Pes napade psa!

Herr-Thor · 709049

mamica_V

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #480 : 03 September 2012, 14:39:30
Meni je pa jasno: njena mama je šla na obisk k sosedi. Dotična soseda NIMA psa, psa ima njen sin, ki živi v sosednji hiši. Torej je mama šla na obisk s privezanim psom k ljudem, ki NIMAJO psa. Napadel ju je je pes, ki živi v SOSEDNJI hiši.

Kot jaz razumem zadevo, ni mama tukaj bila nič neprevidna in nepremišljena. Napadel jo je pes, ki k tisti hiši NE spada. Pes, ki bi moral biti pod nadzorom, pa NI bil.

Dejstvo je, da noben pes nima nikogar kaj napadat, pa naj spada k hiši ali ne. Dotični pes pa sploh NE spada k hiši, kamor je šla mama. Prav tako ni noben faktor, da je s sabo imela psa. Njen pes je bil na povodcu in pod kontrolo. Napadena sta bila od zadaj.

Ali samo jaz znam brat? Zadeva je jasna. Prijavit.

Hvala ti kalsang, očitno si res ena redkih, ki me razume.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #481 : 03 September 2012, 14:46:40
Ja, kaj zdaj. Boste prijavili ali ne? To je popolnoma vaša odločitev. Upam, da ste se tudi naučili lekcije-predno gremo s psom nekam na obisk to tudi povemo in vprašamo če je OK in če imajo kakšnega psa, s katerim bi se lahko naš srečal in eventuelno stepel.

Svojega psa imaš lahko odvezanega tudi na ne-ograjenem dvorišču, če pes ne vandra naokoli in pametno je imeti viden napis "Pozor PES".

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #482 : 03 September 2012, 14:49:04
Jaz ne razumem točno, kako je s tema dvema hišama. Sta pač na isti parceli, pa ni ograje med njima, načeloma pa je parcela ograjena. Ali sta to ločeni parceli brez ograje.
Sej pravim, na koncu koncev je vseeno, ker tabla bi mogla bit.
Da pa pes ne sme biti spuščen na lastnem dvorišču, se mi zdi pa nesprejemljivo. Seveda pa ne sme imeti možnosti izven dvorišča strašit okrog, to pa že.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #483 : 03 September 2012, 14:52:04
Ne gre za to, da ne sme biti spuščen na lastnem dvorišču. Gre zato, da NE SME pod nobenim pogojem napasti. To mora zagotoviti lastnik psa in parcele. Za napad ni NOBENEGA opravičila.

Šele v drugi vrsti je tukaj odgovornost obiskovalca, ki pride k SOSEDNJI hiši. Za boga milega, kako pa naj predvideva, da ga bo napadel SOSEDOV pes?



LacenS

  • Gost
Odgovori #484 : 03 September 2012, 14:59:43
kar se tiče, da pes ne sme napast.
Če ti prideš na našo dvorišče NENAPOVEDANA (torej brez moje vednosti) lahko krivdo pripišeš kar sebi, če te moj pes napade.
Naš sicer napadel ne bi, bi pa zagotovo grdo lajal na tebe in te ne bi spustil naprej.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #485 : 03 September 2012, 15:03:07
Če imaš dostop do vhoda hiše urejen tako, da mora obiskovalec mimo neodvezanega psa, ki čuva, če hoče obiskovalec do zvonca, boš še kako TI kriv, če bo pes ugriznil. Dostop do zvonca moraš urediti tako, da lahko obiskovalec pozvoni, ne da bi pri tem lahko prišlo do ugriza s strani psa. Menda je to jasno. To spada v osnovne zadeve, ki jih mora urediti lastnik psa in parcele, da ne pride do neljubih dogodkov. Kaj je tvoja definicija nenapovedanega prihoda ne vem, ampak zvonec mora biti varno dostopen obiskovalcu, če je ta napovedan ali ne.

Za boga milega, kje živite? Na divjem zahodu ali kje?




Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #486 : 03 September 2012, 15:05:42
Ne gre za to, da ne sme biti spuščen na lastnem dvorišču. Gre zato, da NE SME pod nobenim pogojem napasti. To mora zagotoviti lastnik psa in parcele. Za napad ni NOBENEGA opravičila.

Tocno tako, ne razumem, zakaj zdaj obtozujete napadeno, da si je sama kriva ???

battito animale


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #487 : 03 September 2012, 15:12:31
Ko bi vsi ljudje vedeli, da je potrebno pozvoniti, potrkati, preden se vstopi... so ljudje brez manir. (Pa to ne leti na nobenega od vas, ker vas ne poznam.)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #488 : 03 September 2012, 15:18:38
Dovolj visoka ograj okrog parcele, vrata v ograji, ki se jih ne da od zunaj odpret brez ključa, zraven zvonec. Zraven tabla POZOR PES na VIDNEM mestu. Ni neka jaka znanost.

Če se kak bedak spravi čez ograjo plezat KLJUB tabli in temu, da je poskrbljeno za varnost obiskovalca, je lastnik zaščiten in se zakonsko smatra, da je naredil, kar je bilo treba.

Dvorišča brez ograje in zaklenjenih, zvonci na takšnih mestih, kjer mora obiskovalec mimo psa čuvaja... To je popolnoma nedopustno in neopravičljivo. Da se uredit, kot je treba, ostalo je neodgovorno hvatanje krivin.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #489 : 03 September 2012, 15:21:20
Tudi ce nimas psa, ti clovek nima kaj vdirati v hiso!


LacenS

  • Gost
Odgovori #490 : 03 September 2012, 15:24:30
Imamo opozorilo in domofon. Tako lahko vsak pozvoni in ne rabi najprej mimo psa.
Vsi sorodniki in znanci tako ali tako hodijo not, brez da bi kdo zvonil
Tudi tujega človeka ne bi napadel! se je pa zgodilo, da je prišel en rom do vrat(bilo je čez teden in dopoldan, tudi sumim da so nas želeli oropat) in očitno ni videl psa, saj je bil za hišo pa ga pes tudi ni napadel. Je pa v razdalji 2 metrov lajal na njega, dokler nisem prišla ven.



Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #491 : 03 September 2012, 15:31:51
Sej pravim da sicer ne poznam zakonodaje, ampak meni se pa ne zdi prav nič razumno, da moram imeti ne vem kako visoko ograjo, če moj pes ne skače preko ... ali pa celo zaklenjena vrata. A ni samo po sebi umevno, da na parcelo ne smeš kar tako po lastni volji, tudi če so vrata odklenjena?
Mogoče se motim in zakon predvideva drugače, razumno se mi pa to sploh ne zdi.



Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #492 : 03 September 2012, 15:34:35
Aja, pa to ne govorim zato, ker bi sama imela nekega hudega psa. Naša šnjofla se vsakogar zelo razveseli in prinese hitro svoje igračke pokazat, če kdo pride, z repom pa maha da se bojimo, da bo lepega dne odletel. Dva tedna nazaj so mi iza hiše ukradli kolo (vrgli so ga preko ograje, ker se ta odpre le na številčno kodo), tako da bi si skorajda želela enega malo bolj čuvajskega psa.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #493 : 03 September 2012, 15:40:33
Meni je jasno, da se ne hodi kar tako v bajto, ampak očitno marsikomu ne. Še najmanj pa imajo počiščeno tisti, ki imajo hude pse spuščene okrog bajte brez ograje.

Sem pač mnenja, da glede na okolico, v kateri živiš, narediš kar je treba, da imaš mir in da se nikomur nič ne zgodi (vključno s tvojim psom). Če živiš v kraju, kjer se ljude radi šetajo čez privat dvorišča in po tujih bajtah, urediš zadevo tako, da tega ne morejo, oziroma morajo imeti že zločinske naklepe, da jim rata. Selim se v državo, kjer je splošna ureditev takšna, da so vrtovi in dvorišča ZA hišami in NE pred glavnim vhodom, med vrtovi in dvorišči so ograje. Preprosto in učinkovito. Poštar brez problema dostavi pošto, zvonec je popolnoma dostopen. In v tej isti državi imajo dober rek, ki pravi, da visoke ograje naredijo dobre sosede. In še res je. Medsosedska kultura in medčloveški odnosi so na veliko višji ravni in ljudje veliko bolj prijazni in obzirni. Kar se pozna že pri načrtovanju hiš, vhodov in dostopov.






Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #494 : 03 September 2012, 15:52:44
V mojem primeru bi to pomenilo, da bi morala imeti še kakšnega električnega pastirja speljanega po ograji. Nekje se pa res mora moja odgovornost končati, ali ne? Če se dobro počutiš z ograjo, ki je tako visoka da niti preko ne vidiš, potem je to čisto ok. Naša je tudi npr. višja kot večina v ulici. Ampak to še ne pomeni da je moje dvorišče prosto prehodno za vsakogar, ki je fizično zmožen skočiti preko.

Verjetno smo že čisto preveč skrenli iz teme, se opravičujem za to. Se pač vedno znova čudim, kako različne poglede imajo/imamo ljudje. Nekaterih pač ne zmorem razumeti.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #495 : 03 September 2012, 21:53:28
Selim se v državo, kjer je splošna ureditev takšna, da so vrtovi in dvorišča ZA hišami in NE pred glavnim vhodom, med vrtovi in dvorišči so ograje. Preprosto in učinkovito. Poštar brez problema dostavi pošto, zvonec je popolnoma dostopen. In v tej isti državi imajo dober rek, ki pravi, da visoke ograje naredijo dobre sosede. In še res je. Medsosedska kultura in medčloveški odnosi so na veliko višji ravni in ljudje veliko bolj prijazni in obzirni. Kar se pozna že pri načrtovanju hiš, vhodov in dostopov.

Ne sodi celotnega naroda po svojih lastnih slabih izkušnjah. Navsezadnje tu živiš tudi ti.

Mi imamo ograjo okoli hiše ampak ne pa pred dovozom enako velja za vse naše sosede.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #496 : 03 September 2012, 22:28:57
Ne sodi celotnega naroda po svojih lastnih slabih izkušnjah. Navsezadnje tu živiš tudi ti.



Ne več. :) Če bo zaradi tega Slovenija bolj prijazna, mi bo še manj žal kot zdaj.

lp



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #497 : 03 September 2012, 22:56:05
Naša zakonodaja je takšna, da tudi če pes ugrizne na svojem dvorišču, si krvi in pes dobi status nevarnega psa. Primer - kuža leži na pragu, pride zraven otork in ga boža, pes ga ugrizne. Pes dobi status nevarnega psa, ker lastnik ni ustrezno poskrbel za to, da pes ne bi mogle napasti, pa čeprav je ležal na pragu nejgove hiše.

Upam, da ste prijavili napad in predvsem, da je z vašim kužkom vse ok.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #498 : 04 September 2012, 08:35:20
Ljudje ponavadi le kasljajo po forumih, obrekujejo naokrog (le v obraz ne povedo), da bi pa kaj zares naredili tj. prijavili karkoli (mucenja zivali nocejo niti videti, bojijo se, kaj bo rekel sosed, da se bodo komu zamerili), to pa ne... Dvomim, da bodo, ker to ni nekaj "normalnega".


mamica_V

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #499 : 11 September 2012, 14:43:55
Moj kuža je umrl.
Lastnika napadalnega psa bom vsekakor prijavila, čeprav mi to mojega dragega kužka to ne bo vrnilo.
Aja, ko sva se srečala da se bova pogovorila kaj in kako, mi je hladno rekel, da ima on psa za svojo obrambo in da ga nima namena zapirat v ograjo ali privezat, ker potem ga ne more braniti. BOLNIK!



SinM

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • MI2
Odgovori #500 : 11 September 2012, 14:46:14
Sožalje.  :'(



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #501 : 11 September 2012, 14:57:59
Sožalje. :( Verjetno je prišlo do notranjih krvavitev zaradi tresenja za vrat?

Moja psica jih je tudi tako fasala, samo k sreči ni prišlo do komplikacij.

Lastnika pa prijavit, pod nujno, ker drugače bo še kdo fasal. Prosi veterinarja za veterinarsko poročilo (mnenje, zakaj je pes umrl in kako pride do takšnih poškodb).




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #502 : 11 September 2012, 15:13:17
U kriza. Sožalje za psa.

Ma pri nas je kar na psu medsebojno spoštovanje. Če veš, da imaš psa, ki čuva svoj teritorij-moraš poskrbeti, da se ne bo komu kaj zgodilo in v priveze ne verjamem, ker se ovratnice/ketne oz vrvi obrabljajo. Dobro varovan boks in dovolj visoka ograja z napisom.

Čeprav nekaj tuhtam in ne razumem. Zakaj pa ni mati oz. ženska, kateri je šla gospa s psom na obisk, že prej opozorila, da imajo psa čuvaja?  ??? Ker po moji logiki nosi tudi ona del odgovornosti. S tako preprosto gesto da naznaniš/vprašaš, če lahko prideš s psom in obratno, da se pove, da imajo psa čuvaja, ki je prost....bi se veliko ugrizov preprečilo.

Prijavi ugriz, ker je nastopila smrt in že zaradi samega odnosa. Vsaj iskreno opravičilo in poravnavo vet. stroškov in takojšnji box oz. ograjo bi vsak normalen lastnik psa takoj zagotovil.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #503 : 12 September 2012, 23:23:01
Ali kdo ve, kako hud mora biti napad na psa, da se psa označi kot nevarnega?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #504 : 13 September 2012, 13:23:27
Mislim, da v tvojem primeru lahko prijaviš, ker ima krvavo rano nad očesom. Ampak čim prej pojdi do veterinarja, da sproži postopek.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #505 : 13 September 2012, 13:50:33
Ja, do veta obvezno in tudi pomoje kamot prijavis.. Jaz sem leta nazaj naredila to napako, rano sama doma sanirala in nisem imela nobenega dokaza (razen izjav pric), da je do napada dejansko prislo.

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #506 : 13 September 2012, 13:56:23
Prijavtit vsekakor - tudi če ne bo dobila statusa, bodo imeli lastniki dovolj sitnosti, da bodo drugič bolj pazili na psico.


roxa

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 1
Odgovori #507 : 21 Oktober 2012, 23:22:47
Groza :'( Sožalje lastnici pokojnega kužka.

Prosim vas ljudje, več kot vas bo prijavljalo in težilo, ko se vam zgodi, bolje bo. Uporabite vse, kar lahko od te pravne države, edino tako se bo kaj premaknilo. Preveč je tega.

Še vedno mislim, da imajo napačni ljudje pse. Meni, če bi rekel, debil, da ima psa za obrambo in ga ne bo vezal, snelo bi se mi. Sploh ne odgovarjam za dejanja takrat, ker se mi naredi tema >:( To je neprimeren lastnik. Pes ni obramba, ampak družabnik. Ne glede na to, kje se je zgodilo, uboj se ne bi smel zgodit. Madona! V vasi so psi spuščeni, rangirajo se, ne pa ubijajo medsebojno. To, da je umrl neki pes je odgovoren lastnik in še enkrat...prijavljat, iskat pravico, kolikor jo pač imamo v tej državi :(



Buldezer

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #508 : 15 November 2012, 15:21:19
No tudi moj pes je bil že 2x napaden od istega psa,ki sta bila odvezana oba, napadeni moj pes je bil doma,ker nikoli tudi ne gre nikamor in je povsem miren ! Zato ga ne privezujemo ker je pasme Angleški bulldog ! Vendar ima naš bulldog srečo ker ima debelo in prožno koža,da ga velik ovčar ne pokonča! Ta ovčar je ogrizel že nekaj ljudi,vendar k sreči samo z rahlimi poškodbami.Lastnica trdi,da pes ni nevaren, ko pa so bili manjši ogrizi na človeka je pač dejala ,da ima na svojem dvorišću svoj teritorij!!Torej zverina je nevarna za ostale pse in za človeka ! Kaj narest?? ???



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #509 : 15 November 2012, 15:22:08
Prijavit.