,, ;)


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1132 : 14 Januar 2008, 17:37:27
Ja, no sem ze nazaj.. :)
Pa sm ze itak takoj ugotovila, da sm neki pozabla hehe.. :)

Praskanje namrec..
Elly se tudi dosti praska... Pa ko se po usesih zraven se jambra hehe.. :) No, vceraj na razstavi pa je, ko sva sle zjutraj malo v ring, kao en krog malo odhodit, da je malo povohala pa tk... se je spravla na ritko in se peljala po preprogi in to fuuul casa.. me je bilo kar smar hehehhe.. To namrec ful rada pocne... :) Pa nima nic zamasenih unih vreck... pac to dela ze od skoz.. vcasih malo vec, vcasih malo manj...


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1133 : 14 Januar 2008, 17:40:51
Jah...jz sm se odločila in ga bom peljala 1x na razstavo...sam še nevem kdaj...
kok časa se pa približno učijo razstavno pozo? Ker tist k so poleg hodil to bo že nekak :)
Pa še tok nevem o razstavah..se bo treba še velik naučit! Spoh pa razlike med CAC in CACIB ne razumem ;D

No, bom že!


Ja Quido se tut ful voz po ritki .. je tok smešen :D


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1134 : 14 Januar 2008, 17:53:20
umm kakšne pa so razstavne poze kavalirjev? mislim je to naravna poza v stoj ali ga mora vodnik postaviti v pravilno stojo, poravnati tace itd?

no jaz pa mislim da je tole pri iris v psihi...tole praskanje..sem jo danes dala na razstavni povodec in sva vadili položaj stoj tako, da sem jo vmes parkarat cuknila z vrvico..na začetku je začela tako noreti, jaz pa ji preprosto nisem pustila, da bi se praskala..sliši se kruto, ampak sem ji samo preprečila, da bi z nogo prišla do ušesa..in sva klikale za vsak trenutek, ko se ni hotela popraskat..na koncu je že kr stala brez hotenja po praskanju, pa čeprav sem jo cukala.. ::) :D po končanem klikanju sem jo dala na ukaz 'prostor', da se slučajno nebi spet začela..in je bila čisto mirna :o ..heh mogoče nama bo pa le uspelo.. :)


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1135 : 14 Januar 2008, 18:15:09
Ja navadno navadno razstavno pozo mislim...sva tut midva prej probala pa se je kar usedel ..hm...no bova že nekako :) :)


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1136 : 14 Januar 2008, 19:14:45
aja pa še to me zanima..kateri šampon uporabljate..pasji seveda ;) pa za svojega kužka..


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1137 : 14 Januar 2008, 19:27:18
Kako mi je odleglo!
Naš Ymonn se tudi namreč zelo rad "po ritki vozi" in je za umret smešen! Najprej naju je ful zaskrbelo, da ni mogoče kako vnetje, ali pa gliste... Pa ko smo videli, da glist ni, smo odnehali. Kako se pa ve, ali so mošnjički (obzadnjični) zamašeni?  ???
Je pa res hecno videt, ko se kar naenkrat po riti pripelje mimo  :o :o Mojo mami bo skoraj kap, ko ga je prvič videla.

Sicer pa - kavalirji so bili na razstavi res prečudoviti! Mi sicer nismo gledali celega ocenjevanja, sva šla še malo druge pasme pogledat, ampak kolikor sva videla, so bili vsi za polupčkat  :P

Še eno vprašanje (se opravičujem, če sem že vprašala) - kolikšno kletko imate za prevoz kavalirja? Mi smo namreč do sedaj uporabljali tisto, ki smo jo imeli že doma, pa je mačje velikosti in je našemu velikanu že skoraj premajhna...

LP


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1138 : 14 Januar 2008, 19:28:33
Aha, šampon je pa Essentials od DogIt za mladičke  ;)


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1139 : 14 Januar 2008, 19:37:00
Hehehe.. Ja, tole vozenje po ritki je res smesna zadeva.. Pri Elly vsi umirajo od smeha, edino moji 'bivsi tasci' je bilo grozno za videt...

Midve uporabljava uni crni sampon... caki, grem pocekirat kk se ze rece... Jean Peau.. Za mladicke... Mi ga je Varja priporocila, pa mi je ful fajn.. Elly lepo diska, ko se skopava.

CAC pa CACIB je razlika v tem, da je CAC drzavna razstava CACIB pa mednarodna.. Ali?  :-[

Midve se pa razstavne poze nisva nic ucile.. A se nama je kaj videlo??? No, hodi ful lepo zraven mene ze ves cas, na vseh razstavah, to mi je ful vsec... Stoji pa tam v pozi ce se ji da... Saj zdaj sva malo kao zacele vadit pozo, samo ne pali ravno dosti... Jaz jo pac samo nastimam, da stoji, po moznosti ji podpiram ritko, da ne pade v sedi, pa ji pred gobckom kak pribolsek molim.. :) To je vsa umetnost... Itak, ce bi hotla, da bi bilo vse skupaj popolno, bi se mogle ful bolj potrudit.. Najrbz se bova mogle za naslednjo razstavo, ko bova ze v mladih!