Pes napade psa!

Herr-Thor · 712197

bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1770 : 28 Januar 2015, 10:41:18
Vidiš, sem šla skozi podobno fazo. Nikakor se niso strinjali, da bi lastnika potepuškega psa prijavila. Pa saj ni bil agresiven, samo lastnik je bil bolj tako-tako. Pa se je vleklo, leto, dve, tri...
Na koncu je prav ta pes naredil cel kažin v situaciji, ko res ni bilo niti najmanj potrebno. (V mrliški vežici smo se poslavljali od ožjega sorodnika. Pes je šel še za pogrebom.) Potem so me pa dragi svojci morili, zakaj nič ne storim. Če ne bi bila situacija taka kot je bila, bi jim v glavo skočila. Kaj pa vse pridige od prej? Saj ni hud, bo že sam šel domov....
Še enkrat prisežem, tega ne bom več doživela. Pes, ki se bo potepal, bo prijavljen vsakič sproti, enkrat bodo že dojeli. In začuda mi sedaj svojci ne oporekajo več. Je pa res, da jih je tisti dogodek močno streznil, brez tistega bi najbrž še kar poslušala, kako ni potrebno...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1771 : 28 Januar 2015, 17:44:42
Evo, dobila protibolečinske in antibiotike. Ima  luknje in to blizu riti. Menda sama sreča, da ni anus, ker to bi bila pa velika težava. Ima malo zatečeno, ni pa še vneto. Če sem si prav zapomnila. Površino luknje pa z betadinom.

In še lepša novica dneva. Moj pes je zlat. Zgleda se je vse moje predhodnje delo vseeno izplačalo, ker sva danes srečali, črno labradorko, tako, ki je stabilna, izšolana in na razdalji 2m sploh ni bilo težav. Takoj je zapopadla "look at that", čeprav je imela zoprnijo z dvema črnima psicama. njena lastnica pa srednješolka, z daleč najbolj obvladanim psom naokoli. Kapo dol.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Majolka

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #1772 : 28 Januar 2015, 18:41:29
Čara, tvoja OBVEZA  in edina sprejemljiva reakcija je bila, da si podala prijavo. Absolutno preveč je neobvladanih pasjih vedenj. Čeprav v tem konkretnem primeru precej intenzivno pomoč rabi najprej lastnik. Nagobčnik je seveda rešitev za varnost, so pa "izgubljeni" predvsem "nič krivi" psi. Tvoji kužiki pa želim hitro okrevanje <3

I always listen ' I love you too ' from my dog, even if I didn't say 'I love you'... ♡


fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #1773 : 28 Januar 2015, 20:07:42
Čara, te popolnoma razumem iz prve roke.
Bivši sosedje so imeli psa, ki je imel večino soseske pod kontrolo. Doma so sicer imeli ograjeno, verjetno samo zaradi tega, ker so imeli privat biznis, pa bi bilo res škoda, če bi jim pol strank pogrizel :-\ :-\... predvidevam, so ga pa vsak dan po koncu uradnih ur spustili iz ograde, da se je sam sprehodil. Naj omenim, da pes ni bil agresiven samo do drugih psov, ampak tudi do ljudi. Jaz sem enkrat rešila nečakinjo pred njegovim napadom z dezerjem - tisto malo ultrazvočno stvarco, katero sem ravno dobila od frenda in sem jo imela s sabo že zaradi tega, da preizkusim če resnično deluje. Shiva je bila takrat še pod enim letom stara. Od nečakinje sem bila cca 15 m stran, ko je ona zagledala psa in začela v strahu bežat proti meni. Jaz niti nimam pojma kako sem takrat sploh pomislila na dezer, vstala sem, pritisnila in pes je zabremzal v nulo in TEKEL domov. Jaz pa adijo pamet, šele ko sem pobrala tamalo, ki je padla med tekom, sem prišla k sebi in ugotovila koliko mi je dezer pomagal.

Da ne skrenem iz teme - tudi med našo in njihovo hišo je bila mreža... mislim, da je obstajala že odkar sem jaz na svetu. No, in ob vsej sreči, ko sem dobila mladičko Shivo in v parih dneh uživanja v raziskovanju našega terena, je ta cucek, ma ne morem reči pes, čeprav ni on kriv, prav načrt je naredil.... je res, da se je parkrat zakadil v mrežo, ko nas je videl, ampak ok, to je delal že prej, tudi če je šel samo kdo od nas ven, na našo zgornjo stran.... ampak ta cucek je prav načrtno skopal luknjo pod mrežo in se enkrat, kot strela z jasnega, zapodil v Shivo. Pes je bil SAMEC, Shiva SAMICA + MLADIČKA! Zagrabil jo je za taco in naredil poštene luknje. Nikoli ne bom pozabila kakšno štalo sem naredila takrat, znorela sem v eno, moji starši prileteli ven kao wtf se dogaja, meni je padel mrak na oči, letela po telefon da kličem policijo ker mi je blo DOST terorja tega samca.... ampak mama me je prepričevala in prepričala, da se ne spuščam v medsoseski prepir, da nazadnje lahko tudi jaz potegnem najslabšo in sicer da mi zastrupijo Shivo... :( Samo ta zadnja izjava me je potegnila iz besnenja in norenja in ne vem česa še, kajti psa, ki sem ga imela pred Shivo, so zastrupili...
Žal se na tvojo žalost še dandanes celo strinjam in sem se pomirila s to preteklo situacijo, sem pa od takrat dalje zaprisežena da če se bi kdajkoli še kaj podobnega ponovilo, se ne oziram na nobenega (v tem času so pa tudi moji spoznali da ko se gre za moje živali, sem kot levinja...).
Morda še "olajševalni" primer v tej naši situaciji... pes ni bil kriv, da je bil tak, skrbniki so klasa zase, vendar kot pravijo te karma sreča kjerkoli... ta dotični pes je na koncu svojega življenja vrnil vse za nazaj lastnikom oz je napadel lastnico in seveda po tistem tudi izginil za večno. Žalostno za psa, vsi v ulici pa lahko od takrat normalno dihamo in živimo...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1774 : 29 Januar 2015, 09:28:56
Sedaj je tale Filip podal lažno prijavo, da ga je Bina ugriznila.
Seveda ga ni. To vem jaz, to ve foter. Foter je po tem, ko so pse narazen dobili vprašal iz reda, če je kdo poškodovan, niti besede ni bilo z njihove strani, šli so naprej na sprehod.

Opravile boma obiske na veterini. Podala bom ugovor. Če ima kdo izkušnjo kako doseči, da pes ne pristane po krivem v registru nevarnih psov, bom vesela, zares.

Bina NI ugriznila.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1775 : 29 Januar 2015, 09:40:21
S cim pa dokazuje, da je ugriznila?

battito animale


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1776 : 29 Januar 2015, 10:05:50
Bil je pri zdravniku. In trdi, da je bila Bina. Verjetno je kaj naluknjan. Njegova beseda, proti naši.
Gleda na to, da je po tem nadaljeval sprehod, je čisto možno, da so imeli še kako "nesrečo" s kakšnim psom, še bolj verjetno pa je, da ga je njegova psica, ker jo je vlekel stran in je tista psica čisto norela.
Še to je narobe povedal, da sem jaz sprehajala psico.  ::)

Defenitivno bom napisala ugovor, s tem se še nikoli nisem srečala. In zato tudi ne vem točno kako in kaj napisat. Najraje bi videla, da pride inšpektor in policija k nam na obisk, da vidijo prijazno Bino.

Zatem pa še k njim, v isto situacijo, pa da vidijo odzive njihovih psic. Bodo hitro videli kako je na stvari. Se bojim, da bi pri tem kateri od njih skasiral ugriz o njihovih psic.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1777 : 29 Januar 2015, 11:15:06
Danes menda dobim priporočeno pismo od antirabične.
Dobim tam tudi kakšen rok za ugovor? Obrazec bi bil že najbrž kičast? Če peljem psico kot po navodilih na veterino pokazat ali to pomeni, da avtomatsko priznam ugriz, katerega ni bilo?
Ali moram kljub ugovoru psico peljati naveterino?

Saj naši veterinarji bodo že napisali kot je, prijazna do ljudi, normalnega obnašanja itd, itd. Ampak to verjetno ni zagotovilo, da psica ne bi prišla v register?
Pride inšpektor na obisk? In ko bo videl psa, ki se veseli njegovega obiska bo zapisal, da ta pes ne sodi v register ali kako?

Gospa na telefonu od antirabične je bila sicer zelo prijazna, ampak meni to nič ne pomaga.

Ne poznam nobenega pravnika, ki bi že kdja to delal, pa tudi denarja nimam toliko, da bi si lahko privoščila koga konkretnega.

On je to prijavil za tem, ko sem jaz javila dogodek policiji. Ego. Ego in nič drugega.  >:(   

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1778 : 29 Januar 2015, 11:33:39
Poklici na UVHVVR (bivsi vurs). Sicer po mojem ce ima tip zdravnisko potrdilo je tvoja beseda proti njegovi, ampak ce je bila Bina napadena od njegovih psic imas mogoce olajsevalne okoliscine...

battito animale


majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #1779 : 29 Januar 2015, 12:19:34
Moja prijateljica bi ti mogoče lahko kaj svetovala.
Namreč nekoč je poštar prijavil, da ga je njena (ultra pridna, vzgojena, šolana, na tekmovanjih uspešna) psica napadla, ko je prinesel pošto, da ga je ugriznila za nogo. Ne spomnim se več podrobnosti, ampak vem, da je imela kup letanja, skrbi, papirologije, da je dosegla "nevpis" ali celo že izbris iz registra nevarnih psov. Pa nek odvetnik ji je pomagal pri tem. V glavnem, uspelo ji je, torej se da!
Jo bom vprašala ali pa kar usmerila na ta forum.



majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #1780 : 29 Januar 2015, 12:35:52
Ja, pravi, da ne bere in ne piše po forumih... :-\
Pravi, da se ugriz oziroma "neugriz" lahko dokazuje samo s pričami (da je nekdo videl, da je točno ta pes ugriznil tega človeka). Oziroma v tvojem primeru - tvoj oče priča, da Bina NI ugriznila fanta (čeprav lahko po drugi strani fant "priča", da ga JE ugriznila). Krasno bi bilo, če bi našla še koga, ki je dogodek videl ali vsaj slišal.
Vsekakor svetuje, da podaj pritožbo (ugovor), vsekakor preko odvetnika, razloži točno, kaj se je dogajalo  - da je bil tvoj oče na sprehodu, kje je hodil, zelo pomembno je, da je bila Bina na povodcu!!, od kje sta pridrveli psici, ali sta bili spuščeni ali sta se strgali s povodca... Pa obširno razloži, da je Bina kinološko šolan, vzgojen pes, pridobi kakšno potrdilo, mnenje od pasje šole ali društva. Verjetno lahko tudi tvoj veterinar pove svoje (da je bila napadena...).
Sicer pa je menda tako, da če je šel fant k zdravniku in prijavil pasji ugriz, mora zdravnik takoj podati prijavo na VURS (ali karkoli že zdaj je) in se zelo hitro, praktično takoj zgodi vpis v regoster nevarnih psov. Prijateljica je potem dala ugovor (kar menda nekaj stane, nekaj 10 ali mogoče 100 €), z vsemi živimi dokazili in pojasnili, absolutno s pomočjo odvetnika, pa je dosegla izbris iz registra.

Srečno ti želim!



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1781 : 29 Januar 2015, 12:54:50
Na pregled psico moraš peljat, ne glede na to ali je ugriznila ali ne. Veterinar bo tudi svetoval, kako napisati pritožbo. V pritožbi opiši dogodek, tvoja psica privezana, napadena... Res je, da je tvoja (oziroma očetova) beseda proti njihovi, vendar tudi če nimaš prič za sam dogodek, jih verjetno imaš kar dosti, ki bi bili pripravljeni napisati izjavo, da sta omenjeni psici napadli že prej.

Je pa res klinc s prijavami, saj kot je napisala Majajama, če imaš denar in dobrega odvetnika se lahko izmažeš, tudi če tvoj pes ugrizne poštarja (ne mi plozat, da ultrapridni šolani tekmovalni psi pa ne morejo ugrizniti, celo ultra prijazni psi znajo čopnt poštarja, če tudi nikogar drugega prej niso)

Jaz bi na tvojem mestu za nasvet vprašala tudi Alenko iz Bajke.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1782 : 29 Januar 2015, 16:28:20
Vsekakor je na mestu sodelovat z inšpekcijami, policijo, veterino...skratka z vsemi vpletenimi (prisebnimi seveda). Ker samo tako lahko kam prilezeš. Zagovarjaš svoje, dokažeš, kdo je dejansko nevaren. Če se da zbereš info še od drugih. Kaj pa tisti, ki so takrat  psico izgubili? Bi bili morda pripravljeni podat kakšno izjavo? Pa ni od škode začet snemat izgrede, četudi minimalne.
Če pa je v prijavi podal idejo, da si imela TI psico na sprehodu pa upam, da že v štartu pogori beseda proti besedi, ker si najbrž ti prva podala prijavo na policijo (da je bil oče z njo in ne ti).

Moje vodilo od sranja iz preteklosti, ki smo ga že imeli (ogrižen je bil vedno samo moj pes) - vedno takoj in čimprej letim na veterino svojega psa pokazat. Zaznamek in pika. Dobri medsoseski odnosi? Mhm. Seveda. Zavoljo le-teh hočem met razpucano. Kar pomeni tudi to, da meni ni potrebno prenašat medsoseskega terorja.
Se kljub prijavam in obiskom policije s sosedi sedaj čisto ok gledamo. Pač psa ne spuščajo več. No enkrat samkrat se je še strgal in en mal grozil eni mali punčki...pa se jih je samo spomnalo, da tole pa ni lih fajn. Najbrž so si mislili, da če sem jaz samo zaradi psa komplicirala, koliko lahko šele drugi zaradi otrok  >:D

Upam, da ugodno razrešiš tole sranje :-\

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #1783 : 29 Januar 2015, 19:11:48
Pes mojih sorodnikov je na sprehodu enkrat ugriznil mimoidočega. Rana je bila precej huda, moški je bil celo na bolniški zaradi tega. Lastnik psa je dobil poziv, da mora k veterinarju zaradi ugriza itd. Opravil je pregled, potem pa se je osebno oglasil pri inšpektorju in sta se vse pogovorila. Dosegel je, da njegov pes sploh ni označen kot nevaren ampak sumljiv in mu ni potebno nositi nagobčnika. Očitno se da marsikaj dogovoriti  ??? Ker kolikor berem, so za nevarne označeni psi, ki so povzročili precej manjše poškodbe.
Jaz ti svetujem, da se oglasiš pri inšpektorju/ici, po možnosti imaš Bino v avtu in pokažeš, da je vodljiva in neagresivna. Glede na to, da trenira agility, pridobi še potrdilo od KD. Pa vključi še lastnike mrtve samojedke, da podajo izjavo o agresivnosti teh dveh psic. Pa malo povprašaj sosede, mogoče je pa le kdo videl ta dogodek.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1784 : 29 Januar 2015, 19:43:55
Punce hvala vam za nasvete in moč! Oh pa saj jaz bom vesela obiska inšpektorja, policije, na veterino, kogarkol!. In Bina tudi!  Jaz samo upam, da bo to njeno obnašanje zadosten razlog, da ne bo v registru po krivem kot nevarna. Mislim, da ima Mariborska izpostava čez Slovenj Gradec. Bom jutri klicarila. Pisala sem tudi mojima inštruktoricama (zdaj agility, prej osnovna šola).

Bilo je temno, sicer je blizu ulična svetilka ampak  res, nihče drug ni videl.

Jaz upam, da so bo razsodilo pravično in prav.

Verjetno mora inšpektor tudi k njim, zaradi moje prijave ugriza njihove psice? Potem bo tudi on kaj videl kako se psi obnašajo. Je pa res, en veterinar je njihov sorodnik in se bojim, da če bodo njemu peljali psice na opazovanje ali kakšen je pač postopek pri napadu na psa....da bi bil pristranski in  ju označil za normalne in neagresivne.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BlackSwan

  • Gost
Odgovori #1785 : 29 Januar 2015, 20:52:41
Pravni problem z ugrizi psi je, da dejansko ponavadi nima veliko veze, kdo je napadel prvi, itd (čeprav ti seveda to poskušaj dokazovati ne glede na vse). Ker se skoraj vsi ugrizi psov v takih situacijah štejejo kot prekoračen silobran, ker se pes šteje kot orodje, s katerim si ti napadla nazaj (lahko ti nekdo vdre v hišo in če pes ugrizne, je to vedno prekoračen silobran). To da si prva podala prijavo je vsekakor dobra okoliščina.

Drugače pa, a morajo vsi psi, ki ugriznejo, na opazovanje na rabijsko? Kakor vem ne, če dokažeš z veterinarskim potrdilom, da je bila redno cepljena tako kot je treba, ali se motim?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1786 : 29 Januar 2015, 21:01:43
Gre trikrat na pregled k svojemu veterinarju in to je to - imaš pa stroške. Unmo, ki je ugriznil drugega psa ni treba nič.
Ponavadi je treba dokazat da ali ugriza sploh ni bilo ali pa da je bil izzvan. In če (privezano) psico napadeta dva psa in nekdo vtakne roko vmes ne moremo govoriti o neizzvanem ugrizu.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1787 : 29 Januar 2015, 21:08:30
Se pravi nihče ne bo preveril kako se ti dve psici obnašata? Samo zaznamek dobi-če sploh to?  ::)
No, pol pa res ni imelo smisla prijavit. Zdaj se samo maščujejo s krivo prijavo.  :'( Zdaj lahko samo upam, da bodo ostali podpisali kako izjavo glede teh psic in da bo inšpektor razumevajoč in mi verjel in šel preverit še te dve psice?


Skratka, če pes ugrizne psa ni nič. Če pa je podana lažna prijava, da je pes ugriznil človeka, imaš pa več nadzora in dela in dokazovanja. To pa enostavni ni fer.

Se pravi lahko samo upam, da ne bom na koncu napačni pes pristal z nagobčnikom. Pa saj te mine volja do življenja  :-\

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1788 : 29 Januar 2015, 21:28:12
Ne, sitnosti bodo imeli. kakšna kazen bo tudi verjetno padla.  Lahko tudi zaradi lažn prijave. Ni pa treba psa voditi na preglede k veterinarju, tako kot jo moraš ti, ker naj bi ugriznila človeka.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1789 : 30 Januar 2015, 08:13:29
Ni druge. Poklicala bom inšpektorja razložila in vprašala kako zdaj naprej.  Danes grem trkat po vratih in upam, da se bo vsaj kdo opogumil in dal svoje podatke ter napisano izjavo kdaj in kaj se je zgodilo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1790 : 30 Januar 2015, 11:59:51
Ma kako sranje :(

Držim pesti, da se za vaju z Bino vse dobro izide!

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1791 : 30 Januar 2015, 15:46:17
Če prav razumem je eno od svojih potem vlekel stran, a ne. Jaz bi pa mirne vesti trdila, da ga je lasten pes počopil. Po opisu sodeč je približno enako velik gobec kot od Bine. Zdaj pa naj dokazuje naprej. Če je roko tiščal v pretep. Tvoja psica se tud ni sama ogrizla. Torej tendenco po ugrizu ima druga vpletena stran.
Če druga ne naj vsaj pokasirajo kazen za spuščene pse.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1792 : 30 Januar 2015, 17:54:51
Sicer jaz papirologije še nimam pri sebi. Ampak tako malo hudomušno, malo za res. Po telefonu so mi prebrali njegovo izjavo..Hja "lastnica sprehajala Bino...psi stepli...poskušal ločiti...bina ugriznila). Moj oče je pa le oseba drugačnega stasa in glasa ter spola. Bi se lahko že na to sklicevala. Da, če ne loči očeta in mene, kako lahko trdi, da je ugriznila moja psica in ne njegova?

Seveda je njegova šavsnila. Tu sploh ni dileme. In točno to sem jaz že gospe iz antirabične trdila in danes še inšpektorju po tlf, on tudi še nima nič papirjev...tako da, čakamo. Svojo pa ja poznam. Tudi, če jo zelo boli, ne šavsne.  ::)


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1793 : 31 Januar 2015, 12:54:04
Jaz ne vem ali je ta Filip popolnoma slep in bi se lahko sklicevala tudi na to. In sicer On pravi da je sprehajal svojega psa, kakor tudi lastnica. Ednina in napačen spol. Kužka sta se stepla....To sem dobila iz antirabične slabe tri povedi za opis živali in okoliščin. Jaz imam pripravljen cel spis kako so zadeve potekale in tudi ozadje moje prijave (strah, pretekle izkušnje). A mu je težko povedat "Naši psici, sta me začeli vlečt na vso moč, nisem jih uspel zadržati, obe sta napadli Bino, zato sem eno poskušal zvlečti stran, tako da sem jo grabil za telo, ovratnico. Drugo psico je gospod zbrcal stran."  ::)

3 dni kasnej je šel v antirabično. Ja, verjetno je malo nerodno in zoprno priznati resnico. Buuuf meni bi bilo zoprno lagat!  >:(

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #1794 : 31 Januar 2015, 17:17:28
Upajmo, da se bodo iz tega kaj naucili in psici zaceli sprehajati ali loceno, ali z nagobcniki... in morda celo poiskali strokovno pomoc (kar je malo verjetno).


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1795 : 16 Februar 2015, 15:29:12
Pravkar prejela pismo UVHVVR....Zaradi obtožene Bine ugriza...No, podatki v tem dopisu so napačni. Napisana jaz kot lastnik, pes ki je ugriznil pa Bučka. No, Bučka je last Golobov. Ne mene. Jutri med uradnimi urami pokličem in se domenim za osebni sestanek + pisno izjavo bom podala.

Saj ne vem kaj si naj mislim!

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #1796 : 16 Februar 2015, 16:24:35
To izgleda tako, kot da bi tvojo in njegovo obtožnico skup vrgli in je nastalo to, kar si dobila ::). Vprašanje se mi poraja, če zaradi vseh teh diskrepancij obtožnica sploh še vzdrži?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1797 : 16 Februar 2015, 17:58:54
A veš, da sem jaz isto pomislila. Je komentiral veterinar, ko je nekaj v računalniku preverjal, da je taka zmešnjava, da sploh ne veš kdo je koga ugriznil.  Jaz imam sicer odgovor že napisan, jutri pošljem priporočeno, napisala sem kar se je dejansko zgodilo, da si dopis iz antirabične in od inšpektorja nasprotujeta, zglasila se bom tudi osebno. Imam vedno boljši občutek če stvaro dorečem tudi osebno. Pisno pa tako ali tako mora iti, ker če ne smatrajo, da priznavam krivdo in mi samo še položnico za 500eur pošljejo.

Kar te ne ubije, te okrepi! In vedno bom vztrajala pri eni in edini resnici.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1798 : 16 Februar 2015, 21:49:06
Ha, ampak staus bi pa le Bučka dobila in ne Bina.....
Res so cvetke, ni kaj.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1799 : 08 Marec 2015, 16:46:10

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.