Cavalier King Charles Spaniel

*yure* · 1239089

*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
: 26 Avgust 2006, 11:26:26
Evo to je ena mojih najljubših pasem :-*.


Kratek opis te pasme:

Pasma prihaja iz Anglije,glava je rahlo zaobljena s polnimi ličnicami, gobček koničast s prileženimi ustnicami in črnimi nosnicami. Zobovje je škarjastega ugriza. Oči so velike, okrogle in temne. Dolga ušesa so visoko nastavljena,vrat je srednje dolg.Dlaka je srednje dolga in dokaj nezahtevna za vzdrževanje.Priznane so 4 barvne kombinacije:
Blenheim - belo-rjava
Tricolour - belo-črna z rjavo barvo na določenih mestih (npr. okoli nosa)
Black and tan - črna z rjavo na določenih mestih
Ruby - rdečkasto rjava
Ne pojedo veliko in pogosto kopanje ni potrebno.Ušesa je potrebno redno česati in čistiti.Je vesel, neustrašen in družaben pes s kraljevsko eleganco 8).Je prijazen do otrok v njihovi družbi uživa.Problemov z obnašanjem v večini primerov ni,ker ta pes ni popadljiv.
Zraste do 30 cm
Teža od 6-8 kg.
Njegova življenska doba je od 12 do 14 let.
Primeren lastnik -Vsak, ki je zaljubljen v to pasmo ;D

Zelo zaželjeno bi bilo slišati tudi lastnike te prelepe pasme, da povedo lastne izkušnje s to pasmo.


lp Jure :)



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #1 : 26 Avgust 2006, 11:34:44
Meni osebno so od manjših pasem cavalir king charlesi še najlepši  :-*  So pa res lepi psički, upam, da se oglasi kak lastnik, ki lahko pove kaj o življenju z cavalirjem, o karakterju... :)

Lp


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #2 : 26 Avgust 2006, 12:34:41
Ja to je moja 2. naj pasma. :P

Bi pa lepo prosil, če se oglasi kak lastnik in nam pove kaj o lastnih izkušnjah nekaj (saj veste teorija je nekaj praksa pa čisto nekaj drugega ;))Sam glede na to, da opisa te pasme še ni bilo predvidevam, da na pesjanarju sploh ni lastnikov te pasme :-\

lp Jure


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 26 Avgust 2006, 13:07:41
Zdravo.
JAz sem lastnik kavalirja.  ;D Moja Annie bo 7.9. stara 1 leto in z veseljem odgovorim na kakšna vprašanja. Seveda pa nisem strokovnjak, lahko le govorim o izkušnjah s svojo psičko in morda o tistih kavalirjih, ki jih bolje poznam.  :)


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #4 : 26 Avgust 2006, 13:15:35
Zdravo! Slike Annie sem videla že na drugem pasjem forumu, moram reči, da je lepotčka  :-* Mene pa zanima kaj več o karakterju te pasme...

Lp


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 26 Avgust 2006, 13:30:25
Hvala  ;D.

Annie obožuje ljudi, pa tudi druge pse. To ljubezen in prijaznost do vseh mislim, da imajo kar vsi kavalirji.
Hitro se ući, je zelo živahna, vedno polna energije. Ima tudi nekaj lovskega nagona, ampak ni hudega. Oziroma, zdaj se je malo pomirilo. Še vedno pa če dobi kako sled v nos včasih za hipec pozabi name.  ;)
Drugače pa ni niti malo agresivna, če ji kaj ne paše, se poskuša umakniti. Tudi to kolikor vem imajo vsi kavalirčki, da so neagresivni po naravi. Seveda je pa vse tudi stvar vzgoje, morda bi se tudi kavalirja dalo spremeniti v "zverino". 
Zelo rada je v centru pozornosti, tega bi jo rada odvadila, če mi bodo pomagali. Pri njej se to kaže z nenumornim cviljenjem, kar pa ni prijetno. :(  Pri drugih kavalirjih tega cviljenja nisem opazila, so pa že radi v bližini človeka. Se pa grozno rada carta.

Velja pa kar za vse, da niso radi sami in imajo radi družbo. Tako da če te ne moti, da hočejo prav vsakega pozdravit in se z vsakim malo ljubkovat, potem so najboljši.  ;D

Aja, glede otrok. Kavalirji so potrpežljivi in prijazni, vsekakor pa niso igračke! Sem že slišala za primer, kjer so kavalirja kuppili kot igračo otroku, ker so oh tako prijazni in potrpežljivi. >:(  Annie gredo recimo cvileči in kričeči otroci na živce, jih pa ne bo narenčala ampak se bo poskušala umakniti.


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #6 : 26 Avgust 2006, 13:55:47
O, varja!
Končno se je našel lastnik King Charles Spaniela.

Sushine_1 je rekla, da je videla tvojo psičko na slikicah.Jst pa je nisem tako, da če bi se dalo kako slikico sem na forum..bi bil zelo vesel :)

lp Jure


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #7 : 26 Avgust 2006, 14:00:05
V Varjinem podpisu boš našel link do slik ;)

Lp

P.S. sedaj sem pogledala pa mi link ne dela... ???


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 26 Avgust 2006, 14:00:52
zdaj je bila bolana, tako da ima grozno dlako, bom kako starejšo slikico pripopala.  ;D



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #9 : 26 Avgust 2006, 14:07:16
Lepotica2 :-* :-*
Kaj ji pa je?(ko si rekla, da je bolna)


lp Jure


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 26 Avgust 2006, 14:10:43
zdaj ima baje neke hormonske motnje, pa izgublja ful dlako. na srečo je na ušesih ni.  :P je prav lušna zdaj, ima take fine resice med kratko dlako.  ;D no, meni je vseeno, glavno, da bo ok zopet.


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #11 : 26 Avgust 2006, 14:31:02
Varja,popravi v podpisu link.Namesto .com imaš samo .om  ;) Drugače je pa Annie ful luškana.Blizu mene živi punca, ki ima kavalirko.Z njo trenira agility in je ful uspešna.Slike lahko vidite na agility portalu.

Še pravi link do slik: http://varja.moj-album.com/

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 26 Avgust 2006, 15:04:54
Rinchy, hvala. Torej živi pri tebi ali Popi ali Loti.  ;D


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #13 : 26 Avgust 2006, 15:27:18
Annie je res full luštna.(meni sta najbolj všeč ti dve barvi-kakršna je Annie in rdeče bela)

lp Jure


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #14 : 26 Avgust 2006, 15:33:36
Rinchy, hvala. Torej živi pri tebi ali Popi ali Loti.  ;D
Loti  ;)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 30 Avgust 2006, 18:45:20
Hey!

Čez nekaj mesecev si nameravam kupit psa in imam nagledanih par pasem med njimi je tut king charles španjel.
Imam par vprašanj če mi lahko gdo odgovori.Zanima me če imajo veliko lovskega nagona in če so tipični španjeli(imela sem že koker španijela pa se nebi odločila še 1x za to pasmo :-[)zanima me tudi kakšen je njihov odnos do drugih živali ter če imajo kakšne zdravstvene težave ter kakšna je cena rodovniškega mladiča.Vesela bi bila še kakoršnekoli druge informacije.

L.p kathy


tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #16 : 30 Avgust 2006, 23:21:26
Živijo!

Sicer nisem lastnica kavalirja, ga pa ima moja načakinja in sem se tako nekako pobliže spoznala s pasmo. Nekateri ste psičko lahko spoznali na pesjanarskem srečanju-Ruby :)

Tale mrcina:




-na slikah stara približno 4 mesece

Kar se tiča opisa značaja se popolnoma strinjam z Varjo, dobrodušni psi, v stanovanju dokaj umirjeni, zunaj pa se razživijo. Kar se lovskega nagona tiče se pri Ruby kaže le v tem, da rada preganja ptiče in metuljčke, kar pa sploh ni moteča, nasprotno, prev simpatično.
Edino, do drugih psov ni najbolj zaupljiva in se jih kar malo boji. Drugače pa res nikoli niti malo agresivna, no le včasih kakšen nov "čuden" predmet v stanovanju pošteno nalaja ;D

Varja, kdo sta ta 2 kavalirčka:


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #17 : 31 Avgust 2006, 08:31:07
Hvala za odgovor.Tvoja nečakinja ima res šikanga kavalirčka.
Včeraj sem pisala email tudi vzrejniku te pasme in upam da mi bo kmalu odpisal. ;D

L.p


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #18 : 31 Avgust 2006, 10:02:29
To sta Ajša in Ali!
Več pa vprašaj Jonija na forumu!


tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #19 : 01 September 2006, 14:28:24
Lobsang hvala. :)

Kathy, cene rodovniških maldičev pa se gibljejo tam okrog 1000 €.


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #20 : 01 September 2006, 18:02:57
To je pa kar visoka cena. :-\
Bom še mogla kar nekaj časa šparat da si ga bom lahk kupla :D
Ali ima vaša Ruby rodovnik?


tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #21 : 01 September 2006, 23:04:46
Ima rodovnik, mislim, da se do nerodovniškega mladiče kar težko pride. Malo se še pozanimaj, kakšne so cene mladičev v tujini, če je mogoče kak € manj in se ti mogoča kakšna takšna varjent bolj splača, sploh pa je pri nas legel zelo malo.


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #22 : 02 September 2006, 11:09:45
Res je škoda da so tako lepi psi v sloveniji tako redki.V nerodovniškem mladiču pa sploh nisem razmišljala.
E-mail sem poslala že vzrediteljem iz Zagreba pa še čakam na odgovor.
Drugih vzrediteljem pa sploh nisem našla :-\


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #23 : 07 September 2006, 14:16:57
Danes sem dobila odgovor od vzreditelja iz Zagreba :D, da izvem pa še za ceno jih pa morem poklicat :-\
Upam da jih ne prodajajo po 1000eurov saj toliko nimam in bom ob tem primiru zbrala drugo pasmo :'(
Ali pride gdo od tukaj s svojim kavalirjem na razstavo v Maribor ali decembra v Celje??


tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #24 : 07 September 2006, 21:11:39
Mogoče nebi bilo slabo za mnenje povprašati tudi na sosednjem forumu, kjer je nekaj več lastnikov te pasme in boš gotovo tudi tako prišla do nekaj informacij. Še najbolje pa bi bilo, da na kakšni rastavi pocukaš kakšnega lastnika za rokav, tako boš zvedela vse kar želiš iz prve roke. Tukaj pa le sporoči, kaj boš zvedela ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #25 : 08 September 2006, 07:53:40
kathy mislim, da cena na hrvaškem ni kaj dosti nižja :-\

Lp nina



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #26 : 08 September 2006, 16:59:02
Ja cena pomojem tut ni kej nižja na Hrvaškem pa se bom vseeno pozanimala.
Na sosednjem forumu pa sem že prijavlena in bom v kratkem res kaj vprašala :P


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #27 : 12 September 2006, 15:10:18
Malo sem se pozanimala za kakšnimi novimi informaciji na sosednjem forumu pa mi nič kaj niso smeli povedat saj imajo zelo stroga pravila tako da nisem na žalost zvedela nič kaj novega :-\

L.p


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #28 : 24 September 2006, 17:47:41
Malo sem se pozanimala za kakšnimi novimi informaciji na sosednjem forumu pa mi nič kaj niso smeli povedat saj imajo zelo stroga pravila tako da nisem na žalost zvedela nič kaj novega :-\

L.p

Bedno.

Danes na razstavi v Mariboru sem jih kar veliko videl in seveda počohal :D

lp Jure


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #29 : 25 September 2006, 15:07:05
Ja tudi jaz sem bila na razstavi v Mariboru in sem videla in počohala par kavalirčkov pa še nekega lastnika sem malo povrašala o pasmi in podobno in zvedla kar nekaj novega.Nisem pa še 100% če bom imela to pasmo ker mi je všeč še kar nekaj drugih  :-\je pa ta ena izmed mojih najljubših:P