Priboljški

T.M.T · 86538

nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #120 : 29 Avgust 2007, 20:46:41
Moja pa na skoraj vsako hrano palita-samo albert keksov pa jaz ne maram uporabljat,ker se preveč na zobe limajo in pol je to ena velika svinjarija v gobcu  ;D



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #121 : 29 Avgust 2007, 21:56:59
Ne vem zakaj morate psom devati priboljške, ki niso za njih. Saj je vendar na tržišu toliko pasjih pribolškov, da med njimi kar teško zbereš katerega boš vzel. Mislim, da je definitivno boljše kupovati pasje priboljše, ker so narejeni za pse in njim ne škodujejo, kot naprimer albert keksi, ki so za ljudi pa se psu lepijo na zobe itd. Ne me narobe razumet. To ni nič osebnega. Ker sem že doživela, da so v malo šolo prišli prvič s kruhom,  ??? ker sem jim svetovala naj prinesejo kar ima pes najraje.  >:( Kruha psom sploh ni priporočljivo dati. Tako kot ne česna, čebule, čokolade, krompirja itd. No pa ne bom preveč o tem, ker ne spada več v to temo. Toliko samo, da sem vam razložila

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #122 : 30 Avgust 2007, 00:00:23
Suh kruh na kocke narezan tud ne? :-\



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #123 : 30 Avgust 2007, 09:38:36
Suh kruh na kocke narezan tud ne? :-\

Naj ne bi jedli. Nasplošno tudi človeške hrane!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #124 : 30 Avgust 2007, 09:59:47
Kaj pa je škodljivega v kruhu?  :-[

Jaz sem občasno za priboljške uporabljala suh kruh na kocke narezan, pa ni bilo nobenih težav s prebavo...


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #125 : 30 Avgust 2007, 10:03:28
Ne vem zakaj morate psom devati priboljške, ki niso za njih. Saj je vendar na tržišu toliko pasjih pribolškov, da med njimi kar teško zbereš katerega boš vzel. Mislim, da je definitivno boljše kupovati pasje priboljše, ker so narejeni za pse in njim ne škodujejo, kot naprimer albert keksi, ki so za ljudi pa se psu lepijo na zobe itd. Ne me narobe razumet. To ni nič osebnega. Ker sem že doživela, da so v malo šolo prišli prvič s kruhom,  ??? ker sem jim svetovala naj prinesejo kar ima pes najraje.  >:( Kruha psom sploh ni priporočljivo dati. Tako kot ne česna, čebule, čokolade, krompirja itd. No pa ne bom preveč o tem, ker ne spada več v to temo. Toliko samo, da sem vam razložila
S telim se ne strinjam povsem.
Pasji priboljški niso sploh nujno kvalitetnejši od človeške hrane. Vsaj mnogi ne.
Poleg tega so za marsikaterega psa salamice ,sirčki, keksi bolj zaželjeni. In to je bistvo nagrade- da je zaželjena.Zobe se pač da skrtačit a ne? Poleg tega ni vse bistvo življenja v ultra zdravi prehrani  ;) seveda zmernost je čednost velja za vse in kar očitno škodi posameznemu psu ne dajemo.Prav albert keksi- včem so tako različni od pasjih-poglej sesatvo. Še sladkorja nimajo kaj dosti notr. Res pa se drobijo im mažejo polign ali tepih -ampka to nima veze če govorimo o psu ,ne o drugih problemih.
Pasji priboljški so žal mnogokrat dražja rešitev od ostalih človeških prehrambenih izdelkov. Zagotovo niso toliko bolj kvalitetni, kot so dražji.
Glede česna pa- mnogi viri trdijo,da je koristen. Proti parazitom in za presnovo. V barfih ga mnogokrat namenoma dodajajo- skupaj z mletimi bučnimi peškami naj bi skoraj nadomestil antihelmintike- vsaj njihovo preventivno vlogo pri odraslih psih. Tud na kmetih so nekoč namenoma česen dajal proti glistam in klopom, ko ni bilo drugih pripravkov.
Kruh-. Ne razumem zakaj bi bil kaj ekstra škodljiv. Lahko vzameš tudi polnozrnatega, graham, koruznega, rženega - prav ržen je zelo dober in nima kaj škodit. Za glodanje definitvno manj škodi posušen kruh kot pa večina kosti .In kdo ve kakšni konzervansi in kemikalije so v žvakah ?

Po moje je veliko tudi v interesu proizvajalcev in prodajalcev da se tako poudarja kako so pasji pribiljški za pse manj škodljivi kot človečki posladki.

Pač laično mnenje. V kolikor ima kdo kakšen verodostojne podatke o škodljivosti slednjih oz neoporečnosti priboljškov pa kar na dan z njimi. Vse življenje s eučimo.
zaenkrat verkjamem,da je škdljiva čokolada  ;).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #126 : 30 Avgust 2007, 10:10:41
aja še to , tudi mnenja o krompirju so vsake par let drugačna. Enkar je za pse ok, drugič mal manj kot strupen.
Zdaj imaš na trgu tudi ultra darge in kavlitetene hrane, ki se hvalijo,da imajo samo krompir za ogljikove hidrate- poudarjajo to kot prednost.
pa da ne bi o rižu ,ki ga vsi tako hvalijo. Po drugi strani pa neke študije trdijo, da ni v redu za pse, da moti presnovo sladkorja in povzroča sladkorno bolezen ::) .
No vidiš tako je s tem  :P .
jaz mislim,da ni ga čez zdravo pamet in opazovanje svojega psa gelede taga kaj mu paše.
Pri priboljških pa sploh lahko mal skozi prste pogledamo  ;). Namen priboljška je predvsem veselje. Če ni ekstra koristno pa kaj  ::)- tudi mi pojemo marsikaj nekoristnega za svoje veselje  ;).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #127 : 30 Avgust 2007, 10:42:52
Kar se česna tiče...mojadva dobivata česnove tablete proti mrčesu in v kombinaciji s sprejem super deluje. Tako, da očitno česen že ni takšen gift. Če bi bilo po moje, moji psi tudi briketov ne bi jedli, pa pač nimam časa za kuhanje (niti za sebe), pa naj govorijo kako je vse ne vem kako popolno in zdravo in ne vem kaj vse...kar se mene tiče, vse kaj je predelano je manj zrdavo kot sveže pripravljena hrana.

In če bi jaz mojima dajala za priboljšek pasje piškote (sta bolj špurava jedca), zanje ne bi delala s takšnim veseljem, če bi sploh bilo kaj veselja v tem, kot pa takarat, ko vesta da je priboljšek surovo meso...takrat pa je delovna vnema na vrhuncu, še shih-tzu se špana, da bi delal, pri pasjem priboljšku pa me samo čukavo gleda, kaj mi je, da imam zahteve od njega, v roki pa tako patetično nagrado.

Mislim, da se malo preveč podlega reklamam in komplicira pri pasji prehrani.

Lp, Tina

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #128 : 30 Avgust 2007, 10:56:30
No o tem, da je psom škodljiv česen, čebula, kruh, čokolada, itd. je pisalo v pasji reviji dolgo nazaj, kakšne 2 ali 3 leti nazaj. Tako, da se res ne spomnim katera revija je. Vrjamem pa, da večina človeške hrane psom šokudje.  Ja salama, meso so res dobri pribolški in nisem rekla, da se jih ne sme uporablati. Govorila pa sem o kruhu in keksih. Albert keksi so recimo dobri, vendar se droptinijo in to psi pobirajo po tleh in niso skoncentrirani na vajo.  Vendar nekateri devajo tudi kekse oblite s čokolado itd. Zaradi tega sem napisala, da keksi niso primerni. Govorila sem nasplošno o keksih.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #129 : 30 Avgust 2007, 11:01:24
Felina- surovo meso zagotovo je najbolj zdrav priboljšek za psa. Če veliko pohraniš za delo, daš pač obrok z manj mesa, pa je. Ločevalna dieta najbrž tudi psom koristi.
Žal večina psov o njem nima visokega mnenja. Imajo raje prčenega, kuhanega , začinjenega.
Enako kot ljudje imajo že pokvarjen okus in pričakujejo začimbe.

Moji psi pasjih piškotov še povohajo ne- imajo raj ebrikete. tako da jaz hranim zanagrado največ brikete- mladiče iz rednega obroka odraslim pa kupim kakšne močnejše z več beljakovinami ,da so boljši. Frolice imajo radi ampak dvomim v njihovo kvaliteto za večje količine, tako da smo zmerni-pri meni sodijo v rang salam. Za posebne dosežke in težane okoliščine pa največ uporabljam poli al pa "pasjo" slamo.
Moram sprobat tistega Murija,iz drobovine,ki ga hvalijo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #130 : 30 Avgust 2007, 12:22:23
Muri iz drobovine ni čisto nič posebnega. Ti povem iz svojih izkušenj, ker sem ga ponesreči pojedla ene dva koleščka. Je posebna ali hrenovka boljša. Notri je več ali manj kri in žvaruna.

Kar pa se drugih priboljškov, ki naj bi bili sumljivi tiče: s kruhom ni nič narobe, dokler ni plesniv in pod pogojem, da ni edino kar pes dobi za jest. Krompir: pire in kuhan je zanesljivo v redu. Moje psice celo kradejo surov krompir in ni videti, da bi jim škodil. Čebula in česen: v redu, imajo zelo radi kot začimbo, verjetno pa bi res škodilo, če bi enega ali drugega dobili pol kilce na dan.

Priboljškov namenjenih posebej psom ne kupujem, če jih dobim, jih pa seveda porabim. Ne bi rekla, da so prav posebej zdravi. Povečini je notri pobarvana prekajena žvaruna. No umrl od njih ni še noben.

Kot zanimivost: od vseh posebnih in hrenovk, so moje psice najbolj "prijele" na vegetarijanske hrenovke (seveda tudi podarjene,  psom kupovat jih bi bilo predrago)


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #131 : 30 Avgust 2007, 22:40:57
Jas za nagrajevanje in kot pribolške veliko uporabljam suh kruh. Še ko je svež ga zrežem na majhne kocke da potem  ko se posuši dobim nekakšne briketke..se ne drobi in poceni  ;) . Sicer pa sedaj  tudi veliko sadja: jabolka, hruške, slive, breskve, grozdje (v majhnih količinah, čeprav si ga gre sedaj velikokrat kar sama iskat na kakšno trto), pa tudi lubenica. V šoli je dobivala tudi hrenovke, sama doma pa jih ne uporabljam. Pribolškov s trgovin ne kupujem, velikokrat jih od koga ki pride na obisk dobi za darilo in tiste porabim, sicer pa sem bolj pristaš domačih pribolškov  ;)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


tucson

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #132 : 13 September 2007, 15:18:53
Moj pes dobi košček posušenega, trdega kruha po večerji, da si očisti zobe  ??? in se pred spanjem malo pocrklja...bolj iz navade, kot pa da bi ga imel rad, že zato, ker ga dobi tudi naš hišni kunec...iz "faušije"...
V enem od prejšnjih prispevkov je bilo govora o - povzetek - "te mesne "liver priboljske" oz. kliker priboljske sem kupila v Mr.Pet" -
ali bi lahko bilo to podobno temu:
 
https://www.valleyvet.com/ct_detail.html?PGGUID=2e87c228-7b6a-11d5-a192-00b0d0204ae5



lup

  • Gost
Odgovori #133 : 13 September 2007, 17:23:27
Ja taksne bi jaz rada nekje kupila,vendar jih v Slo. zal se nisem zasledila-mogoce jih je kdo kje videl?
Mislim da je tole prav zamrznjeno meso...pa je super za kaksne trike,ucenje itd....  ;)



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #134 : 02 Januar 2008, 20:07:00
Z Blythom imava za razne treninge, kjer jih vec rabim Eukanubo. Kaksen krat  Schmackos od Pedigree ali druge.
Drugace vcak dan 2 cesnova, 2 za dlako, 2 za zobe in 4 puppy od Mark and Chappell, ko ponavljava vaje, se preceseva in umijeva zobke.

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #135 : 20 Marec 2008, 21:34:04
Kaj pa Pedigree-jevi priboljški, kako se vam zdijo? Za njihovo hrano mi je že jasno da naj ne bi bila ravno kvalitetna, kaj pa priboljški so kaj boljši od ostale ponudbe?

Ravno včeraj ko sem hotela v nakupovalnem centru kupiti Frolice, sem opazila da imajo kar dobro ponudbo teh Pedigree priboljškov...



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #136 : 21 Marec 2008, 06:39:55
Ne, vse od njih je isto sr****



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #137 : 15 Maj 2008, 16:36:03
No, moj Timi je nor na pasje priboljške od Gimborna. Imenujejo se Schoko-Drops.

Kupil smo jih v Mr. Petu.

Glede Pedigree je itak naaaaaj slabša hrana za pse in isti so priboljški naš je po njih dubu drisko pa bruhu je kot norc >:( >:( >:( >:( >:(
Tko da tega nikkkkkkooooollll več :( :( :( :( ::) :P :P :P

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


dejan1

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #138 : 27 December 2009, 20:08:19
Jaz mojmu Boniju dajam priboljške Venison bites od Regala. So narejeni posebej za občutljive pse, z občutljivo prebavo in alergije. Moj ma alergijo na govedino. Pa so super, jih vzamem na sprehod da se lahko igrava.



Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #139 : 27 December 2009, 21:19:05
Moja ima tudi alergijo na govedino :-\ in ji kupim par kil puranjih srčkov (nekaj zamrznem, sicer jih vsak dan skuham ene par) , ki jih obožuje, da se jih lepo narezat na kockice pa še cenovno je ugodnejše. Tudi bolj so zdravi, ker vode v kateri jih skuham ne solim (to omenjam, ker je velika večina priboljškov, ki se jih kupi zelooo slanih) :)

priporočam, sploh za zbirčneže, alergike in za tiste z ledvičnimi težavami ;D



Tica

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #140 : 27 Maj 2010, 14:01:23
A bi kdo mel par posušenih konjskih želodcev (izgledajo kot bikovke, samo da obupno smrdijo in so primerni tudi za pse, ki govedine ne prenašajo)? Nasa Kala je tako požrešna, da pogoltne kar celo palčko, tako da tega ne dobi več. Če bi kdo imel, naj me kontaktira na ZS, jih seveda podarim (sem iz Lj).



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #141 : 27 Maj 2010, 21:13:09
Dino ima zdaj ene kupljene v zooticu, sirove in notri polnjene, notri so mehki. Sem mu jih razlomila ker zelo hitro grejo. Sem istikrat kupila še 5 tistih kostk pri blagajni in sem jih razlomila. Prej je imel neke priboljške za mladiče do 8 tednov starosti, jaz se prebrala mesecev v obliki srčkov. Ima zelo rad tudi svoje brikete. Ko mi teh zmanjka dam sir.



Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #142 : 27 Maj 2010, 22:57:13
Tica, kaj pa če ji narežeš tele želodčke? Se jih da z nožem za kruh (,ki ima nazobčano rezilo). Jaz jih potem uporabim za res super izvedbo kakšne vaje :) In so takole narezani trenutno najbolj priljubljeni priboljški pri nas doma :)



Panda

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #143 : 27 Maj 2010, 23:41:00
Jaz sem tudi mnenja, da se pri pasji hrani preveč komplicira. eni majo naštudirano totalno sestavo milion proizvajalcev briketov, kdo pa zase gleda kaj da v gobček?? Jaz delujem po principu, kakor se prehranjujem jaz, se tud moji psi. Strmim k zdravi prehrani, kdaj pa kdaj pa jem pizze, sladoled, pojem preveč čokolade in pijem pivo, dnevno se temu izogibam, ko so pa žuri, so pa žuri. In tko se ravnam tud pri psih, dnevno se izogibam preveč priboljškov, kakršnih koli, na srečo osnovo oba delata na brikete (tud jaz bi jima večkrat kuhala kaj svežega, pa razmišljam, da bi raje še sebe dala na brikete, ker se mi kuhat ne da) za treninge in prevsem tekme pa Benu privoščim kaj posebej dobrega, tud dunajc (ok to je res ekstremen primer, ki se je zgodil enkrat ker tega niti sama ne jem ampak takrat mu pač dam res tisto kar mu je res dobro ne tisto kar je zdravo) kdaj pade v gobček. Na srečo nimata ne alergij, ne prebavnih motenj, zaenkrat vsi dobro funkcioniramo.


Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #144 : 10 Marec 2011, 15:53:44
Ojla,
Jaz bi pa prosila za malo pomoči.
Naša dela samo na hrano (igrače je ne zanimajo) in zato na dan poje kar nekaj priboljškov. Na običajne brikete, ki jih ima za navaden obrok ne dela, torej rabim vedno sabo nekaj kar ima samo na sprehodih. Te priboljški so mišljeni kot pohvala za splošne stvari in ne za posebne treninge ipd. Pri posebnih treningih uporabljam hrenovke, ki pa pri vsakodnevnem sprehodu ne pridejo v poštev.  ;)
Torej, rada bi kupila priboljške ki:
- niso "preveč mokri"
- imajo čim več mesa / niso preveč redilni
- ni preveč omejena količina koliko jih na dan lahko poje
- so čim manjši

Kakšen predlog??  :-[
Hvala!  :)



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #145 : 10 Marec 2011, 16:44:56
V Mr.Petu so eni ful kul, v obliki kostk, lahko kupiš manjše ali večje, jaz jih itak še dodatno lomim potem. :)
Nisem pa sigurna koliko so redilni in koliko imajo mesa.  :-[



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #146 : 10 Marec 2011, 17:00:46
Tisa si provala Peritto? Imajo super zadeve, ti ne zmastijo žepov, ne razpadejo v žepu, ribje zadeve precej fajn "smrdijo" in jih je lahko dozirat. Tako da če rabim kaj za v žep in želim res učinkovito, jaz vzamem to (lakho pogleaš tudi tisto ki je namenjeno mačkam in malim psom, ki je fajn na majhno scecljano

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #147 : 10 Marec 2011, 18:01:54
TYASHY: Te poznamo, smo jih včasih imeli zdaj imamo pa od istega proizvajalca srčke. ;) Jih sicer obožuje, sestava je pa bolj tako tako....  :-\

*sara*: Super hvala!! :o Definitivno bomo probali!! Zanima me samo, če slučajno veš če jih prodajajo v kakšni "fizični" trgovini.  :-[



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #148 : 10 Marec 2011, 20:09:13
Jaz pa ful nisem pridna kar se kvalitete priboljškov tiče :-[. Ponavadi jih kupim v Hoferju, za tiste salamice oz palčke, ki so mehke, se na glavo meče.. Kdaj uporabljam njeno hrano (Acana), kdaj kaj kupim (npr zdaj imam še nekaj Perrito piščančjih koščkov), hrenovke sem narezala zelo redko. V moji vrečki s priboljški se najde marsikaj! ;D
Načrtujem pa še kakšne Perrito ali platinum hrano 1,5kg.. Čeprav mi je to veliko ker večinoma delava z igračo.



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #149 : 10 Marec 2011, 20:33:56
Jaz uporabljam Platinum. Kupujem 50 kg na enkrat (3 x 5 kg) in je potem cena na kg kar vredu. So bolj mehki kot briketi, v obliki kockov (ki ga lahko daš še na dva ali celo 4 dele), psi jih obožujejo, če mi kdaj manjka druga hrana lahko dam tudi za obrok. Sem ful zadovoljna. Psi pa še bolj.  ;D