Priboljški

T.M.T · 85869

T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
: 24 Avgust 2005, 15:33:23
Torej kot že naslov pove me zanima kakšne priboljške dajete vašemu psu.Zakaj ste se zanje odločili?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #1 : 24 Avgust 2005, 15:47:38
jaz dajem: Frolic (jih razlomim na najmanjše možne delčke), Poli salamo, sirčke, koščke hrenovke, če mi pa zmanjka ali pa da jih nimam pri roki pa skočim po briketke. Vsi priboljški so pa veliki 1/2 cm3.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 24 Avgust 2005, 15:57:16
od Boscha Goodies ima Rumba za treninge reševanja.
Drugače pa od Purine tiste slanince in piškete v obliki pečenke (ne vem kako se jim reče, pa jih nimam pri roki :-\), prodajajo jih tudi v Sparu. Pa razne piškotke, pasji čips, hrenavke, slanino, tlačenko, ...  :P

Frolice pa Smart ven pljuva ;D pa tele Goodies od Boscha tud :-X

Lp nina



Lanyca

  • Gost
Odgovori #3 : 24 Avgust 2005, 18:12:41
Jaz sem glasovala za drugo, ker včasih kupim včasih pa ji na koščke narežem kako salamo. :D ;) :)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4 : 24 Avgust 2005, 18:49:10
No jaz pa nisme povedala kaj dajem :(.Torej trenutno ima pasje piškot Siuffi...pa včasih kakšen sirček ipd.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #5 : 24 Avgust 2005, 19:37:27
am jaz mu ponavadi dam salamo narezano na koščke ... če pa mamo še kako drugo vrsto mesa od kosila ... kakšno kuhano meso ... pa sir ... učasih pa tut brikete če ni drugega ... sam briketi mu niso tko ušeč ...  :)



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #6 : 24 Avgust 2005, 19:41:27
Največkrat kot priboljške dobiva Frolice. Včasih pa tudi kakšen sirček, salamico, pasje piškotke,... :D

Lp, Marusa


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #7 : 25 Avgust 2005, 08:45:01
Jaz pa dajem Gani najrazličnejše priboljške. Najraje pa imam kakšne kosti. Najbolj vesela pa je kakšne kosti od krače :))) Če pa ni kosti, pa pridejo na vrsto kupljene stvari. Kupujm razno razna priboljške. Nekoč sem kupil tudi pasje žvečilke. Hahahaha :);) ;)


Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 25 Avgust 2005, 11:01:36
Johny dobiva razlicne priboljske.. pa mu jih natrgam na malo, tako da jih lahko večkrat dobi ;D .. pa vedno imam več različnih doma, zato ker npr. ene priboljške lahko dobi samo po par komadov dnevno, pa mi je to premalo,,tako, da imam različne priboljske natrgane v "posodi za priboljske"..  ;D .. drugace pa pasjih keksov ponavadi nima rad (le redke) pa pasjih zvecilk tudi ne.. najraje ima take priboljske, ki so mehki in jih lahko hitro pogoltne ;)


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #9 : 31 Avgust 2005, 12:46:39
mi mamo kupljene pribolške. včasih frolice drugače so pa tisti najboljši, ki so kot tisti človeški piškoti zoo z tistimi živalcami, no take ima rondo samo pasje in, da so gor narisane različne živalice.
doma imam recept za pribolške, bom poiskala in natipkala sem. Jaz sem se ga že miljonkrat spravila delat pa še vedno ni bilo nič od tega ::)


lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #10 : 31 Avgust 2005, 13:37:45
Ja Irenchy tisth receptov je kar nekaj...imam v spominu...ponavadi se uporabljajo žitarice in med.Mislm no...ali pa ržena moka.Upam,da nisme preveč "falila"

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #11 : 31 Avgust 2005, 14:42:04
drugače so pa tisti najboljši, ki so kot tisti človeški piškoti zoo z tistimi živalcami, no take ima rondo samo pasje in, da so gor narisane različne živalice.

OOOO te so pa res najboljše ;D ;D mmmm.... Zara jih obožuje (no, kaj pa one ne? ::)) meni so pa tudi všeč hehe ;D

Lp, Marusa


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #12 : 31 Avgust 2005, 15:39:16
OOOO te so pa res najboljše ;D ;D mmmm.... Zara jih obožuje (no, kaj pa one ne? ::)) meni so pa tudi všeč hehe ;D
ane.......se spomim kako sva skupaj jih na sprehodu jedle ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #13 : 31 Avgust 2005, 20:26:05
kakšnega okusa pa so?  :P sladki, slani... :P haha ;D kako je pa "naslov" teh piškotov?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #14 : 31 Avgust 2005, 20:40:05
Ej teli živalski so pa res najboljši. Men so tud najbolj všeč od vseh k smo jih probal do zdej.

M|my okus te zanima?  Kot navadni piškoti samo, da niso sladki. Dobiš jih pa pomoje da tudi v Sparu ali Mercatorju, se mi pa zdi, da so od Hobby doga.

Lp nina



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #15 : 31 Avgust 2005, 20:56:58
sem danes nove kupila :)....pa so še zapakirani...jih bom šla prav slikat. ;D ;D ;D ;D ;D da pokažem. Jaz jih v sparu ali mercatorju še nisem zasledila. Zanje mi je povedala Rinchy....no takrat se jih je dalo dobit samo v tački...mislim jaz sem jih samo tam najdla....in še enkrat hvala hvala!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #16 : 31 Avgust 2005, 21:24:20
dans sm se pogovarjala z unmu k ma pasjo šolo in je reku da je najbolš hrenovka, ne kuhana pa ne pečena ... srova ...  :)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #17 : 31 Avgust 2005, 22:00:12
Najbolše je tisto kar ma pes rad.

 Nevem zakaj mam občutek da si bla u Varpolah? Ne zamert sam enkrat in edinkt k sm bla dol sem mela priliko videt prece zacajtn kinološki klub. Ne mi zamert če ni več tak sam takt je blo pa tole men kar malo potrjuje zadevo.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #18 : 04 September 2005, 20:44:14
am kinološko društvo je zdej precej znano (tko je on povedu v uvodnemu govoru) po sloveniji in po svetu ... pa tut čist kul se mi zdi ... sicer verjetno nimajo tako lepo nareto vse kt drugje ampak bom čisto zadovoljna če se bo Indi kaj naučil ...


zdaj pa že zna prostor ...  ;D pa sedi, tačko, prosi, poleg (če mam salamo u roki al pa če mu kažem pest in ga malo zajbavam da mam salamo notr) ... glas mu pa ne gre ...  :) laja ne veliko samo na druge pse ko se igra ..  ;)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #19 : 05 September 2005, 17:30:13
Kar se lajanja tiče si lah srečna da se vsaj na druge pse buni. Meni se Neon še to ni. Začel je lajat na tujce, ko je bil star cca eno leto.

Sem pa bla dans v nabavi. Sem mu kupla čokoladne dropse.  :P To bo spet veselo!!

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #20 : 18 Februar 2006, 20:30:09
Ker hodimo v šolo v Lukavce, tam pa delajo vse z priboljški, porabimo kar veliko dnara za to... sicer pa Heila ni izbirčna, najbolj pa ji ugajajo klobase, čokolada za pse, pa tudi česa domačega se ne brani...
Če dobi veliko priboljškov ji to odštejemo od rednih obrokov... drugače pa za vse, kaj jo učim uporabljam priboljške...

lp  :)


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #21 : 18 Februar 2006, 20:37:31
Jaz pa največkrat uporabljam na male koščke narezano hrenovko ali poli salamo. To je za učenje, drugače pa je že imel piškote vseh vrst, žvečilke, palčke, tiste kosti, ki se jih kupi v trgovini, svinjska posušena ušesa, bikovke... Zanimivo, še nobenega priboljška ni ven pljunil, tako da sploh ne morem pogruntat, kaj ima najraje. Vem le to, da je hrenovka ali poli salama boljša od vseh drugih naštetih. ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #22 : 18 Februar 2006, 20:41:40
Missy- za šolo so najbol primerni majhni koščki in najbolje mehki,da pes na hitro pogoltne in dela naprej.Če imaš kakšne kostke,piškote,...se mu po možnosti še zdrobijo in začne pobirat po tleh in če kaj ostane na tleh,lahko moti še druge pse. Zato je najbolje če narežeš hrenavko,poli,sirčka...na čistoo drobne koščke (0,5cm×0.5cm).
Tako da raje daješ kakšno salamco,hrenavko,pa še ceneje boš čez prišla ;)

LP

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #23 : 19 Februar 2006, 16:07:22
Mogoče bi morali v tej anketi dodati še možen odgovor "oboje (kupljene in doma pripravljenje)", tako kombiniramo mi ;)
Kaj kupljenega, ali pa kakšno salamico ;D sirček ipd.



alenka

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 4
Odgovori #24 : 19 Februar 2006, 18:50:53
Jaz dajem Emi večinoma piškotke (NUTRO), za učenje pa se veliko bolj obnese pasja klobasa al pa sir. Piškotke pa sem ji tudi že sama spekla in jih je imela zlo rada; pa sej ima itak vse rada. Še ko lupim kivi se ji sline cedijo.



missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #25 : 19 Februar 2006, 19:30:51
Missy- za šolo so najbol primerni majhni koščki in najbolje mehki,da pes na hitro pogoltne in dela naprej.Če imaš kakšne kostke,piškote,...se mu po možnosti še zdrobijo in začne pobirat po tleh in če kaj ostane na tleh,lahko moti še druge pse. Zato je najbolje če narežeš hrenavko,poli,sirčka...na čistoo drobne koščke (0,5cm×0.5cm).
Tako da raje daješ kakšno salamco,hrenavko,pa še ceneje boš čez prišla ;)

LP

Hvala za nasvet, ampak če dobi kaj, česa ni navajena- recimo malo več sirčka, bruha... Ja, tudi s tem, da drobtine letijo po tleh, imamo probleme! Bom probala s salamami...

lp  :)



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #26 : 19 Februar 2006, 19:51:52
Priboljški za "šolo": hrenovka, salamca, sir (vse narezano na majhne koščke)
Priboljški kar tako: razno sadje (mandarine, pomaranče, jabolka, banane, jagode..), piškoti Nutro choice, raznorazni pasji piškoti, ki jih kupim ob priliki, bikovke, pasja čokolada, kakšen košček kruha, kos surovih govejih reber... Seveda pa vsakič, ko sem v kakšni zoo trgovini kupim nekaj za "posladkat" - skoraj vsakič kaj drugega  ::) Drugače pa ima Astor najraje piškote od Nutra in bikovke.


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #27 : 19 Februar 2006, 20:23:47
Jaz dajem Emi večinoma piškotke (NUTRO), za učenje pa se veliko bolj obnese pasja klobasa al pa sir. Piškotke pa sem ji tudi že sama spekla in jih je imela zlo rada; pa sej ima itak vse rada. Še ko lupim kivi se ji sline cedijo.

A je tvoji psički ime Ema?? Tako je namreč ime men....:D :D :D



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #28 : 19 Februar 2006, 21:26:52
Moja pa kot priboljške dobiva raznorazne kupljene stvari.. No v šoli je bila najbolj aktualna poli salama ali hrenovke , sicer narezane na majčkene koščke, drugače pa kaki piškotki, bikovke ipd.. no vsekakor tudi sadje, sir,..lp


alenka

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 4
Odgovori #29 : 20 Februar 2006, 10:57:08
malo izven teme: Ja Lenny naša lubica je Ema  ;D. Je blo že kar neki smeha oziroma zadreg zaradi tega: "moji hčerki je tudi ime Ema, moja mami je tudi Ema, jst sem razmišljala da bi svoji hčerki dala ime Ema sam zdej ji ne bom k imaš ti psa k mu je ime Ema" in podobno. Sam ji res tok paše to ime.......k je taka mila in živahna, pa še fajn se sliši in kratko je.