Pes napade psa!

Herr-Thor · 709752

solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #840 : 27 Februar 2013, 18:53:18
Zato, ker zlatko na povodcu ni bil in če ni bil na povodcu bi se dogam na povodcih, ki sta za sabo vlačili lastnico zlahka izognil. Če bi se hotel seveda. Doga, ki za sabo vleče lastnico ne more ujeti spuščenega zlatkota nikoli in nikdar, če se ji sam ne nastavi pred gobec.

Predstavljaj si, da se sprehajaš po tisti ulici, ki je na posnetku. Svojo psičko (recimo, da greš samo z eno na sprehod), ki je spuščena, pokličeš in daš na poleg/sedi/prostor. Psa se nepričakovano zaženeta v tvojo psičko. Kako točno si predstavljaš to, da bi se napadu izognila? Ali vsakič, ko vidiš naproti hodečega psa, pošlješ svoje, da odlaufajo stran?
Govorim iz lastnih izkušenj....ko psa npr. samo primem za ovratnico, grem mimo in ga spet spustim. In če bi se po nesreči znašla v tisti ulici, kam presnet se naj umaknem??? A naj s psom vred skočim čez ograjo al kako?

In ja, seveda...če bi sledil napad, bi bila seveda kriva jaz...ker psa nisem držala, medtem ko ga je drugi klal.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #841 : 27 Februar 2013, 19:06:01
Zato, ker zlatko na povodcu ni bil in če ni bil na povodcu bi se dogam na povodcih, ki sta za sabo vlačili lastnico zlahka izognil. Če bi se hotel seveda. Doga, ki za sabo vleče lastnico ne more ujeti spuščenega zlatkota nikoli in nikdar, če se ji sam ne nastavi pred gobec.

S tem se ne morem strinjat. Pes na dolgem povodcu + fizično šibek lastnik = lastnik bo tekal za psom, ko bo ta povlekel z vso močjo.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #842 : 27 Februar 2013, 19:14:21
odškodovanec bi se moral opravičiti povzročitelju ?
Ja ampak če meni pes uide sem povzročitelj jaz. Povod pride z moje strani. Ja, eno je povzročitelj poškodb drugo pa povzročitelj samega dogodka. Če peljem po cesti in mi odvezan pes skoči pred avto, ga zbijem, morda celo do smrti se bom počutila zelo odgovorno, ampak če se ne motim je odgovoren lastnik odvezanega psa.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #843 : 27 Februar 2013, 19:26:57
Citiraj
Psa se nepričakovano zaženeta v tvojo psičko. Kako točno si predstavljaš to, da bi se napadu izognila? Ali vsakič, ko vidiš naproti hodečega psa, pošlješ svoje, da odlaufajo stran?

Jaz si sploh ne predstavljam, kako se spuščen pes  napadu ne more izogniti če se hoče in če je drugi pes na povodcu (se ne strga lastniku iz rok). Res ne, častna skavtska, pa s svojimi psicami (na primernih mestih spuščenimi) redno srečujem lastnike, ki svojih privezanih psov ne obvladajo nič bolj kot ta lastnica svoje doge. Pa še na fleksih, ki jih ne znajo uporabljati jih imajo pogosto. Pa ni bilo omembe vrednega incidenta. zakaj? zato, ker je mojim psicam jasno, da bodo kaznovane, če jih bo tuj pes napadel.
Na ulici, kakršna je na posnetku so moje sedanje psice na povodcih. In kadar so na povodcih, za njihovo varnost odgovarjam jaz, ker se one ne morejo umakniti. Ker  sem pozorna na okolico opazim če kdo svojih psov ne obvladuje in ne rinem blizu. Čisto vsemu se pa takrat, ko so psice privezane ne morem izogniti - lahko vleti pes iz dvorišča, lahko se strga s ketne, lahko se strga lastniku iz rok, lahko preskoči ograjo. V takem primeru pa lahko pade kakšna praska - eno par jih je v 30 letih.

Ja Tibi, ampak pes, ki vleče lastnika je počasen.



Ljubiša

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #845 : 27 Februar 2013, 19:44:59
Lepo pozdravljeni . Kdor ima takega psa ve kaj je ta pes in česa je zmožen . Veste sam imam dva - pa sem že večkrat iz ust dajal tuje pse  , ki se v Argentince zaženejo kot da so magnet . Nikdar  - nikdar ne napade prvi - a na napad odreagira brutalno  - iz izkušenj in videnega pri raznih vzrediteljih  ko so jim na lastnem dvorišču ušli lastni psi in se stepli med seboj - je tole včeraj bilo žalostno  - a bolje se ne bi  in  z  manjšimi posledicami končati . Te fore z vodo in upitje je delovalo na psa kot daj ga še bolj drži ga . Lahko pa se zamislite da bi Argentinca pomislila ali imela v sebi kot imajo skoraj vsi  ---brani svojo družino lastnika   do konca -  bi bilo nekaj strganih in lahko mrtvih ljudi.  Niste še videli in si ne želite da vidite Argentinca ki se razjezi  - so psi ki brezpogojno branijo svojo družino in so nezaupljivi do drugih ljudi . Do svojih družinskih članov so enkratni  . Pa še to ko se ujezi lahko sanjate da bi ga vlekli za ovratnico ali celo kakor se reče dušilko  - ne bo spustil dokler skoraj ne pogine



Ljubiša

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #846 : 27 Februar 2013, 19:57:46
Ko poslušam dan za dnem razne strokovnjake za Argentince  - me tole spomni na razstavo  - ko moj pes vzame naslov za najlepšega samca  ---vprašam sodnika zakaj ni bil najlepši od samcev in samic  ---odgovori tako sem se odločil  ---malo jezen  ---stopi organizator do mene in reče oprostite danes prvič sodi  --izpita sodniškega ni nikoli delal niti prej videl Argentinca -- mnogo strokovnjakov a nihče ni imel tega psa da bi lahko kar koli povedal --- drugo je tam nekaj slišanega  - drugo je živeti z temi psi  --vse   rase  imam po svoje rad a s to se ne more meriti nobena - ko ga boste imeli  - izšolali  in mu bili gospodar  -. vas bo še zmeraj presenetil a ni podkupljiv  in hči u lahko dela kar hoče  ---a le družinski člani  ---



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #847 : 27 Februar 2013, 19:58:29
Ja Tibi, ampak pes, ki vleče lastnika je počasen.
Oprosti, ne vem na kaj se tole nanaša oz. kaj si želela povedat. Lahko prosim pojasniš?



Aleksio

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #848 : 27 Februar 2013, 20:05:59
Ko poslušam dan za dnem razne strokovnjake za Argentince  - me tole spomni na razstavo  - ko moj pes vzame naslov za najlepšega samca  ---vprašam sodnika zakaj ni bil najlepši od samcev in samic  ---odgovori tako sem se odločil  ---malo jezen  ---stopi organizator do mene in reče oprostite danes prvič sodi  --izpita sodniškega ni nikoli delal niti prej videl Argentinca -- mnogo strokovnjakov a nihče ni imel tega psa da bi lahko kar koli povedal --- drugo je tam nekaj slišanega  - drugo je živeti z temi psi  --vse   rase  imam po svoje rad a s to se ne more meriti nobena - ko ga boste imeli  - izšolali  in mu bili gospodar  -. vas bo še zmeraj presenetil a ni podkupljiv  in hči u lahko dela kar hoče  ---a le družinski člani  ---

Dej Ljubiša ne deli propagande. J***** vam pasme pes je pes in pika.

Talk to the animals. If you do, they will talk back to you. But if you don't talk to them, they won't talk back to you, then you won't understand, and when you don't understand you will fear, and when you fear you will destroy the animals, and if you destroy the animals, you will destroy yoursel


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #849 : 27 Februar 2013, 20:11:01
Citiraj
Ko poslušam dan za dnem razne strokovnjake za Argentince

ali pa se počutite ogrožena, ker je vam izbrano pasmo imela v rokah za njo popolnoma neprimerna oseba ?
verjamem, da je argentinska doga fina pasma, za tiste ki znajo z njo delati; lahko bi bil tudi kakšen večji mix pa takšno vodenja psa nikakor ni sprejemljivo

kdor je dober lastnik psa, je verjetno tudi dovolj samozavesten da ne potrebuje polagati računov za dejanja drugih, ki pač imajo isto pasmo a ne?

Citiraj
  bi bilo nekaj strganih in lahko mrtvih ljudi.  Niste še videli in si ne želite da vidite Argentinca ki se razjezi 

ravno zato je sicer pasma marsikje pod BSL

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #850 : 27 Februar 2013, 20:24:16
Lepo pozdravljeni . Kdor ima takega psa ve kaj je ta pes in česa je zmožen . Veste sam imam dva - pa sem že večkrat iz ust dajal tuje pse  , ki se v Argentince zaženejo kot da so magnet . Nikdar  - nikdar ne napade prvi - a na napad odreagira brutalno  - iz izkušenj in videnega pri raznih vzrediteljih  ko so jim na lastnem dvorišču ušli lastni psi in se stepli med seboj - je tole včeraj bilo žalostno  - a bolje se ne bi  in  z  manjšimi posledicami končati . Te fore z vodo in upitje je delovalo na psa kot daj ga še bolj drži ga . Lahko pa se zamislite da bi Argentinca pomislila ali imela v sebi kot imajo skoraj vsi  ---brani svojo družino lastnika   do konca -  bi bilo nekaj strganih in lahko mrtvih ljudi.  Niste še videli in si ne želite da vidite Argentinca ki se razjezi  - so psi ki brezpogojno branijo svojo družino in so nezaupljivi do drugih ljudi . Do svojih družinskih članov so enkratni  . Pa še to ko se ujezi lahko sanjate da bi ga vlekli za ovratnico ali celo kakor se reče dušilko  - ne bo spustil dokler skoraj ne pogine
S tem zapisom ste si plunili v lastno skledo in dali sami sebi smrtni udarec. Če lastnik pasme to piše, potem je nekaj narobe.
S tem opisom, ki ste ga napisali bo vsak rekel - ta pes ni za med ljudi.
Zato drugič premislite, kaj napišete v zagvor svoje pasme.

Kar nekaj dogosov poznam, takih in drugačnih. Nekaj med njmi tud itakih, ki so ok z vsemi psi, tut če jim drug skače v gobec. Je pa res, da so vsi ti psi, bili deležni prave in takošne vzgoje. In ja, niso bili vzgajani in šolani s klikerjem, ampak s primerno kaznijo. Predvsem, ko so prvič pokazali, da bi se radi pred  komerkoli repenčili. Če takrat zamudiš, potem se samo stopnjuje. Zato nujno dogose v šolo takoj. In jim postavit jasne meje kaj se sme in kaj ne sme. Ker kar narediš do pubertete, to imaš celo življenje. V puberti samo še korigiraš.
Samo kdo pa bo tistega majhnega luštnega buhtlčka po rit ali pa okoli ušes - če jih seveda ima >:(

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #851 : 27 Februar 2013, 20:59:00
Citiraj
Samo kdo pa bo tistega majhnega luštnega buhtlčka po rit ali pa okoli ušes - če jih seveda ima
Citiraj
In ja, niso bili vzgajani in šolani s klikerjem, ampak s primerno kaznijo

Oh no you didn't  :o

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Ljubiša

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #852 : 27 Februar 2013, 21:04:38
Drugače moj kuža je šolan  - ga vodim na razstave in je vse pobral kar se je pobrati dalo  - ko se je le te udeležil - pa preveri kdo je lahko tudi na fejsu a ne nakladat da je dogo argentino kuža ki bo trpel napad ali postavljanje drugega psa



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #853 : 27 Februar 2013, 21:08:59
Drugače moj kuža je šolan  - ga vodim na razstave in je vse pobral kar se je pobrati dalo  - ko se je le te udeležil - pa preveri kdo je lahko tudi na fejsu a ne nakladat da je dogo argentino kuža ki bo trpel napad ali postavljanje drugega psa

Ljubiša, lastniki psov smo prvi, ki dajemo zgled ljudem in smo prvi, ki promoviramo pasmo, ki jo imamo.
In če lastnik tako govori in pri tem še pove, da hodi na razstave in se bo ukvarjal- če se še ne z vzrejo, je jasno, da bodo ljudje te besede vzele za gotovo. In iz tvojega zapisa, se še jaz zmrazim, ko pomisli da je dogos tak.

In ja, vsak pes, ki je pravilno šolan in predvsem vzgojen bo prenesel če nekdo skače vanj in bevska - sploh če mu lastnik/vodnik reče ne, predvsem bo pa vsak pes spustil ko se mi reče. Ker če ne, ni ne šolan ne vzgajan!

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #854 : 27 Februar 2013, 21:25:10
Saj ne morem verjet kakšno nakladanje  ::)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #855 : 27 Februar 2013, 21:25:51
Drugače moj kuža je šolan  - ga vodim na razstave in je vse pobral kar se je pobrati dalo  - ko se je le te udeležil - pa preveri kdo je lahko tudi na fejsu a ne nakladat da je dogo argentino kuža ki bo trpel napad ali postavljanje drugega psa
;)



Ljubiša

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #856 : 27 Februar 2013, 21:30:17
Spremljate razstave  - te pasme jih spremljate že nekaj let  - lahko tudi samo v Sloveniji  - pa ste se vprašali zakaj po določenem času ni več tega  psa , čez nekaj časa drugega - ste kdaj gledali kaj se dogaja na razstavah  - sploh po napolnjenem 3 letu starosti samcev  - jih veliko poznate  , ki se še razstavljajo  - jaz nakladam  - mogoče  - Dogo Argentino je super pes a daleč  - daleč od tega da za vsakega  - vi lahko meni še tako nekaj želite vcepiti v glavo   ---(, kot lastniki dogo argentinu a kuža včasih oceni sam in reagira  )- zato mora biti vedno na povodcu  - če ne drugače da vam ne bi kradel časa preberite si o pasmi mogoče vam bo bolj jasno  - trdim pa da je vsaj naša dva enkratna družinska člana a do moje družine in nam najbližjih - od tu se konča  - da druge tolerira  -ja zaradi mene mislim da so značilnosti psa in opis zadeli 100 % . Nisem pa tu da vam solim pamet  - razumljivo vsak naj ima svoje mišljenje sto razliko da vi nimate tega psa



Ljubiša

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #857 : 27 Februar 2013, 21:32:35
Želim vam lahko noč



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #858 : 27 Februar 2013, 21:45:38
Lahko pa se zamislite da bi Argentinca pomislila ali imela v sebi kot imajo skoraj vsi  ---brani svojo družino lastnika   do konca -  bi bilo nekaj strganih in lahko mrtvih ljudi.  Niste še videli in si ne želite da vidite Argentinca ki se razjezi  - so psi ki brezpogojno branijo svojo družino in so nezaupljivi do drugih ljudi . Do svojih družinskih članov so enkratni  .
Kaj pa se smatra kot branjenje druzine?? To da pes brezglavo napade nekoga ki lastnika potreplja po rami in to smatra kot groznjo?? Dogo ZELO dobro ve kdaj gre zares in kdaj ne, to ne pomeni da posesivno varujejo lastnika in gleda vsak tujcev gib ko se pribliza. Da ne bo kdo se verjel, da bi bilo res klanje ce bi se Dogo odlocil it se na ljudi. Nezaupljivost do tujcev ni pravilo, taksne so izjeme,Dogo je stabilen in samozavesten, ne pa histericno grizalo.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #859 : 27 Februar 2013, 21:46:58
Citiraj
Niste še videli in si ne želite da vidite Argentinca ki se razjezi 

no to ni ravno promocija pasme

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #860 : 27 Februar 2013, 22:02:00
vas bo še zmeraj presenetil a ni podkupljiv  in hči u lahko dela kar hoče  ---a le družinski člani  ---
No, naj nebi bili tolerantni samo do druzinskih clanov pac pa so v druzbi neznancev sprosceni. Nevem, ce sta tvoja dva taksna, pac ne mores posplosevati.

Spremljate razstave  - te pasme jih spremljate že nekaj let  - lahko tudi samo v Sloveniji  - pa ste se vprašali zakaj po določenem času ni več tega  psa , čez nekaj časa drugega - ste kdaj gledali kaj se dogaja na razstavah  - sploh po napolnjenem 3 letu starosti samcev 
Nevem kje sicer ti razstavljas, ampak tole je bullshit. To naj bi pomenilo kaj? Da po tretjem letu postanejo preostri in se jih ne da vec pripeljati? Ne, ce je temu tako je lastnik zasral in ga psi NE spostujejo. In rencanja na svojo mlado vodnico, najstnico na vzrejnem pregledu noben zaresen poznavalec pasme nebi toleriral, se manj pa opraviceval ces da taki pac so. Potem pa skupaj spita v postelji. U know what I'm talking about.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Maksimvs

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #861 : 27 Februar 2013, 22:11:30
Haha, evo Ljubiša je lepo opisal sebe kot stereotipnega lastnika takih psov! Res vam dela medvedjo uslugo. :)
Evo Nika čemu psihiater!

I rest my case your honor...

Why can´t we all just get along!


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #862 : 27 Februar 2013, 22:26:17
ravno zato je sicer pasma marsikje pod BSL
Ni res. Koliko je letno po svetu registriranih napadov Dogo Argentino na cloveka??

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #863 : 27 Februar 2013, 22:41:40
Ni res. Koliko je letno po svetu registriranih napadov Dogo Argentino na cloveka??

napisal sem da je Dogo Argentino marsikje na seznamu BSL, kar je dejstvo (Avstralija, Danska, Malta, Nova Zelandija, Norveška, Portugalska, Španija, Ukraina, Britanija...)
nikjer pa nisem rekel  da je takšna prepoved smiselna pri nas, nismo imeli smrtnih primerov in večina ugrizov je bodisš mixov ali ovčarjev
čeravno vam lastniki kot Ljubiša ravno ne delajo reklame

bi pa si želel da je večji nadzor nad lastjo VSEH psov , ker nabavi si ga lahko vsak kot pedmet, le da za nakup avtomobila imaš več odobritev

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #864 : 27 Februar 2013, 23:04:42
V isti sapi pa trdis, da pri njih je smiselna. A tam so pa imeli smrtne primere?
V Spaniji je en kup Dogosov drugace. Tudi na Portugalskem, v obeh drzavah imajo moje pse.


Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #865 : 27 Februar 2013, 23:25:18
Citiraj
V isti sapi pa trdis, da pri njih je smiselna. A tam so pa imeli smrtne primere?

BSL ni nek posamezni primer legislature, ampak zakonodaja ki jo ima vsaj 20 držav ,očitno bo že smiselna za njih,
Sodim lahko razmeram ki vladajo pri nas, bi pa kot lastnik pasme ki bi bila na seznamu BSL tud skoči kakor se to omenja ;)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #866 : 27 Februar 2013, 23:26:01
On August 13, a 20-month-old girl, also from the Porto area, lost her life after being attacked by a neighbour’s dog, a Dogo Argentino, which is considered a dangerous breed in Portugal.

The toddler was playing with another child, aged 8, in a neighbour’s house when the animal managed to get into the house, through the terrace door, and attacked the children. The older child managed to escape but, by the time the dog’s owner realised what was happening, the baby had already sustained severe injuries from the attack.

The girl was given medical treatment by paramedics at the scene and taken to S. João Hospital in Porto but succumbed to her injuries.



A 6-month-old boy who was visiting with relatives in Chesterfield County died Wednesday afternoon after being bit by the family's longtime pet dog.

Police and paramedics were called about 1:40 p.m. to a home in the 4600 block of Overridge Drive for a report of an infant male being bitten by a dog, police said.

The child, who police said is related to the dog's owner, was taken to VCU Medical Center in Richmond, where he died. The dog, a Dogo Argentino, was signed over to Chesterfield Animal Control.

Lt. Randy Horowitz said the animal had no history of being aggressive.


Kar tako je verjetno res niso uvedli.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #867 : 27 Februar 2013, 23:39:16
Vau, sem pricakovala da se boste potrudili kaj vec tega izbrskati.
Kaj pa tole?

http://www.nydailynews.com/news/national/dog-killed-2-month-old-baby-ripped-child-legs-father-slept-room-police-article-1.1065711

(Pomojem se je Dogo infiltriral not)

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2003849/Boy-3-left-horrific-facial-injuries-Labrador-savages-Poole-Harbour.html

(tudi tukaj se je Dogo infiltriral not). Je kaj takega netipicno za Labradorca. JE. Za Dogosa? Tudi.

John Doe, 6-years old, was mauled to death by a medical service dog that had allegedly been trained to help a Fort Campbell serviceman who suffers from Post-Traumatic Stress Disorder. Part of the dog's training was to wake its owner up in the event he was experiencing a nightmare. Instead, the animal brutally mauled a child to death. At the time of the attack, the young boy and his family were visiting the Fort Campbell serviceman's home. The boy was outside in the backyard with the service dog, described as a "small German shepherd," when it attacked. The dog inflicted severe facial injuries to the boy. He was helicoptered to Vanderbilt University Medical Center, but did not survive. The serviceman surrendered his service dog along with two other dogs to authorities. The service dog was quickly put down. No identities were released. As of February 18, 2012, there is no new information about this incident.

----------

Howard Nicholson Jr., 2-days old, was severely bitten on the head by the family husky and died at Children's Hospital of Pittsburgh of UPMC. At the time of the incident, the newborn was in a bassinet on the floor and the mother had stepped away to go to the bathroom. She returned to find the newly adopted husky standing over the injured baby. The family also owned three pit bulls -- one was loose in the house and two were locked in the basement. The case took an ethereal turn after images of the husky wearing a "homemade" cast emerged; the dog reportedly broke its leg by jumping a fence or jumping out a window. The husky had also killed the family's cat prior to killing the newborn. Before the end of the dog's 10-day rabies quarantine, a Nikko-Nutter whisked the dog away to save it from euthanasia and told the media, "It's not the dog's fault."

---------

Aiden McGrew, 2-months old, was killed by the family dog while his mother was away and his father was sleeping. The mother found her son after returning from a doctor's appointment with her 7-year old daughter. The other child in the household, 3-years old, was asleep with the father during the mauling. The baby was left in a "bouncy chair" by his mother before leaving to the doctor's office. Initially awake that morning, the father, Quintin McGrew, fell back asleep. The recently adopted dog, described as a golden retriever-mix, pulled the infant from the chair and severed the baby's leg during the attack. Dorchester County Coroner Chris Nesbit ruled the death a homicide and that neglect led to the boy's death by "animal eating." The father was charged with unlawful conduct toward a child, a felony punishable by up to 10 years in prison. The couple's two other children were taken into protective custody after the attack.

-----------

Ja'Marr Tiller, 2-years old, was mauled to death by two dogs after he slipped out of his house unnoticed after being put to bed. Multiple family members were in the home at the time of the mauling. His mother, Deandra Tiller, had left to run some errands. When she returned, she found her son on the ground with his clothes ripped off and wounds across his body. Paramedics transported the boy to Medical University Hospital where he was pronounced dead. Charleston County Coroner Rae Wooten said the child had bites that were "widely distributed" over his body. Two dogs, a female black lab shepherd-mix and a brindle female lab shepherd-mix, were taken into custody by authorities. Tests later implicated both dogs in the boy's death. Due to often feeding the stray dogs scraps, the animals were owned by the boy's great uncle. Wooten later held an inquest and the jury determined the boy’s death was an accident

--------------

Jack Redin, 2-years old, was mauled to death by a pair of mixed-breed dogs after wandering onto a neighboring property. Pleasants County Sheriff's Deputy Steve McFarland said that Jack and three other children had been playing in the family's yard most of the day. Jack had been riding around on a four-wheeler powered by batteries when he strayed from the group. When family members realized he was missing, they began searching along adjacent properties. The boy's father made the devastating discovery within a few minutes. The two dogs allegedly did not belong to the adjacent property owner, David Sweeney, but to his brother Daniel. David had been "taking care of the dogs" for his brother when the attack occurred and went as far as installing an underground invisible fence around his property for this purpose. Both David and Daniel are sons of Third Judicial Circuit Court Judge Timothy Sweeney. No charges were filed.



NEED MORE?????????????

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #868 : 27 Februar 2013, 23:49:08
Vsak večji pes je sposoben ubit - ti si vprašala po smrtnih primerih ki so jih povzročile AD.  ;)  Mi je pa tale z službenim psom malo prekruta.  Kako so tega psa izšolali.  :-X

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #869 : 27 Februar 2013, 23:53:14
Citiraj
Vau, sem pricakovala da se boste potrudili kaj vec tega izbrskati. 

s kakšnim smislom ? kot lastnica dog je tvoje stališče itako jasno, moja trditev pa je bila da takšne izjave kot "bi bilo nekaj strganih in lahko mrtvih ljudi." človeka ki ima sam dve dogi dajejo potuho BSL;

kot rečeno, je potrebno razčistiti tudi med lastnimi vrstami, med drugim nam bi lahko zaupala kdo je vzreditelj tisti dveh dog, res ne vem čemu je potrebno te podatke skrivati če gre za registrirano psarno torej javne narave ?


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.