Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1255770

Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1710 : 30 Marec 2008, 20:05:26
Oooo, Katica, si me pa konkretno potolažila  8) Sem misla, da je z našim mačkonom (to je Ymonn, seveda  :-[) kaj narobe, ker še ne dviguje tačke... Smo pa mi danes doživeli čudež - ponavadi, ko je v novem prostoru, se polula... Danes je bil pri sorodnikih na Primorskem sam nekaj ur, pa se ni  :o :o Sem bila tako ponosna :D :D

Trza tudi Ymonn, pa kar konkretno. Prvič ko sem ga opazila, sem se zelo ustrašila - ma res, izgledalo je, kot da ga je božjast  :'( Pa sem ugotovila, da to je samo R.E.M., malo razširjen, pač :)

Kar se pa tiče kakanja noter, bacek, ti pa jaz priporočam, da je pač nimaš v spalnici ponoči... Se mi zdi vseeno bolje, da se na hodniku pokaka, če pač se. Midva Ymonna včasih vzameva na posteljo (zadnje čase bolj poredko, ker se mi zdi, da je ta privilegij vzel za pravico  ::)), ampak ko pa ni gor z najinim izrecnim dovoljenjem, se mi zdi pa bolje, da je na hodniku... Vseeno je spalnica en intimen, čist prostor in moje mnenje je, da je kuža, dokler ni sobno čist, raje zunaj...

Drugače je pa čisto razumljivo, da te včasih prime, da bi smrček notri potisnila - mene je nekajkrat takšna jezica pograbila  >:( Sem morala prav globoko dihati, da se ne bi razjezila, pa se naglas zadrla na Ymonna...  :-[ Pa sem se sprijaznila, da je to pač del pasjega vsakdana in bolj ko sem bila mirna, hitreje se je učil :)

Pa še glede lulanja na rob - to je bil vedno Ymonnov najljubši hobi  ;D (poleg ovijanja okoli povodca drugega kužka) - pikiral je direktno na rob, stran pa odhlačal ves ponosen, ker mu je uspelo se spomnit, da se mora polulat tam nekje pač :D In mu res ni bilo jasno, zakaj jaz njemu fuj :D


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1711 : 30 Marec 2008, 20:06:07
Še tole - v okolici NM so našli kavalirja - če katera slučajno pozna kakšnega lastnika, ki pogreša kavalirja, naj javi!


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1712 : 31 Marec 2008, 09:27:20
Še tole - v okolici NM so našli kavalirja - če katera slučajno pozna kakšnega lastnika, ki pogreša kavalirja, naj javi!

Če se nihče ne najde, ga rade volje posvojim.  :o  :o

Drugače pa .... jest sem v službi, moj tudi ... buča pa sama doma .....  :( :( upam, da je že nehala jokat ....  :-[ :-\  :'(

Matr je hudo gledat, kolk gre ura počas  .....
Mene pa konec leta čaka podaljšan urnik dela ... v najslabši varianti bom hodila domov z vlakom ob pol osmih zvečer ...  :'( :'( :'(  Skratka ... drek



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1713 : 31 Marec 2008, 16:02:10
Naša buča preživela ..... jaz pa tudi.  :o :P



Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #1714 : 31 Marec 2008, 18:57:52
O sranje.. Kje so pa nasli kavalircka? Mogoce bi Varja kaj vec vedela.. Glede na to da jih je tak malo najbrz ne bo problem najt lastnika.

Bacek me veseli da ste vsi zdrzali ;)



uv

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1715 : 02 April 2008, 11:29:14
Punce, vprašala bi, če katera ve, koliko časa po dajanju Strongholda, se lahko kužka skopa, da ne bi to vplivalo na delovanje le tega? Hvala.



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #1716 : 02 April 2008, 11:57:17
Punce, vprašala bi, če katera ve, koliko časa po dajanju Strongholda, se lahko kužka skopa, da ne bi to vplivalo na delovanje le tega? Hvala.

Hmmmm, zanimivo vprašanje .... glede na to, da sem jo včeraj namazala s Frontlinom bi moglo to tud mene zanimat ....  :-[ :-[ Se vidi da sem čisto out ....
Smo pa včeraj dobli še eno pikico - proti kužnim boleznim. Pa je bla Aisha čist OK (cepljena okrog 18 ure), še igrala se je z enim psom, sta se lovila, metala po tleh .... nakar je bla ob 9ih že čist morto in ko sem jo dvignila je zacvilila ... pa sem mislila, da sem jo kaj s fleksijem ... pa potem spet ....  :-\ :( Doma smo ugotovili, da ima malce bule, zatečeno mesto kjer se je cepila.
Danes zjutraj jo je še vedno bolelo in še vedno se je s prostim očesom vidla manjša oteklina .... Sem klicala veta in je rekel naj opazujem, če ne bo OK, pa pridet tja. Hmmm, kolk časa pa opazujem  ???  :-\ :-\ Jao jao Bacek, ti si čist .....  :-X :'(



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1717 : 02 April 2008, 13:36:56
Pes se naj nebi nekje 12 - 24 ur zmočil, potem pa ga lahko neštetokrat kopaš, saj se stronhold ne izpere.  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


uv

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1718 : 02 April 2008, 19:52:40
Hvala Rapgirl. Saj se mi je zdelo nekaj takega.... Ampak mi je vzrediteljica v polomljeni angleško češčini razlagala nekaj o treh dneh, pa mi ni bilo čisto jasno....  ;)



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1719 : 02 April 2008, 20:48:34
Bacek, Elly je imela po drugi inekciji tudi bulo.. in to kar nekaj dni.. Pa so mi enako rekli, da izgine po parih dneh.. In je res.. Tako, da pocakaj par dni...


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1720 : 02 April 2008, 21:12:20
midve pa trenutno podirava rekorde  :D ::)
zadnjič sva imeli sprehod tri ure, danes sva se česali dve polni uri..tako da je bilo na koncu v smetnjaku sama irisina dlaka, drugih smeti se ni videlo  ::) poletje ima že vpliv  :P :D



LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1722 : 03 April 2008, 14:57:08
Zakaj..super sta bili :D :o
In glede česanja tudi jst morm Quida skos česat..in mu gre veliko dlake dol ;)

Še nekaj kar za našega psa ni značilno a je vseeno to naredil: danes sta šla na sprehod z mojim očijem v Europark in je zavohal kupico gnoja (bil je spuščen) in se je začel valjati po njem ::) bil je čisto umazan pa še "dišal" je zelo ;) ;)
Oči ga je umil s šamponom ampak še vedno ni bilo dobro...vonj je ostal...in ker sem kmalu po tem prišla jaz domov sem ga pošpricala s pasjim parfumom 8) zdaj pa full diši :)

Lp


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1723 : 03 April 2008, 18:48:09
Kaj pa je to, pasji parfum?  :-[


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1724 : 03 April 2008, 20:02:00
Takšen sprej...saj se ga lahko kupi v trgovini za živali...npr: v Zooticu ;D


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1725 : 04 April 2008, 19:02:54
Aha... No, mislim, da ga mi ne bomo kupili, Ymonn je skoraj povsem brez vonja - vsak, ki ga poboža ali pa stisne k sebi se začudi...


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1726 : 05 April 2008, 21:43:20
Madoniš, malo je zamrla debata... javite se kaj! Pa kakšne nove slikice bi lahko prilepili!! Kako se mladički navajajo na čistočo  ???


uv

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1727 : 06 April 2008, 18:32:24
...bolj slabo... včeraj smo bili zunaj od 11 do 19.0.... takoj ko smo prišli domov se je sicer polulal na domačem travniku, tako da je 5 minut teklo od njega... kakal pa po kopalnici... :'(



Fruc

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #1728 : 06 April 2008, 18:44:21
Ker se že dolg nisem oglasla, sem dolžna vsaj kakšno slikico al pa dve:) Drgač pa je Fruc ok. Edina težava, ki je je ta, da že nekje 2 meseca laja in renči na vsakega drugega psa, ki gre mimo, ko smo na sprehodu. Zakaj je tako nimam pojma in moram reči, da je prav neprijetno, ker nikol ne vem kak se bo odzval, ko se bo srečal z določenim psom. Opazla pa sem, da mu grejo najbolj v nos psi črne barve...hmmm :'(

Preden prilepim slikice še to...sicer ne vem, če je že zlatolaska povedala ali ne...pa kljub vsemu. Prejšnjo nedeljo smo se po neverjetnem naključju srečali v Piranu. Kdo bi si mislil. Res je bilo prijetno presenečenje. Elly je že prava baba in je, kljub temu, da je skor pol leta mlajša od Fruca že zdej večja od njega. Pridružu pa se nam je še tricolor Shorty z italijanskimi "starši". Prav posrečeni so bli in res škoda, da nisem mela fotoaparata s seboj. >:(

Še slikice:









uv...malo za tolažbo. Tud jst sem že obupavala nad Frucovim učenjem čistoče in šele pri dobrih petih mesecih se je povsem odvadil lulanja in kakanja v stanovanju. Sicer ne vem al ste v stanovanju al v hiši, ampak tisti v hiši so pri učenju te vrline v precejšnji prednosti. Ne obupaj :P


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1729 : 06 April 2008, 18:52:29
Zdravo!

Fruc..slikic se ne vidi :(
Mi bi tudi kakšno prilimali ampak nam ne dela usb kabel ???

Drugače so pa Quido in Ari (ter ostali, ki so se srečali tam) noreli po Europarku dobre 3 ure :o Quido že od prihoda domov samo spi ;D

Pozdravček :-*


sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #1730 : 06 April 2008, 19:26:13
Ari se je pa najprej najedel, potem pa je samo dol padel in zaspal :o S quidom sta si danes res dala duška.

Tukaj pa še dve slikici, ker Kaji ne dela usb kabel ;)





Lp, Sara in Ari

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Fruc

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #1731 : 06 April 2008, 19:35:30
Pa poskusimo še enkrat ;D:













zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #1732 : 06 April 2008, 20:20:23
Ja, mislim, da sem to napisala samo na blog..  :-[ Hvala NIna! :)

Am, ja, tole je bilo pa cist grozno prebrat.. Da se je Fruc SELE pri 5ih mesecih odvadil lulanja pa kakanja v stanovanju..  :'( Kaj pa nej pol js recem? Elly SE vedno sem in tja kaj naredi notri..  :'( :'( Danes me je zbudila ob polnoci, ker je lajala.. In sem jo sla utisat pa vidla, da je naredila 4 kupcke.. Sicer sem to jaz kriva, ker sem ji popoldne dala eno ogromno pedigree kao kost, pa sla od doma in jo je baba ITAK celo pojedla.  ??? ??? >:( >:( In valda smo meli pol drisko..  :'( Pa sem ob polnoci pucala po tleh k nora, pol jo peljala se ven, ce bi slucajno se kaj naredila, pa je samo lulala.. A kljub temu nocnemu sprehodu me je zjutraj pricakala se luzica.. v zahvalo..  :'( En dan se mi bo res samo zmesalo..  :( No, da se malo spocijem, sem jo pa za en teden oddala starsem..  :P *joke* namrec to, da se bom spocila.. Imam ful pester teden, pa me ne bo skoraj nic doma, in mi ni preostalo kaj drugega, kot da gre tja...

Aja, Nina.. Mislim, da je Elly ze dokoncno zrasla.. :) UPAM vsaj hihi.. :)


uv

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1733 : 06 April 2008, 21:07:21
Danes smo šli na sprehod čez lokalni hribček in smo domov prišli z novim članom... velikim klopom, prisesanim na Lunov trebušček! S čim imate ve zaščitene svoje psičke oz. kaj po izkušnjah najbolj 'drži'?



Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #1734 : 06 April 2008, 21:11:24
Ne vem, če sem napisala - mi smo tudi imeli prvega klopa :( Tako, da grem v ponedeljek kupit takoj sredstvo proti tem hudobcem  >:(

Sicer pa Ymonn načeloma noter nič več ne lula/kaka, tudi plenice nimamo več... Zdaj že dooolgooo nismo nič brisali. Je pa čisto možno, da bo kmalu spet kaj :)

SLIKICE SO ČUDOVITE!!! Fruc je prelep pesjanček, Quido pa je že ful zrasel, odkar sem ga zadnjič videla  8) Ma, ful ful ful je lep!!  :-*


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1735 : 06 April 2008, 21:32:12
Oooo hvala sari da je dala slikci :D :D
 
Fruc je zeloo luškan :-* :-*
Ja...velik ljudi reče da je zrastu..sam men se sploh ne zdi..zato ker ga vsak dan vidim ane ;D ;D Pa Quido se zahvaljuje za pohvalo :)

Lp :-*


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1736 : 06 April 2008, 21:54:21
Fruc, zdraaavoooo. Pa ravno te dni razmišljam, da se Fruc nič več ne javi.  ;D

Quido pa je pravi ded že postal.  ;)

Vsem vašim kosmatinčkom en  :-* !


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1737 : 06 April 2008, 22:08:44
mi mamo tud nekaj novih slikic ;D ..samo še čakajo, da se prekopirajo na računalnik..

wow Fruc pa visoko skoči  :o :o :o leep je..pa sploh ni majhen..
 Quido pa itak tudii :-*


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #1738 : 08 April 2008, 13:55:12
Hvala obema :-* ;D
 

še ena slikca našega velikana 8)




lp ;)


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1739 : 08 April 2008, 15:05:17
midve sva pa mele danes nastop v prvem razredu, kjer prostovoljno pomagam v podaljšanem bivanju..iris je odlično prenašala veliko otrok, hrup in neznano okolje..bili so tako navdušeni, da sva morale cel program ponoviti še v sosednjem razredu :D