Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1255804

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1260 : 23 Januar 2008, 13:44:28
5rca, jaz sicer nimam izkusenj s to psarno, pa vendar.. Kupit 10 psov na enkrat se meni ne zdi ljubezen do vzrejanja dolocene pasme, ampak so ocitno ugotovili da se bo pa z kavalircki dalo zasluzit in so se vrgli v biznis.. Ne vem no, meni to ni vsec.

A veš, da sploh nisem pogledala letnikov psov.  :-\ Bom sporočila naprej, čeprav ga bo sigurno tukaj vzela...


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1261 : 23 Januar 2008, 13:54:03
Varja poznam :P Sem prvo igracko spoznala, pol pa Anie. ;)

Bacek Varjo ne rabis prosit za slikanje. To je njej samoumevno.  :P :P

5rca, jaz sicer nimam izkusenj s to psarno, pa vendar.. Kupit 10 psov na enkrat se meni ne zdi ljubezen do vzrejanja dolocene pasme, ampak so ocitno ugotovili da se bo pa z kavalircki dalo zasluzit in so se vrgli v biznis.. Ne vem no, meni to ni vsec. 



A tko je to. OK  ;D  ;D

Sem šla zdele gledat še mal bl te spletne strani.  ??? Kolk kavalirčkov!  ??? Mene je zmotil tam pri leglih, ko vsakič 1 umre.  :'(

Jaz sem zmenjena za tole leglo http://free-zg.t-com.hr/victorian-cavaliers/homehr.html ki ima super rodovnik. Tko pravi V. In če ona tko reče, pol že mora kej bit na tem.
Moje osebno mnenje: iskala sem po Nemčiji (zaradi vseh pregledov), V držav nisem gledala sploh. Hrvaške pa tudi ne, ker sem mislila, da tudi niso OK (brala o neki določeni psarni, ki so jo odsvetovali). Na tole, me je pa V. opozorila in sem ji hvaležna. Čeprav niso tricolorčki, sem že čist navdušena.  :o  :o  :-* :-*



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1262 : 23 Januar 2008, 14:06:14
No, kolegica pravi, da je dobila pri tej ženski dober občutek. Dobila je ogromno informacij o pasmi in o vzgoji kužkov. Psi so cepljeni in naj bi bilo za njih dobro poskrbljeno... Tako da upajmo, da se jim vseeno ne gre samo za zaslužek.  :-\


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1263 : 23 Januar 2008, 14:29:40
No, kolegica pravi, da je dobila pri tej ženski dober občutek. Dobila je ogromno informacij o pasmi in o vzgoji kužkov. Psi so cepljeni in naj bi bilo za njih dobro poskrbljeno... Tako da upajmo, da se jim vseeno ne gre samo za zaslužek.  :-\

5rca.. To da so cepljeni se ne pomeni dosti. Sej ves da je pri kavalirckih problem srcek itd. Sicer pa vec kot opozorit ne mores! Ce ima tvoja prijateljica dober obcutek je mozno da je vse v najlepsem redu.

Bacek Donna je lepo ime. Pa tudi Aisha. Sicer je v Slo ze ena kavalirka ki se tako imenuje. Jooooj jaz bi sla z vami v Zagreb. Si sploh ne predstavljam kak malecki so toti peseki zdaj.

en bacilast pozdrav od mene in vesel od Raya(ja fajn je ko je lastnica bolana. vsaj doma ostane) ::)



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1264 : 23 Januar 2008, 14:38:12
5rca.. To da so cepljeni se ne pomeni dosti. Sej ves da je pri kavalirckih problem srcek itd. Sicer pa vec kot opozorit ne mores! Ce ima tvoja prijateljica dober obcutek je mozno da je vse v najlepsem redu.

Bacek Donna je lepo ime. Pa tudi Aisha. Sicer je v Slo ze ena kavalirka ki se tako imenuje. Jooooj jaz bi sla z vami v Zagreb. Si sploh ne predstavljam kak malecki so toti peseki zdaj.

en bacilast pozdrav od mene in vesel od Raya(ja fajn je ko je lastnica bolana. vsaj doma ostane) ::)

Se strinjam s Katico. Drugače pa tako, o sami pasmi in vzgoji lahko ogromno najdeš na netu. Upam, da ji je v sklopu tega povedala tudi za težave kavalirčkov (srce, oči,...) in ji povedala tudi za razne preglede. Jaz se sicer zavedam, da lahko tudi moja buča zboli, toda s poznanim rodovnikom in z vsemi pregledi staršev, lahko upam, da se bo težava pojavila čim kasneje ali pa sploh ne. Zagotovila pa ni.

A Aisha že obstaja? Hmmmm, upam da bomo z Ivano ta vikend kaj rekli o imenih.  ::) 8)

Sončen in brez oblačka  :o  pozdrav iz Slovenije. Jaz pa tu notri, pri tleh, ko lahko sonce samo občudujem na sosednjih stavbah - pa še to samo zgornja nadstropja.  :-\



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1265 : 23 Januar 2008, 16:38:57
hehe, fotkanje, ja, fotkam rada. ni pa samoumevno.  :P

Upam, da mi znese v LJ. Moram vseeno prit od Lj do MB in nazaj (oziroma ravno kontra). Se bova po ZS zmenili.  :)


Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
Odgovori #1266 : 23 Januar 2008, 19:52:39
Pozdravček ljubiteljem kavalirčkov. Imam eno vprašanje za vas. Kolegica kupuje kavalirčka in me zdaj zanima psarna, pri kateri bo vzela. Gre za tole psarno: http://www.cavalierpetrinia.com/

Škoda, da se je kolegica kar za trdno odločila, kje bo vzela psička, preden se je podrobno pozanimala glede psarne. Nisem še slišala zanjo, čudno pa se mi tudi zdi, da nima na svoji strani nobenih kontaktov (linkov) z ostalimi hrvaškimi vzreditelji?
In naenkrat kupit 10 psov pa se iti vzrejo ...  :-\ Resnično me zanima, po kakšnih kriterijih so kupovali pse, zakaj so načrtovali take in ne drugačne kombinacije rodovnikov, ali imajo pse testirane na znane bolezni kavalirčkov. Meni tole bolj kot na vestnega vzreditelja "diši" na "puppy mill".
Jaz bi vsekakor kontaktirala s poznanimi hrvaškimi vzreditelji in se pozanimala kakšno je njihovo mnenje, preden bi se odločila za nakup.

Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1267 : 23 Januar 2008, 21:00:52
Jaz bi vsekakor kontaktirala s poznanimi hrvaškimi vzreditelji in se pozanimala kakšno je njihovo mnenje, preden bi se odločila za nakup.

In kateri so to?  :-[ :-[

Drugače pa vseeno mislim, da v tem primeru ne gre za "puppy mill". Ker nekako si ne predstavljam, da bi v le-teh hodili s svojimi psi na razstave (čeprav s kavalirčki ne zgleda, da bi ful nekaj hodila pa vseeno)...  :-\ Poleg kavalirjev imajo še bernske planšarje in pa gordon setre. Z bernci so imeli dve legli, z gordoni enega, kar mi spet ni nič podobno puppy millom...  ::) Čeprav to, da si je kupila toliko psov naenkrat je res čudno...  :-\ :-\

Bom rekla, da naj malo povpraša poznane hrvaške vzreditelje, samo prosim, da mi sporočite, kateri to so.  :-\ :-\

Hvala vsem za odgovore.  :)


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1268 : 23 Januar 2008, 23:07:18
Škoda, da se je kolegica kar za trdno odločila, kje bo vzela psička, preden se je podrobno pozanimala glede psarne. Nisem še slišala zanjo, čudno pa se mi tudi zdi, da nima na svoji strani nobenih kontaktov (linkov) z ostalimi hrvaškimi vzreditelji?
In naenkrat kupit 10 psov pa se iti vzrejo ...  :-\ Resnično me zanima, po kakšnih kriterijih so kupovali pse, zakaj so načrtovali take in ne drugačne kombinacije rodovnikov, ali imajo pse testirane na znane bolezni kavalirčkov. Meni tole bolj kot na vestnega vzreditelja "diši" na "puppy mill".
Jaz bi vsekakor kontaktirala s poznanimi hrvaškimi vzreditelji in se pozanimala kakšno je njihovo mnenje, preden bi se odločila za nakup.

Se strinjam z Babi.

Mene zanima kaj bodo naredili s temi psi ko ostarijo in ne bodo vec primerni za vzrejo?  :-\ Bodo 10 novih kupili? ???



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1269 : 24 Januar 2008, 07:31:39
Zaenkrat še ni nobenega dokaza, da se bodo res šli kako masivno vzrejo (oziroma štepanje). Zaenkrat so imeli namreč samo eno leglo kavalirčkov. :-\

Citiraj
Upam, da ji je v sklopu tega povedala tudi za težave kavalirčkov (srce, oči,...) in ji povedala tudi za razne preglede.

No, tole sem izvedela, da ji je ženska najprej povedala ogromno glede zdravja teh psov (in s tem tudi srčka in oči). Ni bilo tako, da bi ona prišla tja in bi ji ženska dala tistega psa brez besed in bi bilo to to.

Citiraj
Mene je zmotil tam pri leglih, ko vsakič 1 umre.

Mladiček je umrl, ker se je zapletel v popkovino (in mislim, da je šlo samo za enega mladička v enem leglu). :'(

Še enkrat hvala za odgovore.  :)


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1270 : 24 Januar 2008, 07:39:36
Hej,

kot pravim je moje osebno mnenje tako, da hočem imeti opravljene preglede staršev. To je bila moja 1. zahteva. Zato sem iskala v Nemčiji, ker imajo tam zelo strogo glede tega.
Poleg tega si pa ne predstavljam, kako je to, če imaš 3 različne pasme in tako število psov.  ???  ???
Vsekakor želim prijateljici enega simpatičnega pesjanarja in veliko veselja z njim.  :o



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki

Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1273 : 24 Januar 2008, 07:55:25
Bom posredovala naprej.  :) :)


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1274 : 24 Januar 2008, 08:44:41
če se je odločila, da bo kupila tam, pač bo kupila tam.

Citiraj
Zaenkrat še ni nobenega dokaza, da se bodo res šli kako masivno vzrejo (oziroma štepanje). Zaenkrat so imeli namreč samo eno leglo kavalirčkov.
zato, ker so se vsi kavalirji, ki jih imajo, skotili med aprilom in junijem 2006 in so premladi, da bi imeli več legel.

jaz jih ne poznam, tako da težko karkoli rečem o njim, spletna stran me pa ravno ni privlačila. morda imajo pa kakšne normalne razloge, da so si nakupili 10 kavalirjev v manj kot enem letu....   ::)

mladički so srčkani, upam, da bodo zdravi in da bo zadovoljna z njim. to je na koncu glavno. njim bo šel "gšeft" ne glede na to, ali bo kupila tam ali ne. kavalirji so hudo grozno blazno "in" in se jim "zadeva" vsekakor splača. Ali se jim gre za dobro pasme, premišljeno iščejo kombinacije, so veliki poznavalci kavalirjev, pa vedo samo oni....  ;)



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1275 : 24 Januar 2008, 08:51:32
če se je odločila, da bo kupila tam, pač bo kupila tam.
zato, ker so se vsi kavalirji, ki jih imajo, skotili med aprilom in junijem 2006 in so premladi, da bi imeli več legel.

jaz jih ne poznam, tako da težko karkoli rečem o njim, spletna stran me pa ravno ni privlačila. morda imajo pa kakšne normalne razloge, da so si nakupili 10 kavalirjev v manj kot enem letu....   ::)

mladički so srčkani, upam, da bodo zdravi in da bo zadovoljna z njim. to je na koncu glavno. njim bo šel "gšeft" ne glede na to, ali bo kupila tam ali ne. kavalirji so hudo grozno blazno "in" in se jim "zadeva" vsekakor splača. Ali se jim gre za dobro pasme, premišljeno iščejo kombinacije, so veliki poznavalci kavalirjev, pa vedo samo oni....  ;)



A da so "in"? Madona, pa glih zdej, k sem se jaz (po mnogo letih ljubezni do njih) odločila, da ga imam. Pa sem mislila, kolk bom faca v svojem kraju.  :P  :o  ;)  Hec,....  Sem jih pa ravno zadnjič v KR vidla ene 3, med njimi tudi TR. Zgleda da se pasma res širi.



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1276 : 24 Januar 2008, 09:35:52
že tu v moji bljižini so 3je. Eni so se pa odselili. tako da nas je bilo 5 na kupu.  ;D


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1277 : 24 Januar 2008, 13:43:57
Vam povem nekaj. To je ze prav visek.. Nas pes hodi iz ene skrajnosti v drugo. Sej se spomnite vseh cirkusov ki jih je delal ko je ostajal sam. No, zdaj ko vidi da se odpravljava zacne skakat(prav skakat) od srece, in siba v kuhinjo, pa do odhajajocega, pa kuhinjo itd. Ker ve da bo dobil svojo kost. In ko j dobi se umiri in naju sploh pogleda ne vec ::)
Danes zjutraj se je vstal z mano ob 5.30. Tega ni nikoli naredil.. Okrog mene je skakl cel cas ko sem se oblacila, letal do kuhinje, jamral in ko sem mu koncno dala kost se je umiril. Ponavadi je vedno spal s tistim ki je najdlje spal in se za tistega ki je odhajal niti zmenil ni. Zdaj pa tak.. Pacek mali. >:(

Bacek sej vemo da si kavalircka kupujes ker hoces biti fancy :P Sam ves kaj, cez 5 let bo ga ze vsak imel, pol pa ne bodo vec moderni. Ja kaj bomo pa pol z njimi? :P :P






varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1278 : 24 Januar 2008, 14:30:32
haha, morda pa si Ray povabi kolegice, ko vidva gresta. Ko mačke ni doma, miši plešejo.  :P


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1279 : 24 Januar 2008, 14:33:44
To je pa kazen zato, ker mene zaje.....  :P  :P  :o  ;)  >:D

Matr, da se mu da. Ob 5:30 zjutraj  ??? 

Mam pa vprašanje - to mu daješ kost oz tista ušesa? A je to OK, če pes vsak dan to dobi za žvečit? Pri kateri starosti ste pa to začeli? Jaz bi tuk kak tak ritual uvedla, če bo prehudo ob odhodu.  :-\



Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1280 : 24 Januar 2008, 15:40:35
Bacek malo te moram :P Ponavadi se tistega ki ne zameri, tak da zdaj si oplela do konca. :P :P

Ray ma uhe od ovcke pa se neke druge priboljske tudi iz ovcetine. To je edino kar on prenasa. Dobi pa vsak dan ampak ne celo.

Ne vem pri kateri starosti se lahko zacnejo te stvari dajat. Po mojem kr hitro. Ceprav mi Rayu zaradi vseh zdr tezav na zacetku nismo.  ::)

Punce ce prezivim jaz te prve tedne v vrtcu sem super hero. Vceraj so me poslali domov, kao gripa. Danes sem sla delat, ker sem bla zjutraj ok. No zdaj pa mam prebavne tezave. Driskam, bruham... :-[

Varja sem ze razmisljala o tem ce pride mogoce soseda k Rayu ko nas ni, sam bi morala revica skoz 3 vrata tak da dvomim :P



Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1281 : 24 Januar 2008, 15:47:45
Katica, nisi edina, ki bruha  :( Ymonn je pravkar iz sebe vrgel dvojno porcijo - čisto tekoče, pa belo-zelenkasto... Je malo prej grizel tisto okusno stvarco, ki smo jo dobili pri zlatolasski - hvala še enkrat - in zato je verjetno zeleno. Ampak da bi bil pa to razlog za bruhanje, pa dvomim... Ajoj - že kake 3 tedne nazaj je bruhal... Bomo ga opazovali, pa če bo še, gremo k veterinarju... Upam, da bo vse v redu!! Drugače je normalno živahen in vse....
Držite pesti!! (in tačke)


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1282 : 24 Januar 2008, 15:48:38
samo se ful na ritem navadijo. Ko sem delala, je bilo Annie popolnoma jasno, da me ni med 8.00 in 15to uro. Če sem slučajno kdaj vmes prišla, me je gledala čisto začudeno iz MOJE postelje, kaj zdaj tu delam.  ;D

Je bil pa problem, če sem slučajno kdaj popoldan delala. To pa ji ni bilo všeč.   :)
Sicer sem se pa jaz vedno držala tega, da ne delam teatra, ko grem, niti ga ne delam, ko pridem. Pri nama deluje... so pa vsi psi seveda različni.

Držim pesti, da boste vsi pobruhančki čim prej ok. Dvonožni in štirinožni.  :-*


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1283 : 24 Januar 2008, 15:56:25
Jaa Quido je tudi bruhal včeraj... :-\ Je bilo tudi zeleno :( Sem tudi na to zeleno stvarco potuhtala...


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1284 : 24 Januar 2008, 16:10:08
Uf....  :( Upam, da ni kriva tista kostka..  :-\ Elly ni po njej nikoli bruhala..  :-\ A sta kaj prevec obcutljiva? Mogoce je... Koliko pa sta jo poglodala?
Joj, se zdaj pocutim cist krivo..  :'( Raje jima pol ne dajajta vec... Bom kr stran vrgla.... kriza res..  :(

Ja, pri nas se tudi tako poslavljamo.. samo ne s kostkami, ker se ji ne upam dat cele, da pol je pa ne morem dat, ker je pretrda... Tako ji dam vsakic, ko grem od doma, tudi ce grem popoldne ali zvecer, dam en piskot.. Pa je tudi cist vesela, ce grem kam hehe.. :)

Joj, zdaj ima pa seanso lajanja.. Nam en kuza laja pred oknom pa se repenci nazaj. :)


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1285 : 24 Januar 2008, 16:16:20
Nč se počitit krivo..pač nekaj jima ni pasalo v kostki :)
Quido je poglodal tisto kar je pri tebi pustil.. ;)


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1286 : 24 Januar 2008, 16:42:42
Sej to kar jaz Rayu dajem v bistvu ni kost, ampak ji jaz tak recem.  ;)

Kasiopeia mogoce je pa Ymon tudi en tak pes kot nas, z obutljivim zelodcem. Se ne bi cudila glede na to da prihajata iz istega mesta. Samo kar se zivahnosti tice... Ray je bil vedno vedno zivahen. V tistem najhujsem mi je vet rekla da kaj takega se ni videla. Da bi glede na krvno sliko moral lezat, on pa je bil ful zivahen. Nocem te strasit, samo opozorit.

Kaj pa drekec? Driske nima?

Jaz tudi ne delam nobenega teatra pri prihajanju in odhajanju. Dokler sem ga je bila kriza. Zdaj me pa ma vsakic ko pridem, da bi od srece letela k njemu in je ful hudo se zadrzevat. :-\

Nas se tudi ravnokar repenci. Sicer ne vem na koga in zakaj, ker nobenga ni zunaj, ampak on ocitno nekoga vidi :D Najbolj smesen je ko vidi v oknu samega sebe in cist znori ::)



Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1287 : 24 Januar 2008, 19:24:05
Ojej  :( A potem živahnost še nič ne pomeni? :( No, opazovala ga vsekakor bom... Hvala za opozorilo! Ne, driske pa nima. Aleluja!!

Zlatolasska, nič se ne sekiraj, še vedno smo veseli zelene kostke :) Jaz mislim, da je to kaj od zunaj (med ljudmi razsaja gripa, mogoče tudi med psi).

Toliko na hitro...


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1288 : 24 Januar 2008, 19:40:37
To je vsekakor dober znak, ce nima driske. Ray jo je imel. Ful.  :-\




varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1289 : 25 Januar 2008, 08:36:15
sem slišala iz več koncev, da med psmi tudi razstaja, baje corona virus.  :(