Češkoslovaški volčjak [Ceskoslovenský Vlcak, Czechoslovakian Wolfdog]

westyca · 139133

black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Slikce se žal ne vidijo. Ali sta bila v Naklem? Če sta bila....http://www.youtube.com/watch?v=d_4WEcr7Ouo&list=UUuP2cdnU0ALqivhZXVTNMkg&index=1&feature=plcp

Lanabela jaz jih pa vidim ???  Morem rečt da so krasne :-* Ma pravi, divji pogled ;D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

OmaDawn

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Ja Lanabela, potem smo se pa videli na srečanjiu? :) Samo ne vem, če smo se spoznali. Blo je pa super, so se vsi psi lepo razumeli. Z Vilo še pridemo :) ...za slikanje pa ni glih pozerka, moramo ogromno slik narest, da kakšno lepo dobimo :) se ravno umakne, preden jo slikamo. Njeni volčji pogledi so res fantastični, jih je težko ujet v objektiv :)



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Krasna je!! :o :)



OmaDawn

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Zadnjič smo imeli pa dva Čehca v akciji :) ... smo bli na Gradiškem jezeru in je blo super gledat ta dva zaljubljenca :D ... pa zlo pridna sta bla, je blo velik ljudi in sta bla praktično skos spuščena. No to sta moja Vila in prijateljev Oxi...
(P.s. Hvala Mary in Choha za povabilo ;) )




































Upam da ne zamerite, če je spet preveč slik :)  ...samo če sta bila pa tok lušna skupi, he he. Lp



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Slikic ni nikoli preveč :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


MANDY

  • Gost
Krasne slike (povedo več kot 100 besed), pa volčjaka tudi  :-*.



OmaDawn

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Hvala! :) se še učimo slikat, Volčjaka pa pozirat :)  ...mam pa eno vprašanje, opazil sem da je v naslovu teme napačno napisano agleško ime pasme: namesto "Czeslovakian Wolfdog" bi moralo pisati "Czechoslovakian Wolfdog" in bi bilo fajn, če bi moderator mogoče lahko popravil? Lp



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Super fotke :D

Pa hvala za pozorno opazovanje, sem naslov teme že popravila.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


OmaDawn

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
http://www.youtube.com/watch?v=W9R-kuoTeAQ

Malo sm se s slikcami igral in naredil en filmček hladnih zimskih fotk za to vroče poletje :) ... aaahhh ... osvežujoče :D he he
YouTube malo poslabša kvaliteto slikc, tako da so lepe samo na Fullscreen in kvaliteti 1080p ;)

Drugače je Vila sedaj stara 1 leto in 8 mesecev. Še vedno zelo igriva, sprejema vse pse. Na sprehodih se lepo drži, postaja pa vedno bolj inteligentna :) že kot mladiček je bila prefrigana ampak zdaj je pa treba res že pazit, da me ne pogrunta pri kakšnih stvareh :) Lp vsem



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
V tem filmčku so ene najlepših slik kar sem jih sploh kdaj videl, pes-narava.
Bolj prvinsko verjetno ne gre. Za nekatere slike bi bil prepričan da je na njih volk, če ne bi vedel za kaj se gre.
To so psi, ne pa neke pomaranče.



OmaDawn

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Hvala za lepe besede :) pri slikanju smo še kr nerodni, tko da je še velik zmazanih :D se pa še učimo... drgač pa res ta pes resnično zaživi v naravi in v družbi drugih psov, takrat je izpopolnjen. Mora biti pa seveda tudi socializiran na mesto/ljudi/promet. Ravno včeraj zvečer sem Villo peljal v center Ljubljane, da smo s prijatli gledal fuzbal zunaj v lokalu sredi največje gužve in je bla zelo pridna, nič zbegana... pa večino tekme je tako in tako prespala ker je bila tekma dolgočasna :D

Za majhne kužke sem pa predvsem mnenja da jim ljudje delamo veliko krivico. Svet bi bil zelo prazen, če ne bi bilo "pomaranč" ipd. v njem :) ampak gre za to, da se večina lastnikov do takih psov ne obnaša kot da so psi, ampak igrače. S tem res niso spoštljivi do njihove narave in jim tako zlomijo osebnost. Ogromno takih malih kužkov srečujem na sprehodih, do katerih se sploh več noben od ljudi in lastnikov ne obnaša kot da so psi. Nimajo nobenih pasjih socialnih veščin in posledično so tudi drugi psi zbegani, ker jih ne morejo normalno spoznat. Popolnoma so zgubil občutek kaj pomen biti pes in to me zelo razjezi. Sem pa tja, zelo redko ampak se zgodi, pa srečamo tudi ljudi, ki "imajo dovolj informacij" in tudi majhnim psom pustijo da so psi :) takoj se vidi njihova samozavest, karakter, socialne veščine, določene prvinske geste itd. To je zlo lepo vidt, sam je pa bolj redko...

Ko se bo še mal več fotk nabral, pa naredim še Gozdno verzijo filmčka ;)
Lp, Ivan



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Naaajs  :). Lepa pesjana in super fotke!



OmaDawn

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Ker se je poletje dokončno poslovilo, sem se tokrat poigral še z bolj poletnimi fotkami naših izletov z Vilo in naredil en filmček za hladne zimske dni :)

http://www.youtube.com/watch?v=g08w0Xj3IlM

ps. Priporočam ogled v 1080p ločljivosti ;) Lp, Ivan



MANDY

  • Gost
 :) Kako lepo, pravi užitek za pogledat in kakšen pogled psičke, uau. Krasne fotografije.



OmaDawn

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Hvala! :)
Enkrat v prihodnje imam res veliko željo posneti s kako bolj kakovostno kamero njihovo igro, ki je res groba in energična. Pomojem bi bilo fajn pogledat v počasnih posnetkih kako divjajo :) Samo dobit tako opremo bo problem :D



OmaDawn

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Pozdravljeni!
Sem hotel nalimati nekaj slikc iz današnjega izleta na Veliko planino, ampak jih je malo preveč :) tukaj je pa link do spletnega albuma, če koga zanima. Lp

https://plus.google.com/photos/113194317844860522929/albums/5837853072688188257?authkey=CJTK56Xp4Z39vQE



wayra

  • Gost
Živjo!
Prijatelj se zanima za nakup te pasme, pa me zanima kako se gibljejo cene za to pasmo v Sloveniji in v tujini in če se v Sloveniji obeta kakšno leglo. Hvala vnaprej za odgovore.



OmaDawn

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Zdravo! Kolikor je meni znano v Sloveniji ni legla in tudi v bližnji prihodnosti ni planirano. V vsakem primeru svetujem nakup iz tujine, preferenčno iz Češke ali Slovaške. Če ga kaj konkretno zanima, lahko priporočim tudi nekaj vzrediteljev, ki jih spremljam na wolfdog.org portalu že nekaj let in vem da ga (po domače povedano) ne serjejo :) na portalu www.wolfdog.org bo našel tudi veliko koristnih informacij. Normalne cene se gibljejo od 700 do 1000 eur. Pri čemer je cena 500eur možna, vendar je lahko malo sumljiva glede na vzrediteljev vložek, ki ga ponavadi pes zahteva. Po drugi strani cene 1200 in več eur pa grejo ponavadi za res razstavne pse z odličnimi predniki itd. Odvisno seveda kakšni so pogoji pogodbe z vzrediteljem, ali bo bil pes razstavljan, ali se lastnik zaveže da bo dal psa dal vsaj enkrat parit itd. Ampak sej pravim, če se bo držal cene 700-1000 eur bo pomojem kar uredu. Če te pa še kaj zanima pa kar vprašaj ;)


Lp, Ivan



wayra

  • Gost
Lepa hvala zaenkrat, Ivan!
L.p.
Teja



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
OmaDawn, zeloo zelo lepe slike! Pa kako uživa in se prekopicava po snegu  :D Krasna psička je...

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


OmaDawn

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Trije posnetki Vile, ko kliče člana njenega tropa :)
Če gre kdo od hiše, je Vila včasih malo žalostna in postopa sem ter tja in jamra, takrat ji damo za poslušat volkove, da se "izjoče in izlije vse svoje srce" :) pol ji je pa lažje, hehe. Če smo pa vsi doma, pa nima želje nekaj v prazno tulit. Škoda pa, da se na posnetkih ne sliši kok naglas dejansko tuli... na zadnjem posnetku so se namreč kar šipe v sobi tresle :)


http://www.youtube.com/watch?v=StrNrmI30jY

http://www.youtube.com/watch?v=C9m_aURpf1g

http://www.youtube.com/watch?v=iNc-tU_XT2g&feature=youtu.be


Lp, Ivan



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Moji niso iste pasme pa znajo zavijat obcasno, ampak tole tvoje je pa cist po volcje :) Hudo.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


OmaDawn

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Ja znajo tud npr. mejhni kužki kej zapet, ampak ponavadi je samo reakcija na kak zvok (sirene, petje ipd.). Tole kar Vila počne ima pa pomen se mi zdi, se ji prou vidi da kliče, sicer jo mal spodbudim ampak če ni razloga, potem tudi z vzpodbudo ne bo tulila. Rad bi posnetke poslal tistmu "Wolfmanu" (Shaun Ellis), me zanima kakšno mnenje ima, men se zdi tko žalostno :D hehe



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
A kdo ve, kako dobro se da šakale udomačiti?  :)


OmaDawn

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
A pa to resno sprašuješ? Zakaj bi pa hotel met šakala udomačenga?



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Zakaj bi pa nekdo hotel imeti volka/tigra/nosoroga?

Pač to je bilo čisto 'akademsko' vprašanje, nimam želje imeti šakala, zanima me pač...


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Šakala je moč udomačiti podobno kot lisico, če mladiča hraniš na dudo. Vendar ostane samo udomačen, ni domača žival. Razliko verjetno poznaš. Menda so šakale poskušali udomačiti in križati s psi že stari egipčani, tako da so mladiče umetno hranili, a jim  ni uspelo.
Rusi so imeli (imajo?) program vzreje hibridov šakal/pes, pri čemer so uporabili polarce, laponske pse, lundenhunde in  foksterierje. Želeli so dobiti vrhunsko sposobnost vohanja ki je pri šakalih veliko boljša od pasje za delo v zelo hladnem okolju. Prva generacija je neuporabna, naslednje (25% šakala) sopa menda uspešne in jih uporabljajo na letališčih.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50

Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Ja znajo tud npr. mejhni kužki kej zapet, ampak ponavadi je samo reakcija na kak zvok (sirene, petje ipd.). Tole kar Vila počne ima pa pomen se mi zdi, se ji prou vidi da kliče, sicer jo mal spodbudim ampak če ni razloga, potem tudi z vzpodbudo ne bo tulila. Rad bi posnetke poslal tistmu "Wolfmanu" (Shaun Ellis), me zanima kakšno mnenje ima, men se zdi tko žalostno :D hehe
Hm ne, moj pokojni samec je vsako jutro ob sestih zjutraj odpel svoje in s pomenom. Pa ena druga psica je vsak dan morala odpeti svoje (njegova hcerka v stilu "sama sem" al kaj jaz vem)  in takoj so se ji pridruzili se ostali, celo majhni mladicki so se hitro naucili od njih. Najboljse je pa da ko vsi skupaj tulijo, nehajo tulit v tocno isti stotinki sekunde, kot bi odrezal in kot bi si odmerili cas..se vedno mi ni jasno kako jim to rata. Kot da bi radio ugasnil, tisina. Ampak res v isti stotinki sekunde :)
 Je slisat tako srce parajoce, ampak tole na tvojem posnetku je pa res ko da bi volka poslusal. Vsec mi je ful.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.