Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1251599

agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1230 : 20 Januar 2008, 20:17:19
Drugače pa (vse ostale razen Kasiopeie - mast, sem mogla 2x pogledat kak to napisat  :o) a ste vidle, k sm ene par strani nazaj spraševal za začetno opremo? http://ckcs.mojforum.si/ckcs-about38.html  :-[  8) ;D

pa saj jaz sem ti tud odgovorila.. ::)


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1231 : 20 Januar 2008, 20:30:29
Meni pa sploh noče odpret strani :-\


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1232 : 20 Januar 2008, 20:37:39
pa še moje obljubljene slikice..več jih je v albumu (spodaj v podpisu je link)..

najprej dve, ki sta mi res všeč_elly&iris:


pa še ostale:








joj smotka jz..sei mn jih pa tud neb mogla dat  ::) ::)

slikic je bilo pa na začetku okoli 100, s tem, da jih je pol meglenih..kaj čmo, imamo pač take hiperaktivčke  :) :D


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1233 : 20 Januar 2008, 20:54:28
Oooooo super slikce ;D
Končno spet ena ki je uspela zrihtat slikce :P
Čakamo se zlatolassko in kasiopeio  :)


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1234 : 20 Januar 2008, 20:59:52
Iiii pa vi ste vsi neki fotografi. Super slikice. Cudoviti psi.  ;D

Bacek glede opreme... Rabila bos se ovratnico(oprsnico), lajno, posode, glavnik, sampon, zobno scetko, zascito proti klopom. Za zacetek mislim da bo to dovolj. Itak bos pa sproti videla kaj se rabi in to kupila.

Kasiopeia glavno da ste se vedno dobrodosli z Ymonom :P



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1235 : 20 Januar 2008, 21:02:18
pa saj jaz sem ti tud odgovorila.. ::)

Uf, auč,... se iskreno opravičujem.  :-[  :-[



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1236 : 20 Januar 2008, 21:09:40
Iiii pa vi ste vsi neki fotografi. Super slikice. Cudoviti psi.  ;D

Bacek glede opreme... Rabila bos se ovratnico(oprsnico), lajno, posode, glavnik, sampon, zobno scetko, zascito proti klopom. Za zacetek mislim da bo to dovolj. Itak bos pa sproti videla kaj se rabi in to kupila.

Kasiopeia glavno da ste se vedno dobrodosli z Ymonom :P


Lajno ???  ???  ???

No, tkole pa zgleda "pospravljena" postelja. Matr, sam bi pa lohka dal glih en mal večje vrečke. Adijo pamet, kolk sva se namučla.  >:(  >:( Katastrofa....



Se vidi tu, da poušter ven štrli



Jeeeee, slikce. Kolk so luštni.  :-*  :-*  :-* To zihr zanalašč zdej tolk slikce popate  :P  :P  Da se mi ja pritisk veča. K da mi ne bi že čez meje sekal.  :P 8)  ::)



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1237 : 20 Januar 2008, 22:14:06
Ooooooooooooooo.. kaj sta lepiiiiiiiiiii!!!! :) Ful lepe slikice, Petra!!!!! Joj, jaz pa se vedno zabusavam... Sm neki za solo delala pol se pa na tv obesla, zdaj se mi pa ne da vec nic delat... Bom jutri UPAM..  :-[
Samo se mi zdi, da moje niso pol tok dobre kot od Petre..:)

Uf, madona... Ja kako velko masino pa sta vidva kupla Bacek??????? Jaz sem za najinega Rogza dala samo 65 €.. In sem hotla kupit unega, ki je 85€.... Mmmm... Zdaj mi ni pa nic jasno..  :-\


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1238 : 20 Januar 2008, 22:22:56
Uf, madona... Ja kako velko masino pa sta vidva kupla Bacek??????? Jaz sem za najinega Rogza dala samo 65 €.. In sem hotla kupit unega, ki je 85€.... Mmmm... Zdaj mi ni pa nic jasno..  :-\

Medium. Samo je pa ta model dražji, ker se ga da tkole pospravt. Tvoj model (ista barva in vse), medium velikost, (ki je mogoče 1-2 cm manjši od najinega) je v Zooticu 100,30 EUR. Za malega pa ne vem. Je pa možno, da so šle cene tolk gor v zadnjem letu. Razen če ga kje drugje ceneje prodajajo. Samo če je pa tolk razlike, se jim grem pa pritožit.



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1239 : 20 Januar 2008, 22:30:47
hehe sej te slikce so bile na začetku nikakve..ker so bili na slikcah čisto majhni kužki, okoli pa samo ozadje..(no ne na vseh, na večini pa).. pa ima ta moj digitalc tak super programček, s katerim izrezuješ željene dele iz original slike..pa se sploh ne vidi ker ima 10 mio pikslov  :) (ta meglene so bile že na začetku take in niso tako izrezane&povečane)


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1240 : 20 Januar 2008, 22:40:41
Uf, aja... No, ne vem nic vec.. Tistega, ki ga jaz gledam, pa se mi zdi cist ogromen za elly, stane 85€... Hmm.. no, vsaj je stal se kak mesec nazaj.. :)

No, kakorkoli.. Pa sem se kar spravla na slikce.. :) Sem jih na hitro zbrala en kupcek.. Pa jih malo se sem nalepim.. :)

Pa se dve moji najljubsi.. :) Ena Irisina in ena Ellyjina.. :)













Hmmm, no da jih ne bo prevec tule, so ostale v albumu.. :) Naslov pa je spodaj.. :)





Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1241 : 20 Januar 2008, 22:54:37
Iiiii :o Lepi ste vsi po vrsti. Torej kdaj bo kak klub ljubiteljev kavalirckov nastal?

Bacek, lajna = povodec :P

Pa isti tepih = preproga imate kot mi :P



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1242 : 20 Januar 2008, 23:06:39
Iiiii :o Lepi ste vsi po vrsti. Torej kdaj bo kak klub ljubiteljev kavalirckov nastal?

Bacek, lajna = povodec :P

Pa isti tepih = preproga imate kot mi :P
Aha, hvala za razlago.  ;D

Ikea rulz  :P



Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1243 : 21 Januar 2008, 11:02:41
Ojej, zdaj pa samo še naju čakate  :-[ Bom pohitela, obljubim, ampak najprej moram kabel dobit za fotoaparat :-[ Sem ga na vikendu pozabla :(

Slikce so pa krasne  :-* :-*


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1244 : 21 Januar 2008, 12:43:07
Hej hej,

zdej vam bo mal bl težila naslednja 2 meseca.  ::)  8)
Sem pa premišljevala o Zlatolasskinem forumu za kavalirje. Sej men je tale pesjanar všeč (k dobivam mail, kdaj je kej novga), samo ko pa rabim nekej najdet, je pa precej težko vso to klobaso brat in najdet določeno zadevo. A ste kaj razmišljale, da bi tud tam debatirale, k je tko po temah? Al je tle lažje k sam pišeš?  :P

v glavnem, že nekaj dni se mučim z mislijo, kako zaščititi nevarne stvari? Ko bo buča sama namreč. Sedaj sem razmišljala, če bi imela na voljo kopalnico, hodnik in kuhinjo. Ker v dnevni je problem kablovje, ki ga je kar precej. In pa računalnik (2 kom), ki sta na tleh z vsemi kabli zraven. Pa se bojim, da bi buča kaj zgrizla. Pa se ne sekiram tolk za kable, kot zanjo (recimo da jo elektrika ubije  :'(). Ne vem pa, kako bi to zaščitila.
Malce me je tudi strah zaradi pohištva in parketa, ker sva najemnika. Sicer za omaro ni panika, ker je stara, parket je pa le parket. Prav tako je parket tudi v spalnici. Ta bi bila recimo tudi potencialni prostor, samo bi mogla jest vse moje hobby materiale pospravit.

Kje so vaši psi/psičke v času službe? Midva bova kasneje kombinirala tako, da bom kasneje hodila v službo in bo tako buča sama od nekje 6:45 naprej. Potem bo vmes tašča prišla na obisk in jo peljala na sprehod, J. pa se vrača domov okrog 15:30.



LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1245 : 21 Januar 2008, 15:16:50
Hei..
Quido ni nikoli sam (ja pač je ful razvajen :-\) ker je vedno nekdo pri njemu doma..ali pa ga nesemo k babici in dedku ki živita poleg nas ;D


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1246 : 21 Januar 2008, 17:08:54
Hoj Bacek...

Sem hotla odgovorit ze ene par ur nazaj, pa sm sla gledat film, pol pa zaspala hehe.. :)

No, jaz imam Elly v dnevni in kuhinji. Mi je tako najbolj prirocno. Ce bi jo imela le v predsobi je pretemna pa skoz bi lajala najbrz, k bi sel kdo po stopniscu. V spalnici pa je nocem imet, ker imam nov parket in pohistvo.
V dnevni sem pa vse (hm, no recimo) stvari dala stran iz njenega dosega.. Ampak vedno najde kaj, ce hoce ;) Kable pa sem dala za mizo in jih zascitila se z eno malo narobe obrnjeno mizico. Da ne more do njih. Ker bi jih absolutno pregriznila... Kabel pri fenu mi je ze, pa je imela blazno sreco, da je ni ubilo, ker je bil v vticnici..  :(Malo itak moja krivda, ker sem ga pustila na mizi...
Glede parketa pa me pri meni ne skrbi, ker je ze tako bolj kt ne unicen oz. ze star 40 let in vec... Najbrz ga ne bo pretirano unicila s svojimi kremplji.. malo ze, ampak ni krize...

Uf, ja, jaz sem takoj zato, da premaknemo take debate na 'moj' forum.. :) Moram priznat, da sem ze malce obupala nad njim, pa grem tja zelo malo... Ampak bi bilo super, ker lahko res vse popredalckamo.. :)


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1247 : 21 Januar 2008, 19:54:01
jaz ti tukaj ne morem kaj preveč svetovat, ker (kot sem že ogromnokrat povedala in gre ta beseda vrjetno že vsem na žiuce) jo imamo v notranjem pesjaku..sicer pa pri nam ni nikoli praskala po parketu ali grizla omare itd. edino kar uničuje so vrata..razmišljam da bi kupila kakšen sprej, da bi jo odvrnil od vrat ??? (vedno ko hoče v kakšen drug prostor, začne praskat po njih..pa tudi če vidi, da se ne dajo odpret.. >:( >:( )


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1248 : 21 Januar 2008, 20:52:31
Bacek tudi jaz ti ne znam kaj dosti svetovat. Ray kot mladicek ni bil kaj dosti sam doma. Pa niti ni imel nekega najgnjenja unicevat stvari. Je pa tudi res da sem kr skrbna glede tega, da mu umikam stvari iz dosega. Na sreco nikoli ni pomislil na grizenje kablov. Pohistva nikoli ni taknil, na parketu se pa malo pozna od norenja=krempljev. Vrata od kopalnice vcasih krampa ko sem not in ga ne sputim k sebi. Drugace pa je tudi do vrat uvideven.
Ko je sam doma ima na razpolago celo stanovanje razen kopalnice. Ker tam ima na dosegu nekaj stvari, ki bi mu lahko skodile ce bi se jih lotil.
Poznam ljudi ki imajo pse v casu odsotnosti samo v enem prostoru. Nekateri to tudi svetujejo itd. Dobijo se tudi neke stojice za mladicke, vendar mi tega nismo imeli.
Ne vem sicer kaj pomenijo tvoji hoby materijali. Ampak ne bo skodil ce jih umaknes, ker itak ne bos imela vec casa za njih :P No pri nas bog ne daj da ostane kje kak kuli, ker nas bo pocakal v prafaktorjih.. Pa ne gre se za kulija ampak za to, da ma vedno skrbi da pozre tisto plastiko. Pa kolk se spomnim je kot mladicek itak vse hotel pozret, tak da prvo kar bos morala tamalega naucit je fuuuuuuuuj 8)

Sem pa zadnjic pri eni znanki videla da je njen beagle pozrl vse robove sten. Izgleda grozno.

Kasiopeia in Zlatolaska, sta ble kaj bolane ko sta delale v vrtcu? Vse ko smo "nove" smo bolane. Jaz se se najboljse drzim(medtem ko Alexu sem ze podarila nekaj bacilov in lezi z vrocino), cutim pa ravno, da me sraufa. Ni cudno ce so 4 od 10 sli predcasno domov zaradi bruhanja in driske.

pozdravcek vsem.

K.



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1249 : 21 Januar 2008, 22:16:32
Hehe.. Katica, dobro vprasanje...
ITAK sem bila bolana... Jaz sploh, ker kot mala nisem bila v vrtcu, oz. sem bila le dve leti pred solo.. In nisem imela NOBENE otroske bolezni... Pa sem leto preden sem sla v sluzbo in sem cuvala eno malo, fasala eno obliko skrlatinke, v vrtcu pa itak prehlajena skoz, pa se norice dubla.. :) Pa zdej k sem v soli sem tudi konstantno prehlajena vsaj enkrat ali dvakrat na leto...
Tole je svasta delat z otroci.. Zdaj spet nekaj razsaja, mi pa gremo na tabor naslednji teden..  :( Upam, da se bojo vsi pocajtali do takrat...  :-\


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1250 : 22 Januar 2008, 07:25:33
dobro jutro.

mi smo problem reševanja rešili z umikanjem. ko je bila mala, pa je imela "stajico", ko me ni bilo doma. sicer je bila fuuuul velika, ker sem imela v predstavi, da bo malo večja, hehe.

s kabli pa ni bilo problemov. pri meni sta uničevalca prej muca kot annie. pa še to sem sama kriva, če jima kaj "nastavim".  ;D

parket zna bit problem zaradi lulanja. tako da jo nauči lulat na pleničko (če bo že od začetka sama). ker na parketu se pa hitro poznajo lužice.  :-\  tako, zdaj pa hitim.


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1251 : 22 Januar 2008, 07:44:48
Dobro jutro,

sva se včeraj z J. malo pogovarjala o tem. Mislim, da je še najboljša rešitev, da kupiva tisto "zložljivo ograjo", kot jih imajo tudi na razstavah. Ke bi potem postavila od sedežne do radiatorja en del ograje in bi bila komplet miza z računalnikom zaščitena. Na drugi strani pa bi še ta drug računalnik zaščitila z ograjo. S tem bi naredila tak prehod do balkona. Sva razmišljala, da bi mela vrata na balkon delno odprta, da bi šla buča tud ven. Čeprav ne vem, ali ne bi preveč lajala.  ???  ???




zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1252 : 22 Januar 2008, 15:18:24
Ja, tista ograjice je super.. Ce bi jaz vedela, da elly ne bom prevazala naokoli v boxu se zanj sploh ne bi odlocila, ampak bi raje kupila ograjico... No, samo je po eni strani pa box lih prav na kaki razstavi, ko sibam na wc.. :)

Aisha ji bo ime? Ful lepo.. :)

Am, glede balkona.. Ce bo taka lajajocka kot moja Elly, pol imej raje balkon kar zaprt, ko vaju ni.. :) Pri nama je tezava ze, ce je okno odprto hehe.. Jo veliko stvari moti na zalost, pa se ves cas repenci.  ::)


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1253 : 22 Januar 2008, 15:26:46
Ja, tista ograjice je super.. Ce bi jaz vedela, da elly ne bom prevazala naokoli v boxu se zanj sploh ne bi odlocila, ampak bi raje kupila ograjico... No, samo je po eni strani pa box lih prav na kaki razstavi, ko sibam na wc.. :)

Aisha ji bo ime? Ful lepo.. :)

Am, glede balkona.. Ce bo taka lajajocka kot moja Elly, pol imej raje balkon kar zaprt, ko vaju ni.. :) Pri nama je tezava ze, ce je okno odprto hehe.. Jo veliko stvari moti na zalost, pa se ves cas repenci.  ::)

Ja, to tud mene skrbi. Poleti bo pomoje itak prevroče, ker gleda dnevna na JV stran (cela stena so okna). Bova mogla še žaluzije nabavit.

Za ime pa še nismo ziher. Če nama rodovniško ne bo všeč, je to moja prva izbira. Da jo bom lohka "avša" klicala.  :P ;)



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1254 : 22 Januar 2008, 20:03:34
Danes sem imela obveznosti v Ljubljani in sva se na hitro dobili z Zlatolassko in Elly. Čas smo izkoristile za en hitri sprehod, jaz pa seveda za fotkanje.







joj, slikic je še nekaj, samo mi je nekaj "zaštekalo".  :(  jutri ostale!  :P


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1255 : 22 Januar 2008, 21:53:16
Joj kok je luškana v plaščku :-* :-*
Komaj čakam še slikce ;D ;D

Mi se pa vračamo iz današnjega sprehoda..in je blo noro...laufali so ko da bi se jim zmešalo :D Slikc mi spet ni uspelo narediti..so bili prehitri 8)

Sva se pa spet slikala z našim večjim pliškotom psom in pa z novo igračo za grizenje-aport. Mu je zelo všeč. Smo jo kupili kar v KD, ker jih je inštruktor kupil večjo količino za ceneje :) Kupili smo pa tudi žogico ki se odbija - mu je pa všeč samo dokler se odbija..pol pa ne več ;)

Slikce:

Quido in pliško


hm..mislim da se mu je mudilo vn


rad deli lupčke tudi plišastim igračam :)


in pa še Quido in aport 8)



Lahko noč :)


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1256 : 22 Januar 2008, 22:03:40
to pa je konkretni plišek.  ;D

tu pa še slikice.  ;)







pa še ena domača od Annie.  :) Katica, poznaš to igračko?









5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1257 : 23 Januar 2008, 11:17:23
Pozdravček ljubiteljem kavalirčkov. Imam eno vprašanje za vas. Kolegica kupuje kavalirčka in me zdaj zanima psarna, pri kateri bo vzela. Gre za tole psarno: http://www.cavalierpetrinia.com/ in tole leglo: http://www.cavalierpetrinia.com/LITTERD.html 

Pozna kdo? Kakšna se vam zdita starša tega legla?

HVala za odgovore.  ;D


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1258 : 23 Januar 2008, 12:53:35
Pozdravček ljubiteljem kavalirčkov. Imam eno vprašanje za vas. Kolegica kupuje kavalirčka in me zdaj zanima psarna, pri kateri bo vzela. Gre za tole psarno: http://www.cavalierpetrinia.com/ in tole leglo: http://www.cavalierpetrinia.com/LITTERD.html 

Pozna kdo? Kakšna se vam zdita starša tega legla?

HVala za odgovore.  ;D

Pri psarni ti ne znam nič pomagat, sem pa dobila še nekaj idej za imena. Tist tricolorček je taaaaak cukr.  :-*  :-*

Donna mi je že od samega začetka kul, tak da upam, da vzrediteljica bere moje misli.  :o :P  ::) Drugače bo pač Aisha.

Aja, če bo Ivana (inVarja) za, potem gremo v soboto v Zagreb!  :o :o :o :o A kej slikam?  :P  ;)  Varja, sej boš ti, a ne?  :P v zameno za prevoz.  8)  :P ;D



Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1259 : 23 Januar 2008, 13:35:40
Varja poznam :P Sem prvo igracko spoznala, pol pa Anie. ;)

Bacek Varjo ne rabis prosit za slikanje. To je njej samoumevno.  :P :P

5rca, jaz sicer nimam izkusenj s to psarno, pa vendar.. Kupit 10 psov na enkrat se meni ne zdi ljubezen do vzrejanja dolocene pasme, ampak so ocitno ugotovili da se bo pa z kavalircki dalo zasluzit in so se vrgli v biznis.. Ne vem no, meni to ni vsec.