Češkoslovaški volčjak [Ceskoslovenský Vlcak, Czechoslovakian Wolfdog]

westyca · 139153

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
To zna biti ta ja. Ste imeli vsaj fajn motnjo, hahaha. Lastnik pa ima pač svoje nazore- mal hecne včasih.
Mal nesramne, ne vidim nič hecnega na tem.Poleg tega, da je bilo očitno, da moti in da to ni zaželjeno, ne bi o tem, da je sprehajal spuščenega psa v naselju ( ki, by the way, očitno pomankljivo uboga in zaganja ob  ograji), ne samo v naselju ampak po tribunah nogometnega stadiona kjer so povsod na vstopu table,da je vstop s psi prepovedan.
Ampak taki "hecni nazori"   so simptomatčni za večino  kupcev "čudnih" pasem. ::)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Jaz sem en parček spoznala na januarski razstavi. Pa eden se vsak dan sprehaja v okolici Čada pod Rožnikom z gospodarjem in je že odrasel. Nevem od kod informacija, da je edini v Sloveniji.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Jaz sem en parček spoznala na januarski razstavi. Pa eden se vsak dan sprehaja v okolici Čada pod Rožnikom z gospodarjem in je že odrasel. Nevem od kod informacija, da je edini v Sloveniji.

Od lastnika z malo hecnimi nazori. ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
En je baje tudi pri reševalcih pri DVRPS-ju ;)



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Ja, od lastnika. Pa sem mu rekla, da mislim da jih je nekaj, pa je rekel da onih ni več ::).



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Tudi, če bi mu jih pred nosom pokazala-tisti pa že niso pravi....To da ga pa 8h sprehaja-očitno nima tip službe ali pa ne spi, ali se pa laže in krepko pretirava.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Od lastnika z malo hecnimi nazori. ;)
Zagotovo jih je kar nekaj. Mogoče je nekaj starejših pomrlo, ampak še vedno več kot zagotovo še zdaleč ni edini. Ja, velika poučenost pride od hecnih nazorov  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Saj jih je (ali pa jih še) vzrejal tisti, ki ima hotel in zavetišče Perun. Pomoje jih je kar dosti :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
ja, čist zagotovo je edini  :D, samo v google vržeš in ekola  :o:

1)Prodamo še zadnjo psičko z legla rojeno 11.12.2010 (stara 6 tednov) zelo prijazna temperamentna, navajena na ljudi in živali.
Psička je odčervičena, cepljena,z čipom,EU potnim listom ter rodovnikom in je tudi veterinarsko pregledana.Mati in oče psičke sta tudi zelo prijazna,temperamantna in mirnega značaja.Sta delovno vzgojena in tudi nekaj uspehov na rastavah sta požela.
http://www.bolha.com/oglas1273052888
2)Jesenice, 03.03.2010:
Zaradi selitve podarim čistokrvnega Češko-Slovaškega volčjaka z rodovnikom
 http://www.podarimo.si/50440-cesko-slovaski-volcjak


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Ja, sem ga prvo vprašala če je pes iz slovenskega legla, pa mi je užaljeno rekel, da ne, da mi je ravno prej govoril kako jih pri nas ne moreš dobiti :). Kaj češ, sem bila pač tiho.

Citiraj
Saj jih je (ali pa jih še) vzrejal tisti, ki ima hotel in zavetišče Perun.

Kolikor sem videla na njihovi strani, on vzreja marsikaj....




zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Ja, res :-\

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Ja, sem ga prvo vprašala če je pes iz slovenskega legla, pa mi je užaljeno rekel, da ne, da mi je ravno prej govoril kako jih pri nas ne moreš dobiti :). Kaj češ, sem bila pač tiho.

Kolikor sem videla na njihovi strani, on vzreja marsikaj....

A je mogoče, da je to od njegove psičke leglo ali ima kdo drug to leglo? http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/ceskoslovaski-volcjak-oglas1273261088
Ker ni povezave do njegove strani, tako da sklepam da ima to leglo nekdo drug.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Enega predstavnika sem pa tudi jaz uspela spoznati, kolikor sem ga se mi je zdel čudovit pes. Je pa lastnik povedal, da je čisto odvisno od staršev kakšni bodo mladički ven prišli(pa dobro saj tako je pri vseh psih :-[).
Prijazni že znajo bit.  ;D

Pa tudi pozirat znajo. :D



OmaDawn

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Imam doma zdaj 8 mesecev staro samičko. Šel sem jo iskat v Budimpešto. Tistega lastnika blizu rožnika poznam, večkrat grem na sprehod tja z mojo, da se malo preko ograje vohljata z njegovim "Karpom" :) njegov pes je star mislim da že 8 let in ko so ga dobili od slovenskega rejca, jim je ta povedal da jih je že takrat v sloveniji bilo nekaj, ne vem, okoli 10? Skratka danes niso več tako zelo zelo redki.

Moja malenkost izkušenj s tem psom... star sem 23 let, ko sem bil majhen smo imeli doma 2 shih-tzuja, zadj pa že 10 let nič, razen 3 mačke :) ... tako da lahko rečem da sem se spustil v to pustolovščino skoraj popolnoma brez izkušenj s psi. Ne morem trditi da je kakorkoli moja popolno vzgojena, ker je šele 8 mesecev stara, tako da je še dolga do tega cilja :) ampak lahko pa rečem da je socializirana na urbano okollje (pred nekaj dnevi šel s kolesom v center ljubljane na prešernov trg v največji gužvi, psička pa je bila brez strahu ali tesnobe), ekstremno socialna in neproblematična z drugimi psi. Namenoma sem vzel samičko, ker jo je fizično lažje kontrolirati, in prakticirajo manj dominance od samcev, so pa malo bolj samostojne v odraščanju in morda malce manj navezane na gospodarja, kot so lahko samci, ki se res podredijo gospodarju. Preden sem se odločil za nakup, sem prebiral veliko slovenskih in tujih forumov in večinoma sem le na slovenskih forumih našel veliko negativno nastrojenega govora proti tej pasmi in odsvetovanja ljudi, ki te pasme sploh nimajo, ali pa je še celo v živo spoznali niso. To zame ni bilo konstruktivno, zato sem informacije iskal na tujih straneh, večinoma na www.wolfdog.org, ki je celotno posvečena tej pasmi, in tam se praktično za vsakega mladiča ve, kje je in kdo ga ima.

Imel sem tudi nekaj pozitivnih dejavnikov, ki so mi olajšali zadevo. Ko mene ni bilo doma, je bil vedno vsaj nekdo drug iz družine doma, tako da ji ni bilo dolgčas in ni izvajala preveč destruktivnega vedenja (menjava zob in grizenje ...vsega). Po drugi strani pa živimo v stanovanju v hiši z manjšim vrtom, tako da ni bilo potuhe v smislu - "saj jo imamo na vrtu spuščeno in se giblje, saj ne rabi sprehodov" .... (!)   čiste vesti lahko rečem brez izjeme, naša vsak dan dobi cca 3 - 4 ure sprehodov. To je nujno za socializacijo in da se pes sprosti, ker ga je lažje učiti pravil in discipline ko nima odvečne energije.

Ja, glede discipliine. Ta pasma uporablja ogromno t.i. miritvenih signalov (grba na hrbtu, kazanje zob, renčanje), posledično tudi grizenje in posesivnost do hrane in drugih stvari, pač poskuša uvlejavit svojo voljo bolj kot druge pasme načeloma. To ne pomeni da je divji, agresiven itd. To je dejansko v pasmi in to je napomembnejši trenutek da se ne ustrašiš in začneš bati. Najhuje je bilo 3-5 mesec, ogromno grizenja iz igre, veselja in srbenja zaradi menjanja zobkov (imajo zelo zelo grobo igro), mlečni zobje pa ostri kot šivanka. Pa recimo dopovedati ji je bilo treba da nismo njena last, ker nas je nekako "napadala" vsakič ko je kdo šel ven iz hiše (hotela nas je zadržat v "krdelu") Po 6 mesecu pa se je začela zelo umirjati. Vmes smo tudi obiskovali pasjo malo šolo. Pa tudi to grizenje je samo pri nas, ker nas testira oz. se poskuša uveljavit v hierarhiji našega "krdela" :) Pri tujih psih se popolnoma podreja in se celo še vedno kdaj polula od veselja, ko spozna kakega kužka, in vsakega hoče spoznati, tudi tiste ki na njo na polno lajajo - se uleže in se priplazi do njih in jih začne lizati po gobčku :) ostale živali jo zelo zanimajo, ampak ni agresije. Recimo sestra pomaga zavetišču pri rejništvu 6 dni starih muckov (sedaj so že mislim da 5 tednov stari) in jih naša volkica samo voha in liže. Včasih se edino požene za kakimi ptiči in našimi mačkami ko bežijo samo nikoli ne naredi nič.


Zanimivo je tudi da načeloma sploh ne laja, kar je meni zelo všeč, nekajkrat sem jo slišal tudi tulit. Do sedaj je spala v stanovanju, zdaj pa je prevroče in dejansko hoče spat zunaj. Najbolj pa uživa če smo vsi domači skupaj na sprehudu kje v gozdu in ona spuščena teče po gozdu, to je res eden najlepših prizorov, ker se res vidi da je srečna, ker smo vsi skupaj :) ubistvu potiham razmišljamo, da bi naslednje leto še enega kupili, da bi imela družbo, ker so zelo "pack-oriented". Bomo vidl :)

Upam da nisem preveč nakladal, skratka hotel sem samo dati malo informacij iz prve roke, ker ta tema in forum to potrebujeta. Kar se tiče nasveta... če kdo razmišlja o nakupu te pasme, bi rekel samo da naj uporabi zdravo pamet, oziroma če si samozavesten in odločen. Jaz sem pač vedno tak, da se najprej vržem v vodo in se potem naučim plavati. Tako je bilo s tem psom in sem se moral ogromno naučiti v zelo kratkem času, predvsem o sebi (potrpežljivost, odločnost, mirnost, jekleni živci, volja). Kar se tiče majhnih otrok, je neprijetno le takrat ko menjajo zobke in še ne znajo dobro regulirat ugriza, takrat mora biti nadzor staršev. Zabeleženih primerov agresije na ljudi pa nisem zasledil nikjer. Recimo dominanca (nekastriranih) samcev do drugih samcev pa ni nobeno presenečanje. Skratka, nobenemu ne bom pametoval da rabi 20 let izkušenj z ne vem kakšnimi psi za to pasmo. Upoštevajte nasvete samo iz prve roke, oz od lastnikov ki imajo to pasmo, ker so te psi dejansko malo "posebni", veliko preberite in preden se odločite da za nakup se morajo vsi v družini strinjati in sodelovati pri vgoji in sprehodih, ker ta pes tako gleda na svet :) Lp vsem!





ps. Obožuje sneg in mraz, ...vročine pa ne tok :) ... se še privaja





**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Živjo,
lušna psička  :) Meni se tudi ne zdijo nek grozen bavbav.
Sem pa govorila z eno vzrediteljico že nekaj časa nazaj, pa mi je glede razlike med spoloma povedala, da so samci sicer zelo dominantni, ampak tudi precej direktni, medtem ko so psičke "čarovnice, ki izzigravajo princeske". Mi je to ponazorila nekako s primerom pobega iz pesjaka: samec bi preprosto preplezal ograjo, psica, bi našla način da vrata odpre  :P
Meni osebno zelo zanimiva pasma, najbrž pa res potrebuje odločnega in doslednega lastnika, pa se da marsikaj  ;)
Kako je pa kaj s sobno čistočo? Sem nekje prebrala, da imajo lahko nekatere pasme, ki so po izvoru bolj prvinske (primitivne), s tem kar težave.

Lp, Zina



OmaDawn

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Ne, definitvno ni bav bav :) ampak sej pravim, jaz sem šel v to čisto odločen in pripravljen na marsikaj hujšga, težko pa rečem ali je težko ali ne, ker nimam izkušenj z drugimi pasmami in ne morem primerjati. Res pa je, da smo mogoče dal eno težavno fazo skozi, zdaj bo pa počasi druga težavna - puberteta (gonila se sicer še ni, namen jo imam dati tudi sterilizirati zdaj v kratkem). Tako da pravi izgrajen karakter se bo še pokazal pri okoli 2 (ali celo 3) letih. Do takrat pa bo še sigurno pestro :) s pobegi sicer še ni blo nobenega problema, niti poskusov. Res pa je da je takoj pri treh mesecih, ko je dosgla kljuko na vratih znala odpreti vsa vrata :) za čistočo pa težko rečem, zadnje čase večinoma preživi zunaj in na sprehodih. Verjamem pa, da če bi jo imeli večino časa v stanovanju, bi se še zgodila kakšna nezgoda, to je deloma tudi na meni oz. nas, ker bi morali več pozornosti nameniti navajanju na čistočo takoj, ko smo jo dobili. Problem je bil, ker sem iz Budimpešte pripeljal 2, še njenega bratca, ki je po enem tednu šel naprej v Italijo, tako da so bili tisti dnevi več ali manj kaos :) Lp



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Glede sterelizacije so + in -. Jaz je bi dala sterelizirat, postane dlaka slabše kvalitete, več je dlake, možnost inkotinence. Zdaj sem slišala še govorit, da sterelizirane psice so dostikrat bolj žleht do drugih samic-no, ne vem koliko je resnice na tem in če je kaka raziskava narejena.

Mogoče bi se tvoja razvila v tipično predstavnico pasme in bi se potem tepel po glavi, zakaj si jo dal kastrirat.

Če pa misliš, da ne moreš 100% pazit v času gonitve, opazit gonitev pravočasno, ali pa te ni vedno doma in je kdaj v oskrbi drugih in njim ne zaupaš, potem je vsekakor boljša sterelizacija, kot neželeni mladiči.

je pa luštna psina.
Poseben pes, za posebne ljudi...Poročaj še kaj kako vama gre.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


OmaDawn

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Parit je 100% ne bi dal, ker pomojem tudi jaz nisem sposoben se ukvarjat z vsem tem in mladiči, nimam tudi izkušenj. Jaz vidim v sterilizaciji več + . Inkotinenca sicer vem kaj je, ampak še nikoli nisem slišal da bi imele sterilizirane psice ta problem. Tako da nekim govoricam ne morem in ne bom verjel kar tako. Dejstvo je, da je to pač odločitev da se s tem psom ne bom ubadal z gonitvenimi cikli in vsemi stvarmi, ki jih to prinese s seboj, vključno s tem da bi jo vsi samci v rožni dolini hoteli naskočit, ene par primerkov je takih da jo je hotl že, ko je bila stara 4 mesece (?!) ampak to je druga zgodba. Zato naj bi bilo najbolje sterilizirati pred prvo gonitvijo, ker ravno če ni sterilizirana, oz se je že gonila, ima instinkt/nagon/težnjo ali kakorkoli že biti žleht do drugih samic oz. tekmovati s samicami ki jih smatra za enakovredne. Mogoče enkrat kasneje v življenju, če bi imel še kakšno drugo psičko, da bi probal imet mladičke :) sedaj mi je glavni cilj da jo normalno po svojih močeh vzgojim, in to jo definitivno lažje brez njenih "hormonskih viharjev" in drugih samcev :)

Lp, Ivan



OmaDawn

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
...pardon za dvojni post  :-[

Glede pasme in sramežljivosti/nezauplivosti/strahopetnosti itd. To je delno veljalo mogoče nekaj generacij nazaj, veliko se dela na tem da se pač selektivno pari pse, ki nimajo s tem problemov, kar je logično. Na tem področju se je že veliko naredilo, tako da na splošno to več ni lastnost teh psov. Zato se velikrat najde nasprotujoče si opise te pasme. Dokaz je že to, da se vedno bolj uporabljajo za reševalne pse (sramežljiv, boječ pes nima kaj iskati pri reševalcih - ruševine, poki itd.), še posebej mislim da v italiji, ker so italijani čist nori na to pasmo. Tudi sam imam veliko željo našo Vilo izšolati za reševalko, ampak ko sem šel v 2 društva malo pogledat kako se to dela, sem bil kar malo šokiran koliko ur na teden je treba vložit v to da kam prideš dejansko. V DVRPS, kjer že imajo enega CsW reševalca, je eden izmed inštruktorjev testiral mojo psičko, če je plašna, z različnimi poki in tudi z malo pištolico je ustrelil, da bi videl odziv, ki je bil zelo pozitiven :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Citiraj
Inkotinenca sicer vem kaj je, ampak še nikoli nisem slišal da bi imele sterilizirane psice ta problem.

Ti kar povem, da ga imajo, pri velikih psicah približno četrtina. Konkretno: moja psica, ki sem jo že dobila kastrirano, je inkontinentna. Tudi se motiš, če misliš, da se psica po kastraciji ne bo postavljala pred drugimi psicami, če je taka njena narava. O tem, da lahko psice postanejo po kastraciji bolj žleht (lahko, ni pa to pravilo) obstajajo čisto resne študije. In celo tega, da jo naskakujejo, se s kastracijo ne boš rešil: tisti, ki naskakujejo 4 mesečne mladičke, bodo naskakovali tudi kastrirane psice. nekatere kastrirane psice so pravi magnet - naskakujejo jih celo druge psice (enako velja tudi za nekatere kastrirane samce).
Pa ne bom rekla, da ne daj psice kastrirat - samo opozorim te, da ne boš potem preveč razočaran.


OmaDawn

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Vem kako je in si ne delam nobenih utvar, tistim psom ki naskakujejo vse povprek še njihovi lastni lastniki pravijo, da so pedofili, tako da pri njih ne pomaga če je sterilizirana. Ampak ko se goni jo bodo zavohali na toliko dlje, in glede na to da se redno sprehaja tudi spuščena, mi je lažje če vem da ne more biti breja in da bo vsaj malo manj interesa med nekontroliranimi samci. Kot sem napisal, je to moja odločitev že od začetka, ker imam bolj pozitivne izkušnje s tem, smo imeli 2 psički shih-tzu sterilizirani, vse mačke imamo sterilizirane in taka je pri nas pač praksa zaenkrat. Vem da ni pravilo, da so samice mirnejše po sterilizaciji, ampak noben mi pa ne more reči da je pravilo, da so bolj agresivne do drugih samic po sterilizaciji ker pač ni tako. Redno srečujem lastnike psov, ki me že na 50 metrov sprašujejo če je naša samička in da se njihova goni in da naj jo primem da ne bo njihova našo napadla...

Sploh pa to nima veze s to temo, ker je to čisto osebna moja preferenca zaenkrat. Ko bom malo bolj izkušen in samozavesten, pa morda kakšno drugo psičko brez sterilizacije. Hvala vseeno za info in opozorilo. Rade volje pa napišem še kaj o naši volčici :)

Lp, Ivan



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Moja psica je sterilizirana (ali kastrirana, ne vem točno, mi tega ob posvojitvi ni padlo na pamet vprašat). Že nekaj lastnikov samcev me je nekajkrat vprašalo, če se psica goni. Očitno psom kljub dejstvu, da je sterilizirana, meša štrene. Nekaterim se včasih tudi kar nastavlja. No samo toliko za info, če komu kaj pomaga...

Lepo psico imaš. Meni so ti psi vizualno zares krasni. :) Upam, da kdaj kakšnega spoznam v živo. :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Statistika pravi, da ima kar 30% stereliziranih psic nad 20KG po sterelizaciji inkotinenco.

p.s. Eni psi so pač navzgojeni in naskakujejo vse kar lazi in gre.  >:( To morajo pa kar njihovi lastniki v red spravit. Je bil tak primer skrajno nadležnega psa, ki je skakal po moji in se mu ni dalo dopovedat-pa da Bina zelo jasno vedet kje je meja...sem mogla jaz psa treščit po glavi s povodcem in mu nenehno mahat s povodcem, da se ji ni približal.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

OmaDawn

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Vizualno so res krasni  :) ampak ravno tukaj so lahko težave, ker ti mora nujno biti tudi karakterno všeč če ga želiš imeti, ker res testira vse tvojo meje ko odrašča in včasih se mi celo zdi kot da vidim, da premišljuje v svoji glavi kako bi dosegla svoje in me ocenjuje in opazuje, tak prav poseben pogled izpod čela imajo kdaj, ...bom probal kdaj slikat če jo bom ujel :)

Mogoče bo koga zanimalo kaj se aktualno s pasmo dogaja...
Poleg tega da se dokaj uspešno rešuje plašnost itd, so tudi taki in drugačni problemi. Večinoma gre za 2 bolezni, in sicer znane težave s kolki, ki naj bi jih pasma podedovala od nemškega ovčarja, vendar niso niti blizu tako pogoste kot pri NO. In pa DM oz. Degenerative Myelopathy. Verjetno tudi poznate že od NO. Dobro je, ker je pasma relativno mlada in glavni vzreditelji so dokaj centralizirani in povezani na tej spletni strani www.wolfdog.org. Tu se redno objavljajo rezultati slikanja kolkov in DNK testiranj za DM. Še najbolje je, ker je večina uporabnikov oz. lastnikov teh psov velikih entuziastov in tudi sami delajo DNK teste za svoje pse in objavijo rezultate, tako da se že kar dobro ve, koga se lahko s kom pari (gen za DM je recesiven). Ta test se da narediti tudi v Sloveniji, stane pa mislim da okoli 100 eur. Tudi sam razmišljam da bi dal v naslednjih letih mojo testirat, da vidim če nosi gen za to bolezen.

Zanimivo je tudi da rusi eksperimentirajo v vojski s križanjem te pasme z različnimi drugimi, saarlosi, njihovimi voklovi itd. Ne vem točno kaj želijo doseči s tem ampak na youtubu so neki medijski prispevki iz tega, vse skupaj izgleda dokaj zmedeno in tudi psi zgledajo kot da so malo zmedeni  :'(

Med drugim so pred kratkim poslali enega samca v ZDA, na dolgi poti z ladjo je pes bil malo travmatiziran in imajo zdaj tam nekaj problemov s socializacijo. Dobil ga bo pa verjetno eden izmed tistih, ki trenirajo pse za reklame/filme/TV itd. Če se bo pes navadil pravočasno, se bo morda pojavil v 2. sezoni serije Game of Thrones, kjer so sicer v prvi sezoni uporabili severne inuitske pse, zdaj so pa zaradi ne vem katerega razloga nezadovoljni in iščejo druge pse.

Najbolj aktualen problem je pa to, da so se pojavile neke slike psov 2 francoskih vzrediteljev te pasme in z njimi povezan madžarski vzeditelj, in sicer na slikah ima nekaj psov nenormalno rdečkast odtenek. Obtožbe padajo, da gre za namerno križanje s Saarlosovimi volčjaki, da bi dobili intenzivne barve in ponarejali pedigreje, da bi bili njihovi psi bolj zaželjeni zaradi barv. Nič ni še definitivno, ker se zahtevajo DNK testiranja itd. Slovaki in Čehi so kot pionirji te pasme seveda tudi malo nezaupljivi do tujih vzrediteljev. Bomo še videli, če je res kaj na tem.


Tu pa še slikica iz dneva, ko sem svojo pripeljal domov in njenega bratca kako sta se stisnla, druga slikca je pa tudi posrečena :)







Lp, Ivan



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Meni je bilo receno glede stirelizacije ali kastracije, da ce mislis, dat psa ali psicko operirat je boje, da se to naredi preden se psu razvijejo spolne zleze.to je priblizno pri 6mesecih. moja je tako sla na operacijo(takoj ko je veterinar dal zeleno luč-da je imela dovol kilogramov). psicka je nezna in sploh ne kaze kaksne dominance. psi je tudi ne naskakujejo, ker ocitno nima tistih spolnih zlez, da bi mesala glave samckom. ;) 
Wolfdog pa je cudovita pasma in z veseljem preberam kaj o njej ali pogledam slikce. S psi, ki imajo taksen karakter bo vsak dan, kot da odpiras vrecko presenecenja. Ti zleze pod kozo. :D



delfinčika

  • Gost
Prečudoviti psi, OmaDawn tvoja psička je lušna.



afloma

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
jaz imam psičko staro že tri leta in pol. prej se nisem hotela oglašat, ker me je res zanimalo kaj bo s te psice ratalo, glede na vse te komentarje. im moram rečt da groza kaj se vse o tej pasmi piše. zdaj že poznam kar veliko teh psov in njihovih skrbnikov in še ne poznam psa, ki bi bil agresiven, grozen...

to so čudoviti psi, super karakter, imajo veliko vztrajnost(kar je + pri sledenju ipd. in - pri krotitvi nagajivosti :) )
je pa nujno povedat, da morajo biti lastniki mirno glavo, skulirani in si morajo vzeti veliko časa. pes nikakor ne paše v stanovanje, niti zaprt v pesjaku tričetrt dneva. tukaj pride do živčnosti in agresije. treba pa ga je tudi voditi že kot malega povsod, na tržnico, sejme, v vrtec če je možnost, v lokal na kavo ipd. da se t.r. socializira.

mi smo se odločili za parjenje in pričakujemo leglo konec novembra, se pravi mladiči bodo za oddajo začetek februarja 2012. če koga zanima še kaj več ali pa se zanima za mladiča, me kontaktirajte na [email protected]

na sliki sta pa naša psica afra in njen ljubimec sid in oba imata opravljen izpit B-BH, naprej pa je pri tej pasmi težko zaradi aporta, ker ne prinaša; čeprav ima sidov oče opravljen IPO1



OmaDawn

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Zdravo!

Malo se z Vilo javljava :) sedaj je stara že 1 leto in 4 mesece, ...tako hitro gre čas :) Pridno se podaja z mano na izlete in na srečanja polarnih psov - do zdaj trikrat. Zelo se je umirila v tem času in res je veselje z njo na epske sprehode hodit. Pred nekaj meseci smo jo tudi sterilizirali. Kjerkoli kjer ni ravno cest, je vedno spuščena in še nikol ni ušla, tudi za divjadjo ne oz. se je vedno takoj vrnila ;) Vedno bolj do izraza prihaja njen instink na zelo različne načine. Pa s tem ne mislim plenski nagon, ki zaenkrat ni nič pretiranega. Recimo opazil sem, da pri discipliniranju ali ukazih, imajo zvočni ukazi zelo malo efekta, tako da redko kdaj sploh komuniciram z njo z besedami. Vse gre preko intenzivnosti očesnega kontakta in drže telesa - pa pri tem ne mislim kakšno kriljenje z rokami. Tudi sama išče navodila/potrditev tako, da te pride gledat v oči in res je neverjetno, kako se je ne da preslepiti s kakšnim blefiranjem, ona točno ve kako resno mislim, če kaj od nje zahtevam. Poleg tega je pa tudi zelo naravnana na dinamiko tropa. Če hodimo skupaj s kakšnim psom, še posebej tistimi, ki jih že dlje časa pozna, v vsakem trenutku ve kje je vsak pes ali oseba in takoj opozori, če en pes gre preveč naprej ali preveč zaostane. Smisel njenih sprehodov je pa zanjo spoznavanje in igra s psi, tudi če pes laja in renči nanjo, se bo ulegla na hrbet in se predala, da jo pride povohat in pol je vsa vesela :) to je sedaj, ko že nekako pozna mene in sestro kot gospodarja in ve kje so meje - to pa pomeni da naju je stestirala do konca, zavestno in grobo. To je pač njihov način, ker njihovo spoštovanje ni dano samo po sebi, ampak si ga moraš prislužit. Tko da zaenkrat res privilegij živet s takim psom... sploh pa si ne delam utvar, ker vem da smo šele na pol poti do odraslosti :)

Tule pa še nekaj slikc, upam da ne preveč :)