Šolska tabla > Srednješolci in gimnazijci

Geografija

(1/5) > >>

Sammy:
Rabim pomoč geografov ...  ;)

Kaj pomeni površina ovlaženega profila in kako bi se to dalo narisati? Kako bi z grafičnim prikazom nagnjenosti holocenskega rečnega dna pojasnili izračunan vodni pretok?  :-\

zoe:
Sammy, a nimaš ti še počitnic  :o ;D Nimam pojma kako bi se to narisalo in prikazalo. ???

Sammy:
Hehe, v bistvu 'mam še dober teden počitnic (maturantski izlet) :P. Sam poročilo iz lanskega geo. tabora moram oddati, ko pridemo nazaj ...  ::)

Person:

--- Citat: Sammy na 30 Avgust 2006, 20:17:42 ---Rabim pomoč geografov ...  ;)

Kaj pomeni površina ovlaženega profila in kako bi se to dalo narisati? Kako bi z grafičnim prikazom nagnjenosti holocenskega rečnega dna pojasnili izračunan vodni pretok?  :-\

--- Konec Navedka ---
A ni površina ovlaženega profila, če rečno strugo prečno prerežeš na enem mestu, pa je ta površina tisti del prereza, ki je v vodi.

Za ta drugi del se mi pa tud sanja odgovor.
Mislim, da smo mi imeli podobno nalogo v 4. letniku na tistih terenskih vajah za geografijo.

A lahk mogoče skeniraš celotno vprašanje? A je še kaj zraven napisano? Kaka skica?

Sammy:

--- Citat: Person na 01 September 2006, 09:03:44 ---Mislim, da smo mi imeli podobno nalogo v 4. letniku na tistih terenskih vajah za geografijo.

--- Konec Navedka ---

Ja ja, to je to.

Jaz tudi mislim, da je tisto površina ovlaženega profila, ampak kako bi to narisala na milimetrski papir? Neko razmerje itak, da mora biti, ampak ne vem, mogoče kot graf (sam kako)?

Za tisto drugo pa prepisujem vprašanje: "Z grafičnim prikazom nagnjenosti holocenskega rečnega dna (osnova je karta 1:25 000 oziroma naklonometer ???) pojasnite izračunan vodni pretok. " Samo to je, nobene skice. Verjetno si je treba pomagati s karto ...  :-\

Navigacija

[0] Kazalo Sporočil

[#] Naslednja stran

Pojdi na polno verzijo