Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1255793

nitka

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
  • Lux (Light of Love)
Odgovori #2310 : 14 Julij 2008, 11:53:57
prvič je v morju zaplavala pri starosti približno 4 mesecih, v bani in tušu pa še vedno ne uživa preveč...

aha, potem imamo mi še en mesec čas za vodne podvige v naravi...  bomo videli kako bo čez dva tedna užival na vikendu, ko bomo imeli 3metrski bazen


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #2311 : 14 Julij 2008, 12:02:11
Lahko vprašam kako ste preživeli svoje prve dni, ko je ljubljenček ostal prvič sam doma?
Meni je kar mal čudno, ko ne vem kaj zdaj počne... sicer večina še čez dan spi, a upam, da ne bo iz osamljenosti mi razdejal stanovanje  :'(

Naša je bila samo prvi dan zaprta znotraj ograje, ki pa jo je premikala in s tem manjšala svoj prostor. Potem sva pa del dnevne (računalnik in kable) zaprla s to ograjo, tako da je imela na voljo sedežno. Prve tedne je blo Ok, potem se je pa spravila na kabel za internet, sedežno. Sedežno še danes včasih grize (ravno v petek je imela kazensko, da je bila 2 uri sama v spalnici). Pa povštre (robove) nama je tudi grizla, pa seveda svoje pliškote (rakca in nilskega konja iz Ikee). Kaj drugega pa niti ne počne. Sedaj poleti imam še odprta vrata v kuhinjo, kjer je malo hladneje.

Imam srečo, da jo tašča pelje ven na sprehod, tako da vsaj kako urco dalj spi ...je pa kar precej sama, ja.  :-\ :(



nitka

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
  • Lux (Light of Love)
Odgovori #2312 : 14 Julij 2008, 12:46:38
Naš je tudi električar  ;D povsod najde kable, razdelilce, polnilce, daljince,... ravno včeraj smo zjutraj našli samo vtikač od polnilca, je bil moj ornk jezen, ker je bil edini polnilec, ki ga je imel  :(
Sem pa pred današnjim odhodom v službo vse take reči pospravila, odklopila uro z nočne omarice in spravila... bo treba še kako grizalko kupit.

Zanimivo je tudi to, da smo lahko pol ure, eno uro ali še dlje časa zunaj, pa vedno ko pridemo not, se pokaka in polula... :-\


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #2313 : 14 Julij 2008, 12:54:21
Zanimivo je tudi to, da smo lahko pol ure, eno uro ali še dlje časa zunaj, pa vedno ko pridemo not, se pokaka in polula... :-\

Poznana zadeva. Midva sva začela tam pri 4 mesecih jo navajati na zunaj. Če ji je uspelo se polulati sem jo fuuul hvalila in ji dala priboljške. Za kakanje sva pa ene parkrat kar dolgo vztrajala (tud na dežju). Sva jo vidla, kako jo kar krivi od tega da bi, pa ni upala. Sva pa dala plenico zunaj na tla in jo sprva s tem navajala. Ko se je pokakala pa spet ful hvalila. Moram rečt, da nam je kar kmalu uspelo.
Sedaj se notri ne polula več, ko smo doma. Ko nas pa ni, je pa še vedno plenica - včasih jo uporabi še za kako lužo. Sploh zdaj poleti, ko ful pije. Lahko pa rečem, da je mesec dni sobno čista.   :o



nitka

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
  • Lux (Light of Love)
Odgovori #2314 : 14 Julij 2008, 13:04:39
Kako ste jo uspeli na planičko navadit? Meni edino uspe, da se polula ali pokaka na časopisni papir, ki je po celem hodniku.


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #2315 : 14 Julij 2008, 13:14:29
Kako ste jo uspeli na planičko navadit? Meni edino uspe, da se polula ali pokaka na časopisni papir, ki je po celem hodniku.
Hmmm, to je bila pa že navajena iz legla ven. Tako da ti ne morem pomagati.
Je pa kar nekaj govora bilo tudi na Pesjanarju o tem.



nitka

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
  • Lux (Light of Love)
Odgovori #2316 : 14 Julij 2008, 13:17:58
Bom pobrskala o tem na forumu. Koliko je vaša zdaj stara? Prav luštno jih je gledat, naše kavalirčke, kako rastejo in se razvijajo :)


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #2317 : 14 Julij 2008, 13:20:59
Bom pobrskala o tem na forumu. Koliko je vaša zdaj stara? Prav luštno jih je gledat, naše kavalirčke, kako rastejo in se razvijajo :)

6 mesecev je bila v začetku meseca.  ::) Matr, rastejo ful. Kolk je bla mala k sva jo dobla, zdej pa že taka baba.  ;D



nitka

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
  • Lux (Light of Love)
Odgovori #2318 : 14 Julij 2008, 13:31:14
Ja, naš je bil pa 3 tedne stara štručkica, ko sem ga prvič videla,
zdaj pa je bil v soboto že 3 mesece star  ::)


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #2319 : 14 Julij 2008, 13:50:31
Nitka, povsem razumljivo je, da te skrbi, kadar je sam doma. Nič bat, se bo že navadil. Naš ponavadi spi, kadar se nihče ne ubada z njim  ;D

Kar se pa plavanja tiče, ko si rekla, da imate še kak mesec, no, tudi s tem se ne obremenjuj. Vsak pes je drugačen, moj je star deset mesecev, pa še vedno ne mara plavati. Poskusil sicer je in zna, ampak uživa pa prav nič. POleg tega pa je na plaži veliko drugih zanimivih stvari, ki se jih lahko počne s kavalirjem  ;)


nitka

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
  • Lux (Light of Love)
Odgovori #2320 : 14 Julij 2008, 13:53:46
Hvala, Kasiopeia, za spodbudne besede...  ko tako težko čakaš na takega cukra, si potem za vsako malenkost na preži kot če bi imel novega dojenčka doma.
Danes ponoči se je med spanjem začel kar cel trest, sem ga pomirila, pobožala... moj pravi, da je njihov pes se tudi tresel med spanjem, ko je zunaj grmelo.


Katica

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 0
Odgovori #2321 : 14 Julij 2008, 21:05:54
Zivijo..

Po dolgem casu se se mi malo oglasamo. Smo bili na zasluzenih pocitnicah. Ray je seveda spet najbolj od vseh uzival na morju. Navdusenje nad morjem je od lani ohranil in plaval kot ribica. Bo Varja dodala kaksno sliko. Sicer so pa skoraj identicne kot od Iris ;)

Spoznali smo Varjino malo zivo srebro. Beri: Lego. Ja itak da smo tudi nad njim navduseni!

pozdravcek vsem

Katja



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #2322 : 14 Julij 2008, 22:02:20
hehe jaz sem jo tudi včeraj opazovala med spanjem..so ji posamezni prstki tako trzali, da je zgledalo kot da bi igrala na klavir :P
prejšnjič pa je imela očke na pol široko odprte (videlo se ji je belo) pa še tako po mladičkasto je lajala oz. bolj vufala ::) je blo prou grozno za videt..

le kakšne sanje je imela.. :) :D


nitka

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
  • Lux (Light of Love)
Odgovori #2323 : 15 Julij 2008, 09:31:20
Naš Lux pa očitno tako uživa v renčanju (laja tudi že dva tedna :P), da še v spanju kdaj renči. Očke pa tudi tako obrne, da je prav grozljivo videt. Sem pa ful vesela, da je roženica skoraj že zaceljena... bo treba pazit ob naslednjem srečanju z mačko.

Je pa včeraj dobro preživel svoj prvi samski dan, ko sem bila v službi. Razen da se je podelal kot običajno, je našel le šipkov čaj  ( ??? le od kod) in se z njim igral. Sem pričakovala večje razdejanje  :D


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #2324 : 15 Julij 2008, 09:35:48
Nitka, večje neumnosti še pridejo.  :P :o ;)



nitka

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
  • Lux (Light of Love)
Odgovori #2325 : 15 Julij 2008, 09:42:19
Tega se že bojim  ;D.
Zdaj imamo dvojno jutranje bujenje, najprej se radio prižge, potem se pa Lux pritihotapi na moj povšter in mi za dobro jutro grizlja ušesa in najde moja rdeča pramena, ki jih imam po šopih zadaj  :D


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #2326 : 15 Julij 2008, 15:06:17
Tega se že bojim  ;D.
Zdaj imamo dvojno jutranje bujenje, najprej se radio prižge, potem se pa Lux pritihotapi na moj povšter in mi za dobro jutro grizlja ušesa in najde moja rdeča pramena, ki jih imam po šopih zadaj  :D

moja je tud to počela..v mlajših letih :P


Kasiopeia

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #2327 : 15 Julij 2008, 23:29:03
Moj tudi - čisto prvi dan. Oz. noč. Me je pogrizljal po ušesu, v njem pa uhan (medicinski)  :-\ :-\ In ga je veselo ven potegnil. Jaz se še danes zahvaljijem nevemkomu, da mi ni ušesa razmesaril  :-[


lanko

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2328 : 16 Julij 2008, 21:02:05
Živjo :)

Jaz bi imela pa eno vprašanje..... pred kratkim sem se ful navdušila nad tole pasmo psičkov in bi ga kuj imela..... a ima slučajno kdo kake informacije o kakem leglu? Ali pa če bi lahko kdo povedal kje ga je kupil pa bi se pozanimala potem ;D

Ful hvala ;)

Teja



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #2329 : 16 Julij 2008, 21:15:02
Živjo :)

Jaz bi imela pa eno vprašanje..... pred kratkim sem se ful navdušila nad tole pasmo psičkov in bi ga kuj imela..... a ima slučajno kdo kake informacije o kakem leglu? Ali pa če bi lahko kdo povedal kje ga je kupil pa bi se pozanimala potem ;D

Ful hvala ;)

Teja

no, potem jo pa še malo doštudiraj ;) časa je še ogroomno..samo raziskuj :) tudi s kavalirčki ni vse rožnato in brezhibno..


lanko

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2330 : 16 Julij 2008, 22:06:21
Živjo

morda sem se malo štorasto izrazila..... naj še dodam na prejšnji mail, da sem do zdaj imela zlatega prinašalca, pred tem pa smo doma imeli angleškega koker španjela, tako da imam veliko izkušenj, takih in drugačnih, s psi. Na žalost si lahko zdaj privoščim nekoliko manjšega psa kot je zlati prinašalec in ko sem pred kakim mesecem spoznala ful prijazno in lušno psičko sem se kuj zaljubila vanjo in sem si že prebrala v raznih knjigah in malo po netu o značaju teh psov. Pri enem vzreditelju sem se že pozanimala, in imajo leglo drugo leto spomladi, poleg tega nisem imela najboljšega filinga, ne vem no.... rada bi psičko, ki bi rasla gor v družini in z ljudmi do takrat ko bi jo jaz dobila in ne v kakem pesjaku, poleg tega mi tud sploh ni važno kaka vsa odličja imata starša, samo da je čistokrvna.

Torej če ima kdo kake inf. se res toplo priporočam, če pa ne pa ni hudega.

LP



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #2331 : 16 Julij 2008, 22:17:23
uff kako deleč pa si pripravljena iti ponj? češka, slovaška, nemčija, hrvaška...slovenija? psarn je kar nekaj, cene se različne od 400 - čez 1000 evrov, ga želiš razstavljati ali imeti kot hišnega ljubljenčka, mogoče željena obarvanost?

vse to pomaga, da ti lahko svetujemo pri izbiri legel/psarn..


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #2332 : 16 Julij 2008, 23:44:29
To, akr je ALG napisala, je vse pomembno. Torej malo bolj podroben opis, pa ti bomo sigurno vsi pomagali s predlogi.  :)

Odličja morda res niso pomembna, je pa pomembno marsikaj drugega pri izbiri.


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #2333 : 19 Julij 2008, 14:00:45
Varja, zlatolasska, Fruc.. oz vsi tisti, ki imate odrasle kavalirčke: kakšne krtače/glavnike vi uporabljate, ker iris nikakor drugače kot s prsti ne morem tastaro/zimsko dlako ven spravt..mam dve krtači+glavnik, pa z nobeno ne gre..je pa taka puhasta dlaka, da prov grozna zgleda :-X spredaj in po tačkah (zastavce) se je dlaka sama zredčila (zdaj zgleda čist ogulena), po telesu se ji pa noče...


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #2334 : 19 Julij 2008, 14:08:58
oj,

mi imamo navaden glavnik, pa enega mojega za tupiranje (ampak ne tupiram Annie, pobere pa super ven dlakice), pa še slicker....

češem pa jo morda 2x na teden, če pa smo v gozdu, pa po sprehodu.  :)

ALG, kaj pa kake slikice?  ;D


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #2335 : 20 Julij 2008, 11:20:17
oj,

mi imamo navaden glavnik, pa enega mojega za tupiranje (ampak ne tupiram Annie, pobere pa super ven dlakice), pa še slicker....

češem pa jo morda 2x na teden, če pa smo v gozdu, pa po sprehodu.  :)

ALG, kaj pa kake slikice?  ;D

mislim kaj se pritožuješ, lih na prejšnji strani so :P hmm kje so pa tvoje? ;)
aja je možno da slikaš te super glavnike? :-[ ::)

je pa v našo družino včeraj prišel papillonček...sam se iris še took boji, ker je iris full vsiljiva, ker pomoje misle da je maček in ga hoče lovit ::) tko da skupinske slikce bodo kkšen teden kasneje ;)


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)

agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #2337 : 21 Julij 2008, 11:12:28
tako pa spimoo ::)



na tejle ne zgleda, da res spi, ker ima odprte oči, ampak je...pa še smrčanje je bilo obvezno...sicer pa zadnje čase vedno znova prakticiramo spanje z odprtimi očmi...


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #2338 : 21 Julij 2008, 13:06:29
evo varja še ena doza slikic: klik (bolj proti koncu strani)  ;)


Fruc

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #2339 : 21 Julij 2008, 15:35:29
Varja, zlatolasska, Fruc.. oz vsi tisti, ki imate odrasle kavalirčke: kakšne krtače/glavnike vi uporabljate, ker iris nikakor drugače kot s prsti ne morem tastaro/zimsko dlako ven spravt..mam dve krtači+glavnik, pa z nobeno ne gre..je pa taka puhasta dlaka, da prov grozna zgleda :-X spredaj in po tačkah (zastavce) se je dlaka sama zredčila (zdaj zgleda čist ogulena), po telesu se ji pa noče...

Mi mamo tako krtačo, ki je na eni strani žičnata oz. kovinska, na drugi pa ma ščetine. Najprej ga s kovinskim delom fajn skrtačim, pol pa še pogladim s ščetinastim delom. Mi to prakticiramo vsak drugi al pa tretji dan, ker sicer bi mel v hiši pravi travnik...dlake pa so seveda še vedno obvezni dodatek v vsakem kotičku hiše:)

slikica: KLIK

Upam, da sem kej pomagala.

lep pozdravček ;D