Priboljški

T.M.T · 86075

Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #30 : 21 April 2006, 15:52:21
Jaz kot priboljške ponavadi uporabljam brikete iz testerjev (občasno še sir, sadje ipd.). Zdaj pa sem malo v dilemi, ker sem pred nekaj dnevi poslala naše (nepoznavalce) po novo zalogo (so bli na nakupovanju, pa zaradi določenih razlogov nisem mogla zraven) in so prinesli en tester za male pse, enega za seniorje in dva za nemške ovčarje (RC German Shepherd). Mislite, da bi kaj tvegala, če mu dam za nagrado brikete za seniorje? V čem je sploh razlika? Glede tistih za male pasme in nemške ovčarje se ne bojim, bo že preživel. ;) Sicer pa itak ne bo dobil vsega naenkrat.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #31 : 21 April 2006, 16:14:25
Jaz pa Doro za priboljške dajem Poli salamo, Lahko posebno salamo, koščke hrenovke, lahki sir, Romeo ploščice (nalomljene na manjše koščke), pasjo čokolado, Pro Pac Dog Light briketke, topljeni sir, mezgova kost, šunka, jabolka, suh kruh, razne žvečilke in pasji piškoti in še kaj bi se našlo.  :)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #32 : 21 April 2006, 17:41:03
 Sammy, malo je drugačna koncentracija snovi noter ni pa nobene bistvene razlike ;) Če ga od puppy-a ne bo pobralo ga tudi od seniorja ne bo.  ;)


Lp nina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #33 : 21 April 2006, 17:46:10
Sammy po mojem tudi ne bo tisti mali testerčer senior briketov  škodoval tvojemu pesjanarčku.


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #34 : 21 April 2006, 18:16:09
Če ga od puppy-a ne bo pobralo ga tudi od seniorja ne bo.  ;)

v bistvu ni puppy pač pa briketi za male pasme :-\:) sicer pa itak zdrži en tester kakih 2 tedna (lahko več, lahko manj), tako da (včasih je nagrada sam trepljanje-pri starih vajah, včasih je igračka itd.)...

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #35 : 23 April 2006, 17:14:04
Kupljeni priboljški pri nas prevladujejo  ;D


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #36 : 24 April 2006, 06:35:27
Pri nas pa je trenutno THE BEST OF THE BEST (priboljšek na katerega Astor najbolj pali) - praženo konjsko meso. Narezanega na zelo majhne koščke uporabljava za treniranje in šolanje. Ker je pač na dieti in drugega poleg briketov skoraj ne sme (ribe pač ne bom imela po koščkih za nagrado  ;D ).


mateycha

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 1
Odgovori #37 : 30 Junij 2006, 12:33:27
ja moj Jon je danes od prijatelja dobil vrečko priboljškov TBONZ od Purine (takšne oblike kot zrezki ali pečenka) in je čisto znorel-naredi vse kar mu rečem in potem se še eno uro oblizuje ;D
drugače pa mu največkrat spečem piškotke kar sama (vsaj vem kaj je noter :P ), obožuje pa tudi marelice, jabolka, lubenico, jagode in suh kruh ???  ;D



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #38 : 30 Junij 2006, 12:37:05
Pri nas od kupljenih priboljškov palijo samo bikovka in sladoled, drugače pa obožujemo jagode, jabolka, maline... in če nam jih nočejo dati si postrežemo sami, občasno se moramo za njih tudi boriti z ostalimi... :o :D ;D ;) :P :P


*brinchy*

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 24 Avgust 2006, 23:25:57
Lari dajem razne kupljene priboljske. pri priboljskih ne kompliciram ketere firme so. ne jezzim se ce ji oci kupi priboljske od Pedigreeja ali hobby doga, saj jih tako in tako ne sme jesti prevec. izjemoma za pasjo solo vedno kupujem priboljske od Eukanube. vcasih pa dobi kaksen koscek posebne (piscancje) salame, ali kaksno pikico puste govedine. pogosto pa dobi tudi kaksen kos jabolka ali drugega sadja in ga ima zelo rada ;D. pa tudi pasjo cokolado dobi, ampak vedno samo belo.
zelo se pa jezim, kadar ji oci daje priboljske kot da so navadna hrana >:( >:( >:(. kar piskot za piskotom, palcko za palcko >:(. to pa cisto znorim.

aja, vprasala pa bi, zakaj se psom naj nebi smelo dajti svinjskega mesa? mami pravi da je preslano ali nekaj takega... ?   



                                                                                                                                                                    lp



danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Odgovori #40 : 01 September 2006, 13:11:15
Frolic, Nutro Choice piškotke, Schmakoss, razne palčke, kakšen kos sira, hrenovka, trixie bonbončke z jogurtom, prašičji uhlji, goveje goltance. Ne gledam toliko na firmo pri priboljških, ker veliko stvari ne mara, glavno da ima vedno kakšen uhelj in bonbonček na razpolago pa je srečen ;D

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #41 : 29 November 2006, 17:41:58
Mi v šoli dajemo poli, hrenovke, sirčka, kaka piščančja prsa narezna ana koščke, meli smo tudi že jetrca:)
Doma pa frolic, tiste piškotke v obliki živalic( najbolši), bikovke, pa vsakič kupim še kej drugega:)

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #42 : 06 December 2006, 13:51:14
Mi imamo na sprehodih kar briketke za pohvalo, na treningih (agility) pa Poli salamo. In Zarino mnenje: Poli je zakon! ;D

Lp, Marusa


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #43 : 06 December 2006, 13:58:20
Zgleda smo tukaj vsi res NORI NA POLI!

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #44 : 06 December 2006, 16:52:40
In Zarino mnenje: Poli je zakon! ;D
Tudi Askino ;D


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #45 : 06 December 2006, 18:04:27
V glavnem so najbolj priljubljeni najbolj nezdravi: hrenovke in še enkrat hrenovke, za silo gre tudi sir, poli salama, rozine (baje škodijo, a še nismo opazili, sicer pa itak vse kar je dobro škodi), kakršni koli ostanki od kuhanega ali pečenega mesa, celo makaroni in toast so pred kakršnim koli industrijskim priboljškom (palčke so še kar). Prav posebni priboljški za največje dosežke: surove kurje kože, špehove kože, ostanki od šmorna. Briketi ne palijo, razen cel testerček skupaj z vrečko na koncu vaje za taglavno nagrado.


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #46 : 06 December 2006, 20:06:04
Naš pa samo na sir! Pravi mali Urkel je!   :D :D



*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #47 : 08 December 2006, 22:01:01
Hej!
Jaz dajem pa Bonotu razne piškotke, sirčke, sadje, tut špageti palijo, samo niso preveč praktični... ;D ;D ;D
*brinchy*, slanine pa ne sme jesti, ker je preslana in premastna, nekje sem pa brala, da se potem okužijo s prašičjo kugo in poginejo???? Čeprow ne vem, sej meso testirajo, preden ga dajo v prodajo. NWM.

Lp, Ana & Bono  :-* :-*

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #48 : 09 December 2006, 20:44:44
Ginny večinoma dobi kot priboljške kar brikete, za šolo in podobne specialne dogodke pa dobi koščke hrenovke in sira.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #49 : 09 December 2006, 20:51:33
Arty dobiva doma samo briketke, v mali šoli smo imeli včasih poli salamo, sirček, isto če gremo kam kjer je  bolj moteče/zanimivo okolje in se težje skoncentrira.
Njabolj pa mu je všeč piščanček...za en sam košček bi se kr prodal :) :)


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #50 : 03 Januar 2007, 16:36:38
No jaz imam eno vprašanje - kje bi lahko najceneje dobila večje število bikovk - me zanima če mogoče to kakšen kmet, ki imajo doma živino, to suši al kako - ker pri nas je velika potrošnja tega - ni pa lih poceni - še zdej ko bo evro - bo še malo dražje - mislim pa da je ena 185 sit.

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #51 : 03 Januar 2007, 16:47:33
No jaz imam eno vprašanje - kje bi lahko najceneje dobila večje število bikovk - me zanima če mogoče to kakšen kmet, ki imajo doma živino, to suši al kako - ker pri nas je velika potrošnja tega - ni pa lih poceni - še zdej ko bo evro - bo še malo dražje - mislim pa da je ena 185 sit.
Bikovka za 185 sit? Saj ne bom trdila, ampak ta trenutek me je ta podatek presenetil, ker imam v spominu bistveno višjo ceno. Bom preverila.

No, Doti za priboljške dobiva čisto vse možne nagradice, ki se jih kupi v pasjih trgovinah. Gledam samo na to, da so praktične (jih ni treba lomit in se ne drobijo). Ko pa res rabim njeno pozornost (šola in razstave), pa najbolj učinkujejo sir in hrenovke :o

Lp,
darja


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #52 : 03 Januar 2007, 16:51:37
Ja mislim tisto 12 cm, tista 70 cm nevem kolko je....

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #53 : 03 Januar 2007, 17:01:33
Ah, ja...

Koliko časa pa potem vzdrži 12 centimetrska bikovka?


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #54 : 03 Januar 2007, 17:05:57
Bugz - če ugotoviš kje prodajajo bikovke v večjem številu s kakšnim popustom, se priporočam za informacijo.  :o
Cene ta dolgih bikovk se drugače gibljejo od 650 sit do 900 sit. In nato jo doma sama razžagam, da je za ene 3x. Astor zmaže en kos bikovke v slabe pol ure (če ne še prej...  ::) ).


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #55 : 03 Januar 2007, 17:08:01
Ja sej pri nas tudi je velika potrošnja - rad jih ima pa full - se spomnem ko je bil majhen ga je ena zaposlila za 3 ure - zdej pa 15 minut pa ni več nič :( ( govorim o majhnih)
Če ugotovim sporočim!

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #56 : 04 Januar 2007, 17:24:28
jaz sem do zdaj najecenejše bikovke (cele) dobila za okrog 650 sit na Vrhniki. Drugače so pa kar okrog 1.000 sit/kos. Pa nič ceneje. Tako, da se tudi jaz priporočam ;)



Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #57 : 04 Januar 2007, 17:25:00
aja, pa tak kmet, ki bi to doma sušil, bi mogu kar precej bikcov uničit. gre namreč za bikove penise ;) :P



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #58 : 04 Januar 2007, 17:29:53
gre namreč za bikove penise ;) :P
Hehe,  tole pa vem.   :D

Kje na Vrhniki pa kupuješ bikovke? Drugače so po 650sit tudi v Alerju (BTC, hala A), samo jim ful hitro gredo (moram imeti že kar srečo, da dobim kakšno). Drugje je dražje... ampak za 1000sit pa bikovke res še nisem videla!  :o


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #59 : 04 Januar 2007, 17:36:42
Pa ste ziher, da so to prav penisi? Na deklaraciji namrec pise "kita", jaz sem to vedno razumela kot misicna kita. Tudi ko sem malo sprasevala se nobenemu ni zdelo verjetno, da imajo biki tako dolge penise :-[ (ali so pac taki kmetje, ki ne poznajo goveje anatomije...)

battito animale