Sesanje seska

GOSCH · 1646

GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
: 28 Avgust 2006, 13:06:17
Hojla!

Na malce daljših počitnicah imamo kolegovo tibetansko španjelko.
Zadnjih cca. 10 dni sem začela opažati ali pri crkljanju ali pri česanju trebuščka sprijeto dlako okoli enega seska. Postala sem malo bolj pozorna na psičko in ugotovila, da si med čiščenjem tako močno čisti ta sesek - zgleda, da ga dobesedno sesa, da je očitno spodbudila mlečne žleze, saj ko ji sesek stisnem, priteče ven belkasta tekočina.Sesek je povečan, vendar ni vnet ali kaj podobnega. Psičko sicer opozarjam na njeno početje, vendar je težava v tem, da me ni zmeraj doma in takrat ne vidim, če to počne. :-\
Govorila sem tudi z njenim lastnikom, ki mi zatrjuje, da do sedaj ni počela česa podobnega...

Kako naj preprečim to "sesanje"? ??? Poskusila sicer še nisem, a mislim, da bi obliž potegnila dol. "Ne smeš!" pomaga samo, ko sem jaz doma...
Psička je drugače stara dobrih 8 let, zadnja gonitev pa je bila konec maja - začetek junija.


Lp,
B.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 28 Avgust 2006, 15:58:58
Satelit okoli glave, da seska ne bo dosegla bi bila ena izmed rešitev.

Lp nina



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #2 : 28 Avgust 2006, 23:51:00
Hojla!

Ninči, satelit že, smo tudi že na to poštudirali... Samo satelita ne more nositi v nedogled. Kaj, če se začne spet sesati, ko se ga sname? :-X :-\
Nazadnje je imela sledove izcedka in sprijete dlake v četrtek popoldan, nekaj dni je bilo ok, danes zjutraj pa spet... ??? :-\ Tako da ne počne tega zmeraj. Ne morem pa ugotoviti, kaj jo stimulira k temu početju, se pa definitivno dogaja med osebno higieno :P...
Bomo počakali še par dni, da vidimo, kaj se bo dogajalo in če ne bo druge, gremo k vetu po satelit... Bom pa vsaj imela vedno dober signal na gsm-u, ko bo tamala zraven. ;D

Lp,
B.